Jesse Powell wyjaśnia, dlaczego Kraken dodał wsparcie dla Terra 2.0

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 czerwca 2022
ikona autora biały
kraken ceo

Jesse Powell - dyrektor generalny Kraken - wyjaśnił w piątek, dlaczego jego giełda zdecydowała się wprowadzić Terra 2.0 na giełdę pomimo upadku pierwotnego łańcucha. Wielu członków społeczności kryptowalutowej sceptycznie odniosło się do tego posunięcia. Powoływali się przy tym na utratę wiarygodności ekosystemu ciągu ostatniego miesiąca.

Listing nie jest poparciem

Zapytany o listing, Powell wyjaśnił, że zrobił to przede wszystkim ze względu na "zapotrzebowanie klientów". Argumentował, że giełdy takie jak Kraken muszą pozostać konkurencyjne, zapewniając możliwość handlu wszystkimi najważniejszymi tokenami w jednym miejscu.

Nieobsługiwanie jednej monety, na którą jest zapotrzebowanie, może kosztować cię utratę całego konta. Listing nie jest równoznaczny z poparciem.

Kraken był jedną z wielu giełd, które ogłosiły notowanie Terra 2.0 w dniu jego airdropu. Wśród innych głównych platform znalazły się też Binance, KuCoin, FTX i Bitfinex, a także wiele mniejszych alternatyw.

Niektórzy uznali ten ruch za wyjątkowo zaskakujący ze strony Powella, który w przeszłości wykazywał silne porozumienie ze społecznością Bitcoin w kwestiach etycznych. Wokół Terry wielu Bitcoinerów, takich jak współzałożyciel CoinMetrics Nic Carter, było głośnymi krytykami modelu stablecoina zarówno przed, jak i po jego upadku.

Carter był pierwszą osobą, która zapytała Powella o ten ruch. Po odpowiedzi Powella, gospodarz podcastu MIM, Brad Mills, kontynuował dyskusję, twierdząc, że wpis Powella "niszczy reputację wśród Bitcoinerów".

Powell uzasadnił to posunięcie, twierdząc, że jest jak najbardziej "niezależny od aktywów", co ma ułatwić odkrywanie cen, a nie "wybieranie zwycięzców i przegranych" na rynku.

Zauważył jednak, że Kraken ma "poprzeczkę" dla notowania kryptowalut, którą pomyślnie przechodzi mniej niż 2% tokenów. Terra 2.0 spełnia jego wymagania, ponieważ nie sądzi, by posiadała takie same błędy w zabezpieczeniach, jak jej pierwsza wersja.

Wcześniejsze stanowisko Powella

Powell stanął zdecydowanie po stronie Bitcoinerów, podejmując decyzję o nie listowaniu BSV - forka Bitcoina stworzonego przez człowieka, który podaje się za Satoshiego Nakamoto. Ten człowiek, Craig Wright, wytoczył wiele procesów sądowych przeciwko tym, którzy zaprzeczali jego tożsamości jako twórcy Bitcoina.

Powell powiedział, że w 2020 roku został pozwany za nienazwanie BSV jako "BTC" na Kraken, ale mimo to zdecydował się na wycofanie go z obrotu.

Dyrektor generalny wspierał również ruch społeczności Bitcoin, aby sfinansować protesty konwoju wolności w Kanadzie w lutym. Ostrzegł wówczas darczyńców, aby wypłacili swoje monety z jego giełdy, gdyż w przeciwnym razie zostanie zmuszony przez rząd kanadyjski do zamrożenia ich kont.

W kwietniu Kraken stał się jedną z pierwszych dużych giełd kryptowalutowych, która dodała wsparcie dla transakcji Bitcoin w sieci Lightning Network, umożliwiając szybsze i tańsze wpłaty i wypłaty.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram