kryptowaluty 2 - logo

John McAfee nie żyje! Mógł popełnić samobójstwo

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 czerwca 2021
ikona autora biały
mcafee nie zyje

Przedsiębiorca i twórca oprogramowania antywirusowego John McAfee został znaleziony martwy w celi barcelońskiego więzienia kilka godzin po tym, jak hiszpański sąd zgodził się na jego ekstradycję do USA. W Stanach Zjednoczonych miał stawić czoła zarzutom o unikanie płacenia podatków.

Kataloński Departament Sprawiedliwości oświadczył, że więzienni medycy próbowali go reanimować, ale bezskutecznie. W oświadczeniu napisano, że "wszystko wskazuje na to, że" McAfee odebrał sobie życie".

Życie McAfee

McAfee to kontrowersyjna postać w świecie technologii. Jego firma wydała pierwsze komercyjne oprogramowanie antywirusowe. McAfee VirusScan pomógł zapoczątkować wielomiliardowy przemysł w świecie komputerów, a ostatecznie został sprzedany gigantowi technologicznemu Intelowi za ponad 7,6 mld dolarów (4,7 mld funtów).

W październiku 2020 r. John McAfee został aresztowany w Hiszpanii, gdy wchodził na pokład samolotu do Turcji. Oskarżono go o niezłożenie zeznań podatkowych przez cztery lata, mimo że zarobił miliony na konsultacjach, przemówieniach, kryptowalutach i sprzedaży praw do historii swojego życia.

Amerykański Departament Sprawiedliwości twierdził, że McAfee unikał obowiązku podatkowego, wpłacając swoje dochody na konta bankowe i konta giełd kryptowalut w imieniu innych osób. Oskarżono go również o ukrywanie majątku, w tym jachtu i nieruchomości. Te również miałybyć rejestrowane na nazwiska innych osób.

Sąd Krajowy Hiszpanii zezwolił w środę rano na jego ekstradycję do USA, gdzie musiałby stawić czoła zarzutom.

Dopaść Johna McAfee

W ostatnich latach McAfee wielokrotnie powtarzał, że uknuto spisek, aby go dopaść - jednak sąd stwierdził, że nie ma "żadnych odkrywczych dowodów" na to, że jest on ścigany z powodów politycznych lub ideologicznych.

Przedsiębiorca, który urodził się w Gloucestershire w Anglii, po raz pierwszy stał się sławny w latach 80-tych, kiedy założył swoją firmę technologiczną i wydał McAfee VirusScan. Przyznał jednak kiedyś BBC, że nigdy nie używał oprogramowania na własnych komputerach - ani żadnego innego oprogramowania antywirusowego.

Chronię się poprzez ciągłą zmianę mojego adresu IP [Internet Protocol], nie dołączając mojego nazwiska do żadnego urządzenia, z którego korzystam, i nie wchodząc na strony, na których można złapać wirusa. Strony pornograficzne, na przykład, po prostu tam nie wchodzę.

- powiedział reporterowi technologicznemu BBC Leo Kelionowi w 2013 roku.

Kontrowersje wokół twórcy antywirusa

McAfee rozpoczął również nieudane starania o zostanie kandydatem w wyborach prezydenckich w 2016 i 2020 roku. W 2019 roku wyraził swoją pogardę dla podatków, tweetując, że przez osiem lat nie składał zeznań podatkowych, ponieważ "opodatkowanie jest nielegalne". W tym samym roku został na krótko zatrzymany w Republice Dominikany za rzekome wwiezienie do kraju broni.

McAfee nigdy nie pasował do schematu przedsiębiorcy technologicznego. Był zuchwały, lekkomyślny i nigdy nie stronił od kolejnych skandali. Swoją sławę zyskał dzięki firmie, którą założył i nazwał od swojego nazwiska. Odniosła ona ogromny sukces i uczyniła go bogatym człowiekiem. Przyczynił się również do powstania wartej wiele miliardów dolarów branży oprogramowania bezpieczeństwa komputerowego.

McAfee był wizjonerem, ale i porywczym człowiekiem. To właśnie jego temperament sprawiał, że przez całe życie wpadał w kłopoty. W 2012 r. został aresztowany w Gwatemali, po tym jak uciekł z Belize, gdzie policja prowadziła śledztwo w sprawie śmierci jego sąsiada. Zawsze zaprzeczał, jakoby był zamieszany w to morderstwo.

Wybitny libertarianin, ujmujący mówca i entuzjasta kryptowalut, McAfee wciąż potrafił zarabiać pieniądze. Jego ostatnie starcie z organami ścigania było spowodowane domniemanym uchylaniem się od płacenia podatków od jego ostatnich zarobków.

McAfee zostanie zapamiętany - i słusznie - jako ważna postać w rozwoju sceny technologicznej lat 80-tych i 90-tych.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram