Jak zwiększyć zyski z inwestycji? Staking na Binance

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lipca 2022
ikona autora biały
binance staking

Zarabiasz na rynku kryptowalut, jednak chciałbyś jeszcze bardziej zwiększyć swoje zyski? Świetną metodą, aby to zrobić jest tzw. staking. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci na czym ona polega, jakie są jej rodzaje, jakie ma zalety oraz wady. Przedstawimy też jedną z najlepszych platform do stakingu, a mianowicie Binance. Tak więc, zaczynamy!

Co to jest staking?

Staking to forma wspierania operacji i zabezpieczenia sieci blockchain. Generalnie, możesz o niej myśleć jak o kopaniu kryptowalut, tylko w znacznie mniej energochłonny sposób. Mówiąc w najprostszy możliwy sposób, staking polega na zablokowaniu posiadanych już monet i zarabianiu od nich odsetek.

Staking najczęściej jest realizowany bezpośrednio z portfela kryptowalut, takiego jak np. Trust Wallet. Niemniej jednak niektóre giełdy również oferują taką usługę, dzięki czemu jest ona dostępna dla użytkowników niezbyt zaawansowanych technologicznie. Najlepszą giełdą do stakingu jest bezapelacyjnie Binance. Aby zarabiać odsetki od posiadanych kryptowalut, wystarczy trzymać je na giełdzie. Wszystko jest maksymalnie intuicyjne.

Stakować kryptowaluty możemy na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest staking Proof-of-Stake. Polega on na zablokowaniu monet właśnie w celu zabezpieczenia sieci. Druga metoda to staking DeFi. W tym przypadku nasze monety są używane w celu dostarczenia płynności lub pożyczek.

Staking Proof-Of-Stake (PoS)

Jeśli wiesz jak działa Bitcoin to z pewnością kojarzysz algorytm Proof-Of-Work. Jest to mechanizm, który pozwala składać bloki w całość i tym samym tworzyć cały blockchain. Niestety, jest on bardzo energochłonny. A to dlatego, że górnicy rywalizują ze sobą rozwiązując skomplikowane zagadki matematyczne przy użyciu potężnego sprzętu o ogromnej mocy obliczeniowej. Ten kto będzie pierwszy, rozwiąże blok i otrzyma nagrodę.

PoW jest solidnym mechanizmem, który pozwala osiągnąć wysoki poziom decentralizacji. Niemniej jednak marnuje on ogromne pokłady energii. Rozwiązywane zagadki nie mają bowiem żadnego konkretnego celu poza zabezpieczeniem blockchaina. Właśnie dlatego powstał algorytm konsensusu Proof-Of-Stake.

W PoS inwestorzy blokują swoje monety na pewien określony czas. Protokół następnie losowo przydziela im prawo do włączenia kolejnego bloku - w zależności od ilości "postawionych" monet. Im więcej "stakowanych" monet, tym większe szanse na wygranie w "konkursie". Użytkownicy blokujący swoje kryptowaluty w smart kontrakcie odpowiadają też za walidację transakcji.

DeFi Staking

DeFi Staking polega na stakowaniu monet nie bezpośrednio na blockchainie, lecz w prokołach zdecentralizowanych finansów. Generalnie, kryptowaluty inwestora są używane w różnych celach, np. do dostarczania płynności lub udzielania pożyczek. W zamian za to, użytkownik otrzymuje pewien procent zwrotu.

Staking DeFi oferuje wiele różnych możliwości zarabiania, które uzależnione są głównie od apetytu inwestora na ryzyko. Niemniej jednak poruszanie się po tym świecie nie jest jeszcze tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego giełda Binance postanowiła uprościć ten proces i umożliwić staking DeFi za pomocą jednego kliknięcia. Użytkownik nie musi przy tym dbać o swoje klucze prywatne etc. W jaki sposób wziąć więc udział w DeFi Staking na Binance? Wystarczy, że wykonasz kilka poniższych kroków:

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeśli jeszcze takowego nie posiadasz, możesz je założyć klikając w ten link. Pamiętaj też, aby przejść weryfikację tożsamości KYC.

Krok 2: Najedź kursorem myszki na "Zarobki" i kliknij "Binance Zarobki".

Krok 3: Najedź na opcję "Staking", a następnie kliknij "Staking DeFi". Możesz też kliknąć bezpośrednio w ten link.

Krok 4: W tym miejscu zobacz listę monet, które możesz stakować, liczbę dni blokady (lub staking elastyczny), minimalną kwotę stakingu etc. Wybierz odpowiadający Ci produkt i kliknij "Do Zablokowania".

Krok 5: Wpisz wszystkie niezbędne detale i zapoznaj się z informacjami po prawej stronie. Jeżeli wszystko się zgadza zaakceptuj warunki i kliknij "Zatwierdź".

Zalety (korzyści) i wady (ryzyko) stakingu na Binance

Staking posiada niezliczoną ilość korzyści, jednak wiąże się także z pewnym ryzykiem, które trzeba zrozumieć przed zablokowaniem swoich monet. Rozpiszmy więc zarówno zalety i wady na czynniki pierwsze.

Zalety Stakingu

  • Wysokie oprocentowanie - Staking może zapewnić naprawdę wysokie oprocentowanie, dużo wyższe niż w przypadku tradycyjnych finansów.
  • Satysfakcja - Stakując kryptowaluty możemy poczuć satysfakcję, z faktu, iż przyczyniamy się do zabezpieczenia danego projektu. W końcu blockchain typu Proof of Stake nie mógłby działać bez stakerów.
  • Nie potrzeba żadnych urządzeń - W przypadku stakingu PoS, do walidacji transakcji i zabezpieczenia nie potrzebujemy drogich i energochłonnych urządzeń, tak jak w przypadku PoW. Dzięki temu koszt wstępnej inwestycji jest znacznie niższy. Do lamusa odchodzą też problemy, takie jak np. konserwacja koparek.

Niestety, pomimo wielu zalet, staking posiada też sporo wad.

Wady Stakingu

  • Slashing - Jest to bardzo powszechny problem w blockchainach Proof of Stake. W przpadku niepoprawnej walidacji, inwestor może zostać ukarany utratą części swoich tokenów.
  • Ryzyko ataku - W przestrzeni DeFi istnieje spore ryzyko stania się ofiarą hakerów lub ataku phishingowego. Zanim zaczniesz stakować swoje monety z zewnętrznego portfela, musisz najpierw zrozumieć jak nim bezpiecznie zarządzać.
  • Wymagania techniczne - W niektórych sieciach staking może być dość skomplikowany do zrealizowania dla początkujących użytkowników. Oznacza to, że mogą w nim brać udział osoby bardziej zaawansowane techniczne. W przypadku złej konfiguracji, inwestor może stracić nawet wszystkie swoje środki.
  • Kurs tokena - Przed zdecydowaniem się na staking danego tokena, warto najpierw sprawdzić stan rynku i jego perspektywy. Może się bowiem okazać, że kurs danej monety spadnie, a procent, który zarobimy na stakingu nie pokryje wynikających z tego strat.

Dlaczego warto stakować na Binance?

Staking na Binance wiąże się z ogromną ilością korzyści, które pozwalają zredukować te ryzyka. Giełda oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, posiada fundusz ubezpieczeniowy SAFU, jednak nie daje 100 procentowej gwarancji. Staking zawsze jest obarczony jakimś stopniem ryzyka, nawet podczas korzystania z największej giełdy kryptowalut na świecie. W jaki więc sposób, Binance niweluje powyższe problemy?

  • Slashing - Binance zapewnia, że po zakończeniu okresu blokady użytkownik odzyska pierwotną liczbę tokenów plus odsetki. W ten sposób eliminuje problem slashingu. Niemniej jednak, na Twoje zarobki wciąż mogą mieć wpływ zmiany kursu stakowanego tokena.
  • Ataki - Korzystając z Binance nie musisz martwić się o takie kwestie jak np. ochrona kluczy prywatnych. Korzystając z scentralizowanej platformy, możesz spać spokojnie. Wszelkie technicznie skomplikowane kwestie będą obsługiwane przez giełdę. Oznacza to, że zmniejszy się ryzyko zostania ofiarą hakerów, oszustów itd.
  • Wymagania techniczne - Staking na Binance jest bardzo intuicyjny. W zasadzie z procesem powinien poradzić sobie nawet laik, ponieważ wszystko sprowadza się do zaledwie kilku kliknięć myszką. Nie posiadając żadnej wiedzy technicznej możesz też w szybki sposób przerwać staking, reinwestować zarobki czy realizować zyski.

Automatyczny staking na Binance

Binance to giełda, która nieustannie myśli o tym jak poprawiać doświadczenia swoich użytkowników. Dlatego też, stale wprowadza nowe funkcje. Jeżeli chodzi o staking, to oferuje ona na przykład opcję automatycznego stakingu.

Na czym ona polega? Użytkownicy mogą automatycznie dodać swoje cyfrowe waluty do puli stakingowej od razu po zakończeniu okresu blokady. Dzięki temu zyskują pewność, że ich pieniądze będą pracować, nawet gdy zawiedzie ich pamięć.

Jak w takim razie włączyć funkcje "Auto-Stake"? Wystarczy, że przed końcem okresu naliczania odsetek wejdziesz w "Portfel" > "Zarobki" > "Staking" i wybierzesz opcję "Auto-Staking".

Posumowanie

Binance to jedna z największych platform do handlu kryptowalutami, ale nie tylko. Jest to cały ekosystem produktów, na który składa się też możliwość stakingu. I chociaż giełda ta nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, pozwala wyeliminować większość ryzyka, które pojawia się podczas samodzielnej interakcji z blockchainami Proof of Stake lub światem DeFi.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł i chciałbyś jeszcze bardziej pogłębić swoją wiedzę na temat stakingu na Binance, zapraszamy Cię do zapoznania się z artykułami bezpośrednio w Akademii Binance. Oto one:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

WalletConnect - Co to jest i jak używać?

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z DeFi, być może napotkałeś już problem z połączeniem się z jedną ze zdecentralizowanych aplikacji. Portfele kryptowalutowe są bowiem bardzo liczne, podobnie jak aplikacje DeFi. Choć wiele z nich, czy to aplikacje, czy portfele, działa na tych samych sieciach, to jednak istnieją między nimi pewne różnice. Dlatego nawet najbardziej znane i […]

W jakie kryptowaluty inwestować? Nowe kryptowaluty 2023

Tematem naszego dzisiejszego przeglądu będą nowe kryptowaluty 2023. Jeśli myślisz, że krypto zima hamuje powstawanie nowych projektów to jesteś w błędzie. Na przykład Grin i Beam zostały uruchomione na początku 2019 roku. Wówczas to nie tylko sceptycy, ale wielu entuzjastów kryptowalut myślało, że to już koniec. Inwestor powinien zawsze przeprowadzić własny research. Ci, którzy zainwestują […]

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

Blockchain ETF: Jak inwestować i zarabiać?

Nie jesteś jeszcze gotowy na ogromną zmienność panującą na rynku kryptowalut? Wówczas możesz zainteresować się instrumentem finansowym, który jest bezpośrednio powiązany z branżą krypto: blockchain ETF. Jak w inwestować w taki produkt? Jak na nim zarabiać? Już wyjaśniamy! Co to jest blockchain ETF? ETF sam w sobie jest funduszem, którego akcje są przedmiotem obrotu na […]

Copy trading na Bybit: Co to jest i jak działa?

Aby handlować kryptowalutami, musisz zastosować analizę i wiedzę fundamentalną z handlu akcjami. Początkujący uczą się strategii bardziej doświadczonych rówieśników i wprowadzają je w życie. Jednak ta metoda sprawdza się tylko z perspektywy czasu i czasami jest już za późno, aby na niej bazować. Giełdy oferują nowe narzędzie do zawierania transakcji - replikowanie w czasie rzeczywistym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram