Kapitalizacja rynku sięga 2,6 bln USD: Solana rośnie o 20%, a ETH o 8%

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 października 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut co wydarzyło się w ostatnim tygodniu

Sześciomiesięczne oczekiwanie dobiegło końca. Bitcoinowi bowiem udało się wczoraj przebić poprzedni rekord wszech czasów i ustanowić nowy na poziomie 67 000 USD. Podczas gdy od tego czasu aktywo straciło nieco na wartości, liczne altcoiny zaczęły notować imponujące zyski, w tym ETH i SOL.

ATH Bitcoina na poziomie 67 000 USD

Gdy zaczęły nasilać się doniesienia twierdzące, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w końcu zezwoli na Bitcoin ETF w kraju, pytanie o to, czy aktywo przebije swój kwietniowy all-time high było tylko kwestią kiedy, a nie czy.

BTC po raz pierwszy od sześciu miesięcy przekroczył poziom 60 000 USD po informacji, że ProShares ETF ruszy 19 października. Przez większość weekendu utrzymywał się na północ od tego poziomu.

Gdy ETF rzeczywiście rozpoczął handel we wtorek, bitcoin po raz kolejny pompował i zbliżył się na odległość zaledwie 500 dolarów od swojego rekordu. Wszystko zmieniło się jednak wczoraj, kiedy kryptowaluta poszybowała znacznie powyżej 65 000 dolarów.

W ciągu następnych godzin doszła nawet do 67 000 USD, co okazało się nowym rekordem. Chociaż od tego czasu monet cofnęła się o ponad 1000 dolarów, jej kapitalizacja rynkowa nadal wynosi znacznie powyżej 1,2 biliona dolarów.

Altcoiny: Zielony przejmuje kontrolę

W ciągu ostatnich kilku dni alternatywne monety nie zdołały podążyć za swoim liderem na północ. Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ethereum należy do grona najsilniej zyskujących projektów. Jej natywny token ETH wzrósł bowiem o 8%. W rezultacie, druga co do wielkości kryptowaluta w końcu przebiła się powyżej 4000 USD i handluje tuż przed 4200 dolarów.

Binance Coin, Ripple i Dogecoin odnotowały skromniejsze zyski, podczas gdy Cardano, Polkadot, Terra, Litecoin, Uniswap i Avalanche wzrosły o 6% do 10%.

Niemniej jednak, Solana wzrosła najbardziej z 10 najważniejszych monet. SOL wzrósł o prawie 20% w ciągu jednego dnia i znajduje się blisko 190 USD.

Kolejne wzrosty są widoczne w projektach takich jak Nexo (20%), Flow (15%), THORChain (15%), Enjin Coin (14%), The Graph (13%), Ren (12%), Qtum (12%) i innych.

Kapitalizacja rynku kryptowalut, która również przebiła swój stary rekord wszech czasów, wzrosła do 2,650 biliona dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram