Kapitalizacja rynku sięga 2,6 bln USD: Solana rośnie o 20%, a ETH o 8%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Sześciomiesięczne oczekiwanie dobiegło końca. Bitcoinowi bowiem udało się wczoraj przebić poprzedni rekord wszech czasów i ustanowić nowy na poziomie 67 000 USD. Podczas gdy od tego czasu aktywo straciło nieco na wartości, liczne altcoiny zaczęły notować imponujące zyski, w tym ETH i SOL.

ATH Bitcoina na poziomie 67 000 USD

Gdy zaczęły nasilać się doniesienia twierdzące, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w końcu zezwoli na Bitcoin ETF w kraju, pytanie o to, czy aktywo przebije swój kwietniowy all-time high było tylko kwestią kiedy, a nie czy.

BTC po raz pierwszy od sześciu miesięcy przekroczył poziom 60 000 USD po informacji, że ProShares ETF ruszy 19 października. Przez większość weekendu utrzymywał się na północ od tego poziomu.

Gdy ETF rzeczywiście rozpoczął handel we wtorek, bitcoin po raz kolejny pompował i zbliżył się na odległość zaledwie 500 dolarów od swojego rekordu. Wszystko zmieniło się jednak wczoraj, kiedy kryptowaluta poszybowała znacznie powyżej 65 000 dolarów.

W ciągu następnych godzin doszła nawet do 67 000 USD, co okazało się nowym rekordem. Chociaż od tego czasu monet cofnęła się o ponad 1000 dolarów, jej kapitalizacja rynkowa nadal wynosi znacznie powyżej 1,2 biliona dolarów.

Altcoiny: Zielony przejmuje kontrolę

W ciągu ostatnich kilku dni alternatywne monety nie zdołały podążyć za swoim liderem na północ. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ethereum należy do grona najsilniej zyskujących projektów. Jej natywny token ETH wzrósł bowiem o 8%. W rezultacie, druga co do wielkości kryptowaluta w końcu przebiła się powyżej 4000 USD i handluje tuż przed 4200 dolarów.

Binance Coin, Ripple i Dogecoin odnotowały skromniejsze zyski, podczas gdy Cardano, Polkadot, Terra, Litecoin, Uniswap i Avalanche wzrosły o 6% do 10%.

Niemniej jednak, Solana wzrosła najbardziej z 10 najważniejszych monet. SOL wzrósł o prawie 20% w ciągu jednego dnia i znajduje się blisko 190 USD.

Kolejne wzrosty są widoczne w projektach takich jak Nexo (20%), Flow (15%), THORChain (15%), Enjin Coin (14%), The Graph (13%), Ren (12%), Qtum (12%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut, która również przebiła swój stary rekord wszech czasów, wzrosła do 2,650 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram