Jak unikać oszustw na platformach handlu P2P?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 września 2022
ikona autora biały
binance p2p jak kupić bitcoina za euro

Binance to najbardziej znana i renomowana giełda kryptowalut do zawierania transakcji peer-to-peer (P2P). Platforma Binance P2P giełdy pozwala użytkownikom handlować aktywami cyfrowymi bezpośrednio ze sobą, w oparciu o uzgodnione warunki. Wielu użytkowników kryptowalut preferuje ten system handlu ze względu na jego liczne zalety, w tym możliwość korzystania z lokalnej waluty i szeroką gamę dostępnych metod płatności.

Pomimo wielu korzyści, każda platforma handlu kryptowalutami P2P niesie za sobą pewne ryzyko, a Binance P2P nie jest tu wyjątkiem. Binance P2P oferuje co prawda sporo funkcji, które pomagają chronić użytkowników przed niektórymi z najczęstszych metod oszustw. Niemniej jednak najlepszym sposobem na ochronę siebie jest edukacja na temat tego, jak działają oszuści i jak można uniknąć stania się ofiarą ich działań.

Czym jest Binance P2P?

Jak sama nazwa wskazuje, Binance P2P to rynek peer-to-peer, na którym użytkownicy Binance mogą handlować kryptowalutami bezpośrednio z innymi użytkownikami, zamiast dokonywać transakcji za pośrednictwem księgi zleceń. Jest to renomowana platforma, która odtwarza sposób handlu w najwcześniejszych latach sektora krypto.

Ludzie wybierają Binance P2P z różnych powodów. Głównymi są jednak możliwość handlu w lokalnej walucie, ogromna ilość metod płatności, wybór preferowanej ceny oraz warunków transakcji.

Zalety Binance P2P - Dlaczego platforma ta jest najlepsza?

Podobnie jak sama giełda Binance, Binance P2P jest platformą numer jeden dla krypto inwestorów, którzy preferują transakcje peer-to-peer. Oczywiście wynika to z jakości świadczonych usług i korzyści, które oferuje. Już bez dalszych ceregieli, oto główne zalety Binance P2P:

 • Zero opłat - Binance P2P jest całkowicie darmową platformą, na której użytkownicy mogą dokonywać transakcji przy zerowych opłatach - dostajesz dokładnie to, za co płacisz, bez żadnych dodatkowych lub ukrytych prowizji
 • Wiele metod płatności - Binance P2P obsługuje ponad 300 różnych metod płatności i ponad 70 lokalnych walut
 • Chat na żywo - platforma posiada czat na żywo, który pozwala rozwiązać wszelkie potencjalne problemy z transakcjami
 • Escrow - jest to jedna z funkcji, które pomagają użytkownikom P2P uniknąć oszustw, ponieważ zapewnia bezpieczny i uczciwy handel na platformie. Funkcja ta działa jak "poczekalnia" dla kryptowalut angażowanych w transakcje
 • Obsługa klienta - Binance oferuje szybką obsługę klienta, od pewnego czasu nawet w języku polskim.

Jak korzystać z Binance P2P?

W kolejnej sekcji zajmiemy się unikaniem oszustw. Najpierw jednak krok po kroku wytłumaczymy jak dokonywać transakcji na Binance P2P.

Jak kupić kryptowalutę na Binance P2P?

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeżeli takowego nie posiadasz, możesz je założyć tutaj.

Krok 2: Zakończ proces rejestracji, podając adres e-mail, ustawiając silne hasło, a następnie przeczytaj i zaakceptuj Regulamin.

Krok 3: Po weryfikacji konta, kliknij na "Metody płatności", aby zakończyć uwierzytelnianie SMS i ustawić metody płatności.

Krok 4: Na stronie głównej aplikacji kliknij "P2P" - "Kup", a następnie wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić (np. USDT). Przejrzyj ogłoszenia, wybierz to, które cię interesuje i kliknij "Kup".

Krok 5: Wprowadź ilość krypto, którą zamierzasz kupić, potwierdź metody płatności sprzedawcy, a następnie kliknij "Kup USDT". Pamiętaj, że możesz też kupić dowolną inną cyfrową monetę.

Krok 6: Na tym etapie musisz zobaczyć informacje o płatności sprzedawcy i okno płatności. Przelej pieniądze bezpośrednio do sprzedawcy w oparciu o o te dane.

Uwaga: Nigdy nie powinieneś klikać "Przelane", jeśli nie wysłałeś pieniędzy bezpośrednio do sprzedawcy, ponieważ narusza to zasady transakcji użytkowników Binance P2P. Uważaj, aby użyć dokładnej metody płatności określonej przez sprzedającego i dokonać przelewu w terminie.

Krok 8: Po zakończeniu transakcji, jej status będzie brzmiał "Uwolnienie". Gdy sprzedawca otrzyma płatność i uwolni kryptowalutę, za którą zapłaciłeś, status transakcji zmieni się na "Zlecenie Zakończone". Możesz wtedy łatwo przenieść cyfrowe aktywa do swojego portfela Spot.

Jeśli nie otrzymasz kryptowaluty, za którą zapłaciłeś 15 minut po kliknięciu "Przekazano, następny", możesz skontaktować się ze sprzedającym, klikając "Telefon" lub "Czat". Jeśli istnieje jakikolwiek powód do odwołania, możesz kliknąć "Odwołanie", a następnie wybrać "Powód odwołania" i podać niezbędne szczegóły. Zespół obsługi klienta pomoże Ci rozwiązać problem w błyskawicznym tempie.

Jak otrzymywać pieniądze przez Binance P2P?

Aby otrzymać pieniądze za pośrednictwem P2P, musisz sprzedać kryptowalutę. Oto kroki, które musisz wykonać, aby to zrobić:

Krok 1: Zaloguj się na swoje konto Binance. Jeśli kryptowaluta, którą chcesz sprzedać, nie znajduje się na Twoim koncie finansowania, przenieś ją na to konto, klikając "Portfel" - "Finansowanie", a następnie "Transfer".

Krok 2: Gdy kryptowaluta znajduje się na Twoim koncie finansowania, przejdź na stronę główną i kliknij "P2P ", a następnie kliknij "Sprzedaj", wybierz monetę, którą chcesz sprzedać (np. USDT), wybierz ofertę i kliknij przycisk "Sprzedaj".

Krok 3: Wprowadź ilość monety, którą zamierzasz sprzedać, wybierz żądaną metodę płatności, a następnie kliknij "Sprzedaj USDT" (pamiętaj, że używamy tu tylko USDT jako przykładu - może to być inna moneta, taka jak np. BTC lub ETH). W tym momencie złożyłeś zlecenie.

Krok 4: Twoje zlecenie będzie wyświetlane jako "Oczekujące na płatność", aż kupujący dokona płatności. Wówczas wyświetli Ci się "Potwierdzenie otrzymania". Kiedy otrzymasz płatność od kupującego, kliknij na " Płatność otrzymana" i "Potwierdź", aby uwolnić kryptowalutę na konto kupującego.

Uwaga: Upewnij się, że otrzymałeś płatność od kupującego za pomocą wybranej metody płatności przed potwierdzeniem. Ponownie, jeśli istnieje jakikolwiek problem w procesie transakcji, możesz skontaktować się z kupującym poprzez okno czatu. Możesz również złożyć odwołanie, jeśtli tylko uważasz, że istnieje taka potrzeba.

Więcej na temat obsługi platformy Binance P2P, znajdziesz w naszym innym obszernym poradniku.

Metody oszustw w świecie kryptowalut

Teraz, gdy rozumiesz, jak wysłać lub otrzymać pieniądze podczas korzystania z Binance P2P, sprawdźmy jakie są powszechne metody oszustwa, na które powinieneś być wyczulony.

 • Opóźniona płatność - Niektórzy oszuści mogą twierdzić, że wysłali płatność i jest ona opóźniona, a następnie zachęcają Cię do uwolnienia kryptowalut.
 • Oszustwo romansowe - Oszuści czasami szukają swoich ofiar za pośrednictwem aplikacji randkowych i platform mediów społecznościowych. Następnie żerują na emocjonalnych przywiązaniach ludzi i przekonują ich do wysłania kryptowaluty.
 • Chargeback - Niektórzy oszuści wykorzystują funkcje chargeback na niektórych platformach płatniczych. W ten sposób oszukują ofiary które potwierdzają transakcje, gdy płatność nie została wpłacona na ich konto bankowe lub portfel.
 • Oszustwa inwestycyjne - W tym przypadku oszust przekonuje ofiary, że inwestują w zyskowne przedsięwzięcia. Finalnie okazuje się, że tylko wyłudza kryptowalutę i pieniądze.
 • Oszustwa w handlu elektronicznym - Oszuści mogą kusić niczego nie podejrzewających kupujących tanimi ofertami i opcjami płatności kryptowalutami. Po otrzymaniu płatności nigdy nie dostarczają wspomnianego produktu, ale znikają z funduszami ofiary.
 • Zgłoszenie płatności do banku jako oszustwa - Zdarza się to głównie w transakcjach międzynarodowych, gdy oszuści wysyłają płatności i zgłaszają je jako oszustwa, próbując odwrócić transakcję.
 • Fałszywe pokwitowania - Oszuści mogą manipulować pokwitowaniami, zrzutami ekranu i innymi zdjęciami, aby przekonać Cię że dokonali płatności lub wykonali swoje części umowy, podczas gdy wcale tak nie było.
 • Manipulacja escrow - W tym przypadku oszust może manipulować ofiarą, aby namówić ją na pominięcie funkcji escrow.

W miarę jak świat kryptowalut się rozwija, oszuści wciąż ewoluują swoje strategie. Podczas handlu na platformach peer-to-peer, w tym Binance P2P zawsze należy więc zachowywać należytą czujność. W kolejnej sekcji przedstawimy Ci profilaktyczne wskazówki, które pomogą uniknąć Ci stania się ofiarą oszustów.

Jak uniknąć oszustw podczas korzystania z P2P?

Zrozumienie sposobu działania oszustów i ich różnych strategii to tylko pierwsze kroki, jeśli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa. Tutaj przedstawimy najlepsze wskazówki, które pomogą Ci szybciej zidentyfikować przekręty i uniknąć stania się ich ofiarą. Nie przedłużając, oto ważne wskazówki, które pomogą Ci uniknąć oszustw podczas korzystania z P2P:

 • Używaj tylko platform z KYC (jak Binance P2P)
 • Używaj unikalnego adresu e-mail i hasła do swojego konta
 • Nigdy nie udostępniaj swoich wrażliwych informacji, niezależnie od okoliczności
 • Oprzyj się chęci i pokusie, aby zrealizować transakcje poza niezawodną platformą P2P z usługą escrow
 • Dodaj do zakładek Binance P2P, aby uniknąć sytuacji, w której zostaniesz oszukany i odwiedzisz zreplikowaną (fałszywą) stronę internetową platformy
 • Nie daj się zwabić na wysokodochodowe lub szybko zyskowne inwestycje - jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby było prawdziwe, to prawdopodobnie tak jest
 • Handluj tylko ze zweryfikowanymi sprzedawcami o dobrej reputacji
 • Handluj wyłącznie z użytkownikami, którzy mają pozytywne opinie i wysoki wskaźnik realizacji
 • Upewnij się, że dane kontrahenta są poprawne, zanim przystąpisz do transakcji lub ją zrealizujesz.
 • Nie bój się anulować transakcji, jeśli podejrzewasz, że kontrahent jest oszustem
 • Nigdy nie idź na kompromis, jeśli chodzi o wybór metody płatności

Podsumowanie

Technologia blockchain jest wciąż stosunkowo nowa i wiele osób ma błędne przekonania na temat jej działania. Niestety, tworzy to środowisko, w którym oszuści próbują wykorzystać brak wiedzy użytkowników.

Binance P2P dysponuje solidnym zestawem funkcji chroniących użytkowników, w tym jakością i usługą escrow oraz najwyższej klasy obsługą klienta. Niemniej jednak, użytkownicy muszą być czujni przez cały czas.

Podobne tematy

Airdrop SUI: Jak zdobyć? Instrukcja krok po kroku

SUI (swē) to w filozofii japońskiej żywioł wody. Siła elementu SUI leży w jego płynności - zdolności do łatwego dostosowania się i przekształcenia każdego środowiska. Podobnie, platforma Sui stara się zapewnić elastyczną sieć, którą można wykorzystać do kształtowania krajobrazu Web3. Co więcej, prawdopodobnie szykuje ciekawy airdrop. Warto go nie przegapić, bo podobną sytuację widzieliśmy już […]

Co to jest appchain? Wszystko co musisz wiedzieć

Application-specific blockchain lub appchain (blockchain specyficzny dla aplikacji) to blockchain zaprojektowany wyłącznie do uruchamiania jednej konkretnej aplikacji. Zastosowanie takich rozwiązań daje deweloperom większą swobodę w kształtowaniu ekosystemów, struktur zarządzania i algorytmów konsensusu dla tworzonych przez nich zdecentralizowanych aplikacji. Jak działa appchain? Appchainy działają w dużej mierze w taki sam sposób jak bazowy blockchain, ale na […]

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak przyśpieszyć transakcje handlu bitcoina lub innej kryptowaluty z wykorzystaniem giełd kryptowalut i…

Jak prawidłowo zabezpieczyć konto Binance? 9 wskazówek

Kryptowaluty z natury rzeczy kojarzą się z wysokim bezpieczeństwem. Istnieje uzasadnione przekonanie, że dopóki ktoś nie uzyska dostępu do twojego seedu, czyli klucza prywatnego, twoje kryptowaluty są bezpieczne. Możemy śmiało powiedzieć, że rzeczywiście tak jest. Ale co jeśli nie posiadasz frazy seed do prywatnego portfela? Dane dostępu do kryptowalut przechowywane na scentralizowanych platformach, takich jak […]

WalletConnect - Co to jest i jak używać?

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z DeFi, być może napotkałeś już problem z połączeniem się z jedną ze zdecentralizowanych aplikacji. Portfele kryptowalutowe są bowiem bardzo liczne, podobnie jak aplikacje DeFi. Choć wiele z nich, czy to aplikacje, czy portfele, działa na tych samych sieciach, to jednak istnieją między nimi pewne różnice. Dlatego nawet najbardziej znane i […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram