Jesse Powell wyjaśnia, dlaczego Kraken dodał wsparcie dla Terra 2.0

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 czerwca 2022
ikona autora biały
kraken ceo

Jesse Powell - dyrektor generalny Kraken - wyjaśnił w piątek, dlaczego jego giełda zdecydowała się wprowadzić Terra 2.0 na giełdę pomimo upadku pierwotnego łańcucha. Wielu członków społeczności kryptowalutowej sceptycznie odniosło się do tego posunięcia. Powoływali się przy tym na utratę wiarygodności ekosystemu ciągu ostatniego miesiąca.

Listing nie jest poparciem

Zapytany o listing, Powell wyjaśnił, że zrobił to przede wszystkim ze względu na "zapotrzebowanie klientów". Argumentował, że giełdy takie jak Kraken muszą pozostać konkurencyjne, zapewniając możliwość handlu wszystkimi najważniejszymi tokenami w jednym miejscu.

Nieobsługiwanie jednej monety, na którą jest zapotrzebowanie, może kosztować cię utratę całego konta. Listing nie jest równoznaczny z poparciem.

Kraken był jedną z wielu giełd, które ogłosiły notowanie Terra 2.0 w dniu jego airdropu. Wśród innych głównych platform znalazły się też Binance, KuCoin, FTX i Bitfinex, a także wiele mniejszych alternatyw.

Niektórzy uznali ten ruch za wyjątkowo zaskakujący ze strony Powella, który w przeszłości wykazywał silne porozumienie ze społecznością Bitcoin w kwestiach etycznych. Wokół Terry wielu Bitcoinerów, takich jak współzałożyciel CoinMetrics Nic Carter, było głośnymi krytykami modelu stablecoina zarówno przed, jak i po jego upadku.

Carter był pierwszą osobą, która zapytała Powella o ten ruch. Po odpowiedzi Powella, gospodarz podcastu MIM, Brad Mills, kontynuował dyskusję, twierdząc, że wpis Powella "niszczy reputację wśród Bitcoinerów".

Powell uzasadnił to posunięcie, twierdząc, że jest jak najbardziej "niezależny od aktywów", co ma ułatwić odkrywanie cen, a nie "wybieranie zwycięzców i przegranych" na rynku.

Zauważył jednak, że Kraken ma "poprzeczkę" dla notowania kryptowalut, którą pomyślnie przechodzi mniej niż 2% tokenów. Terra 2.0 spełnia jego wymagania, ponieważ nie sądzi, by posiadała takie same błędy w zabezpieczeniach, jak jej pierwsza wersja.

Wcześniejsze stanowisko Powella

Powell stanął zdecydowanie po stronie Bitcoinerów, podejmując decyzję o nie listowaniu BSV - forka Bitcoina stworzonego przez człowieka, który podaje się za Satoshiego Nakamoto. Ten człowiek, Craig Wright, wytoczył wiele procesów sądowych przeciwko tym, którzy zaprzeczali jego tożsamości jako twórcy Bitcoina.

Powell powiedział, że w 2020 roku został pozwany za nienazwanie BSV jako "BTC" na Kraken, ale mimo to zdecydował się na wycofanie go z obrotu.

Dyrektor generalny wspierał również ruch społeczności Bitcoin, aby sfinansować protesty konwoju wolności w Kanadzie w lutym. Ostrzegł wówczas darczyńców, aby wypłacili swoje monety z jego giełdy, gdyż w przeciwnym razie zostanie zmuszony przez rząd kanadyjski do zamrożenia ich kont.

W kwietniu Kraken stał się jedną z pierwszych dużych giełd kryptowalutowych, która dodała wsparcie dla transakcji Bitcoin w sieci Lightning Network, umożliwiając szybsze i tańsze wpłaty i wypłaty.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram