Karta Binance - wszystko co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 maja 2022
ikona autora biały
karta binance

Wydawanie kryptowalut takich jak Bitcoin i Ethereum w sklepach i restauracjach staje się z dnia na dzień coraz łatwiejsze. Coraz więcej sprzedawców dostrzega bowiem ich potencjał i stosuje je w taki czy inny sposób.

Ostatnio pojawiło się kilka kryptowalutowych kart debetowych, które pomagają firmom przyjmować cyfrowe aktywa jako metodę płatności. Podobnie jak te tradycyjne, kryptowalutowe karty debetowe pozwalają na przeprowadzanie codziennych transakcji przy użyciu BTC, ETH, XRP i innych altcoinów.

Binance - wiodąca na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotów - również dołączyła do tego grona. Jakiś czas temu wprowadziła nową, opartą na kryptowalutach kartę debetową Visa. Umożliwia ona przeliczanie kryptowaluty na euro w czasie rzeczywistym, gdy użytkownik dokonuje transakcji.

Binance dokłada wszelkich starań, aby korzystanie z kryptowalut było jak najbardziej rozpowszechnione, a najnowsza karta debetowa Visa jest tego dowodem.

Czym jest karta Binance Visa?

Karta Binance jest zasadniczo kartą debetową Visa, która jest powiązana z kontem Binance i pozwala na wydawanie kryptowalut wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa. Jest to karta przedpłacona, tak jak zwykła karta debetowa i musi być wcześniej doładowana kryptowalutami.

Obecnie jest ona dostępna dla użytkowników Binance w wybranych krajach europejskich, takich jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania i Szwecja.

Można jej używać w ponad 60 milionach punktów handlowych w 200 regionach i terytoriach na całym świecie, które akceptują karty Visa.

Jak dotąd, karta Binance obsługuje tylko konwersję i wydawanie następujących kryptowalut: BNB, BUSD, USDT, BTC, SXP, ETH, EUR, ADA, DOT, LAZIO, PORTO i SANTOS.

Jeżeli chodzi o waluty fiat, dostępne jest tylko euro.


Dlaczego (lub dlaczego nie) warto zamówić kartę Binance Visa?

Karta Binance Visa Card zapewnia wygodny sposób wydawania zysków z kryptowalut. Jedynym minusem jest właściwie tylko obowiązek podatkowy, który wynika z jej używania.

Zalety

  • Niskie opłaty za transakcje i przetwarzanie
  • Z karty Visa opartej na kryptowalutach można korzystać na całym świecie, wszędzie tam, gdzie akceptowana jest Visa.
  • Binance jest jedną z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych platform kryptowalutowych.

Wady

  • Płacąc kartą Binance sprzedajesz kryptowalutę za walutę fiat. Oznacza to, że musisz zapłacić podatek.

Cechy karty Binance Visa

Oprócz zwiększenia użyteczności i adopcji, karta Binance Visa Card wprowadziła kilka dodatkowych funkcji:

  • Binance nie pobiera żadnych opłat administracyjnych ani transakcyjnych.
  • Nie musisz wymieniać swoich aktywów kryptowalutowych na fiat w celu dokonania zakupu. Binance konwertuje je dokładnie wtedy, gdy są potrzebne. Do tego czasu mozesz HODLować swoje monety.
  • Możesz uzyskać do 8% cashbacku w zależności od średniego miesięcznego salda Twoich monet Binance Coin (BNB). Ten cashback jest oferowany w BNB i zapisywany na Twoim koncie Binance.

Karta Binance: Jak ją zdobyć?

Użytkownicy nie posiadający konta na Binance

Jeśli nie masz jeszcze konta w serwisie Binance, musisz je najpierw założyć. Rejestracja zajmuje kilka minut. Aby przejść do formularza rejestracyjnego Binance kliknij tutaj. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Drugim warunkiem wstępnym przed zamówieniem karty jest weryfikacja konta użytkownika na poziomie KYC 2.

Dotychczasowi użytkownicy Binance

W przypadku osób posiadających już konto Binance, proces wygląda następująco:

Krok 1: Złóż wniosek o kartę Binance Visa. Możesz to zrobić pod tym linkiem.

Krok 2: Kliknij przycisk "Rozpocznij".

Krok 3: Po przekierowaniu na stronę zamówienia karty Binance możesz wybrać, w jaki sposób Twoje imię i nazwisko pojawi się na karcie. Po potwierdzeniu kliknij "Dalej".

Krok 4: Następnym krokiem jest utworzenie kodu PIN do karty Binance Visa. Należy pamiętać o dwóch środkach bezpieczeństwa. Podczas tworzenia kodu PIN nie należy używać czterech kolejnych cyfr, takich jak - 1234 lub 6789. Nie należy również używać sekwencji takich jak 7777.

Uwaga: jeśli pominiesz ten krok, Twój kod PIN zostanie wygenerowany automatycznie. Możesz go później zmienić, korzystając z bankomatu.

Krok 5: Po wygenerowaniu kodu PIN będziesz mógł potwierdzić adres dostawy karty. Binance automatycznie uzupełni adres o ten, który został zarejestrowany podczas tworzenia konta. Powinieneś to dokładnie sprawdzić i w razie potrzeby uzupełnić brakujące informacje.

Krok 6: Potwierdź wszystkie swoje dane i zaakceptuj Warunki użytkowania, Politykę prywatności, Umowę z posiadaczem karty oraz zgodę KYC.

Krok 7: Aby zakończyć proces, kliknij "Zamów".

W zależności od kraju zamieszkania, dostarczenie karty Binance Visa trwa zazwyczaj około 1-3 tygodni. Jeśli jednak chcesz zacząć korzystać z wirtualnej karty Binance, możesz to zrobić za pośrednictwem Google i Samsung Pay.


Aktywacja karty Binance Visa

Po pomyślnym złożeniu zamówienia Twoja wirtualna karta Binance Visa zostanie aktywowana automatycznie.

Aby jednak aktywować swoją fizyczną kartę, przejdź do dashbordu karty. Pamiętaj - sekcja w kolorze żółtym z napisem "Aktywuj kartę" będzie wyświetlona na szaro i niedostępna do momentu zmiany statusu karty z "Oczekująca" na "Wysłana".

Dopiero gdy status karty zostanie oznaczony jako "Wysłana", możesz kliknąć ikonę "Aktywuj kartę". Ze względów bezpieczeństwa lepiej jest otrzymać fizyczną kartę przed jej aktywacją.

Sprawdzanie szczegółów karty Binance Visa

Po aktywacji fizycznej karty Binance możesz sprawdzić swoje dane. Funkcja przeglądania szczegółów działa tylko w przypadku wirtualnej karty Binance

Krok 1: Na stronie internetowej Binance najedź na menu nawigacyjne z napisem "Finanse" i kliknij na "Karta Binance Visa" w rozwijanym menu.

Możesz też przewinąć stronę do dołu ekranu i kliknąć na "Karty" poniżej sekcji "Produkty".

Możesz też zalogować się do aplikacji Binance i wybrać opcję "Więcej". Poniżej sekcji "Finanse", kliknij w opcje "Karta".

Krok 3: Aby wyświetlić szczegóły karty, kliknij "Pokaż szczegóły karty", a następnie wprowadź swój kod uwierzytelniania 2FA.

Krok 4: Aby wyświetlić numer PIN, kliknij na "Pokaż PIN" i ponownie wprowadź kod weryfikacyjny 2FA. Należy pamiętać, że numer ten będzie wyświetlany tylko przez określony czas.

Ponadto, numer PIN ma zastosowanie wyłącznie podczas korzystania z fizycznej karty Binance Visa. Jeśli chodzi o wirtualną kartę, numer PIN nie będzie wymagany do płatności po połączeniu jej z Google Pay lub Samsung Pay.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

Blockchain ETF: Jak inwestować i zarabiać?

Nie jesteś jeszcze gotowy na ogromną zmienność panującą na rynku kryptowalut? Wówczas możesz zainteresować się instrumentem finansowym, który jest bezpośrednio powiązany z branżą krypto: blockchain ETF. Jak w inwestować w taki produkt? Jak na nim zarabiać? Już wyjaśniamy! Co to jest blockchain ETF? ETF sam w sobie jest funduszem, którego akcje są przedmiotem obrotu na […]

Copy trading na Bybit: Co to jest i jak działa?

Aby handlować kryptowalutami, musisz zastosować analizę i wiedzę fundamentalną z handlu akcjami. Początkujący uczą się strategii bardziej doświadczonych rówieśników i wprowadzają je w życie. Jednak ta metoda sprawdza się tylko z perspektywy czasu i czasami jest już za późno, aby na niej bazować. Giełdy oferują nowe narzędzie do zawierania transakcji - replikowanie w czasie rzeczywistym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram