Jak zarabiać pasywnie na KuCoin podczas bessy?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 czerwca 2022
ikona autora biały
kucoin cloud mining

Na rynku kryptowalut panuje obecnie bessa. Nie jest to jednak koniec świata. Wciąż istnieje sporo możliwości zarabiania na kryptowalutach i to w dodatku pasywnie. Jedną z najlepszych platform to osiągania pasywnego dochodu podczas rynku niedźwiedzia jest KuCoin. W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 możliwości na osiąganie pasywnego dochodu, które oferuje nam ta giełda. Tak więc zaczynamy!

Co to jest KuCoin?

KuCoin to bardzo intuicyjna platforma handlu kryptowalutami, która sama siebie określa mianem "People’s Exchange". I to nie bez powodu. Oferuje ona bowiem zaawansowane funkcje opakowane w bardzo przyjazny dla początkujących interfejs.

KuCoin znany jest przede wszystkim z wsparcia dla wielu różnych "gemów", czyli mniejszych altcoinów z ogromnym potencjałem wzrostu. Obecnie za pomocą tej platformy można handlować ponad 700 kryptowalutami, w ponad 1100 parach handlowych. Tylko w tym miesiącu KuCoin wylistował takie projekty jak:

 • BLOK,
 • CHMB,
 • VR,
 • KMA,
 • czy DAO.

Z giełdy tej korzysta już ponad 18 milionów użytkowników pochodzących z ponad 207 krajów, a według serwisów CoinGecko i CoinMarketCap jest to piąta największa giełda kryptowalut na świecie. Takie liczby udało się osiągnąć dzięki niezwykle rozbudowanej funkcjonalności. Oprócz klasycznych rynków spot, KuCoin pozwala też na handel z dźwignią, kontraktami terminowymi, na rynkach P2P, staking, udzielanie pożyczek oraz wykorzystanie wielu innych funkcji (z których kilka omówimy w kolejnych sekcjach tego artykułu).

Skoro już wiemy czym jest KuCoin przejdźmy do konkretów. Zacznijmy od wyjaśnienia czym tak wogóle jest dochód pasywny.

Co to jest dochód pasywny?

Jak sama nazwa wskazuje, dochód pasywny ma miejsce wtedy kiedy zarabiamy "pasywnie", czyli nie nie robiąc. W przypadku kryptowalut tego typu zarobki możemy osiągnąć na kilka sposobów, np. stakując lub pożyczając swoje cyfrowe aktywa.

Warto tutaj wspomnieć, że jest to jeden z najlepszych sposób wejścia do świata kryptowalut. Nie wymaga bowiem od inwestorów umiejętności handlu, przeprowadzania analizy technicznej czy poznawania różnych wskaźników.

Co więcej, jest to świetna metoda na osiąganie stabilnych zysków podczas kiedy rynek nurkuje, czyli podczas bessy.

Dlaczego warto zarabiać pasywnie na KuCoin?

Zarabiać pasywny dochód można na wiele różnych sposobów. Niemniej jednak wykorzystanie do tego celu giełdy KuCoin niesie ze sobą wiele różnych unikalnych korzyści. Oto one:

 • Prostota - KuCoin to niezwykle intuicyjna platforma. Oferuje jednak wiele różnych produktów pozwalających osiągać pasywny dochód za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
 • Bezpieczeństwo - KuCoin okeślany mianem "People's Exchange", jest piątą największą giełdą kryptowalut na świecie według serwisów takich jak CoinGecko czy CoinMarketCap. Co więcej, została ona uznana przez The Ascent za najlepszą kryptowalutową aplikację w 2022 roku. Te wyróżnienia świadczą o renomie KuCoin, a co za tym idzie o jej bezpieczeństwie.
 • Wolumen i płynność - Jak już wspomnieliśmy KuCoin to piąta największa giełda krypto na świecie. Posiada ona niezwykle dużą płynność oraz obsługuje ogromne wolumeny. Oznacza to, że nie powinieneś mieć problemu ze sprzedażą zarobionych pasywnie kryptowalut.
 • Obsługa wielu aktywów - KuCoin jest najlepszą platformą do handlu mniejszymi altcoinami. Obecnie obsługuje ona ponad 700 aktywów, którymi można handlować w ponad 1100 parach walutowych.
 • Wiele funkcji i możliwości - Chociaż KuCoin to intuicyjna platforma, oferuje także wiele zaawansowanych funkcji dla bardziej doświadczonych użytkowników.
 • Niskie opłaty - KuCoin oferuje naprawdę konkurencyjne opłaty.

Jak zarabiać dochód pasywny z pomocą KuCoin?

KuCoin posiada naprawdę wiele funkcji pozwalających na uzyskiwanie dochodu pasywnego. Inwestor może zarabiać np. pożyczając swoje cyfrowe aktywa innym użytkownikom, posiadając natywny token giełdy zwany "KCS", za pomocą stakingu, polecając giełdę czy korzystając z bota handlowego. Przyjrzyjmy się więc bliżej wszystkim tym opcjom. Zanim jednak będziesz mógł z nich korzystać pamiętaj, że najpierw musisz założyć konto. Możesz to zrobić klikając w ten link i postępując według wyświetlanych instrukcji.

Pożyczki KuCoin

Pożyczanie kryptowalut to prawdopodobnie najpopularniejsza metoda zarabiania pasywnego dochodu na giełdzie KuCoin. Wystarczy, że pożyczysz swoje aktywa innemu użytkownikowi. Mógłbyś teraz zapytać: ale jaką mam gwarancję, że dług zostanie spłacony? Chociaż KuCoin nie sprawdza takich rzeczy jak historia kredytowa, pożyczkobiorca musi zastawić zabezpieczenie, aby zaciągnąć pożyczkę. To właśnie dzięki temu mechanizmowi Twoje kryptowaluty są bezpieczne.

KuCoin obecnie pozwala na wykorzystanie ponad 90 aktywów. Jest to liczba, którą ciężko spotkać u konkurencji. Co więcej, oferuje dwa tryby: Manual Lend or Auto-Lend.

Więcej na temat kryptowalutowych pożyczek znajdziesz na oficjalnej stronie KuCoin, pod tym linkiem.

KCS Bonus

KuCoin posiada także swoją własną, natywną kryptowalutę. Jest nią KuCoin Token handlujący pod symbolem KCS. Jego posiadacze w zamian za lojalność otrzymują dodatkowe nagrody i korzyści. Po prostu HODLując KCS:

 • Otrzymasz 20% zniżkę na wszelkie opłaty giełdowe.
 • Podzielisz się 50% dziennych opłat transakcyjnych z innymi posiadaczami KCS.

KuCoin planuje także spalić połowę podaży KCS (100 mln tokenów). Oznacza to, że w przyszłości staną się one rzadsze, a co za tym idzie ich cena powinna wzrosnąć. Co więcej, KuCoin Token ma stać się paliwem dla natywnego blockchaina giełdy. Będziesz więc mógł go wykorzystać w różnych ekosystemach - np. NFT i DeFi.

Więcej na temat tokena KCS dowiesz się z tego linka.

Staking

Staking to bardziej zrównoważony sposób zabezpieczenia sieci blockchain. Proces ten jest wykorzystywany w łańcuchach działających w oparciu o algorytm Proof-of-Stake. Polega on na tym, że użytkownik blokuje swoje tokeny w smart kontrakcie, a w zamian otrzymuje od nich odsetki.

Staking na KuCoin odbywa się za pomocą funkcji Pool-X. W przeciwieństwie do konkurencji, inwestorzy nie otrzymują jednak jedynie wysokiego APY wypłacanego w stakowanym tokenie. Dystrybuowane są do nich także nagrody w natywnym tokenie Pool-X, czyli POL.

Co więcej, aby zarabiać pasywnie w ten sposób nie trzeba blokować tokenów na dany okres czasu. KuCoin oferuje bowiem dwie opcje stakingu: Fixed i Flexible. W przypadku tej pierwszej użytkownik musi zablokować swoje środki na 21, 30, lub 90 dni.

Więcej informacji na temat stakingu oraz Pool-X znajdziesz klikając w ten link.

Bot handlowy

KuCoin stworzył także własnego bota handlowego, który pozwala inwestorom zautomatyzować ich strategie inwestycyjne. Aktualnie wspiera on takie metody handlu jak:

 • Dollar-Cost Averaging (DCA)
 • Smart Rebalance
 • Handel grid na rynkach spot
 • Handel grid na rynkach futures

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat bota handlowego od KuCoin, serdecznie zapraszamy Cię pod ten link.

Program afiliacyjny

Jeżeli posiadasz znajomych lub nawet całą społeczność, która interesuje się kryptowalutami, KuCoin przygotował ciekawy program afiliacyjny. Jeżeli ktoś zarejestruje się na giełdzie z Twojego linka polecającego, będziesz DOŻYWOTNIO otrzymywał z tego tytułu aż 40% prowizji handlowych, które ta osoba będzie musiała opłacić. Jest to więc kolejna świetna metoda zarabiania pasywnego dochodu na KuCoin!

Więcej szczegółów dot. programu afiliacyjnego KuCoin znajdziesz pod tym linkiem!

Podsumowanie

KuCoin to niezwykle bezpieczna platforma handlu kryptowalutami, która oferuje szereg różnych funkcji nadających się zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących inwestorów. Co więcej, pozwala ona zarabiać pasywny dochód bez względu na to w jakim momencie znajduje się rynek - czy jest to hossa czy bessa.

Nie zwlekaj więc. Załóż konto na KuCoin już dzisiaj klikając w ten link i ciesz się wszelkimi możliwościami, które oferuje ta giełda kryptowalut.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

Binance czy Zonda - Porównanie giełd kryptowalut

Na Polskim rynku królują dwie giełdy kryptowalut - Binance i Zonda. Pierwsza z nich jest największą giełdą kryptowalut na świecie i oferuje ogromny ekosystem produktów. Zonda to mniej skomplikowana platforma, która jest najlepszą bramką wejścia i wyjścia z rynku do polskich złotówek. Ale która jest lepsza? Binance czy Zonda? Nasze porównanie giełd kryptowalut postara się […]

Inwestowanie małych kwot w kryptowaluty. Czy się oplaca?

Inwestowanie w kryptowaluty ma bardzo konkretną zaletę: można w nie inwestować nawet małe kwoty. Oznacza to, że z rynkiem tym może zapoznać się niemal każdy - nie ma przy tym znaczenia zasobność portfela. Ale czy inwestowanie małych kwot w kryptowaluty ma sens? W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie! Inwestowanie niewielkich kwot w Bitcoin […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram