Kapitalizacja rynku kryptowalut na 6-tygodniowym szczycie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 sierpnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Byki bitcoina kontynuowały swoją ofensywę w ciągu ostatnich 24 godzin, gdy aktywo osiągnęło kolejny 2-miesięczny szczyt ponad 42 500 USD. Większość alternatywnych monet przebiła swojego lidera, w tym ETH, BNB i DOT, który skoczył o ponad 16% w ciągu jednego dnia.

Zielone Altcoiny; DOT zyskuje 16% wartości

Wczoraj altcoiny znajdowały się w relatywnej stagnacji, jednak dziś sytuacja jest zdecydowanie inna. Ethereum handlowane było w okolicach 2450 USD, ale 6% wzrost doprowadził je do około 2600 dolarów. Co więcej, ETH osiągnął nawet szczyt 2650 USD. Jest to najwyższa cena monety od 15 czerwca.

Wyniki Binance Coin były ostatnio ospałe. Wszystko ze względu na obawy regulacyjne wokół wiodącej giełdy kryptowalutowej. Jednakże, BNB wzrosło o 7% w ciągu jednego dnia i przekroczyło poziom 340 dolarów po raz pierwszy od czerwca.

Wykresy Cardano (5%), Ripple (3,5%), Dogecoin (3,5%), Uniswap (5%), Bitcoin Cash (2%), Chainlink (6,5%) i Litecoin (3,5%) są również zielone. Najwięcej zyskała jednak Polkadot (16%). W rezultacie DOT jest notowany znacznie powyżej 18 dolarów.

Siacoin zyskał najwięcej ze 100 najlepszych monet. Pompa o 37% wywindowała SC do około 0,02 USD. Quant (27%), IOTA (19%), Ankr (16%), Basic Attention Token (15%), DigiByte (13%), OKB (12%), Filecoin (11%) i Solana (10%) podążają tuż za Siacoinem.

W rezultacie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych wzrosła do 1,660 biliona dolarów. Oznacza to, że metryka wzrosła o 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i 140 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni.

Bitcoin dotknął 42 000 USD

Podstawowa kryptowaluta przewodziła wzrostom w ciągu ostatniego tygodnia. Moneta skutecznie odbiła się od psychologicznej bariery 30 000 USD. Od tego czasu zyskała ponad 10 000 USD wartości i nadal pnie się w górę.

BTC osiągnął najwyższą cenę od czasu krachu w połowie maja w wysokości 42 300 $ (na Bitstamp), ale kolejny wzrost kilka godzin temu doprowadził do nowego dwumiesięcznego maksimum w wysokości 42 700 USD.

Na chwilę obecną BTC cofnął się o około 1000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi niecałe 800 miliardów dolarów. Jego dominacja na rynku spadła jednak o około 1% w ciągu jednego dnia, ponieważ alternatywne monety zaczęły się rozpędzać.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram