Po ostatnim byczym rajdzie i wykazaniu niezwykłej zmienności, Bitcoin powrócił poniżej poziomu 17 500 dolarów. Większość alternatywnych monet poszła w tym samym kierunku, a kapitalizacja rynkowa spadła poniżej 500 miliardów dolarów.
Ostatnie kilka dni pokazały nam prawdziwą hossę na rynku Bitcoina. Najstarsza kryptowaluta walczyła ze stagnacją przy poziomie trochę niższym niż 16 000 dolarów. Jednak po kilku dniach rozpoczął się niesamowity rajd, który zaowocował nowymi rekordami.
BTC w październiku wielokrotnie odnotował roczny szczyt. Najwyższym wynikiem jednak był poziom 18 500 dolarów. Bitcoin znalazł się w zaledwie 1500 dolarów od zdobycia nowego ATH.
Choć nie udało mu się osiągnąć rekordowej ceny, BTC pobił inny rekord. ATH osiągnęła jego całkowita kapitalizacja rynkowa. Stało się to możliwe, ponieważ w obiegu jest teraz więcej Bitcoinów, niż w grudniu 2017 roku.
Po gwałtownym wzroście w kierunku 18 500 dolarów, BTC zademonstrował część swojej dynamicznej zmienności i stracił 1000 dolarów w ciągu kilku godzin. Kolejne wahania spowodowały, że Bitcoin ponownie wzrósł powyżej 18 000 dolarów. Jedna kryptowaluta ostatecznie spadła do obecnego poziomu i za jedną monetę musimy teraz zapłacić ok. 17 500 dolarów.
Większość altcoinów podążała za wzrostami BTC, co spowodowało wzrost market capu. Skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich cyfrowych walut przekroczyła 510 mld dolarów – jest to najwyższy poziom od stycznia 2018 roku.
Niemniej jednak, od tego czasu altcoiny poszybowały w dół, a market cap spadł o 20 mld dolarów.
Wczoraj Etereum osiągnęło nowy rekord w 2020 roku – 495 dolarów. Druga co do wielkości kryptowaluta straciła około 30 dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie kosztuje ok. 470 dolarów
Jedynym wyjątkiem w pierwszej dziesiątce jest Litecoin. Ten odnotował niewielkie wzrosty. Ripple, Bitcoin Cash, Binance Coin, Polkadot i Cardano straciły około 1-2% wartości.
Najwięcej, bo aż 20 % w ciągu ostatnich 24 godzin zyskał OKB Coin. Natywna kryptowaluta prawdopodobnie wzrosła, ze względu na informacje, że władze uwolniły założyciela platformy, a sama giełda wznowi niedługo wypłaty.
Najwięcej na wartości straciły projekty takie jak Ampleforth (-10%), Aragon (-9%) i Band Protocol (-9%).