Kapitalizacja rynku sięga 2,6 bln USD: Solana rośnie o 20%, a ETH o 8%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Sześciomiesięczne oczekiwanie dobiegło końca. Bitcoinowi bowiem udało się wczoraj przebić poprzedni rekord wszech czasów i ustanowić nowy na poziomie 67 000 USD. Podczas gdy od tego czasu aktywo straciło nieco na wartości, liczne altcoiny zaczęły notować imponujące zyski, w tym ETH i SOL.

ATH Bitcoina na poziomie 67 000 USD

Gdy zaczęły nasilać się doniesienia twierdzące, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w końcu zezwoli na Bitcoin ETF w kraju, pytanie o to, czy aktywo przebije swój kwietniowy all-time high było tylko kwestią kiedy, a nie czy.

BTC po raz pierwszy od sześciu miesięcy przekroczył poziom 60 000 USD po informacji, że ProShares ETF ruszy 19 października. Przez większość weekendu utrzymywał się na północ od tego poziomu.

Gdy ETF rzeczywiście rozpoczął handel we wtorek, bitcoin po raz kolejny pompował i zbliżył się na odległość zaledwie 500 dolarów od swojego rekordu. Wszystko zmieniło się jednak wczoraj, kiedy kryptowaluta poszybowała znacznie powyżej 65 000 dolarów.

W ciągu następnych godzin doszła nawet do 67 000 USD, co okazało się nowym rekordem. Chociaż od tego czasu monet cofnęła się o ponad 1000 dolarów, jej kapitalizacja rynkowa nadal wynosi znacznie powyżej 1,2 biliona dolarów.

Altcoiny: Zielony przejmuje kontrolę

W ciągu ostatnich kilku dni alternatywne monety nie zdołały podążyć za swoim liderem na północ. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ethereum należy do grona najsilniej zyskujących projektów. Jej natywny token ETH wzrósł bowiem o 8%. W rezultacie, druga co do wielkości kryptowaluta w końcu przebiła się powyżej 4000 USD i handluje tuż przed 4200 dolarów.

Binance Coin, Ripple i Dogecoin odnotowały skromniejsze zyski, podczas gdy Cardano, Polkadot, Terra, Litecoin, Uniswap i Avalanche wzrosły o 6% do 10%.

Niemniej jednak, Solana wzrosła najbardziej z 10 najważniejszych monet. SOL wzrósł o prawie 20% w ciągu jednego dnia i znajduje się blisko 190 USD.

Kolejne wzrosty są widoczne w projektach takich jak Nexo (20%), Flow (15%), THORChain (15%), Enjin Coin (14%), The Graph (13%), Ren (12%), Qtum (12%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut, która również przebiła swój stary rekord wszech czasów, wzrosła do 2,650 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram