Kiedy zakończy się sprawa Ripple vs SEC? Brad Garlinghouse wyjaśnia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 października 2022
ikona autora biały
sec-vs-ripple-1

Podczas wtorkowego wydarzenia z okazji DC Fintech Week, CEO Ripple Labs, Brad Garlinghouse, wyraził swoje oczekiwania, iż sąd wyda werdykt w sprawie SEC vs Ripple w pierwszej połowie 2023 roku.

Myślę, że będziemy mieli odpowiedź w pierwszej połowie przyszłego roku. Czy to będzie pierwszy kwartał czy drugi, zobaczymy.

Batalia Ripple vs SEC

Przypomnijmy, że SEC oficjalnie pozwał Ripple w grudniu 2020 roku w związku z domniemanym naruszeniem przepisów dotyczących papierów wartościowych. Regulator twierdzi, że firma blockchain i dwóch jej kierowników zebrało 1,3 miliarda dolarów, oferując niezarejestrowane papiery wartościowe globalnym inwestorom poprzez sprzedaż tokenów XRP w latach 2013-2020.

Pozew SEC zaskoczył Ripple i całą branżę kryptowalutową, ponieważ nic nie wskazywało na to, że regulator obserwuje firmę.

Ripple twierdziło, że nie naruszyło zasad SEC, ponieważ XRP nie jest papierem wartościowym. Po złożeniu pozwu Garlinghouse utrzymywał, że jego firma została ręcznie wybrana do bezpośredniej kontroli. Zauważył ponadto, że regulator "nie powinien móc określać jak wyglądają innowacje (zwłaszcza gdy ich decyzja bezpośrednio przynosi korzyści Chinom)."

Obie strony toczą zaciętą batalię od 2021 roku, a Garlinghouse uważa, że jego firma ma przewagę w wygraniu sprawy. Jeśli jednak SEC wygra pozew, firma opuści Stany Zjednoczone, powiedział CEO. Ripple ograniczyło swoją działalność w USA. Według Garlinghouse'a, XRP nie ma płynności w tym kraju.

W zeszłym miesiącu Ripple wygrało sprawę o dostęp do wewnętrznych dokumentów, w tym e-maili i szkiców, związanych z wystąpieniem byłego członka zarządu SEC Williama Hinmana w 2018 roku.

Komisja chciała chronić dokumenty, ponieważ zawierały one komentarze Hinmana na temat statusu prawnego Etheru. Komisarz opiniował, że podobnie jak Bitcoin, ETH nie jest papierem wartościowym.

CEO Ripple powtórzył również we wtorek, że pozew SEC jest atakiem na sektor kryptowalut, a wynik określi przyszłość branży.

To (sprawa) dotyczy całej branży. Wszyscy przyznają, jak ważna jest to sprawa.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram