kryptowaluty 2 - logo

Kapitalizacja rynku sięga 2,6 bln USD: Solana rośnie o 20%, a ETH o 8%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Sześciomiesięczne oczekiwanie dobiegło końca. Bitcoinowi bowiem udało się wczoraj przebić poprzedni rekord wszech czasów i ustanowić nowy na poziomie 67 000 USD. Podczas gdy od tego czasu aktywo straciło nieco na wartości, liczne altcoiny zaczęły notować imponujące zyski, w tym ETH i SOL.

ATH Bitcoina na poziomie 67 000 USD

Gdy zaczęły nasilać się doniesienia twierdzące, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w końcu zezwoli na Bitcoin ETF w kraju, pytanie o to, czy aktywo przebije swój kwietniowy all-time high było tylko kwestią kiedy, a nie czy.

BTC po raz pierwszy od sześciu miesięcy przekroczył poziom 60 000 USD po informacji, że ProShares ETF ruszy 19 października. Przez większość weekendu utrzymywał się na północ od tego poziomu.

Gdy ETF rzeczywiście rozpoczął handel we wtorek, bitcoin po raz kolejny pompował i zbliżył się na odległość zaledwie 500 dolarów od swojego rekordu. Wszystko zmieniło się jednak wczoraj, kiedy kryptowaluta poszybowała znacznie powyżej 65 000 dolarów.

W ciągu następnych godzin doszła nawet do 67 000 USD, co okazało się nowym rekordem. Chociaż od tego czasu monet cofnęła się o ponad 1000 dolarów, jej kapitalizacja rynkowa nadal wynosi znacznie powyżej 1,2 biliona dolarów.

Altcoiny: Zielony przejmuje kontrolę

W ciągu ostatnich kilku dni alternatywne monety nie zdołały podążyć za swoim liderem na północ. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ethereum należy do grona najsilniej zyskujących projektów. Jej natywny token ETH wzrósł bowiem o 8%. W rezultacie, druga co do wielkości kryptowaluta w końcu przebiła się powyżej 4000 USD i handluje tuż przed 4200 dolarów.

Binance Coin, Ripple i Dogecoin odnotowały skromniejsze zyski, podczas gdy Cardano, Polkadot, Terra, Litecoin, Uniswap i Avalanche wzrosły o 6% do 10%.

Niemniej jednak, Solana wzrosła najbardziej z 10 najważniejszych monet. SOL wzrósł o prawie 20% w ciągu jednego dnia i znajduje się blisko 190 USD.

Kolejne wzrosty są widoczne w projektach takich jak Nexo (20%), Flow (15%), THORChain (15%), Enjin Coin (14%), The Graph (13%), Ren (12%), Qtum (12%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut, która również przebiła swój stary rekord wszech czasów, wzrosła do 2,650 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram