bitcoin zloto korelacja

Analitycy z amerykańskiego banku inwestycyjnego JPMorgan Chase & Co podali ambitną prognozę ceny Bitcoina (BTC). Ich przewidywania mają jednak charakter długoterminowy.

Wg raportu Bloomberga, analitycy pod kierownictwem Nikolaosa Panigirtzoglou stwierdzili, że fakt, iż Bitcoin bezpośrednio konkuruje ze złotem jako klasą aktywów, w dłuższej perspektywie czasowej stwarza możliwość wzrostu ceny sztandarowej kryptowaluty nawet do 146 000 dolarów.

Obecna kapitalizacja rynkow BTC wg CoinMarketCap wynosi 590 miliardów dolarów. Aby osiągnąć szacunki, najstarsza cyfrowa waluta będzie musiała zwiększyć swój marketcap około 4,6 raza. Badacze zauważyli, że osiągnięcie tej liczby zależy od stopnia konwergencji zmienności Bitcoina. Proces ten zajmie sporo czasu.

“Wyparcie złota jako ‘alternatywnej’ waluty oznacza duży wzrost dla Bitcoina w długim okresie czasu. zbieżność zmienności pomiędzy Bitcoinem a złotem jest mało prawdopodobna i jest naszym zdaniem procesem wieloletnim. Oznacza to, że powyżej 146 000 dolarów teoretyczny cel cenowy Bitcoina powinien być uważany za cel długoterminowy, a tym samym za niezrównoważony cel cenowy na ten rok”.

Czy spełnią się prognozy?

Wyniki Bitcoina cały czas napędzają powstawanie nowych prognoz cenowych. Większość z nich opiera się jednak na popularności inwestycji instytucjonalnych, a nie na rzeczywistej analizie. Wahania cen BTC spowodowały, że moneta w poniedziałek zamknęła dzień z 17% stratą. Obecnie jednak wraca do gry z gwałtownym 4,95-procentowym wzrostem w ciągu ostatnich 24 godzin.

Strategowie z JPMorgan Chase & Co uważają, że obecna stopa adopcji i inwestycji, której doświadcza Bitcoin, może w najbliższym czasie może potencjalnie doprowadzić cenę monety do szczytu na poziomie od 50 000 do 100 000 dolarów. Pytanie jednak brzmi: czy ten poziom ma niezbędne wsparcie dla zrównoważonego rozwoju. Strategowie napisali:

“Tło wyceny i pozycji stało się o wiele większym wyzwaniem dla Bitcoina na początku Nowego Roku. Chociaż nie możemy wykluczyć, że obecna mania spekulacyjna będzie się rozprzestrzeniać, spychając cenę Bitcoina w kierunku konsensusu pomiędzy 50 000$ a 100 000$, uważamy, że taki poziom cen okazałby się niezrównoważony”.

Każdy Bitcoin według CoinMarketCap jest obecnie warty około 31 900 dolarów. Czas pokaże, czy prognozy firm takich jak JPMorgan Chase zostaną osiągnięte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *