Katalonia uruchomi własny metaverse - Cataverse

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 czerwca 2022
ikona autora biały
katalonia barcelona

Rząd autonomicznego hiszpańskiego regionu Katalonii zamierza przekształcić ten region w centrum cyfrowe i uruchomić własny metaverse. Tak wynika ze słów Daniela Macro, szefa działu innowacji wypowiedzianych w wywiadzie dla Cointelegraph.

W 2014 roku Macro stanął na czele rządowej inicjatywy "Inteligentna Katalonia", nadzorując przekształcenie Katalonii w "inteligentny kraj". Wraz z pojawieniem się technologii blockchain i metacities urzędnik rozpoczął prace nad stworzeniem "w pełni cyfrowej gospodarki inspirowanej światem fizycznym".

Według Macro władze planują uruchomić "kataloński metaverse".

Cataverse będzie związane z językiem i kulturą katalońską. Chcemy, aby lokalne organizacje, które robią coś w dziedzinie kultury, mogły to realizować w metaverse.

Jak twierdzi urzędnik, stolica regionu, Barcelona, stanie się również centrum innowacji cyfrowych. W osiągnięciu tego celu wiele będzie zależało od przyciągnięcia talentów. Macro podkreślił, że rząd wdrożył szereg programów wspierających utalentowaną młodzież.

Mamy silną politykę generowania talentów na uniwersytetach. Prowadzimy również częste programy rozwoju umiejętności, takie jak obozy szkoleniowe i inne zajęcia, ponieważ potrzebujemy różnych specjalizacji.

Dodał, że rząd stara się połączyć rozwijanie nowych talentów z przyciąganiem większej liczby "przedsiębiorstw z przyjaznym środowiskiem pracy".

Zapytany o projekty blockchain, z którymi mogą się zetknąć turyści w Barcelonie, Macro jako przykłady podał służbę zdrowia i transport publiczny.

Przypomnijmy, że w marcu utworzenie własnej kryptowaluty i metaverse ogłosił czołowy klub piłkarski w regionie - Barcelona.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram