Kapitalizacja rynkowa wzrosła o 10 mld. Bitcoin celuje w 11 tys. dolarów?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 września 2020
ikona autora biały
grafika przedstawiająca logo Bitcoin

Rynek kryptowalut nadal się odbija i od wczoraj jego kapitalizacja wzrosła o kolejne 10 mld dolarów. Bitcoin kosztuje aktualnie około 10 700 dolarów, a niektóre altcoiny odnotowały spore wzrosty.

Cena Bitcoina wynosi 10 700 dolarów

Po wczorajszym wzroście, podczas którego Bitcoin osiągnął wartość 10 800 dolarów, najstarsza kryptowaluta powróciła do dziennego dołka oscylującego na poziomie około 10 550 dolarów. Jednak byki wykorzystały spadek cen i po raz kolejny doprowadziły do wzrostów. Wzrost BTC skorelował się z sytuacją na Wall Street podczas piątkowej sesji giełdowej.

Wykresy głównych indeksów giełdowych, wyświetlały się wczoraj w kolorze zielonym: S&P 500 (+1,6%), Dow Jones Industrial Average (+1,34%) i Nasdaq Composite (+2,26%)

W momencie pisania tego artykułu, cena BTC spadła do 10 760 dolarów, po tym jak odrzuciła pierwszy duży opór na poziomie 10 790 dolarów.

Jeśli cena BTC przełamie się powyżej tego poziomu, może skierować się do następnych oporów na poziomie 11 000 USD, a następnie 11 200 USD, 11 360 USD i 11 530 USD. Alternatywnie, w przypadku spadku wartości, poziomy wsparcia znajdują się przy cenach 10 580 USD, 10 440 USD i 10 390 USD.

Pomimo wzrostu akcji i cyfrowych aktywów, cena złota pozostała w miejscu. Metal szlachetny odnotował dzienny najwyższy poziom 1875 dolarów, aby spaść i zamknąć sesję na poziomie 1860 dolarów.

Altcoiny nabierają rozpędu

Niektóre alternatywne monety straciły ostatnio znaczną część wartości, ale w ciągu ostatnich kilku dni udało im się odbić. Ethereum kontynuuje wzrosty i kosztuje już ponad 350 dolarów.

Ripple wzrósł o 5% do 0,243$. Wykresy Bitcoin Cash (1%), Polkadot (3%), Binance Coin (1%) i Litecoin (3%) są również zielone. Największy wzrost wartości odnotował Chainlink. Jego cena zwiększyła się o 11%, co spowodowało, że LINK wyprzedził BNB i DOT w rankingu CoinMarketCap.

Jak to zwykle bywa, najbardziej niestabilne ruchy cenowe mają miejsce na monetach o niskiej kapitalizacji rynkowej.

CyberVein odnotował 21% wzrost. Ren (20,5%), Yearn.Finance (17%), The Midas Touch Gold (14%), DFI.Money (14%), Cardano (11%), Zilliqa (11%), HedgeTrade (10,5%) i Nervos Network (10%).

Łącznie kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła od wczoraj o 10 mld dolarów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram