Kobieta z Mississippi skazana na 10 lat więzienia za zapłacenie za morderstwo w Bitcoinach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 sierpnia 2022
ikona autora biały
morderstwo bitcoin

Departament Sprawiedliwości USA skazał 40-letnią mieszkankę Pelahatchie w stanie Missisipi - Jessicę Sledge - na ustawowe maksimum 10 lat więzienia federalnego. W 2021 roku kobieta wynajęła "hitmana" i zapłaciła mu 10 tys. dolarów w bitcoinach, aby zamordował jej męża.

Dodatkowo władze uwięziły mieszkańców Orange County - Jeremy'ego McAlpine'a i Zachary'ego Matara - za zwabienie ponad 2 tys. inwestorów w nieuczciwy schemat kryptowalutowy. Pierwszy z nich spędzi za kratkami 36 miesięcy, natomiast drugi - 30 miesięcy.

Sprawiedliwość wymierzona

We wrześniu 2021 roku amerykańscy stróże prawa otrzymali informację, że Jessica Sledge wynajęła mordercę za pośrednictwem dark webu. Miesiąc później zapłaciła mu 10 tys. dolarów w bitcoinach, aby ten zabił jej męża.

Wiedząc o zamiarach Sledge, skontaktował się z nią tajny policjant, identyfikując się jako "hitman", którego wyznaczyła do tego zadania. Po serii nagranych rozmów potwierdziła transakcję kryptowalutową i jej cel.

W listopadzie 2021 roku Sledge zgodziła się spotkać z agentem FBI, którego uznawała za zabójcę, przekazała mu dodatkową gotówkę i po raz kolejny potwierdziła swój morderczy spisek.

W rezultacie władze miały wystarczająco dużo dowodów, aby ją aresztować. Zgodnie z niedawnym komunikatem, sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Carlton W. Reeves skazał ją na ustawowe maksimum 120 miesięcy więzienia. Będzie musiała również zapłacić 1000 dolarów grzywny, natomiast agenci organów ścigania będą ściśle monitorować jej poczynania przez okres trzech lat po wyjściu na wolność.

Dzięki dokładnemu działaniu amerykańskich władz, zamierzona ofiara pozostała "ostatecznie bez szwanku".

Więzienie również dla oszustów kryptowalutowych

Departament Sprawiedliwości USA skazał dwie inne osoby za przestępstwa związane z aktywami cyfrowymi. W 2017 roku Jeremy McAlpine i Zachary Matar (obaj mieszkańcy Orange County w Kalifornii) założyli Dropil Inc - firmę z siedzibą w Belize, która świadczy usługi inwestycyjne w zakresie kryptowalut. Firma emitowała również własne tokeny - DROP.

Przez lata partnerzy przekonali ponad 2000 inwestorów do zakupu aktywów, promując je jako odpowiednią strategię inwestycyjną w licznych reklamach. Mówiono, że tokeny "zapewniają prywatność, a jednocześnie oferują wartość dodaną i ekskluzywność." McAlpine i Matar dalej zapewniali klientów, że DROP może zapewnić im roczne zwroty w wysokości od 24% do 63% w zależności od ich "profilu ryzyka".

Nie trzeba dodawać, że aktywa nie były udaną inwestycją, a użytkownicy stracili swoje fundusze. Według Departamentu Sprawiedliwości, McAlpine i Matar wydrenowali prawie 1,9 miliona dolarów od 2472 inwestorów poprzez sprzedaż około 629 milionów DROPów.

Prokuratorzy oskarżyli ich o zagarnięcie tej sumy na swoje korzyści i spowodowanie "znacznych szkód finansowych" u ofiar. W wyniku sprawy sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Cormac J. Carney skazał McAlpine'a na trzy lata w więzieniu federalnym, natomiast Matar odbędzie skrócony 30-miesięczny wyrok.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Cztery osoby miały niemal całkowitą kontrolę nad Tether Holdings w 2018 r.

Jeśli wierzyć źródłom The Wall Street Journal, tylko cztery osoby miały pełną kontrolę nad firmą Tether Holdings w 2018 roku. Śledztwo prowadzone przez nowojorskiego prokuratora generalnego i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w sprawie Tether Holdings w 2021 roku, ujawniło nieznaną wcześniej strukturę własnościową emitenta stablecoinów. Udziały w Tether Według dokumentów, Tether został zbudowany przez […]

Charlie Munger powtarza, że USA powinny zakazać Bitcoina

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway i prawa ręka Warrena Buffetta, powtórzył swoje stanowisko przeciwko Bitcoinowi i całej branży kryptowalut. Tym razem amerykański inwestor miliarder wezwał rząd Stanów Zjednoczonych do zakazania wszystkich kryptowalut, ponieważ z pewnością spowodują one więcej szkód niż pożytku. Munger atakuje ponownie W opinii opublikowanej w mediach głównego nurtu, Wall Street Journal (WSJ), […]

FTX miał jeszcze 1,4 mld USD w gotówce na koniec 2022 roku

Bankrutujący obecnie FTX miał jeszcze w bilansie na koniec 2022 roku 1,4 mld dolarów w gotówce. Tak wynika z nowej aktualizacji dotyczącej kondycji finansowej platformy giełdowej. Ta kwota jest o około 19 procent wyższa od 1,2 miliarda dolarów, o których wcześniej mówiono w listopadzie 2022 roku, w momencie złożenia przez FTX wniosku o upadłość. 260 […]

Te osoby ze świata krypto (nie)kupują własne akcje

W branży kryptowalutowej można kupić nie tylko kryptowaluty, ale także akcje spółek działających w tym sektorze. Niestety, te firmy również cierpią z powodu rynku niedźwiedzia. Topowi ludzie w niektórych firmach już zrezygnowali z mentalności HODL. Inni rzeczywiście kupują. Na razie są to mało zróżnicowane akcje. Przecież, żeby je łatwo i publicznie sprzedać, musi to być […]

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram