Kapitalizacja rynku sięga 2,6 bln USD: Solana rośnie o 20%, a ETH o 8%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Sześciomiesięczne oczekiwanie dobiegło końca. Bitcoinowi bowiem udało się wczoraj przebić poprzedni rekord wszech czasów i ustanowić nowy na poziomie 67 000 USD. Podczas gdy od tego czasu aktywo straciło nieco na wartości, liczne altcoiny zaczęły notować imponujące zyski, w tym ETH i SOL.

ATH Bitcoina na poziomie 67 000 USD

Gdy zaczęły nasilać się doniesienia twierdzące, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w końcu zezwoli na Bitcoin ETF w kraju, pytanie o to, czy aktywo przebije swój kwietniowy all-time high było tylko kwestią kiedy, a nie czy.

BTC po raz pierwszy od sześciu miesięcy przekroczył poziom 60 000 USD po informacji, że ProShares ETF ruszy 19 października. Przez większość weekendu utrzymywał się na północ od tego poziomu.

Gdy ETF rzeczywiście rozpoczął handel we wtorek, bitcoin po raz kolejny pompował i zbliżył się na odległość zaledwie 500 dolarów od swojego rekordu. Wszystko zmieniło się jednak wczoraj, kiedy kryptowaluta poszybowała znacznie powyżej 65 000 dolarów.

W ciągu następnych godzin doszła nawet do 67 000 USD, co okazało się nowym rekordem. Chociaż od tego czasu monet cofnęła się o ponad 1000 dolarów, jej kapitalizacja rynkowa nadal wynosi znacznie powyżej 1,2 biliona dolarów.

Altcoiny: Zielony przejmuje kontrolę

W ciągu ostatnich kilku dni alternatywne monety nie zdołały podążyć za swoim liderem na północ. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ethereum należy do grona najsilniej zyskujących projektów. Jej natywny token ETH wzrósł bowiem o 8%. W rezultacie, druga co do wielkości kryptowaluta w końcu przebiła się powyżej 4000 USD i handluje tuż przed 4200 dolarów.

Binance Coin, Ripple i Dogecoin odnotowały skromniejsze zyski, podczas gdy Cardano, Polkadot, Terra, Litecoin, Uniswap i Avalanche wzrosły o 6% do 10%.

Niemniej jednak, Solana wzrosła najbardziej z 10 najważniejszych monet. SOL wzrósł o prawie 20% w ciągu jednego dnia i znajduje się blisko 190 USD.

Kolejne wzrosty są widoczne w projektach takich jak Nexo (20%), Flow (15%), THORChain (15%), Enjin Coin (14%), The Graph (13%), Ren (12%), Qtum (12%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut, która również przebiła swój stary rekord wszech czasów, wzrosła do 2,650 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram