Jak zarabiać kryptowaluty korzystając z przeglądarki (nie Brave)?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 września 2022
ikona autora biały
bitcoin

Brave spopularyzował koncepcję przyznawania użytkownikom nagród w postaci kryptowalut za korzystanie z przeglądarki internetowej i w rezultacie odnotował wzrost liczby użytkowników. Teraz jednak można dodać podobną funkcjonalność do wielu przeglądarek - w tym Chrome, a także Brave - i zarabiać Bitcoiny.

Startup adtech Slice ogłosił dziś, że zintegrował płatności Bitcoin w swoim rozszerzeniu przeglądarki, pozwalając użytkownikom zarabiać kryptowaluty poprzez oglądanie reklam podczas surfowania po sieci. Darmowe rozszerzenie Slice działa z Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, a nawet Brave.

Nowo ulepszone rozszerzenie jest oparte na technologii od startupu Zebedee i wykorzystuje Lightning Network dla mikropłatności. Gdy użytkownicy przeglądają strony internetowe, zobaczą dodatkowe reklamy. Oglądanie tych reklam przynosi użytkownikom punkty zwane Slices, które następnie mogą być wymieniane na Bitcoin za pośrednictwem konta Zebedee.

slice przeglądarka rozszerzenie

COO i współzałożycielka Slice - Darina Oumanski, stwierdziła w komunikacie:

Dziś ludzie surfujący po sieci mają prawo do wysokich standardów otrzymywania wartości w zamian za ich uwagę, a także do żądania tej wartości w postaci prawdziwych pieniędzy, dostarczanych im natychmiast.

Użytkownicy Brave będą mogli zarabiać zarówno nagrody w Bitcoinie (poprzez Slices), jak i własne tokeny Basic Attention Token (BAT) Brave w tym samym czasie. Dzięki temu będą mogli zarobić podwójnie w zamian za oglądanie większej liczby reklam podczas surfowania po internecie.

Zebedee - czym jest ta firma?

Zebedee wcześniej koncentrowało swoją technologię na grach, a w zeszłym roku uruchomiło zmodyfikowane serwery dla hitowej gry "Counter-Strike: Global Offensive" (CS:GO), które pozwalają graczom obstawiać i wygrywać małe kwoty Bitcoinów mierzone w satoshi. Każdy Bitcoin (BTC) składa się z 100 milionów satoshi.

Firma niedawno nawiązała współpracę z producentem gier Viker, aby rozszerzyć model zarabiania BTC na znane gry, takie jak Pasjans i Sudoku, plus gra podobna do Wordle o nazwie "Brakujące litery", z których wszystkie nagradzają graczy darmowymi satoshi.

W lipcu Zebedee pozyskało 35 milionów dolarów w ramach rundy finansowania serii B, w której uczestniczyła firma Square Enix, znany wydawca gier wideo, który stoi za takimi hitami jak "Final Fantasy" i "Kingdom Hearts". Square Enix wykonał ostatnio kilka innych ruchów w przestrzeni NFT i Web3, ponieważ przesuwa swoją uwagę w kierunku nowych technologii w grach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]

Kryptowaluty AI: Po co nam one i jakie niosą ryzyko?

Chatbot ChatGPT pojawił się pod koniec 2022 roku i stał się najszybciej rozwijającą się usługą w historii. Zaledwie dwa miesiące po jego uruchomieniu liczba użytkowników narzędzia osiągnęła 100 milionów. Podniecenie wokół aplikacji internetowych opartych na sieciach neuronowych nie mogło nie wpłynąć na branżę kryptowalutową - pojawiło się wiele tokenów związanych ze sztuczną inteligencją (przynajmniej według […]

Aktualizacja Shanghai wdrożona w sieci testowej

Walidatorzy Ethereum są teraz o krok od możliwości odłączenia swojego Ethereum od Beacon Chain. Hard fork Shapella został wykonany w sieci testowej Goerli - ostatnim testowym uruchomieniu przed tym, jak walidatorzy Ethereum będą mogli wypłacić swoje Ethereum z Beacon Chain. Pojawiły się jednak problemy z hard forkiem. Programista Ethereum Tim Beiko zauważył, że podczas gdy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram