Kapitalizacja rynku kryptowalut na 6-tygodniowym szczycie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 sierpnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Byki bitcoina kontynuowały swoją ofensywę w ciągu ostatnich 24 godzin, gdy aktywo osiągnęło kolejny 2-miesięczny szczyt ponad 42 500 USD. Większość alternatywnych monet przebiła swojego lidera, w tym ETH, BNB i DOT, który skoczył o ponad 16% w ciągu jednego dnia.

Zielone Altcoiny; DOT zyskuje 16% wartości

Wczoraj altcoiny znajdowały się w relatywnej stagnacji, jednak dziś sytuacja jest zdecydowanie inna. Ethereum handlowane było w okolicach 2450 USD, ale 6% wzrost doprowadził je do około 2600 dolarów. Co więcej, ETH osiągnął nawet szczyt 2650 USD. Jest to najwyższa cena monety od 15 czerwca.

Wyniki Binance Coin były ostatnio ospałe. Wszystko ze względu na obawy regulacyjne wokół wiodącej giełdy kryptowalutowej. Jednakże, BNB wzrosło o 7% w ciągu jednego dnia i przekroczyło poziom 340 dolarów po raz pierwszy od czerwca.

Wykresy Cardano (5%), Ripple (3,5%), Dogecoin (3,5%), Uniswap (5%), Bitcoin Cash (2%), Chainlink (6,5%) i Litecoin (3,5%) są również zielone. Najwięcej zyskała jednak Polkadot (16%). W rezultacie DOT jest notowany znacznie powyżej 18 dolarów.

Siacoin zyskał najwięcej ze 100 najlepszych monet. Pompa o 37% wywindowała SC do około 0,02 USD. Quant (27%), IOTA (19%), Ankr (16%), Basic Attention Token (15%), DigiByte (13%), OKB (12%), Filecoin (11%) i Solana (10%) podążają tuż za Siacoinem.

W rezultacie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych wzrosła do 1,660 biliona dolarów. Oznacza to, że metryka wzrosła o 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i 140 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni.

Bitcoin dotknął 42 000 USD

Podstawowa kryptowaluta przewodziła wzrostom w ciągu ostatniego tygodnia. Moneta skutecznie odbiła się od psychologicznej bariery 30 000 USD. Od tego czasu zyskała ponad 10 000 USD wartości i nadal pnie się w górę.

BTC osiągnął najwyższą cenę od czasu krachu w połowie maja w wysokości 42 300 $ (na Bitstamp), ale kolejny wzrost kilka godzin temu doprowadził do nowego dwumiesięcznego maksimum w wysokości 42 700 USD.

Na chwilę obecną BTC cofnął się o około 1000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi niecałe 800 miliardów dolarów. Jego dominacja na rynku spadła jednak o około 1% w ciągu jednego dnia, ponieważ alternatywne monety zaczęły się rozpędzać.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram