Jesse Powell wyjaśnia, dlaczego Kraken dodał wsparcie dla Terra 2.0

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 czerwca 2022
ikona autora biały
kraken ceo

Jesse Powell - dyrektor generalny Kraken - wyjaśnił w piątek, dlaczego jego giełda zdecydowała się wprowadzić Terra 2.0 na giełdę pomimo upadku pierwotnego łańcucha. Wielu członków społeczności kryptowalutowej sceptycznie odniosło się do tego posunięcia. Powoływali się przy tym na utratę wiarygodności ekosystemu ciągu ostatniego miesiąca.

Listing nie jest poparciem

Zapytany o listing, Powell wyjaśnił, że zrobił to przede wszystkim ze względu na "zapotrzebowanie klientów". Argumentował, że giełdy takie jak Kraken muszą pozostać konkurencyjne, zapewniając możliwość handlu wszystkimi najważniejszymi tokenami w jednym miejscu.

Nieobsługiwanie jednej monety, na którą jest zapotrzebowanie, może kosztować cię utratę całego konta. Listing nie jest równoznaczny z poparciem.

Kraken był jedną z wielu giełd, które ogłosiły notowanie Terra 2.0 w dniu jego airdropu. Wśród innych głównych platform znalazły się też Binance, KuCoin, FTX i Bitfinex, a także wiele mniejszych alternatyw.

Niektórzy uznali ten ruch za wyjątkowo zaskakujący ze strony Powella, który w przeszłości wykazywał silne porozumienie ze społecznością Bitcoin w kwestiach etycznych. Wokół Terry wielu Bitcoinerów, takich jak współzałożyciel CoinMetrics Nic Carter, było głośnymi krytykami modelu stablecoina zarówno przed, jak i po jego upadku.

Carter był pierwszą osobą, która zapytała Powella o ten ruch. Po odpowiedzi Powella, gospodarz podcastu MIM, Brad Mills, kontynuował dyskusję, twierdząc, że wpis Powella "niszczy reputację wśród Bitcoinerów".

Powell uzasadnił to posunięcie, twierdząc, że jest jak najbardziej "niezależny od aktywów", co ma ułatwić odkrywanie cen, a nie "wybieranie zwycięzców i przegranych" na rynku.

Zauważył jednak, że Kraken ma "poprzeczkę" dla notowania kryptowalut, którą pomyślnie przechodzi mniej niż 2% tokenów. Terra 2.0 spełnia jego wymagania, ponieważ nie sądzi, by posiadała takie same błędy w zabezpieczeniach, jak jej pierwsza wersja.

Wcześniejsze stanowisko Powella

Powell stanął zdecydowanie po stronie Bitcoinerów, podejmując decyzję o nie listowaniu BSV - forka Bitcoina stworzonego przez człowieka, który podaje się za Satoshiego Nakamoto. Ten człowiek, Craig Wright, wytoczył wiele procesów sądowych przeciwko tym, którzy zaprzeczali jego tożsamości jako twórcy Bitcoina.

Powell powiedział, że w 2020 roku został pozwany za nienazwanie BSV jako "BTC" na Kraken, ale mimo to zdecydował się na wycofanie go z obrotu.

Dyrektor generalny wspierał również ruch społeczności Bitcoin, aby sfinansować protesty konwoju wolności w Kanadzie w lutym. Ostrzegł wówczas darczyńców, aby wypłacili swoje monety z jego giełdy, gdyż w przeciwnym razie zostanie zmuszony przez rząd kanadyjski do zamrożenia ich kont.

W kwietniu Kraken stał się jedną z pierwszych dużych giełd kryptowalutowych, która dodała wsparcie dla transakcji Bitcoin w sieci Lightning Network, umożliwiając szybsze i tańsze wpłaty i wypłaty.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram