Kantory kryptowalut

kantor kryptowalut

Być może zastanawiasz się jak i gdzie kupić bitcoina lub inne kryptowaluty. Jest na to kilka sposobów, jedne szybsze inne bardziej opłacalne – każda droga ma swoje plusy i minusy. Poniżej znajdziesz jeden z wygodniejszych sposobów zakupu kryptowalut – czyli kantory kryptowalut.

Czym są kantory kryptowalut?

Kantory kryptowalut to specjalne miejsca, w których każdy z nas może dokonać szybkich transferów pieniężnych pomiędzy walutami tradycyjnymi i cyfrowymi. Kupno i sprzedaż kryptowalut to właśnie podstawowa i główna funkcja każdej giełdy.

Handel kryptowalutami w kantorach to jeden z głównych sposobów zarabiania na cyfrowych pieniądzach. Miejsce to gwarantuje bezpieczeństwo naszych środków i pozwala na wykonywanie błyskawicznych transakcji. Bez problemu odnajdą się tu zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani gracze.

Każdy kantor posiada swoje modele obliczeniowe, na podstawie których szacuje kurs waluty i obniża go odpowiednio tak, by wyjść na swoje za pomocą różnic w kursie między kupnem i sprzedażą. Każdy użytkownik zobowiązany jest również do płacenia prowizji od transakcji i wypłat.

Mimo że za usługi kantorów kryptowalut musimy zapłacić, to coraz więcej osób przekonuje się do tego sposobu handlu pieniędzmi cyfrowymi, ze względu na bezpieczeństwo i szybkość transakcji.

Jakie są różnice miedzy kantorami a giełdami kryptowalut?

Kantory kryptowalut działają podobnie jak te znane nam z realnego świata. Dana spółka posiada pieniądze i wymienia je z użytkownikami. W naszą transakcję nie jest zamieszana żadna osoba trzecia, a cała wymiana środków następuje pomiędzy nami, a kantorem.

W przypadku giełd kryptowalut sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tam pieniądze możemy nabywać na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to znany z kantorów wykup środków od giełdy. Z naszego rachunku bankowego przelewane są fizyczne pieniądze, a w zamian otrzymujemy ich równowartość w cyfrowej walucie. Nie jest to jednak opłacalne. Giełdy polegają więc przede wszystkim na pośredniczeniu w handlu pomiędzy użytkownikami. Każda osoba wystawia swoją ofertę (ile monet chce kupić/sprzedać i po jakiej cenie) i czeka aż ktoś inny zdecyduje się z niej skorzystać. Opłaty pobierane przez giełdę w tym przypadku są dużo niższe.

Na jakie kantory kryptowalut warto zwrócić uwagę?

W Internecie znajdziemy dziesiątki różnych kantorów kryptowalut. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z jednego z nich, warto wcześniej dowiedzieć się czy jest on wiarygodny i nasze pieniądze nie przepadną w otchłani. Jeśli nie wiemy, które kantory są godne zaufania, skorzystajmy z jednej z wybranych przez nas pozycji:

  • BuyCoinNow – BuyCoinNow to spółka zarejestrowana w Londynie, która umożliwia nam zakup Bitcoina za pomocą karty kredytowej, przelewu bankowego lub przy wykorzystaniu systemów błyskawicznych płatności. Dużym plusem tego kantoru jest możliwość dokonywania transakcji bez potrzeby rejestracji, a cała strona posiada polską wersję językową. Założenie konta jest jednak warte fatygi, gdyż pozwala nam uzyskać dostęp do pełnej funkcjonalności serwisu, jak np. historia transakcji i faktur. Kantor dostępny jest pod adresem https://buycoinnow.com/
  • Tokeneo – Tokeneo to polski startup, który pozwala nam na zakup i sprzedać kryptowalut. Reklamuje go słynny polski bokser – Przemysław Saleta. Ogromną zaletą tej strony jest to, że nie jesteśmy tu ograniczeni tylko i wyłącznie do Bitcoina, ale możemy tu również kupić i sprzedać całe mnóstwo innych kryptowalut, w tym popularne Ethereum. Transakcje wykonywane są bardzo szybko, a w dodatku strona nie wymaga od nas rejestracji. Kantor dostępny jest pod adresem https://tokeneo.com/cash/
  • Bitcantor – Bitcantor to polska firma działająca jako internetowy kantor kryptowalut. Spółka specjalizuje się w wymianie Bitcoinów na złotówki i odwrotnie. Transakcje są błyskawiczne i dobrze zabezpieczone, przez co nie ma ryzyka, że nasze pieniądze znikną. Bitcantor istnieje już od kilku lat i cieszy się ogromną popularnością i szacunkiem wśród klientów. Wykonywanie transakcji nie wymaga od nas zakładania konta, ale bez rejestracji i zweryfikowania swojej tożsamości jesteśmy bardzo mocno ograniczeni co do wysokości kwoty, którą możemy handlować. Limit na pojedynczą transakcję wynosi wtedy bowiem tylko 4000 złotych. Po założeniu konta ograniczenie znika. Kantor dostępny jest pod adresem https://bitcantor.com/
  • BitClude – BitClude to jedna pierwsza polska giełda kryptowalut posiadająca licencję Małej Instytucji Płatniczej przyznaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Licencja gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo środków. Kantor dostępny jest pod adresem https://egera.com/pl/

Kursy kryptowalut

Grupa na FB

Grupa wsparcia na FB dla początkujących (zadaj dowolne pytanie w temacie kryptowalut)

Reklama

reklama
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram