Koinly - opinie o aplikacji + kod promocyjny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 2 kwietnia 2024
ikona autora biały
koinly opinie

Kiedyś rynek krypto to był kompletny dziki zachód. Z biegiem czasu wszystko zaczęło się jednak zmieniać. Świat cyfrowych aktywów jest mniej prywatny niż kiedyś. Giełdy wymagają KYC, a przeprowadzenie anonimowej transakcji jest naprawdę trudne. Oznacza to, że raczej nie istnieje już opcja, aby ukryć się przed radarem fiskusa, a my musimy odprowadzić daninę dla państa. Ale jak obliczyć ile podatku należy zapłacić? Pomoże nam w tym aplikacja do rozliczania kryptowalut - Koinly. W dzisiejszym przewodniku wyjaśnimy co to jest Koinly, jak używać tej apki w Polsce oraz jak ją zintegrować z giełdą Binance, Zonda czy Revolut. Sprawdzimy też Koinly opinie w internecie!


Uwaga: Załóż konto na Koinly z tego linka i zdobądź 25$ zniżki. Alternatywnie podczas rejestracji możesz wpisać kod promocyjny: XXX


Co to jest Koinly?

Koinly to kalkulator podatku od kryptowalut i oprogramowanie do raportowania podatkowego. Jest on przydatny zarówno dla indywidualnych inwestorów, jak i księgowych, którzy obsługują krypto traderów.

koinly co to jest
Rejestracja na Koinly z 25% zniżki

Aplikacja Koinly działa w bardzo prosty sposób: wszystko, co musisz zrobić, to połączyć swoje giełdy, portfele lub inne usługi za pomocą kluczy API, a ona zajmie się resztą. Dlatego też opinie Koinly są w zdecydowanej większości pozytywne.

Twoje transakcje zostaną zaimportowane automatycznie. Koinly obliczy również wszystkie ceny rynkowe podczas dokonywania transakcji, porówna transfery w portfelach (dzięki czemu nie będziesz płacić podatków od tych transferów), określi zyski i straty oraz wygeneruje raporty podatkowe dotyczące kryptowalut.

koinly rozliczenie

Jak działa Koinly?

Koinly przypomina bardziej rozbudowany arkusz kalkulacyjny Excel. Aplikacja szybko i dokładnie wykonuje wiele obliczeń.

Pierwszym krokiem jest zaimportowanie transakcji do aplikacji. Następnym krokiem jest pobranie kluczy API z portfela i dodanie ich do Koinly (przez proces krok po kroku przeprowadzimy Cię w kolejnej sekcji). Możesz również wyeksportować plik CSV z portfela lub giełdy i ręcznie wprowadzić transakcje do Koinly.

Następnym krokiem jest sprawdzenie, czy wszystko zostało poprawnie zaimportowane. Do tego momentu nie musimy nic płacić. Podsumowanie naszych transakcji jest darmowe. DO tego momentu Koinly może też służyć jako tradycyjna aplikacja do śledzenia portfela, która pozwala monitorować wszystkie inwestycje w kryptowaluty na różnych giełdach i portfelach.

Aby złożyć zeznanie podatkowe należy wyeksportować raport podatkowy wygenerowany przez Koinly. W tym celu należy zakupić jeden z dostępnych pakietów (cennik znajdziesz w dalszej części tego artykułu).

Koinly - jak zacząć?

Chcesz rozliczyć podatki od kryptowalut w łatwy sposób z Koinly? Proces jest bardzo prosty. Poniżej przedstawimy instrukcję krok po kroku dla: Binance, Zondacrypto oraz Revolut. W przypadku innych giełd instrukcję znajdziesz bezpośrednio na Koinly. Zanim jednak zaczniemy, musisz posiadać konto w aplikacji. Załóż je z tego linka i uzyskaj 25$

Jak zintegrować Koinly z Binance?

Kiedy mamy już konto na Koinly, możemy przejść do integracji giełd. Pierwszą platformą, którą dodamy jest Binance. Wchodzimy więc w zakładkę Wallets w górnym menu, a następnie wybieramy Binance.

podatek binance

Jeśli chcemy automatycznie zsynchronizować transakcje, klikamy opcję auto-sync. Możemy jednak również ręcznie wgrać plik CSV.

koinly binance integracja

Teraz logujemy się na nasze konto Binance oraz przechodzimy do podstrony zarządzania API w ustawieniach. Tworzymy API z ustawieniami zezwoleń tylko do odczytu.

klucz api binance

Teraz wpisujemy nasz klucz API oraz secret key w odpowiednie miejsca na Koinly i to w zasadzie tyle.

binance integracja z koinly

Teraz musimy poczekać aż Koinly zimportuje nasze wszystkie transakcje. Gdy tylko proces się zakończy będziemy mogli zobaczyć nasze podsumowanie zysków/strat oraz w zakładce Tax Report wygenerować raport podatkowy po opłaceniu odpowiedniego planu.

raport podatkowy koinly

Jak rozliczyć kryptowaluty na Revolut z Koinly?

Jeśli chodzi o integrację Koinly z Revolut to sprawa jest jeszcze łatwiejsza. Wystarczy, że wejdziemy w aplikację Revolut, zakładka Crypto, trzy kropki i raport podatkowy. Następnie musimy zalogować się do Koinly na stronie, na którą zostaniemy przeniesieni i to tyle. Koinly automatycznie zaimportuje i przeliczy wszystkie krypto transakcje z Revoluta.

koinly revolut podatki

Koinly - opinie

Jeśli chodzi o opinie Koinly to ja osobiście nie mam się do czego przyczepić. Proces integracji oraz generowania raportu podatkowego jest tak prosty, że poradziłoby z nim sobie nawet dziecko. Patrząc na opinie o Koinly w internecie, wygląda na to, że inni podzielają moje zdanie. Na Trust Pilot aplikacja zebrała ponad 1500 opinii, a średnia ocen to aż 4,8/5. Jest to naprawdę wysoki wynik jeśli chodzi o produkt powiązany z kryptowalutami.

koinly opinie
Opinie Koinly na Trust Pilot

Aż 88% ocen na tym portalu to 5 gwiazdek - ludzie chwalą właśnie prostotę oraz świetną obsługę klienta. Negatywne opinie stanowią zaledwie 2% całości.

opinie o Koinly

Funkcje Koinly

Koinly to lider jeśli chodzi o aplikacje do rozliczania kryptowalut i to nie bez powodu. Na tle konkurencji wyróżnia się on naprawdę rozbudowaną funkcjonalnością.

 • Narzędzia do raportowania podatkowego - Koinly oferuje szereg narzędzi, które pomagają określić szczegóły transakcji i sprawić, by raporty podatkowe były jak najbardziej precyzyjne. Kilka z tych narzędzi to m.in. usunięte transakcje oraz weryfikacja automatycznego importu. Koinly wyróżnia problemy, które skutkują ujemnym saldem konta, takie jak np. nieprawidłowy import lub brakujące transakcje. Pozwala też używać API do automatycznej weryfikacji portfeli, aby upewnić się, że wszystkie dane zostały dokładnie zaimportowane.
 • Różnorodność opcji dla użytkowników - Jedną z głównych zalet Koinly jest to, że obsługuje ponad 20 000 kryptowalut, ponad 350 giełd i 50 portfeli - więcej niż większość rywali. W rezultacie użytkownicy mogą połączyć wszystkie swoje konta z Koinly i uzyskać dostęp do kompleksowego podsumowania posiadanych kryptowalut i transakcji w jednym miejscu.
 • Śledzenie portfela - Możliwość śledzenia portfela to kolejna ważna funkcja Koinly. Korzystając z tego narzędzia, można monitorować zrealizowane i niezrealizowane zyski, jednocześnie śledząc wartość posiadanych kryptowalut w czasie. Co więcej, ta funkcja jest zupełnie darmowa.
 • Realizacja strat podatkowych - Koinly w łatwy sposób pozwala realizować straty podatkowe. Koinly przeszukuje dane pod kątem możliwości realizacji strat na kryptowalutach lub NFT, które można przenieść lub wykorzystać do zrównoważenia zysków w innych częściach portfela, oszczędzając pieniądze na całkowitym podatku.
 • Import danych - Koinly posiada również przydatne narzędzie do automatycznego importu danych, które umożliwia importowanie danych transakcyjnych ze znanych giełd - bez potrzeby ich ręcznego wprowadzania.

Koinly - ile kosztuje? Cennik

Z Koinly każdy może korzystać zupełnie za darmo jedynie do śledzenia stanu portfela. Płatne plany zapewniają jednak dostęp do wielu usług, które nie są dostępne dla zwykłych użytkowników. Bez zapłaty nie wygenerujemy chociażby raportu podatkowego czy też nie zimportujemy transkacji z pliku w nietypowym formacie. Tak więc, jak konkretnie prezentuje się cennik?

 • Plan darmowy: Zawiera podstawowe funkcje, w tym śledzenie wartości portfela, nieograniczoną liczbę portfeli i kont giełdowych, podgląd zysków kapitałowych, DeFi, transakcje z dźwignią, kontrakty futures. Limit transakcji to 10 000.
 • Plan Newbie: Roczna opłata w wysokości 49 USD za ten plan oferuje dodatkowe funkcje. Możemy wygenerować raport podatkowy dla 100 transakcji,
 • Plan Hodler: Ten plan kosztuje 99 USD rocznie i obejmuje 1000 transakcji.
 • Plan Trader: Ten pakiet jest przeznaczony dla profesjonalnych traderów i kosztuje 179 USD rocznie.
koinly cennik

Jakie kraje obsługuje Koinly?

Koinly twierdzi, że aplikacja może być używana przez większość krypto inwestorów na całym świecie. Czy tak jest naprawdę? Na stronie internetowej wymieniono wsparcie oczywiście dla Polski. Oprócz tego swoje podatki za pomocą Koinly mogą obliczyć także nasi rodacy mieszkający na emigacji w krajach takich jak:

 • Stany Zjednoczone
 • Kanada
 • Australia
 • Nowa Zelandia
 • Wielka Brytania
 • Niemcy
 • Szwecja
 • Dania
 • Finlandia
 • Norwegia
 • Holandia
 • Francja
 • Hiszpania
 • Włochy
 • Austria
 • Liechtenstein
 • Czechy
 • Estonia
 • Malta
 • Japonia
 • Korea Południowa
 • Singapur

Jakie giełdy i portfele obsługuje Koinly?

Koinly obsługuje ponad 350 giełd, w tym te najpopularniejsze w Polsce:

Jeśli Koinly nie obsługuje Twojej giełdy lub portfela możesz także ręcznie wprowadzić swoje transakcje lub zaimportować historię transakcji w formie pliku CSV lub Excel.

Z kolei jeśli chodzi o portfele to możemy w łatwy sposób zimportować transakcje z większości produktów, w tym tych najpopularniejszych:

 • Metamask
 • Trust Wallet
 • Ledger
 • Trezor
 • Exodus itd.

Czy aplikacja Koinly jest bezpieczna?

Koinly to usługa monitorowania transakcji, a nie platforma handlowa. Z tego powodu musisz skonfigurować swoje konto jako tylko do odczytu - bez prawa do handlu lub wypłacania środków - nawet jeśli ustawiasz automatyczne połączenia z kontami giełdowymi.

Koinly udostępnia instrukcje dla każdej z giełd. Przeprowadza Cię w nich krok po kroku przez proces generowania i integracji interfejsów API.

Wszystkie klucze API i blockchain używane do łączenia portfeli i giełd z oprogramowaniem są szyfrowane za pomocą AES-256-GCM przez Koinly w celu ochrony twoich pieniędzy. Co więcej, Koinly nigdy nie zażąda dostępu do twoich kluczy prywatnych (których i tak nigdy nie powinieneś udostępniać).

Podsumowanie

Koinly doskonale nadaje się do optymalizacji działań podatkowych związanych z kryptowalutami. Gromadzi bowiem wszystkie istotne dane, przelicza je i prezentuje w uporządkowany i przejrzysty sposób. Sama liczba obsługiwanych giełd i portfeli jest ogromna. Oznacza to, że możemy kontrolować wszystkie nasze inwestycje z poziomu jednego panelu. Ceny są co prawda nieco wyższe niż u konkurencji. Mimo to według naszej redakcji oprogramowanie to jest niezbędne dla każdego krypto inwestora!

FAQ - Koinly opinie

Co to jest Koinly?

Koinly to aplikacja do kalkulacji podatku od kryptowalut i raportowania podatkowego, użyteczna dla indywidualnych inwestorów oraz księgowych.

Jak działa Koinly?

Koinly automatycznie importuje twoje transakcje z giełd, portfeli lub innych usług za pomocą kluczy API, oblicza ceny rynkowe, zyski/straty i generuje raporty podatkowe.

Jak zintegrować Koinly z Binance?

Załóż konto na Koinly, następnie w Koinly wybierz opcję auto-sync lub ręczne wgrywanie pliku CSV dla Binance, i dodaj klucze API do Koinly.

Jakie są opinie o Koinly?

Koinly posiada pozytywne opinie. Użytkownicy chwalą sobie prostotę użytkowania i obsługę klienta. Opinie Koinly na Trust Pilot kształtują się na pozioie 4,8/5

Ile kosztuje Koinly?

Koinly oferuje plan darmowy do śledzenia portfela oraz płatne plany do generowanie raportów podatkowych.

Czy Koinly jest bezpieczne?

Tak, Koinly używa szyfrowania AES-256-GCM do ochrony kluczy API. Co więcej, API są ustawione tylko do odczytu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]

Wielkanoc za nami, ale nie w Binance. Giełda przygotowała kolejną promocję

Święta Wielkanocne minęły, ale w Binance nastroje świąteczne wciąż trwają. Giełda kryptowalut ogłosiła nową, ekscytującą promocję "Rozdania Złotych Jajek". Jest to unikalna szansa dla nowych użytkowników na zdobycie atrakcyjnych nagród. W puli znajduje się ponad 200 000 dolarów w Bitcoinach (BTC), a udział może wziąć każdy, kto jeszcze nie ma konta na Binance. Akcja skierowana […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram