Kobieta z Mississippi skazana na 10 lat więzienia za zapłacenie za morderstwo w Bitcoinach

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 sierpnia 2022
ikona autora biały
morderstwo bitcoin

Departament Sprawiedliwości USA skazał 40-letnią mieszkankę Pelahatchie w stanie Missisipi - Jessicę Sledge - na ustawowe maksimum 10 lat więzienia federalnego. W 2021 roku kobieta wynajęła "hitmana" i zapłaciła mu 10 tys. dolarów w bitcoinach, aby zamordował jej męża.

Dodatkowo władze uwięziły mieszkańców Orange County - Jeremy'ego McAlpine'a i Zachary'ego Matara - za zwabienie ponad 2 tys. inwestorów w nieuczciwy schemat kryptowalutowy. Pierwszy z nich spędzi za kratkami 36 miesięcy, natomiast drugi - 30 miesięcy.

Sprawiedliwość wymierzona

We wrześniu 2021 roku amerykańscy stróże prawa otrzymali informację, że Jessica Sledge wynajęła mordercę za pośrednictwem dark webu. Miesiąc później zapłaciła mu 10 tys. dolarów w bitcoinach, aby ten zabił jej męża.

Wiedząc o zamiarach Sledge, skontaktował się z nią tajny policjant, identyfikując się jako "hitman", którego wyznaczyła do tego zadania. Po serii nagranych rozmów potwierdziła transakcję kryptowalutową i jej cel.

W listopadzie 2021 roku Sledge zgodziła się spotkać z agentem FBI, którego uznawała za zabójcę, przekazała mu dodatkową gotówkę i po raz kolejny potwierdziła swój morderczy spisek.

W rezultacie władze miały wystarczająco dużo dowodów, aby ją aresztować. Zgodnie z niedawnym komunikatem, sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Carlton W. Reeves skazał ją na ustawowe maksimum 120 miesięcy więzienia. Będzie musiała również zapłacić 1000 dolarów grzywny, natomiast agenci organów ścigania będą ściśle monitorować jej poczynania przez okres trzech lat po wyjściu na wolność.

Dzięki dokładnemu działaniu amerykańskich władz, zamierzona ofiara pozostała "ostatecznie bez szwanku".

Więzienie również dla oszustów kryptowalutowych

Departament Sprawiedliwości USA skazał dwie inne osoby za przestępstwa związane z aktywami cyfrowymi. W 2017 roku Jeremy McAlpine i Zachary Matar (obaj mieszkańcy Orange County w Kalifornii) założyli Dropil Inc - firmę z siedzibą w Belize, która świadczy usługi inwestycyjne w zakresie kryptowalut. Firma emitowała również własne tokeny - DROP.

Przez lata partnerzy przekonali ponad 2000 inwestorów do zakupu aktywów, promując je jako odpowiednią strategię inwestycyjną w licznych reklamach. Mówiono, że tokeny "zapewniają prywatność, a jednocześnie oferują wartość dodaną i ekskluzywność." McAlpine i Matar dalej zapewniali klientów, że DROP może zapewnić im roczne zwroty w wysokości od 24% do 63% w zależności od ich "profilu ryzyka".

Nie trzeba dodawać, że aktywa nie były udaną inwestycją, a użytkownicy stracili swoje fundusze. Według Departamentu Sprawiedliwości, McAlpine i Matar wydrenowali prawie 1,9 miliona dolarów od 2472 inwestorów poprzez sprzedaż około 629 milionów DROPów.

Prokuratorzy oskarżyli ich o zagarnięcie tej sumy na swoje korzyści i spowodowanie "znacznych szkód finansowych" u ofiar. W wyniku sprawy sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Cormac J. Carney skazał McAlpine'a na trzy lata w więzieniu federalnym, natomiast Matar odbędzie skrócony 30-miesięczny wyrok.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Ankr pozyskuje strategiczną inwestycję od Binance Labs

Ankr to znany dostawca infrastruktury Web3. W skrócie, protokół działa w tle, ale umożliwia korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji, portfeli, a także gier opartych na kryptowalutach, łącząc je z blockchainami, z którymi muszą się komunikować. Projekt znany jest z ciągłego wsparcia dla BNB Chain, wprowadzenia BNB Liquid Staking, a także zbudowania niektórych z jego podstawowych infrastruktur, […]

Kurs Ethereum (ETH) przetestował 1900 USD

Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta zyskała 12,8% w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinGecko. Ethereum osiągnęło lokalny szczyt na poziomie 1918 dolarów. W chwili pisania tego tekstu, aktywo jest notowane w okolicach 1895 dolarów. W ciągu ostatnich siedmiu dni cena eteru wzrosła o 17%, a w ciągu 30 dni o 72,8% (według CoinGecko). Wzrost kryptowaluty […]

RPA prezentuje usługę transferu bitcoinów za pomocą SMS

Deweloper Kgotatso Ngako uruchomił w RPA usługę Machankura SMS. Umożliwia on przelewy bitcoinów bez dostępu do internetu. Machankura users can now redeem @Azteco_ (and 1 For You) Bitcoin vouchers using the USSD interface. pic.twitter.com/qkPRwGzkrL — Machankura 8333 (@Machankura8333) August 10, 2022 Ngako wyjaśnił w wywiadzie dla Cointelegraph: Każdy […] może przejść od nieposiadania bitcoina do […]

Wieloryb ETH kupił 12,28 mld SHIB w jednej transakcji

Shiba Inu (SHIB) po raz kolejny przykuła uwagę zamożnych inwestorów ETH, ponieważ cena popularnej kryptowaluty o psiej tematyce zbliżyła się do krytycznego poziomu oporu zlokalizowanego przy $0.00001 USD na wykresie dziennym. Serwis WhaleStats poinformował, że 95. największy wieloryb ETH "BlueWhale0113" dodał do swojego konta 12,28 mld tokenów SHIB o wartości 72 mln dolarów w jednej […]

Mailchimp blokuje krypto firmy

Serwis Mailchimp ponownie usunął ze swojej platformy firmy zajmujące się kryptowalutami bez żadnego ostrzeżenia. Założona w 2018 roku usługa marketingowa i mailingowa zakazała organizacjom zajmującym się aktywami cyfrowymi wykorzystywania swojej platformy do kampanii reklamowych, powołując się na "ponadprzeciętną liczbę skarg na nadużycia". Po Blockworks, nagle usunięto portal Decrypt, mimo że wcześniej spełniał on wszystkie kryteria […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram