Jak wygląda portfolio multimilionera Kevina O'Leary?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 marca 2022
ikona autora biały
kevin o leary

Kevin O'Leary oświadczył, że ulokował miliony dolarów w kryptowaluty. Były krytyk Bitcoina uważa, że inwestowanie w niego jest jak inwestowanie w gigantyczne korporacje, takie jak Google i Microsoft.

20% portfela w kryptowalutach

Jeszcze w 2019 roku kanadyjski biznesmen i osobowość telewizyjna należał do największych krytyków branży kryptowalutowej. Opisywał wtedy bitcoina jako "bezwartościową", "bezużyteczną walutę", a nawet "śmiecia, ponieważ nie można z niego wejść i wyjść w dużych ilościach".

Na początku 2021 r. zaczął jednak łagodzić swoje stanowisko, mówiąc, że nie jest przeciwnikiem BTC i że nawet szanuje ten walor. Wkrótce potem wszedł w ten ekosystem, przeznaczając na niego 3% swojego portfela.

W ostatnim wywiadzie dla CNBC Mr Wonderful ujawnił, że jego ekspozycja na aktywa cyfrowe stanowi 20% jego całkowitego majątku:

Mam miliony dolarów w kryptowalutach. 20% mojego portfela jest w kryptowalutach i blockchainie.

Mówiąc o podstawowej kryptowalucie, stwierdził, że inwestowanie w nią jest jak kupowanie akcji wiodących firm technologicznych, takich jak Microsoft, Google i wielu innych. Oprócz Bitcoina (BTC) przyznał się do posiadania Ethereum (ETH), Solana (SOL) i Avalanche (AVAX):

Trzeba być zdywersyfikowanym. Posiadam 32 różne pozycje, w tym akcje i sam FTX: Wspieram ich inicjatywy. Nie wiadomo, kto wygra: czy Ethereum, czy Solana, czy Avalanche? Ja posiadam je wszystkie.

Następnie Kanadyjczyk powiedział, że widzi potencjał również w niewymiennych tokenach. Na początku tego roku O'Leary przewidział, że NFT mogą stać się "znacznie większym, bardziej płynnym rynkiem" niż Bitcoin.

W ciągu najbliższych kilku lat będzie można zaobserwować duży ruch w zakresie uwierzytelniania, polis ubezpieczeniowych i podatków od transferu nieruchomości. To sprawi, że NFT będą potencjalnie znacznie większym i bardziej płynnym rynkiem niż sam bitcoin.

O'Leary nie lubi Dogecoina

Choć O'Leary jest zwolennikiem wielu cyfrowych aktywów, to Dogecoin z pewnością do nich nie należy. Latem ubiegłego roku powiedział, że inwestowanie w memecoiny jest tym samym, co stawianie pieniędzy na czerwone lub czarne w kasynie. Posunął się nawet dalej, twierdząc, że DOGE nie ma żadnej wartości wewnętrznej i powinien być klasyfikowany jako czysta spekulacja:

Kiedy spekuluje się na czymś takim jak Dogecoin - to nie różni się to niczym od pójścia do Las Vegas i postawienia pieniędzy na czerwone lub czarne. To czysta spekulacja.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram