Kapitalizacja rynku kryptowalut na 6-tygodniowym szczycie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 sierpnia 2021
ikona autora biały
rynek kryptowalut

Byki bitcoina kontynuowały swoją ofensywę w ciągu ostatnich 24 godzin, gdy aktywo osiągnęło kolejny 2-miesięczny szczyt ponad 42 500 USD. Większość alternatywnych monet przebiła swojego lidera, w tym ETH, BNB i DOT, który skoczył o ponad 16% w ciągu jednego dnia.

Zielone Altcoiny; DOT zyskuje 16% wartości

Wczoraj altcoiny znajdowały się w relatywnej stagnacji, jednak dziś sytuacja jest zdecydowanie inna. Ethereum handlowane było w okolicach 2450 USD, ale 6% wzrost doprowadził je do około 2600 dolarów. Co więcej, ETH osiągnął nawet szczyt 2650 USD. Jest to najwyższa cena monety od 15 czerwca.

Wyniki Binance Coin były ostatnio ospałe. Wszystko ze względu na obawy regulacyjne wokół wiodącej giełdy kryptowalutowej. Jednakże, BNB wzrosło o 7% w ciągu jednego dnia i przekroczyło poziom 340 dolarów po raz pierwszy od czerwca.

Wykresy Cardano (5%), Ripple (3,5%), Dogecoin (3,5%), Uniswap (5%), Bitcoin Cash (2%), Chainlink (6,5%) i Litecoin (3,5%) są również zielone. Najwięcej zyskała jednak Polkadot (16%). W rezultacie DOT jest notowany znacznie powyżej 18 dolarów.

Siacoin zyskał najwięcej ze 100 najlepszych monet. Pompa o 37% wywindowała SC do około 0,02 USD. Quant (27%), IOTA (19%), Ankr (16%), Basic Attention Token (15%), DigiByte (13%), OKB (12%), Filecoin (11%) i Solana (10%) podążają tuż za Siacoinem.

W rezultacie, skumulowana kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych wzrosła do 1,660 biliona dolarów. Oznacza to, że metryka wzrosła o 40 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i 140 miliardów dolarów w ciągu dwóch dni.

Bitcoin dotknął 42 000 USD

Podstawowa kryptowaluta przewodziła wzrostom w ciągu ostatniego tygodnia. Moneta skutecznie odbiła się od psychologicznej bariery 30 000 USD. Od tego czasu zyskała ponad 10 000 USD wartości i nadal pnie się w górę.

BTC osiągnął najwyższą cenę od czasu krachu w połowie maja w wysokości 42 300 $ (na Bitstamp), ale kolejny wzrost kilka godzin temu doprowadził do nowego dwumiesięcznego maksimum w wysokości 42 700 USD.

Na chwilę obecną BTC cofnął się o około 1000 dolarów, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi niecałe 800 miliardów dolarów. Jego dominacja na rynku spadła jednak o około 1% w ciągu jednego dnia, ponieważ alternatywne monety zaczęły się rozpędzać.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram