Jak wygląda portfolio multimilionera Kevina O'Leary?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 marca 2022
ikona autora biały
kevin o leary

Kevin O'Leary oświadczył, że ulokował miliony dolarów w kryptowaluty. Były krytyk Bitcoina uważa, że inwestowanie w niego jest jak inwestowanie w gigantyczne korporacje, takie jak Google i Microsoft.

20% portfela w kryptowalutach

Jeszcze w 2019 roku kanadyjski biznesmen i osobowość telewizyjna należał do największych krytyków branży kryptowalutowej. Opisywał wtedy bitcoina jako "bezwartościową", "bezużyteczną walutę", a nawet "śmiecia, ponieważ nie można z niego wejść i wyjść w dużych ilościach".

Na początku 2021 r. zaczął jednak łagodzić swoje stanowisko, mówiąc, że nie jest przeciwnikiem BTC i że nawet szanuje ten walor. Wkrótce potem wszedł w ten ekosystem, przeznaczając na niego 3% swojego portfela.

W ostatnim wywiadzie dla CNBC Mr Wonderful ujawnił, że jego ekspozycja na aktywa cyfrowe stanowi 20% jego całkowitego majątku:

Mam miliony dolarów w kryptowalutach. 20% mojego portfela jest w kryptowalutach i blockchainie.

Mówiąc o podstawowej kryptowalucie, stwierdził, że inwestowanie w nią jest jak kupowanie akcji wiodących firm technologicznych, takich jak Microsoft, Google i wielu innych. Oprócz Bitcoina (BTC) przyznał się do posiadania Ethereum (ETH), Solana (SOL) i Avalanche (AVAX):

Trzeba być zdywersyfikowanym. Posiadam 32 różne pozycje, w tym akcje i sam FTX: Wspieram ich inicjatywy. Nie wiadomo, kto wygra: czy Ethereum, czy Solana, czy Avalanche? Ja posiadam je wszystkie.

Następnie Kanadyjczyk powiedział, że widzi potencjał również w niewymiennych tokenach. Na początku tego roku O'Leary przewidział, że NFT mogą stać się "znacznie większym, bardziej płynnym rynkiem" niż Bitcoin.

W ciągu najbliższych kilku lat będzie można zaobserwować duży ruch w zakresie uwierzytelniania, polis ubezpieczeniowych i podatków od transferu nieruchomości. To sprawi, że NFT będą potencjalnie znacznie większym i bardziej płynnym rynkiem niż sam bitcoin.

O'Leary nie lubi Dogecoina

Choć O'Leary jest zwolennikiem wielu cyfrowych aktywów, to Dogecoin z pewnością do nich nie należy. Latem ubiegłego roku powiedział, że inwestowanie w memecoiny jest tym samym, co stawianie pieniędzy na czerwone lub czarne w kasynie. Posunął się nawet dalej, twierdząc, że DOGE nie ma żadnej wartości wewnętrznej i powinien być klasyfikowany jako czysta spekulacja:

Kiedy spekuluje się na czymś takim jak Dogecoin - to nie różni się to niczym od pójścia do Las Vegas i postawienia pieniędzy na czerwone lub czarne. To czysta spekulacja.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram