Jak wygląda portfolio multimilionera Kevina O'Leary?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 marca 2022
ikona autora biały
kevin o leary

Kevin O'Leary oświadczył, że ulokował miliony dolarów w kryptowaluty. Były krytyk Bitcoina uważa, że inwestowanie w niego jest jak inwestowanie w gigantyczne korporacje, takie jak Google i Microsoft.

20% portfela w kryptowalutach

Jeszcze w 2019 roku kanadyjski biznesmen i osobowość telewizyjna należał do największych krytyków branży kryptowalutowej. Opisywał wtedy bitcoina jako "bezwartościową", "bezużyteczną walutę", a nawet "śmiecia, ponieważ nie można z niego wejść i wyjść w dużych ilościach".

Na początku 2021 r. zaczął jednak łagodzić swoje stanowisko, mówiąc, że nie jest przeciwnikiem BTC i że nawet szanuje ten walor. Wkrótce potem wszedł w ten ekosystem, przeznaczając na niego 3% swojego portfela.

W ostatnim wywiadzie dla CNBC Mr Wonderful ujawnił, że jego ekspozycja na aktywa cyfrowe stanowi 20% jego całkowitego majątku:

Mam miliony dolarów w kryptowalutach. 20% mojego portfela jest w kryptowalutach i blockchainie.

Mówiąc o podstawowej kryptowalucie, stwierdził, że inwestowanie w nią jest jak kupowanie akcji wiodących firm technologicznych, takich jak Microsoft, Google i wielu innych. Oprócz Bitcoina (BTC) przyznał się do posiadania Ethereum (ETH), Solana (SOL) i Avalanche (AVAX):

Trzeba być zdywersyfikowanym. Posiadam 32 różne pozycje, w tym akcje i sam FTX: Wspieram ich inicjatywy. Nie wiadomo, kto wygra: czy Ethereum, czy Solana, czy Avalanche? Ja posiadam je wszystkie.

Następnie Kanadyjczyk powiedział, że widzi potencjał również w niewymiennych tokenach. Na początku tego roku O'Leary przewidział, że NFT mogą stać się "znacznie większym, bardziej płynnym rynkiem" niż Bitcoin.

W ciągu najbliższych kilku lat będzie można zaobserwować duży ruch w zakresie uwierzytelniania, polis ubezpieczeniowych i podatków od transferu nieruchomości. To sprawi, że NFT będą potencjalnie znacznie większym i bardziej płynnym rynkiem niż sam bitcoin.

O'Leary nie lubi Dogecoina

Choć O'Leary jest zwolennikiem wielu cyfrowych aktywów, to Dogecoin z pewnością do nich nie należy. Latem ubiegłego roku powiedział, że inwestowanie w memecoiny jest tym samym, co stawianie pieniędzy na czerwone lub czarne w kasynie. Posunął się nawet dalej, twierdząc, że DOGE nie ma żadnej wartości wewnętrznej i powinien być klasyfikowany jako czysta spekulacja:

Kiedy spekuluje się na czymś takim jak Dogecoin - to nie różni się to niczym od pójścia do Las Vegas i postawienia pieniędzy na czerwone lub czarne. To czysta spekulacja.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram