Kapitalizacja rynkowa wzrosła o 10 mld. Bitcoin celuje w 11 tys. dolarów?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 września 2020
ikona autora biały

Rynek kryptowalut nadal się odbija i od wczoraj jego kapitalizacja wzrosła o kolejne 10 mld dolarów. Bitcoin kosztuje aktualnie około 10 700 dolarów, a niektóre altcoiny odnotowały spore wzrosty.

Cena Bitcoina wynosi 10 700 dolarów

Po wczorajszym wzroście, podczas którego Bitcoin osiągnął wartość 10 800 dolarów, najstarsza kryptowaluta powróciła do dziennego dołka oscylującego na poziomie około 10 550 dolarów. Jednak byki wykorzystały spadek cen i po raz kolejny doprowadziły do wzrostów. Wzrost BTC skorelował się z sytuacją na Wall Street podczas piątkowej sesji giełdowej.

Wykresy głównych indeksów giełdowych, wyświetlały się wczoraj w kolorze zielonym: S&P 500 (+1,6%), Dow Jones Industrial Average (+1,34%) i Nasdaq Composite (+2,26%)

W momencie pisania tego artykułu, cena BTC spadła do 10 760 dolarów, po tym jak odrzuciła pierwszy duży opór na poziomie 10 790 dolarów.

Jeśli cena BTC przełamie się powyżej tego poziomu, może skierować się do następnych oporów na poziomie 11 000 USD, a następnie 11 200 USD, 11 360 USD i 11 530 USD. Alternatywnie, w przypadku spadku wartości, poziomy wsparcia znajdują się przy cenach 10 580 USD, 10 440 USD i 10 390 USD.

Pomimo wzrostu akcji i cyfrowych aktywów, cena złota pozostała w miejscu. Metal szlachetny odnotował dzienny najwyższy poziom 1875 dolarów, aby spaść i zamknąć sesję na poziomie 1860 dolarów.

Altcoiny nabierają rozpędu

Niektóre alternatywne monety straciły ostatnio znaczną część wartości, ale w ciągu ostatnich kilku dni udało im się odbić. Ethereum kontynuuje wzrosty i kosztuje już ponad 350 dolarów.

Ripple wzrósł o 5% do 0,243$. Wykresy Bitcoin Cash (1%), Polkadot (3%), Binance Coin (1%) i Litecoin (3%) są również zielone. Największy wzrost wartości odnotował Chainlink. Jego cena zwiększyła się o 11%, co spowodowało, że LINK wyprzedził BNB i DOT w rankingu CoinMarketCap.

Jak to zwykle bywa, najbardziej niestabilne ruchy cenowe mają miejsce na monetach o niskiej kapitalizacji rynkowej.

CyberVein odnotował 21% wzrost. Ren (20,5%), Yearn.Finance (17%), The Midas Touch Gold (14%), DFI.Money (14%), Cardano (11%), Zilliqa (11%), HedgeTrade (10,5%) i Nervos Network (10%).

Łącznie kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła od wczoraj o 10 mld dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram