Kiedy zakończy się sprawa Ripple vs SEC? Brad Garlinghouse wyjaśnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 października 2022
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Podczas wtorkowego wydarzenia z okazji DC Fintech Week, CEO Ripple Labs, Brad Garlinghouse, wyraził swoje oczekiwania, iż sąd wyda werdykt w sprawie SEC vs Ripple w pierwszej połowie 2023 roku.

Myślę, że będziemy mieli odpowiedź w pierwszej połowie przyszłego roku. Czy to będzie pierwszy kwartał czy drugi, zobaczymy.

Batalia Ripple vs SEC

Przypomnijmy, że SEC oficjalnie pozwał Ripple w grudniu 2020 roku w związku z domniemanym naruszeniem przepisów dotyczących papierów wartościowych. Regulator twierdzi, że firma blockchain i dwóch jej kierowników zebrało 1,3 miliarda dolarów, oferując niezarejestrowane papiery wartościowe globalnym inwestorom poprzez sprzedaż tokenów XRP w latach 2013-2020.

Pozew SEC zaskoczył Ripple i całą branżę kryptowalutową, ponieważ nic nie wskazywało na to, że regulator obserwuje firmę.

Ripple twierdziło, że nie naruszyło zasad SEC, ponieważ XRP nie jest papierem wartościowym. Po złożeniu pozwu Garlinghouse utrzymywał, że jego firma została ręcznie wybrana do bezpośredniej kontroli. Zauważył ponadto, że regulator "nie powinien móc określać jak wyglądają innowacje (zwłaszcza gdy ich decyzja bezpośrednio przynosi korzyści Chinom)."

Obie strony toczą zaciętą batalię od 2021 roku, a Garlinghouse uważa, że jego firma ma przewagę w wygraniu sprawy. Jeśli jednak SEC wygra pozew, firma opuści Stany Zjednoczone, powiedział CEO. Ripple ograniczyło swoją działalność w USA. Według Garlinghouse'a, XRP nie ma płynności w tym kraju.

W zeszłym miesiącu Ripple wygrało sprawę o dostęp do wewnętrznych dokumentów, w tym e-maili i szkiców, związanych z wystąpieniem byłego członka zarządu SEC Williama Hinmana w 2018 roku.

Komisja chciała chronić dokumenty, ponieważ zawierały one komentarze Hinmana na temat statusu prawnego Etheru. Komisarz opiniował, że podobnie jak Bitcoin, ETH nie jest papierem wartościowym.

CEO Ripple powtórzył również we wtorek, że pozew SEC jest atakiem na sektor kryptowalut, a wynik określi przyszłość branży.

To (sprawa) dotyczy całej branży. Wszyscy przyznają, jak ważna jest to sprawa.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram