Jak Wpłacać i Sprzedawać NFT na Binance NFT Marketplace?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 grudnia 2021
ikona autora biały
BINANCE nft

Niewymienne tokeny (NFT) są jednym z wielu przypadków zastosowania nowatorskiej technologii blockchain. Prawdopodobnie natknąłeś się ostatnio na wiele artykułów dot. sprzedaży NFT za miliony dolarów.

W marcu 2021 r. artysta cyfrowy Beeple upłynnił kolekcję swoich dzieł o nazwie "EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS' za niebotyczną sumę 69 milionów dolarów. Był to zbiór prac, które rozpoczął tworzyć w 2007 roku. Publikował on jeden obraz w mediach społecznościowych codziennie przez 5000 dni. Wszystkie te obrazy składały się na pojedynczy NFT.

Od tego czasu na rynku tym wytworzył się niezwykły hype. Jest to bowiem bardzo lukratywny biznes dla inwestorów, pozwalający osiągać ponadprzeciętne zwroty z inwestycji.

W tym poradniku omówimy wiele kwestii dot. NFT. Dowiesz się m.in. co to jest, jak działa oraz dlaczego warto inwestować w NFT. Co więcej, wyjaśnimy Ci krok po kroku jak zdeponować oraz sprzedać NFT na platformie Binance NFT.


Czym są niewymienne tokeny (NFT)?

Niewymienne tokeny (NFT) to przechowywane na blockchainie dane reprezentujące fizyczne lub cyfrowe aktywa. Innymi słowy, NFT są unikalnymi zapisami własności i szczegółów danego aktywa, takiego jak obraz, wideo lub plik audio. Są to tylko najbardziej powszechne przykłady aktywów reprezentowanych obecnie przez NFT. Tokeny te mogą jednak zawierać dane dotyczące wielu innych rzeczy.

Aby lepiej zrozumieć NFT, warto zastanowić się nad różnicą pomiędzy aktywami zamiennymi i niezmiennymi. Aktywa zamienne nie są unikalne, a jeden towar może być zastąpiony przez inny tego samego rodzaju. Przykładem może być tutaj pieniądz. Zamienność jest podstawowym założeniem zdrowego pieniądza, co oznacza, że jeden banknot 50 PLN powinien mieć taką samą wartość jak inny banknot 50 PLN. Ta cecha sprawia, że pieniądz jest bardziej przewidywalny, a przez to użyteczny jako środek wymiany.

Z drugiej strony, aktywa niewymienne to aktywa unikatowe, których wartość wynika z ich odmienności. Zdjęcia, obrazy i inne podobne aktywa są często jedyne w swoim rodzaju i stanowią doskonały przykład aktywów niewymiennych. aktywa te byłyby fatalnym środkiem wymiany, ponieważ nie mają ustandaryzowanej wartości.

Jednak ta cecha nie czyni ich mniej wartościowymi. Unikalność stanowi bowiem o ich rzadkości, a tym samym pożądalności. NFT jedynie przenoszą tę cechę na blockchain, gdzie dane mogą być zapisane niezmiennie i łatwo zweryfikowane pod kątem autentyczności.


Jak działają NFT?

NFT istnieją na blockchainie. Obsługuje je jednak kilka różnych łańcuchów. Dlatego też NFT mogą być wybijane na różne sposoby, które dyktują różne frameworki. "Minting" (wybijanie) to proces tworzenia zupełnie nowych NFT poprzez zapisywanie danych danego aktywa na blockchainie.

Ethereum jest najpopularniejszą platformą, na której obecnie wybijane są NFT. Sieć ta zapewnia dwa różne standardy do wybijania NFT: ERC-721 oraz ERC-1155. Binance Smart Chain (BSC) jest kolejną platformą blockchain, na której można wybijać NFT. BSC również posiada dwa standardy podobne do tych z Ethereum. Ich nazwy kodowe to BEP-721 i BEP-1155.

Ethereum i platforma BSC działają niemal tak samo, podobnie jak dwa standardy, które określają sposób wybijania NFT na ich platformach. BSC to blockchain stworzony przez wiodącą giełdę kryptowalutową Binance, który posiada te same funkcje co Ethereum, w tym obsługę smart kontraktów. Główną różnicą między tymi dwiema sieciami jest koszt przeprowadzania transakcji i realizowania smart kontraktów. Obsługa sieci BSC jest znacznie tańsza niż na Ethereum.

Technicznie rzecz biorąc, NFT będące tokenami mogą być przekazywane z jednej osoby do drugiej. Działa to podobnie do przesyłania Bitcoina (BTC). NFT mogą być przechowywane w portfelu lub kupowane i sprzedawane na rynku cyfrowym, takim jak np. NFT Marketplace od Binance.


Dlaczego warto inwestować w NFT?

Nisza NFT jest rosnącym rynkiem. Od czasu, gdy Cryptokitties wprowadziło NFT do głównego nurtu - przynajmniej w ramach branży blockchain - stale się on powiększa i zyskuje coraz większą popularność. Istnieje kilka powodów, dla których warto inwestować w te cyfrowe aktywa, niezależnie od tego, kim jesteś i jakie są Twoje cele inwestycyjne.

Większość inwestorów weszła na scenę NFT, szukając ogromnego zwrotu z inwestycji (ROI). Jednak poza kwestią czysto finansową, istnieją także inne powody, dla których warto zainwestować w niewymienne tokeny. Oto one:

  • Użyteczność: NFT są unikalnymi tokenami, a fakt, że są one zapisywane w sposób niezmienny na blockchainie oznacza, że każdy może użyć NFT do udowodnienia autentyczności, wartości, rzadkości i pochodzenia aktywów.
  • Inwestycje finansowe: NFT są obecnie trendy, ponieważ niektóre z nich odnotowały ogromne wzrosty wartości. Najlepsze NFT sprzedają się za miliony dolarów zaledwie kilka tygodni po ich stworzeniu.
  • Ochrona aktywów: większość artystów przez długi czas zmagała się z problemem własności intelektualnej. Teraz, dzięki NFT, mają oni narzędzie, które pozwoli im nie tylko chronić ich dorobek, ale także otrzymać godziwe wynagrodzenie.
  • Technologia blockchain: NFT są jednym z bardziej udanych przypadków użycia blockchain. Mimo to, branża krypto wciąż się rozwija. Im więcej użytkowników wchodzi w interakcję z tą technologią, tym większy będzie postęp. Inwestowanie w NFT poprzez kupno, sprzedaż lub wybijanie nowych tokenów może być doskonałym sposobem na zwiększenie płynności, a tym samym przyczynienie się do tworzenia czegoś nowego i innowacyjnego.

Powody, dla których warto wpłacać i sprzedawać swoje
NFT na Binance NFT

Skoro już wiesz czym jest NFT, jak działa oraz dlaczego warto w nie inwestować, pora przejść dalej. W tej sekcji przedstawimy Ci kilka powodów, dla których swoje NFT powinieneś trzymać oraz sprzedawać na platformie Binance NFT. W kolejnych akapitach znajdziesz też szczegółowe instrukcje krok po kroku, dzięki którym poradzisz sobie z tymi procesami. Tak więc, zaczynamy! Z Binance NFT warto korzystać ponieważ:

  • Binance to największa giełda kryptowalut - Binance to największa giełda kryptowalut. Tak więc, korzystając z Binance NFT możesz spać spokojnie. Platforma ta ma mocno ugruntowaną reputację, stale wprowadza nowe aktualizacje oraz tworzy nowe produkty inwestycyjne. Co więcej, dzięki ogromnej bazie użytkowników, nie musisz martwić się o nagłą utratę płynności.
  • Obsługa wielu łańcuchów - Na Binance NFT możesz przechowywać oraz sprzedawać niewymienne tokeny wybite na dwóch blockchainach: Binance Smart Chain oraz Ethereum. Jeżeli już wcześniej korzystałeś z Binance, BSC z całą pewnością nie jest Ci obcy. Jednak obsługa Ethereum, daje Ci dużo większą elastyczność.
  • Różne rodzaje kolekcji - Na Binance NFT możesz przechowywać oraz sprzedawać NFT z różnych branż. Giełda wspiera bowiem sprzedaż nie tylko dzieł sztuki. Oprócz tradycyjnych prac artystów, platforma oferuje też NFT z branży sportowej (np. współpraca z Legią Warszawa) oraz gamingowej (Binance IGO).
  • Niskie opłaty transakcyjne - Binance posiada jedne z najniższych opłat transakcyjnych na rynku. Za każdą transakcję na Binance NFT zapłacisz stałą stawkę - 1% od wartości niewymiennego tokena.
  • Mystery Box - Binance oferuje także swoim użytkownikom tzw. "Mystery Boxy". Czym one są? Są to po prostu "pudełka" zawierające losowe NFT od firm, które weszły w partnerstwo z giełdą. Jeżeli chciałbyś sprawdzić, czy aktualnie istnieje możliwość zakupu Mystery Boxa, możesz to zrobić klikając w ten link.

Jak dodawać i sprzedawać swoje NFT na Binance NFT?

Jeżeli dotarłeś do tego momentu przewodnika, oznacza to, że masz już podstawową wiedzę nt. NFT i zdecydowałeś się skorzystać z platformy Binance NFT. Poniżej wyjaśniamy więc krok po kroku w jaki sposób zdeponować niewymienne tokeny na platformie oraz jak je spieniężyć!

Jak wpłacić NFT na Binance NFT?

Krok 1 - Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie masz, załóż je i zweryfikuj swoją tożsamość.

Krok 2 - Przejdź do Binance NFT klikając w przycisk NFT znajdujący się na górnym pasku. Alternatywnie do rynku NFT od Binance możesz przejść bezpośrednio klikając w ten link.

screen strony Binance

Krok 3 - W prawym górnym rogu najedź na ikonę użytkownika i wejdź w "Centrum Użytkownika".

screen strony Binance

Krok 4 - Kliknij przycisk "Wpłać".

screen strony Binance

Krok 5 - Wybierz sieć, na której znajduje się Twój NFT. Obecnie Binance obsługuje dwa łańcuchy: Binance Smart Chain i Ethereum. Po dokonaniu wyboru kliknij "Zatwierdź".

screen strony Binance

Krok 6 - Podłącz swój portfel MetaMask. Alternatywnie możesz skorzystać z innego portfela za pomocą WalletConnect. W tym kroku będziesz musiał przejść weryfikację 2FA.

screen strony Binance

Krok 7 - Kliknij "Zdeponuj NFT".

Krok 8 - Podaj adres kontraktu, wybierz swój token i kliknij "Zatwierdź".

UWAGA: Binance akceptuje wyłącznie adresy kontraktów NFT, które zostały w pełni zintegrowane z rynkiem NFT Binance. Pełną listę zintegrowanych kontraktów znajdziesz pod tym linkiem.

screen strony Binance

Gratuluję, właśnie zdeponowałeś swoje pierwsze NFT na platformie Binance NFT. Przejdźmy więc dalej. W kolejnej sekcji dowiesz się w jaki sposób spieniężyć zdeponowane niewymienne tokeny.


Jak sprzedać NFT na Binance NFT?

Jeżeli zdeponowałeś już swoje NFT na Binance NFT, możesz je teraz sprzedać. Aby to zrobić, wystarczy, że wykonasz kilka prostych kroków. Oto one:

Krok 1 - Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie masz, załóż je i zweryfikuj swoją tożsamość.

Krok 2 - Przejdź do Binance NFT klikając w przycisk NFT znajdujący się na górnym pasku. Alternatywnie do rynku NFT od Binance możesz przejść bezpośrednio klikając w ten link.

screen strony Binance

Krok 3 - W prawym górnym rogu najedź na ikonę użytkownika i wejdź w "Centrum Użytkownika".

screen strony Binance

Krok 4 - Wybierz aktywa, które chcesz sprzedać spośród trzech opcji - Aktywa NFT, Mystery Box'y lub Aktywa Krypto. Aby sprzedać aktywa NFT, wybierz pierwszą opcję.

screen strony Binance

W zakładce "Aktywa NFT" znajdują się dwie karty do wyboru - "Kolekcje" oraz "Wyprzedaż". Pierwsza z nich pokaże Ci wszystkie aktywa NFT, które posiadasz w swoim portfelu, a które nie zostały jeszcze wystawione na giełdzie, natomiast druga pokaże Ci wszystkie wystawione na sprzedaż aktywa NFT.

Krok 5 - Aby wystawić na sprzedaż nowe NFT, kliknij na "Kolekcje", a następnie wybierz z listy aktywów ten, który chcesz sprzedać, najeżdżając kursorem myszy i klikając na przycisk "Wystaw NFT", który pojawi się w dolnej części miniatury.

Wybierz pomiędzy opcją sprzedaży aktywów poprzez aukcję lub sprzedażą po z góry ustalonej cenie. Dla pierwszej opcji wybierz opcję "Najwyższa oferta", a dla drugiej "Ustal cenę".

Jeśli sprzedajesz NFT poprzez aukcję, będziesz musiał podać cenę wywoławczą oferty oraz datę i godzinę zakończenia licytacji. Podobnie, jeśli oferujesz token po z góry ustalonej cenie, określ cenę sprzedaży oraz czas, przez jaki NFT będzie dostępny na rynku.

Krok 6 - Po wprowadzeniu wszystkich szczegółów dotyczących oferty, musisz przeczytać i zaakceptować zasady i warunki umieszczania NFT na giełdzie. Następnie kliknij "Prześlij".

Gratuluje! Właśnie wystawiłeś na sprzedaż swoje NFT. Od teraz Twój niewymienny token będzie widoczny dla potencjalnych kupców na rynku.

Podsumowanie

Binance NFT to najlepsza platforma do przechowywania Twoich NFT. Została ona stworzona przez największą giełdę kryptowalut na świecie. Binance posiada mocno ugruntowaną reputację, dlatego korzystając z Binance NFT, nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich inwestycji.

Co więcej, Binance NFT wspiera zarówno Binance Smart Chain, jak i Ethereum. Dzięki temu masz więcej możliwości i większą elastyczność. To wszystko przy bardzo niskich opłatach wynoszących zaledwie 1%!

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Jak i gdzie sprzedać Bitcoin? Wymiana krypto na PLN i gotówkę

Zarobiłeś na kryptowalutach i teraz chcesz zrealizować zyski? Nie wiesz jak to zrobić? Już spieszymy z odpowiedzią. W dzisiejszym poradniku wyjaśnimy krok po kroku jak i gdzie sprzedać Bitcoin. Już teraz możemy Cię jednak zapewnić, że wymiana krypto na pieniądze (np. PLN lub gotówkę) nie jest wcale taka trudna. Proces ten sprowadza się w zasadzie […]

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Jak wpłacić pieniądze na Binance - wpłata w PLN, EURO

Binance.com to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. Mimo to, pewne kwestie dotyczące giełdy nie są do końca jasne,…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram