Kapitalizacja rynkowa Tethera przekroczyła 10 mld

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 lipca 2020
ikona autora biały
TETHER kapitalizacja

Ciągły rozwój najczęściej używanego stabilcoina Tether (USDT) popchnął jego całkowitą kapitalizację rynkową do poziomu 10 miliardów dolarów. W skali miesięcy, ten wzrost jest jeszcze bardziej imponujący, ponieważ podwoił się od marca 2020 roku.

Kapitalizacja Tethera powyżej 10 mld dolarów

Tether ujrzał światło dzienne w 2014 roku, jako innowacyjna moneta o stabilnej wartości, na stale zmieniającym się rynku kryptowalut. Tak zwany stablecoin jest powiązany (prawie) 1 do 1 z odpowiadającą mu walutą fiat (dolarem amerykańskim), w wyniku czego cena tokena zawsze oscyluje na tym samym poziomie – 1 dolara.

Pomimo powolnego startu, znaczenie stablecoinów – a w pewnym stopniu Tethera – rosła w czasie, ponieważ inwestorzy szukali mniej zmiennych aktywów, w których mogą przechowywać wartość, bez obawy o nagły spadek cen. Ostatni rok był szczególnie imponujący dla USDT. Ze względu na stale rosnący popyt, firma stojąca za tym tokenem musiała w bardzo szybkim tempie emitować nowe monety.

Tether zaczął być “drukowany” na masową skalę w marcu tego roku. Poniższy wykres ilustruje ogromne skoki kapitalizacji rynkowej, co jest bezpośrednim wynikiem ilości USDT w obiegu, ponieważ cena stablecoina zawsze wynosi 1 USD.

Kapitalizacja rynkowa Tethera źródło: Coingecko

Tether nadal rosnął siłę w maju, aż w pewnym momencie jego marketcap przewyższył Ripple (XRP), co sprawiło, że Tether stał się trzecią co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Dzisiaj firma ogłosiła kolejny kamień milowy – całkowita kapitalizacja rynkowa Tether przekroczyła obecnie 10 miliardów dolarów.

Osiągnięcia Tethera USDT

Chociaż Tether przez lata wzbudzał pewne kontrowersje, CTO firmy – Paolo Ardoino pochwalił się swoim osiągnięciem krótko po przekroczeniu 10 miliardów dolarów. Opisał on Tether jako “silny wytrzymały, przejrzysty, regulowany, zarejestrowany w FinCEN, wspierający decentralizację i będący podstawowym elementem naszego przemysłu kryptograficznego”.

Ardoino stwierdził, że Tether reinwestuje w branżę, finansując protokół layer 2 – RGB i inwestując w “obiecujące startupy i działające już biznesy”. Podkreślił również, że USDT jest dostępny na kilku blockchainach, w tym Bitcoin (poprzez protokół Omni), Ethereum, Tron, EOS i Algorand.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram