Jak wypłacić waluty fiat z Binance? 3 sposoby

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 grudnia 2021
ikona autora biały
binance p2p jak kupić bitcoina za euro

Kiedy Binance wystartował w 2017 roku, jego użytkownicy mogli jedynie wpłacać i wypłacać kryptowaluty. Obsługa fiatów została dodana dopiero znacznie później. Obecnie giełda obsługuje ponad siedemdziesiąt tradycyjnych walut.

W pewnym momencie każdy inwestor chciałby zrealizować zyski i wypłacić je na swoje konto w banku. Kryptowaluty nie są przecież jeszcze aż tak powszechne w świecie offline. Nie jest więc wcale tak łatwo je wydać.

W dzisiejszym przewodniku skupimy się więc na trzech najpopularniejszych metodach wypłaty środków z Binance. Przedstawimy także korzyści płynące z używania Binance zamiast innej platformy.

Całość zostanie zaprezentowana krok po kroku, tak aby z całym procesem mógł poradzić sobie nawet laik. Tak więc, zaczynamy!

3 metody wypłacania walut fiat z Binance

Binance.com obsługuje ponad siedemdziesiąt różnych walut fiat. Sposób ich wypłaty może się jednak różnić. Najłatwiej jest jednak wypłacić środki za pomocą trzech metod:

  • Bezpośredniego przelewu do banku za pomocą SWIFT
  • Natychmiastowej wypłaty kartą Visa
  • Wypłaty przez kanały innych firm

Metoda SWIFT jest szczególnie popularna. Obsługuje bowiem wypłaty w wielu różnych walutach i jest stosunkowo tania. Minusem jest jednak czas oczekiwania. Przetworzenie przelewu może zająć nawet kilka dni roboczych.

Istnieje jednak druga opcja. Za pomocą krty Visa możesz wypłacić środki dużo szybciej. Transakcja jest bowiem rozliczana natychmiastowo. Z drugiej strony, metoda ta jest stosunkowo droga.

Użytkownicy Binance mogą również wpłacać lub wypłacać fiat za pomocą kanałów stron trzecich. Może to być np. AdvCash lub portfel Payeer. Każdy kanał obsługuje jednak ograniczoną liczbę walut, a czasami działa tylko w danym regionie.

Główną wadą korzystania z kanałów stron trzecich do wypłacania fiatów z Binance jest to, że polegamy na zewnętrznym podmiocie. Różne firmy oferują różne produkty i niestety różną jakość. Binance to bez wątpienia spółka godna zaufania. Nie musi tak być jednak w przypadku zewnętrznego procesora płatności.

Innymi kanałami, za pomocą których użytkownicy mogą wypłacić waluty fiat z Binance są:

  • Binance P2P - platforma P2P umożliwia użytkownikom bezpośredni handel między. Na tej platformie wspieranych jest ponad 100 różnych tradycyjnych walut. Na łamach naszego portalu już wcześniej przygotowaliśmy obszerny przewodnik dot. Binance P2P. Jeśli chcesz się z nim zapoznać, kliknij w ten link.
  • Przelew na inne giełdy - Kryptowaluty z Binance możesz też przelać na inną giełdę, którą wspiera wybraną przez ciebie metodę wypłaty. Dla przykładu, Coinbase obsługuje wpłaty i wypłaty PayPal, ale Binance nie. Jeśli chcesz więc przelać swoją kryptowalutę na PayPal, musisz ją najpierw przelać do Coinbase.

Dlaczego warto wypłacać fiaty z Binance?

Korzystanie z Binance przy realizacji zysków, a także po prostu realizowanie zysków w walutach fiat ma wiele niewątpliwych zalet. Wśród nich na przykład:

  • Wygoda - waluty fiat mają większą użyteczność w świecie fizycznym niż aktywa cyfrowe
  • Opłacalność - nie wszystkie kanały wypłat fiatów są tanie. Większość walut ma jednak stałą opłatę, co sprzyja wypłacaniu większych kwot.
  • Szybkie potwierdzenie transakcji - Twoja transakcja kartą może odbyć się natychmiastowo. Przelew BTC jest zazwyczaj potwierdzomy po kilkunastu minutach, a czasem nawet dniach. Wszystko zależy od ustalonej opłaty górniczej.
  • Obsługa wielu fiatów - na Binance obsługiwanych jest ponad siedemdziesiąt walut konwencjonalnych. Wypłata więc nie będzie problemem bez względu na to gdzie się znajdujesz!

Ok. Skoro już wiesz dlaczego warto realizować zyski oraz dlaczego warto robić to za pomocą giełdy Binance, przejdźmy do rzeczy. W dalszej części tego przewodnika rozpiszemy procesy wypłat na Binance krok po kroku. Wszystko to będzie zilustrowane screenshotami. Tak więc, zaczynamy!


Metoda 1: Wypłata walut fiat przez przelew SWIFT

Aby wypłacić waluty fiducjarne poprzez przelew SWIFT musisz wykonać kilka prostych kroków.

Krok 1 - Zaloguj się na Binance

Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, zarejestruj się wchodząc na www.binance.com i przejdź proces weryfikacji.

Krok 2 - Przejdź do portfela i wypłaty

Teraz przejdź do swojego portfela klikając "Portfel" u góry w prawym rogu. Następnie wybierz "Wypłata".

Krok 3 - Wybierz walutę

Teraz wybierz walutę, którą chcesz wypłacić.

Krok 4 - Wpisz dane konta

W tym miejscu musisz wpisać dane swojego konta, tj. IBAN, SWIFT, numer konta oraz nazwa banku. Pamiętaj, że konto na które wypłacasz środki musi być założone na to samo nazwisko co konto Binance.

Krok 5 - Potwierdź transakcję

Po wpisaniu niezbędnych informacji, kliknij dalej i potwierdź swoją transakcję. Przelewy SWIFT zazwyczaj trwają kilka dni. Nie panikuj więc jeśli Twoje środki nie pojawią się na koncie natychmiast. Jeżeli jednak chcesz przyspieszyć wypłatę zapraszamy do zapoznania się z kolejną metodą.


Metoda 2: Natychmiastowa Wypłata walut fiat przez kartę VISA/Mastercard

Zanim przejdziemy do rzeczy, warto zaznaczyć, że Binance nie obsługuje wszystkich kart płatniczych. Do wypłaty środków można użyć tylko karty Visa z włączoną funkcją Fast Funds (Visa Direct). Jeśli Twoja karta Visa nie posiada tej funkcji, skontaktuj się z jej dostawcą.

Krok 1 - Przejdź do portfela

Zaloguj się na swoje konto Binance i przejdź do strony wypłat. W poprzedniej sekcji opisaliśmy, jak dostać się na tę stronę.

Upewnij się, że wybrałeś zakładkę fiat.

Krok 2 - Wypełnij szczegóły transakcji

Wybierz walutę, w której chcesz dokonać wypłaty, a następnie wybierz kanał wypłaty. W tym wypadku jest to karta Visa. Jako przykład posłużymy się walutą Euro. Wypłata na kartę płatniczą nie jest bowiem dostępna w przypadku każdego fiata. Następnie kliknij kontynuuj.

Teraz automatycznie pojawią się odpowiednie pola formularza do wypełnienia, tj. dane karty oraz kwota. Jedna z obsługiwanych kart Visa zostanie wstępnie wybrana, ale możesz zmienić kartę, klikając na jej numer, aby wyświetlić inne dostępne opcje.

Jeśli po raz pierwszy wypłacasz środki za pomocą natychmiastowej wypłaty kartą, być może będziesz musiał dodać kartę. W takim przypadku, w części, w której wybierasz kartę, będzie znajdował się przycisk dodawania nowej karty. Kliknij na niego.

Podaj wszystkie dane karty, w tym imię i nazwisko posiadacza karty, numer, datę ważności i kod bezpieczeństwa.

Kliknij przycisk "Dalej", aby kontynuować.

Teraz, gdy dodałeś nową kartę Visa, możesz ją wybrać z poprzedniego etapu i kliknąć przycisk "Kontynuuj", aby przejść do następnego kroku.

Krok 3 - Potwierdzenie i autoryzacja transakcji.

Na tym etapie Binance poprosi Cię o potwierdzenie podanych szczegółów. Upewnij się, że wybrałeś właściwą kartę posiadającą Visa Direct.

Kliknij przycisk "Potwierdź", aby przejść do autoryzacji transakcji. Tutaj będziesz musiał podać kod uwierzytelniający Google.

Środki zostaną natychmiast wpłacone na Twoje konto. Realizacja przelewu może jednak potrwać do 24 godzin.


Metoda 3: Wypłata na konto zewnętrznego dostawy

Binance obsługuje kilka kanałów płatności stron trzecich w zależności waluty i regionu. Oznacza to, że różni użytkownicy będą mieli dostęp do różnych metod wypłat. W tym poradniku pokażemy, jak wypłacić rosyjskie ruble za pomocą Advance Cash. Proces ten wygląda jednak podobnie w przypadku innych partnerów Binance.

Krok 1 - Przejdź na stronę wypłat

Po pierwsze zaloguj się na swoje konto Binance i przejdź do sekcji wypłat. Jeśli jeszcze nie wiesz jak tam dotrzeć, zapoznaj się z wcześniejszymi sekcjami.

Wybierz walutę, którą chcesz przelać. W naszym przykładzie, będziemy wypłacać rosyjskie ruble.

Wybierz kanał płatności, a następnie kliknij na przycisk "Kontynuuj"

Krok 2 - Podaj dane do przelewu

Kolejnym krokiem jest podanie adresu e-mail powiązanego z Twoim kontem AdvCash.

Wpisz adres e-mail swojego konta AdvCash i kliknij przycisk "Kontynuuj".

Krok 3 - Określ kwotę przelewu

Teraz zostaniesz poproszony o wprowadzenie kwoty, którą chcesz wypłacić. Wpisz ją w polu Ilość.

Po wprowadzeniu kwoty, kliknij "Kontynuuj".

Krok 4 - Potwierdź szczegóły transakcji.

Upewnij się, że wszystkie dane są poprawne. Jeżeli wszystko się zgadza, potwierdź adres e-mail i kwotę, którą chcesz przelać na swoje konto Advance Cash.

Gratulację, właśnie zrealizowałeś swoją pierwszą wypłatę za pomocą Advance Cash!


Podsumowanie

W tym przewodniku poznaliście jedne z najlepszych sposobów na wypłacanie walut fiat z Binance na swoje konto bankowe i konta w usługach płatniczych stron trzecich. Poznaliście również korzyści płynące z wypłaty fiatów zamiast kryptowalut.

Jako wiodąca giełda kryptowalut, Binance dąży do tego, aby inwestowanie w kryptowaluty było tak łatwe, jak to tylko możliwe. Częścią tego procesu jest ułatwianie wypłacania zarobków. Jeśli chcesz przenieść swoje fundusze z Binance, wypróbuj trzy sposoby, które podkreśliliśmy powyżej. Jeśli to nie wystarcza, zawsze możesz też skorzystać z platformy Binance P2P.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Pozwala ona także inwestować w kryptowaluty. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dużo taniej jest kupić cyfrowe aktywa na giełdzie, która pozwala w łatwy sposób wpłacić środki przez Revolut. Przykładem takiej platformy jest www.bybit.com lub www.binance.com. […]

Jak wypłacić Ethereum ze stakingu?

Na skutek aktywacji aktualizacji Shapella w sieci głównej Ethereum, użytkownicy otrzymali możliwość wycofania kryptowaluty ze stakingu. Ale jak to konkretnie zrobić? Czym jest staking Ethereum? Staking to sposób generowania pasywnego dochodu z monet w oparciu o algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) i jego warianty. Staking w prostym języku to udział w potwierdzaniu transakcji i produkcji nowych […]

Staking kryptowalut na Binance: Kompletny poradnik

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty naprawdę zawładnęły światem mainstreamu. NFT, giełdy kryptowalutowe i cały szereg różnych narzędzi związanych z kryptowalutami powstają jak grzyby po deszczu! W dzisiejszym poradniku skupimy się jednak na jednej z najciekawszych koncepcji, a mianowicie stakingu na giełdzie Binance. Jest to bowiem proces, który pozwala zarabiać kryptowaluty w sposób pasywny! Staking […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram