Jak wysyłać pieniądze za granicę za darmo przy użyciu kryptowalut?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 marca 2023
ikona autora biały
binance p2p jak kupić bitcoina za euro

Wysyłanie pieniędzy za granicę może być drogim i czasochłonnym procesem. W tym przewodniku wyjaśnimy jednak, jak wykorzystać kryptowaluty do wysyłania pieniędzy za granicę za darmo - przy pomocy platformy Binance P2P.

Tradycyjne metody, takie jak przelewy lub Western Union, często wiążą się z wysokimi opłatami i powolnym czasem przetwarzania, co utrudnia ludziom wysyłanie pieniędzy szybko i w przystępnej cenie. Jednak wraz z rosnącą adopcją kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, pojawiły się nowe i innowacyjne sposoby wysyłania pieniędzy za granicę za darmo.

Wyjaśnijmy więc jak kupić i wykorzystać kryptowaluty do wysyłania pieniędzy za granicę za pomocą Binance P2P, przekazując swoją kryptowalutę i sprzedając ją za waluty fiat.

Jak używać kryptowalut do wysyłania pieniędzy za granicę za darmo?

Proces używania kryptowalut do wysyłania pieniędzy za granicę za darmo jest dość prosty. Po pierwsze, musisz mieć konto na giełdzie, takiej jak Binance. Wówczas możesz kupić kryptowaluty za fiat (tradycyjną walutę), taką jak EUR, USD, GBP czy PLN przy zerowych opłatach. Następnie możesz przesłać ją do innego użytkownika Binance w dowolnym miejscu na świecie z zerowymi opłatami. Jeśli użytkownik ten chciałby znowu posiadać fiaty, może po prostu sprzedać cyfrowe aktywa.

Aby wysłać pieniądze za granicę za darmo wystarczy, że będziesz postępował według poniższej instrukcji krok po kroku.

Jak kupić kryptowalutę za fiat na Binance P2P?

Jeśli chcesz wysłać pieniądze za granicę za pomocą kryptowalut, musisz je najpierw kupić. Proces zakupu kryptowalut za fiat (tj. walutę emitowaną przez rząd) jest prosty i intuicyjny. W poniższej instrukcji wyjaśniamy jak kupić USDT za GBP za pomocą Binance P2P.

Utwórz konto Binance

Pierwszym krokiem jest utworzenie konta na Binance, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę internetową Binance i klikając przycisk "Zarejestruj się" w prawym górnym rogu. Następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

screen strony Binance

Przejdź do Binance P2P

Z głównego pulpitu nawigacyjnego wybierz "Buy Crypto" w górnej części ekranu. Następnie wybierz "P2P Trading".

screen strony Binance

Ustaw metodę płatności

Aby kupić kryptowaluty za fiat na Binance P2P, musisz mieć skonfigurowaną metodę płatności. Możesz to zrobić wybierając "More" pod stroną P2P.

screen strony Binance

Połącz z bankiem lub dostawcą płatności

Po wybraniu opcji "Add Payment Method" (Dodaj metodę płatności), zostaniesz poproszony o połączenie swojego konta bankowego lub skorzystanie z usług dostawcy płatności, takiego jak np. Revolut.

screen strony Binance

Wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić

Po skonfigurowaniu metody płatności możesz wybrać kryptowalutę, którą chcesz kupić. Binance P2P obsługuje szeroką gamę cyfrowych aktywów.

Znajdź sprzedawcę

Po wybraniu kryptowaluty, którą chcesz kupić, musisz znaleźć sprzedawcę, który jest skłonny sprzedać Ci kryptowalutę za fiat. Możesz to zrobić, przeglądając dostępne oferty na Binance P2P i filtrując je.

screen strony Binance

Rozpocznij transakcję

Po znalezieniu sprzedawcy, możesz rozpocząć transakcję klikając na zielony przycisk "Buy". Zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie możesz wpisać kwotę fiat, którą chcesz wydać. Gdy wszystko się zgadza potwierdź transakcję.

Dokonaj płatności

Po potwierdzeniu transakcji należy dokonać płatności na rzecz sprzedawcy. W tym celu postępuj zgodnie z dostarczonymi instrukcjami płatności.

Otrzymanie kryptowaluty

Po otrzymaniu płatności przez sprzedającego, uwolni on kryptowalutę do Twojego portfela Binance P2P. Możesz następnie wysłać kryptowalutę do innego portfela lub zatrzymać ją w Binance.

Gratulacje! Zakupiłeś teraz swoją kryptowalutę bez opłat.

Jak przekazać kryptowalutę komuś innemu?

Po zakupie wybranej kryptowaluty, możesz ją przekazać komuś innemu, używając jego adresu portfela.

Aby przenieść kryptowalutę do innej osoby na Binance, musisz wykonać poniższe kroki:

Zaloguj się do Binance

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na swoje konto Binance. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę internetową Binance i wpisując swój e-mail i hasło.

Przejdź do "Wallet"

Po zalogowaniu się przejdź do sekcji "Wallet" w górnym menu i kliknij "Fiat & Spot". Tutaj zobaczysz wszystkie swoje kryptowaluty dostępne w portfelu Binance.

screen strony Binance

Wybierz kryptowalutę, którą chcesz wysłać

Wybierz kryptowalutę, którą chcesz wysłać ze swojego portfela Binance. Kliknij na przycisk "Withdraw" przy danej kryptowalucie.

screen strony Binance

Wyślij do użytkownika Binance

Na stronie wypłaty, z "Send to", wybierz "Binance User". Z tego miejsca można wysłać wprowadzić adres e-mail użytkownika, numer telefonu, PayID lub Binance ID bez opłat.

screen strony Binance

Wprowadź kwotę do wysłania

Wpisz kwotę kryptowaluty, którą chcesz wysłać do odbiorcy. Sprawdź, czy odbiorca ma włączoną opcję "Pay - Settings - Receive Funds via Email or Phone Number".

Przejrzyj i potwierdź transakcję

Przejrzyj szczegóły transakcji i upewnij się, że wszystko jest poprawne. Gdy jesteś pewien, kliknij na przycisk "Submit", aby potwierdzić transakcję. Kryptowaluta zostanie przekazana do portfela odbiorcy po przetworzeniu transakcji.

I to już wszystko! Dzięki tym prostym krokom możesz za darmo przelać kryptowalutę do innego użytkownika Binance.

Jak zamienić kryptowalutę na fiat za pomocą Binance P2P?

Jeśli chcesz zamienić swoją kryptowalutę z powrotem na walutę fiat, musisz ją sprzedać na giełdzie kryptowalut. Ponownie, można to zrobić za pomocą Binance P2P.

Poniżej znajduje się przewodnik dla początkujących, jak sprzedać USDT za PLN na Binance P2P.

Zaloguj się do Binance

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się na swoje konto Binance. Możesz to zrobić, odwiedzając stronę internetową Binance i wprowadzając swój e-mail i hasło.

Przejdź do "P2P Trading"

Po zalogowaniu się przejdź do sekcji "P2P Trading" w górnym menu i kliknij "Trade". Tutaj zobaczysz różne pary handlowe dostępne na Binance P2P.

Wybierz walutę PLN i metodę płatności

Wybierz walutę PLN z listy dostępnych walut i wybierz dogodną dla siebie metodę płatności. Na Binance P2P dostępnych jest wiele opcji płatności, takich jak przelew bankowy, Revolut itd.

Wyszukaj oferty sprzedaży USDT

W pasku wyszukiwania wpisz "USDT", a zobaczysz wszystkie dostępne oferty sprzedaży USDT. Wybierz ofertę, która odpowiada Twoim wymaganiom.

Czym jest Binance P2P?

Binance P2P to platforma, która umożliwia inwestorom na całym świecie zakup i sprzedaż walut cyfrowych bezpośrednio ze sobą. Oferuje ona ponad 150 opcji płatności. Co więcej, Binance P2P nie nakłada żadnych opłat, umożliwiając przeprowadzanie bezpiecznych transakcji kryptowalutowych w zamian za lokalną walutę. Binance P2P zawiera również usługę escrow dla każdej transakcji. Zapewnia ona bezpieczeństwo inwestorów.

screen strony Binance
  • Express: Dzięki trybowi Binance P2P Express użytkownicy Binance mogą złożyć zlecenie bezpośrednio, wprowadzając kwotę w walucie fiat lub krypto i wybierając preferowaną metodę płatności. Zlecenia są dopasowywane w oparciu o najlepszą cenę kryptowalut dostępną na rynkach P2P.
  • P2P: Dzięki Binance P2P użytkownicy mają więcej opcji. Mogą filtrować według kwoty, fiat, metody płatności i kraju, aby znaleźć preferowane ogłoszenia. Możesz też zobaczyć szczegóły reklamodawcy i znaleźć godnych zaufania kontrahentów.

Tradycyjne a kryptowalutowe transfery pieniężne

Jeśli chodzi o tradycyjne transfery pieniężne, proces może być powolny i kosztowny. Banki i operatorzy transferów pieniężnych pobierają wysokie opłaty za transfery międzynarodowe, a przetworzenie transakcji może zająć nawet kilka dni. Może to być szczególnie frustrujące, jeśli musisz pilnie wysłać pieniądze. W przeciwieństwie do tego, transfery kryptowalutowe są szybkie i niedrogie.

screen strony Binance

Podczas gdy tradycyjne banki i operatorzy transferów pieniężnych są najczęściej wybierają opcją, giełdy kryptowalut peer-to-peer (P2P) stają się coraz bardziej popularne. Oferują one bowiem sporo zalet w stosunku do tradycyjnych metod, w tym:

  • Niższe opłaty: Giełdy kryptowalut P2P pobierają niższe opłaty niż tradycyjne banki i operatorzy transferów pieniężnych, dzięki czemu wysyłanie pieniędzy za granicę jest bardziej przystępne.
  • Szybsze transakcje: Przekazy kryptowalutowe są realizowane w ciągu kilku minut, podczas gdy realizacja tradycyjnych przelewów może zająć kilka dni.
  • Większa kontrola: Dzięki przelewom kryptowalutowym masz większą kontrolę nad swoimi pieniędzmi, ponieważ nie polegasz na pośrednikach.

Istnieją jednak również pewne potencjalne wady korzystania z giełd kryptowalut P2P, w tym:

  • Zmienność: Kryptowaluty są znane ze swojej zmienności, co oznacza, że wartość Twojego transferu może się znacznie wahać. Oczywiście nie dotyczy to stablecoinów takich jak USDT.
  • Ograniczona akceptacja: Nie wszyscy sprzedawcy lub osoby prywatne mogą akceptować kryptowalutę, co może ograniczyć Twoją zdolność do wykorzystania jej do transakcji.

Podsumowanie

Wysyłanie pieniędzy za granicę może być kłopotliwe, ale używanie kryptowaluty może sprawić, że będzie to o wiele łatwiejsze i bardziej przystępne. Postępując zgodnie z krokami, które przedstawiliśmy, możesz używać kryptowalut do wysyłania pieniędzy za granicę za darmo, jednocześnie korzystając z szybszego czasu transakcji i większej kontroli nad swoimi pieniędzmi.

Chociaż istnieją pewne potencjalne zagrożenia związane z transferami kryptowalut, dzięki odpowiednim środkom ostrożności możesz złagodzić ryzyko i skorzystać z zalet tej innowacyjnej technologii.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Najpierw jednak wyjaśnijmy co to jest portfel kryptowalut […]

Kraken - opinie użytkowników i recenzja giełdy (2024)

Kraken to giełda kryptowalut, która zjadła zęby na tym rynku. Istnieje bowiem od 2011 roku i od tego czasu nigdy nie padła ofiarą hakerów. Co więcej, stale się rozwija i wprowadza nowe usługi. Ale czym Kraken wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie funkcje oferuje? Jakie ma opłaty i prowizje i co najważniejsze, jakie opinie o […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram