Kapitalizacja rynkowa wzrosła o 10 mld. Bitcoin celuje w 11 tys. dolarów?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 września 2020
ikona autora biały

Rynek kryptowalut nadal się odbija i od wczoraj jego kapitalizacja wzrosła o kolejne 10 mld dolarów. Bitcoin kosztuje aktualnie około 10 700 dolarów, a niektóre altcoiny odnotowały spore wzrosty.

Cena Bitcoina wynosi 10 700 dolarów

Po wczorajszym wzroście, podczas którego Bitcoin osiągnął wartość 10 800 dolarów, najstarsza kryptowaluta powróciła do dziennego dołka oscylującego na poziomie około 10 550 dolarów. Jednak byki wykorzystały spadek cen i po raz kolejny doprowadziły do wzrostów. Wzrost BTC skorelował się z sytuacją na Wall Street podczas piątkowej sesji giełdowej.

Wykresy głównych indeksów giełdowych, wyświetlały się wczoraj w kolorze zielonym: S&P 500 (+1,6%), Dow Jones Industrial Average (+1,34%) i Nasdaq Composite (+2,26%)

W momencie pisania tego artykułu, cena BTC spadła do 10 760 dolarów, po tym jak odrzuciła pierwszy duży opór na poziomie 10 790 dolarów.

Jeśli cena BTC przełamie się powyżej tego poziomu, może skierować się do następnych oporów na poziomie 11 000 USD, a następnie 11 200 USD, 11 360 USD i 11 530 USD. Alternatywnie, w przypadku spadku wartości, poziomy wsparcia znajdują się przy cenach 10 580 USD, 10 440 USD i 10 390 USD.

Pomimo wzrostu akcji i cyfrowych aktywów, cena złota pozostała w miejscu. Metal szlachetny odnotował dzienny najwyższy poziom 1875 dolarów, aby spaść i zamknąć sesję na poziomie 1860 dolarów.

Altcoiny nabierają rozpędu

Niektóre alternatywne monety straciły ostatnio znaczną część wartości, ale w ciągu ostatnich kilku dni udało im się odbić. Ethereum kontynuuje wzrosty i kosztuje już ponad 350 dolarów.

Ripple wzrósł o 5% do 0,243$. Wykresy Bitcoin Cash (1%), Polkadot (3%), Binance Coin (1%) i Litecoin (3%) są również zielone. Największy wzrost wartości odnotował Chainlink. Jego cena zwiększyła się o 11%, co spowodowało, że LINK wyprzedził BNB i DOT w rankingu CoinMarketCap.

Jak to zwykle bywa, najbardziej niestabilne ruchy cenowe mają miejsce na monetach o niskiej kapitalizacji rynkowej.

CyberVein odnotował 21% wzrost. Ren (20,5%), Yearn.Finance (17%), The Midas Touch Gold (14%), DFI.Money (14%), Cardano (11%), Zilliqa (11%), HedgeTrade (10,5%) i Nervos Network (10%).

Łącznie kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła od wczoraj o 10 mld dolarów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram