Katalonia uruchomi własny metaverse - Cataverse

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 czerwca 2022
ikona autora biały
katalonia barcelona

Rząd autonomicznego hiszpańskiego regionu Katalonii zamierza przekształcić ten region w centrum cyfrowe i uruchomić własny metaverse. Tak wynika ze słów Daniela Macro, szefa działu innowacji wypowiedzianych w wywiadzie dla Cointelegraph.

W 2014 roku Macro stanął na czele rządowej inicjatywy "Inteligentna Katalonia", nadzorując przekształcenie Katalonii w "inteligentny kraj". Wraz z pojawieniem się technologii blockchain i metacities urzędnik rozpoczął prace nad stworzeniem "w pełni cyfrowej gospodarki inspirowanej światem fizycznym".

Według Macro władze planują uruchomić "kataloński metaverse".

Cataverse będzie związane z językiem i kulturą katalońską. Chcemy, aby lokalne organizacje, które robią coś w dziedzinie kultury, mogły to realizować w metaverse.

Jak twierdzi urzędnik, stolica regionu, Barcelona, stanie się również centrum innowacji cyfrowych. W osiągnięciu tego celu wiele będzie zależało od przyciągnięcia talentów. Macro podkreślił, że rząd wdrożył szereg programów wspierających utalentowaną młodzież.

Mamy silną politykę generowania talentów na uniwersytetach. Prowadzimy również częste programy rozwoju umiejętności, takie jak obozy szkoleniowe i inne zajęcia, ponieważ potrzebujemy różnych specjalizacji.

Dodał, że rząd stara się połączyć rozwijanie nowych talentów z przyciąganiem większej liczby "przedsiębiorstw z przyjaznym środowiskiem pracy".

Zapytany o projekty blockchain, z którymi mogą się zetknąć turyści w Barcelonie, Macro jako przykłady podał służbę zdrowia i transport publiczny.

Przypomnijmy, że w marcu utworzenie własnej kryptowaluty i metaverse ogłosił czołowy klub piłkarski w regionie - Barcelona.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram