Kobieta z Mississippi skazana na 10 lat więzienia za zapłacenie za morderstwo w Bitcoinach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 sierpnia 2022
ikona autora biały
morderstwo bitcoin

Departament Sprawiedliwości USA skazał 40-letnią mieszkankę Pelahatchie w stanie Missisipi - Jessicę Sledge - na ustawowe maksimum 10 lat więzienia federalnego. W 2021 roku kobieta wynajęła "hitmana" i zapłaciła mu 10 tys. dolarów w bitcoinach, aby zamordował jej męża.

Dodatkowo władze uwięziły mieszkańców Orange County - Jeremy'ego McAlpine'a i Zachary'ego Matara - za zwabienie ponad 2 tys. inwestorów w nieuczciwy schemat kryptowalutowy. Pierwszy z nich spędzi za kratkami 36 miesięcy, natomiast drugi - 30 miesięcy.

Sprawiedliwość wymierzona

We wrześniu 2021 roku amerykańscy stróże prawa otrzymali informację, że Jessica Sledge wynajęła mordercę za pośrednictwem dark webu. Miesiąc później zapłaciła mu 10 tys. dolarów w bitcoinach, aby ten zabił jej męża.

Wiedząc o zamiarach Sledge, skontaktował się z nią tajny policjant, identyfikując się jako "hitman", którego wyznaczyła do tego zadania. Po serii nagranych rozmów potwierdziła transakcję kryptowalutową i jej cel.

W listopadzie 2021 roku Sledge zgodziła się spotkać z agentem FBI, którego uznawała za zabójcę, przekazała mu dodatkową gotówkę i po raz kolejny potwierdziła swój morderczy spisek.

W rezultacie władze miały wystarczająco dużo dowodów, aby ją aresztować. Zgodnie z niedawnym komunikatem, sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Carlton W. Reeves skazał ją na ustawowe maksimum 120 miesięcy więzienia. Będzie musiała również zapłacić 1000 dolarów grzywny, natomiast agenci organów ścigania będą ściśle monitorować jej poczynania przez okres trzech lat po wyjściu na wolność.

Dzięki dokładnemu działaniu amerykańskich władz, zamierzona ofiara pozostała "ostatecznie bez szwanku".

Więzienie również dla oszustów kryptowalutowych

Departament Sprawiedliwości USA skazał dwie inne osoby za przestępstwa związane z aktywami cyfrowymi. W 2017 roku Jeremy McAlpine i Zachary Matar (obaj mieszkańcy Orange County w Kalifornii) założyli Dropil Inc - firmę z siedzibą w Belize, która świadczy usługi inwestycyjne w zakresie kryptowalut. Firma emitowała również własne tokeny - DROP.

Przez lata partnerzy przekonali ponad 2000 inwestorów do zakupu aktywów, promując je jako odpowiednią strategię inwestycyjną w licznych reklamach. Mówiono, że tokeny "zapewniają prywatność, a jednocześnie oferują wartość dodaną i ekskluzywność." McAlpine i Matar dalej zapewniali klientów, że DROP może zapewnić im roczne zwroty w wysokości od 24% do 63% w zależności od ich "profilu ryzyka".

Nie trzeba dodawać, że aktywa nie były udaną inwestycją, a użytkownicy stracili swoje fundusze. Według Departamentu Sprawiedliwości, McAlpine i Matar wydrenowali prawie 1,9 miliona dolarów od 2472 inwestorów poprzez sprzedaż około 629 milionów DROPów.

Prokuratorzy oskarżyli ich o zagarnięcie tej sumy na swoje korzyści i spowodowanie "znacznych szkód finansowych" u ofiar. W wyniku sprawy sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Cormac J. Carney skazał McAlpine'a na trzy lata w więzieniu federalnym, natomiast Matar odbędzie skrócony 30-miesięczny wyrok.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram