Kiedy zakończy się sprawa Ripple vs SEC? Brad Garlinghouse wyjaśnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 października 2022
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Podczas wtorkowego wydarzenia z okazji DC Fintech Week, CEO Ripple Labs, Brad Garlinghouse, wyraził swoje oczekiwania, iż sąd wyda werdykt w sprawie SEC vs Ripple w pierwszej połowie 2023 roku.

Myślę, że będziemy mieli odpowiedź w pierwszej połowie przyszłego roku. Czy to będzie pierwszy kwartał czy drugi, zobaczymy.

Batalia Ripple vs SEC

Przypomnijmy, że SEC oficjalnie pozwał Ripple w grudniu 2020 roku w związku z domniemanym naruszeniem przepisów dotyczących papierów wartościowych. Regulator twierdzi, że firma blockchain i dwóch jej kierowników zebrało 1,3 miliarda dolarów, oferując niezarejestrowane papiery wartościowe globalnym inwestorom poprzez sprzedaż tokenów XRP w latach 2013-2020.

Pozew SEC zaskoczył Ripple i całą branżę kryptowalutową, ponieważ nic nie wskazywało na to, że regulator obserwuje firmę.

Ripple twierdziło, że nie naruszyło zasad SEC, ponieważ XRP nie jest papierem wartościowym. Po złożeniu pozwu Garlinghouse utrzymywał, że jego firma została ręcznie wybrana do bezpośredniej kontroli. Zauważył ponadto, że regulator "nie powinien móc określać jak wyglądają innowacje (zwłaszcza gdy ich decyzja bezpośrednio przynosi korzyści Chinom)."

Obie strony toczą zaciętą batalię od 2021 roku, a Garlinghouse uważa, że jego firma ma przewagę w wygraniu sprawy. Jeśli jednak SEC wygra pozew, firma opuści Stany Zjednoczone, powiedział CEO. Ripple ograniczyło swoją działalność w USA. Według Garlinghouse'a, XRP nie ma płynności w tym kraju.

W zeszłym miesiącu Ripple wygrało sprawę o dostęp do wewnętrznych dokumentów, w tym e-maili i szkiców, związanych z wystąpieniem byłego członka zarządu SEC Williama Hinmana w 2018 roku.

Komisja chciała chronić dokumenty, ponieważ zawierały one komentarze Hinmana na temat statusu prawnego Etheru. Komisarz opiniował, że podobnie jak Bitcoin, ETH nie jest papierem wartościowym.

CEO Ripple powtórzył również we wtorek, że pozew SEC jest atakiem na sektor kryptowalut, a wynik określi przyszłość branży.

To (sprawa) dotyczy całej branży. Wszyscy przyznają, jak ważna jest to sprawa.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram