John McAfee nie żyje! Mógł popełnić samobójstwo

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 czerwca 2021
ikona autora biały
mcafee nie zyje

Przedsiębiorca i twórca oprogramowania antywirusowego John McAfee został znaleziony martwy w celi barcelońskiego więzienia kilka godzin po tym, jak hiszpański sąd zgodził się na jego ekstradycję do USA. W Stanach Zjednoczonych miał stawić czoła zarzutom o unikanie płacenia podatków.

Kataloński Departament Sprawiedliwości oświadczył, że więzienni medycy próbowali go reanimować, ale bezskutecznie. W oświadczeniu napisano, że "wszystko wskazuje na to, że" McAfee odebrał sobie życie".

Życie McAfee

McAfee to kontrowersyjna postać w świecie technologii. Jego firma wydała pierwsze komercyjne oprogramowanie antywirusowe. McAfee VirusScan pomógł zapoczątkować wielomiliardowy przemysł w świecie komputerów, a ostatecznie został sprzedany gigantowi technologicznemu Intelowi za ponad 7,6 mld dolarów (4,7 mld funtów).

W październiku 2020 r. John McAfee został aresztowany w Hiszpanii, gdy wchodził na pokład samolotu do Turcji. Oskarżono go o niezłożenie zeznań podatkowych przez cztery lata, mimo że zarobił miliony na konsultacjach, przemówieniach, kryptowalutach i sprzedaży praw do historii swojego życia.

Amerykański Departament Sprawiedliwości twierdził, że McAfee unikał obowiązku podatkowego, wpłacając swoje dochody na konta bankowe i konta giełd kryptowalut w imieniu innych osób. Oskarżono go również o ukrywanie majątku, w tym jachtu i nieruchomości. Te również miałybyć rejestrowane na nazwiska innych osób.

Sąd Krajowy Hiszpanii zezwolił w środę rano na jego ekstradycję do USA, gdzie musiałby stawić czoła zarzutom.

Dopaść Johna McAfee

W ostatnich latach McAfee wielokrotnie powtarzał, że uknuto spisek, aby go dopaść - jednak sąd stwierdził, że nie ma "żadnych odkrywczych dowodów" na to, że jest on ścigany z powodów politycznych lub ideologicznych.

Przedsiębiorca, który urodził się w Gloucestershire w Anglii, po raz pierwszy stał się sławny w latach 80-tych, kiedy założył swoją firmę technologiczną i wydał McAfee VirusScan. Przyznał jednak kiedyś BBC, że nigdy nie używał oprogramowania na własnych komputerach - ani żadnego innego oprogramowania antywirusowego.

Chronię się poprzez ciągłą zmianę mojego adresu IP [Internet Protocol], nie dołączając mojego nazwiska do żadnego urządzenia, z którego korzystam, i nie wchodząc na strony, na których można złapać wirusa. Strony pornograficzne, na przykład, po prostu tam nie wchodzę.

- powiedział reporterowi technologicznemu BBC Leo Kelionowi w 2013 roku.

Kontrowersje wokół twórcy antywirusa

McAfee rozpoczął również nieudane starania o zostanie kandydatem w wyborach prezydenckich w 2016 i 2020 roku. W 2019 roku wyraził swoją pogardę dla podatków, tweetując, że przez osiem lat nie składał zeznań podatkowych, ponieważ "opodatkowanie jest nielegalne". W tym samym roku został na krótko zatrzymany w Republice Dominikany za rzekome wwiezienie do kraju broni.

McAfee nigdy nie pasował do schematu przedsiębiorcy technologicznego. Był zuchwały, lekkomyślny i nigdy nie stronił od kolejnych skandali. Swoją sławę zyskał dzięki firmie, którą założył i nazwał od swojego nazwiska. Odniosła ona ogromny sukces i uczyniła go bogatym człowiekiem. Przyczynił się również do powstania wartej wiele miliardów dolarów branży oprogramowania bezpieczeństwa komputerowego.

McAfee był wizjonerem, ale i porywczym człowiekiem. To właśnie jego temperament sprawiał, że przez całe życie wpadał w kłopoty. W 2012 r. został aresztowany w Gwatemali, po tym jak uciekł z Belize, gdzie policja prowadziła śledztwo w sprawie śmierci jego sąsiada. Zawsze zaprzeczał, jakoby był zamieszany w to morderstwo.

Wybitny libertarianin, ujmujący mówca i entuzjasta kryptowalut, McAfee wciąż potrafił zarabiać pieniądze. Jego ostatnie starcie z organami ścigania było spowodowane domniemanym uchylaniem się od płacenia podatków od jego ostatnich zarobków.

McAfee zostanie zapamiętany - i słusznie - jako ważna postać w rozwoju sceny technologicznej lat 80-tych i 90-tych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram