Kiedy zakończy się sprawa Ripple vs SEC? Brad Garlinghouse wyjaśnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 października 2022
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Podczas wtorkowego wydarzenia z okazji DC Fintech Week, CEO Ripple Labs, Brad Garlinghouse, wyraził swoje oczekiwania, iż sąd wyda werdykt w sprawie SEC vs Ripple w pierwszej połowie 2023 roku.

Myślę, że będziemy mieli odpowiedź w pierwszej połowie przyszłego roku. Czy to będzie pierwszy kwartał czy drugi, zobaczymy.

Batalia Ripple vs SEC

Przypomnijmy, że SEC oficjalnie pozwał Ripple w grudniu 2020 roku w związku z domniemanym naruszeniem przepisów dotyczących papierów wartościowych. Regulator twierdzi, że firma blockchain i dwóch jej kierowników zebrało 1,3 miliarda dolarów, oferując niezarejestrowane papiery wartościowe globalnym inwestorom poprzez sprzedaż tokenów XRP w latach 2013-2020.

Pozew SEC zaskoczył Ripple i całą branżę kryptowalutową, ponieważ nic nie wskazywało na to, że regulator obserwuje firmę.

Ripple twierdziło, że nie naruszyło zasad SEC, ponieważ XRP nie jest papierem wartościowym. Po złożeniu pozwu Garlinghouse utrzymywał, że jego firma została ręcznie wybrana do bezpośredniej kontroli. Zauważył ponadto, że regulator "nie powinien móc określać jak wyglądają innowacje (zwłaszcza gdy ich decyzja bezpośrednio przynosi korzyści Chinom)."

Obie strony toczą zaciętą batalię od 2021 roku, a Garlinghouse uważa, że jego firma ma przewagę w wygraniu sprawy. Jeśli jednak SEC wygra pozew, firma opuści Stany Zjednoczone, powiedział CEO. Ripple ograniczyło swoją działalność w USA. Według Garlinghouse'a, XRP nie ma płynności w tym kraju.

W zeszłym miesiącu Ripple wygrało sprawę o dostęp do wewnętrznych dokumentów, w tym e-maili i szkiców, związanych z wystąpieniem byłego członka zarządu SEC Williama Hinmana w 2018 roku.

Komisja chciała chronić dokumenty, ponieważ zawierały one komentarze Hinmana na temat statusu prawnego Etheru. Komisarz opiniował, że podobnie jak Bitcoin, ETH nie jest papierem wartościowym.

CEO Ripple powtórzył również we wtorek, że pozew SEC jest atakiem na sektor kryptowalut, a wynik określi przyszłość branży.

To (sprawa) dotyczy całej branży. Wszyscy przyznają, jak ważna jest to sprawa.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram