Jesse Powell wyjaśnia, dlaczego Kraken dodał wsparcie dla Terra 2.0

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 czerwca 2022
ikona autora biały
kraken ceo

Jesse Powell - dyrektor generalny Kraken - wyjaśnił w piątek, dlaczego jego giełda zdecydowała się wprowadzić Terra 2.0 na giełdę pomimo upadku pierwotnego łańcucha. Wielu członków społeczności kryptowalutowej sceptycznie odniosło się do tego posunięcia. Powoływali się przy tym na utratę wiarygodności ekosystemu ciągu ostatniego miesiąca.

Listing nie jest poparciem

Zapytany o listing, Powell wyjaśnił, że zrobił to przede wszystkim ze względu na "zapotrzebowanie klientów". Argumentował, że giełdy takie jak Kraken muszą pozostać konkurencyjne, zapewniając możliwość handlu wszystkimi najważniejszymi tokenami w jednym miejscu.

Nieobsługiwanie jednej monety, na którą jest zapotrzebowanie, może kosztować cię utratę całego konta. Listing nie jest równoznaczny z poparciem.

Kraken był jedną z wielu giełd, które ogłosiły notowanie Terra 2.0 w dniu jego airdropu. Wśród innych głównych platform znalazły się też Binance, KuCoin, FTX i Bitfinex, a także wiele mniejszych alternatyw.

Niektórzy uznali ten ruch za wyjątkowo zaskakujący ze strony Powella, który w przeszłości wykazywał silne porozumienie ze społecznością Bitcoin w kwestiach etycznych. Wokół Terry wielu Bitcoinerów, takich jak współzałożyciel CoinMetrics Nic Carter, było głośnymi krytykami modelu stablecoina zarówno przed, jak i po jego upadku.

Carter był pierwszą osobą, która zapytała Powella o ten ruch. Po odpowiedzi Powella, gospodarz podcastu MIM, Brad Mills, kontynuował dyskusję, twierdząc, że wpis Powella "niszczy reputację wśród Bitcoinerów".

Powell uzasadnił to posunięcie, twierdząc, że jest jak najbardziej "niezależny od aktywów", co ma ułatwić odkrywanie cen, a nie "wybieranie zwycięzców i przegranych" na rynku.

Zauważył jednak, że Kraken ma "poprzeczkę" dla notowania kryptowalut, którą pomyślnie przechodzi mniej niż 2% tokenów. Terra 2.0 spełnia jego wymagania, ponieważ nie sądzi, by posiadała takie same błędy w zabezpieczeniach, jak jej pierwsza wersja.

Wcześniejsze stanowisko Powella

Powell stanął zdecydowanie po stronie Bitcoinerów, podejmując decyzję o nie listowaniu BSV - forka Bitcoina stworzonego przez człowieka, który podaje się za Satoshiego Nakamoto. Ten człowiek, Craig Wright, wytoczył wiele procesów sądowych przeciwko tym, którzy zaprzeczali jego tożsamości jako twórcy Bitcoina.

Powell powiedział, że w 2020 roku został pozwany za nienazwanie BSV jako "BTC" na Kraken, ale mimo to zdecydował się na wycofanie go z obrotu.

Dyrektor generalny wspierał również ruch społeczności Bitcoin, aby sfinansować protesty konwoju wolności w Kanadzie w lutym. Ostrzegł wówczas darczyńców, aby wypłacili swoje monety z jego giełdy, gdyż w przeciwnym razie zostanie zmuszony przez rząd kanadyjski do zamrożenia ich kont.

W kwietniu Kraken stał się jedną z pierwszych dużych giełd kryptowalutowych, która dodała wsparcie dla transakcji Bitcoin w sieci Lightning Network, umożliwiając szybsze i tańsze wpłaty i wypłaty.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram