Kapitalizacja rynkowa wzrosła o 10 mld. Bitcoin celuje w 11 tys. dolarów?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 września 2020
ikona autora biały
grafika przedstawiająca logo Bitcoin

Rynek kryptowalut nadal się odbija i od wczoraj jego kapitalizacja wzrosła o kolejne 10 mld dolarów. Bitcoin kosztuje aktualnie około 10 700 dolarów, a niektóre altcoiny odnotowały spore wzrosty.

Cena Bitcoina wynosi 10 700 dolarów

Po wczorajszym wzroście, podczas którego Bitcoin osiągnął wartość 10 800 dolarów, najstarsza kryptowaluta powróciła do dziennego dołka oscylującego na poziomie około 10 550 dolarów. Jednak byki wykorzystały spadek cen i po raz kolejny doprowadziły do wzrostów. Wzrost BTC skorelował się z sytuacją na Wall Street podczas piątkowej sesji giełdowej.

Wykresy głównych indeksów giełdowych, wyświetlały się wczoraj w kolorze zielonym: S&P 500 (+1,6%), Dow Jones Industrial Average (+1,34%) i Nasdaq Composite (+2,26%)

W momencie pisania tego artykułu, cena BTC spadła do 10 760 dolarów, po tym jak odrzuciła pierwszy duży opór na poziomie 10 790 dolarów.

Jeśli cena BTC przełamie się powyżej tego poziomu, może skierować się do następnych oporów na poziomie 11 000 USD, a następnie 11 200 USD, 11 360 USD i 11 530 USD. Alternatywnie, w przypadku spadku wartości, poziomy wsparcia znajdują się przy cenach 10 580 USD, 10 440 USD i 10 390 USD.

Pomimo wzrostu akcji i cyfrowych aktywów, cena złota pozostała w miejscu. Metal szlachetny odnotował dzienny najwyższy poziom 1875 dolarów, aby spaść i zamknąć sesję na poziomie 1860 dolarów.

Altcoiny nabierają rozpędu

Niektóre alternatywne monety straciły ostatnio znaczną część wartości, ale w ciągu ostatnich kilku dni udało im się odbić. Ethereum kontynuuje wzrosty i kosztuje już ponad 350 dolarów.

Ripple wzrósł o 5% do 0,243$. Wykresy Bitcoin Cash (1%), Polkadot (3%), Binance Coin (1%) i Litecoin (3%) są również zielone. Największy wzrost wartości odnotował Chainlink. Jego cena zwiększyła się o 11%, co spowodowało, że LINK wyprzedził BNB i DOT w rankingu CoinMarketCap.

Jak to zwykle bywa, najbardziej niestabilne ruchy cenowe mają miejsce na monetach o niskiej kapitalizacji rynkowej.

CyberVein odnotował 21% wzrost. Ren (20,5%), Yearn.Finance (17%), The Midas Touch Gold (14%), DFI.Money (14%), Cardano (11%), Zilliqa (11%), HedgeTrade (10,5%) i Nervos Network (10%).

Łącznie kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła od wczoraj o 10 mld dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram