Kobieta z Mississippi skazana na 10 lat więzienia za zapłacenie za morderstwo w Bitcoinach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 sierpnia 2022
ikona autora biały
morderstwo bitcoin

Departament Sprawiedliwości USA skazał 40-letnią mieszkankę Pelahatchie w stanie Missisipi - Jessicę Sledge - na ustawowe maksimum 10 lat więzienia federalnego. W 2021 roku kobieta wynajęła "hitmana" i zapłaciła mu 10 tys. dolarów w bitcoinach, aby zamordował jej męża.

Dodatkowo władze uwięziły mieszkańców Orange County - Jeremy'ego McAlpine'a i Zachary'ego Matara - za zwabienie ponad 2 tys. inwestorów w nieuczciwy schemat kryptowalutowy. Pierwszy z nich spędzi za kratkami 36 miesięcy, natomiast drugi - 30 miesięcy.

Sprawiedliwość wymierzona

We wrześniu 2021 roku amerykańscy stróże prawa otrzymali informację, że Jessica Sledge wynajęła mordercę za pośrednictwem dark webu. Miesiąc później zapłaciła mu 10 tys. dolarów w bitcoinach, aby ten zabił jej męża.

Wiedząc o zamiarach Sledge, skontaktował się z nią tajny policjant, identyfikując się jako "hitman", którego wyznaczyła do tego zadania. Po serii nagranych rozmów potwierdziła transakcję kryptowalutową i jej cel.

W listopadzie 2021 roku Sledge zgodziła się spotkać z agentem FBI, którego uznawała za zabójcę, przekazała mu dodatkową gotówkę i po raz kolejny potwierdziła swój morderczy spisek.

W rezultacie władze miały wystarczająco dużo dowodów, aby ją aresztować. Zgodnie z niedawnym komunikatem, sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Carlton W. Reeves skazał ją na ustawowe maksimum 120 miesięcy więzienia. Będzie musiała również zapłacić 1000 dolarów grzywny, natomiast agenci organów ścigania będą ściśle monitorować jej poczynania przez okres trzech lat po wyjściu na wolność.

Dzięki dokładnemu działaniu amerykańskich władz, zamierzona ofiara pozostała "ostatecznie bez szwanku".

Więzienie również dla oszustów kryptowalutowych

Departament Sprawiedliwości USA skazał dwie inne osoby za przestępstwa związane z aktywami cyfrowymi. W 2017 roku Jeremy McAlpine i Zachary Matar (obaj mieszkańcy Orange County w Kalifornii) założyli Dropil Inc - firmę z siedzibą w Belize, która świadczy usługi inwestycyjne w zakresie kryptowalut. Firma emitowała również własne tokeny - DROP.

Przez lata partnerzy przekonali ponad 2000 inwestorów do zakupu aktywów, promując je jako odpowiednią strategię inwestycyjną w licznych reklamach. Mówiono, że tokeny "zapewniają prywatność, a jednocześnie oferują wartość dodaną i ekskluzywność." McAlpine i Matar dalej zapewniali klientów, że DROP może zapewnić im roczne zwroty w wysokości od 24% do 63% w zależności od ich "profilu ryzyka".

Nie trzeba dodawać, że aktywa nie były udaną inwestycją, a użytkownicy stracili swoje fundusze. Według Departamentu Sprawiedliwości, McAlpine i Matar wydrenowali prawie 1,9 miliona dolarów od 2472 inwestorów poprzez sprzedaż około 629 milionów DROPów.

Prokuratorzy oskarżyli ich o zagarnięcie tej sumy na swoje korzyści i spowodowanie "znacznych szkód finansowych" u ofiar. W wyniku sprawy sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Cormac J. Carney skazał McAlpine'a na trzy lata w więzieniu federalnym, natomiast Matar odbędzie skrócony 30-miesięczny wyrok.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram