Jak wygląda portfolio multimilionera Kevina O'Leary?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 marca 2022
ikona autora biały
kevin o leary

Kevin O'Leary oświadczył, że ulokował miliony dolarów w kryptowaluty. Były krytyk Bitcoina uważa, że inwestowanie w niego jest jak inwestowanie w gigantyczne korporacje, takie jak Google i Microsoft.

20% portfela w kryptowalutach

Jeszcze w 2019 roku kanadyjski biznesmen i osobowość telewizyjna należał do największych krytyków branży kryptowalutowej. Opisywał wtedy bitcoina jako "bezwartościową", "bezużyteczną walutę", a nawet "śmiecia, ponieważ nie można z niego wejść i wyjść w dużych ilościach".

Na początku 2021 r. zaczął jednak łagodzić swoje stanowisko, mówiąc, że nie jest przeciwnikiem BTC i że nawet szanuje ten walor. Wkrótce potem wszedł w ten ekosystem, przeznaczając na niego 3% swojego portfela.

W ostatnim wywiadzie dla CNBC Mr Wonderful ujawnił, że jego ekspozycja na aktywa cyfrowe stanowi 20% jego całkowitego majątku:

Mam miliony dolarów w kryptowalutach. 20% mojego portfela jest w kryptowalutach i blockchainie.

Mówiąc o podstawowej kryptowalucie, stwierdził, że inwestowanie w nią jest jak kupowanie akcji wiodących firm technologicznych, takich jak Microsoft, Google i wielu innych. Oprócz Bitcoina (BTC) przyznał się do posiadania Ethereum (ETH), Solana (SOL) i Avalanche (AVAX):

Trzeba być zdywersyfikowanym. Posiadam 32 różne pozycje, w tym akcje i sam FTX: Wspieram ich inicjatywy. Nie wiadomo, kto wygra: czy Ethereum, czy Solana, czy Avalanche? Ja posiadam je wszystkie.

Następnie Kanadyjczyk powiedział, że widzi potencjał również w niewymiennych tokenach. Na początku tego roku O'Leary przewidział, że NFT mogą stać się "znacznie większym, bardziej płynnym rynkiem" niż Bitcoin.

W ciągu najbliższych kilku lat będzie można zaobserwować duży ruch w zakresie uwierzytelniania, polis ubezpieczeniowych i podatków od transferu nieruchomości. To sprawi, że NFT będą potencjalnie znacznie większym i bardziej płynnym rynkiem niż sam bitcoin.

O'Leary nie lubi Dogecoina

Choć O'Leary jest zwolennikiem wielu cyfrowych aktywów, to Dogecoin z pewnością do nich nie należy. Latem ubiegłego roku powiedział, że inwestowanie w memecoiny jest tym samym, co stawianie pieniędzy na czerwone lub czarne w kasynie. Posunął się nawet dalej, twierdząc, że DOGE nie ma żadnej wartości wewnętrznej i powinien być klasyfikowany jako czysta spekulacja:

Kiedy spekuluje się na czymś takim jak Dogecoin - to nie różni się to niczym od pójścia do Las Vegas i postawienia pieniędzy na czerwone lub czarne. To czysta spekulacja.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram