Katalonia uruchomi własny metaverse - Cataverse

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 czerwca 2022
ikona autora biały
katalonia barcelona

Rząd autonomicznego hiszpańskiego regionu Katalonii zamierza przekształcić ten region w centrum cyfrowe i uruchomić własny metaverse. Tak wynika ze słów Daniela Macro, szefa działu innowacji wypowiedzianych w wywiadzie dla Cointelegraph.

W 2014 roku Macro stanął na czele rządowej inicjatywy "Inteligentna Katalonia", nadzorując przekształcenie Katalonii w "inteligentny kraj". Wraz z pojawieniem się technologii blockchain i metacities urzędnik rozpoczął prace nad stworzeniem "w pełni cyfrowej gospodarki inspirowanej światem fizycznym".

Według Macro władze planują uruchomić "kataloński metaverse".

Cataverse będzie związane z językiem i kulturą katalońską. Chcemy, aby lokalne organizacje, które robią coś w dziedzinie kultury, mogły to realizować w metaverse.

Jak twierdzi urzędnik, stolica regionu, Barcelona, stanie się również centrum innowacji cyfrowych. W osiągnięciu tego celu wiele będzie zależało od przyciągnięcia talentów. Macro podkreślił, że rząd wdrożył szereg programów wspierających utalentowaną młodzież.

Mamy silną politykę generowania talentów na uniwersytetach. Prowadzimy również częste programy rozwoju umiejętności, takie jak obozy szkoleniowe i inne zajęcia, ponieważ potrzebujemy różnych specjalizacji.

Dodał, że rząd stara się połączyć rozwijanie nowych talentów z przyciąganiem większej liczby "przedsiębiorstw z przyjaznym środowiskiem pracy".

Zapytany o projekty blockchain, z którymi mogą się zetknąć turyści w Barcelonie, Macro jako przykłady podał służbę zdrowia i transport publiczny.

Przypomnijmy, że w marcu utworzenie własnej kryptowaluty i metaverse ogłosił czołowy klub piłkarski w regionie - Barcelona.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram