Poniżej znajdziesz prostą instrukcję: jak kupić bitcoin za złotówki – krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces rejestracji w bezpiecznej platformie zajmującej handlem bitcoina, oraz wytłumaczymy jak w szybki sposób kupić tam bitcoina bez weryfikacji dowodu, paszportu czy innych dokumentów (będziesz musiał zweryfikować tylko e-mail – kliknąć w link, oraz numer telefonu – przepisać kod który przyjdzie sms-em). Wskażemy również listę miejsc gdzie kupić bitcoina

Jak kupić bitcoina: krok 1 – rejestracja

Do zakupu bitcoina za złotówki rekomenduje użycie platformy BuyCoinNow.com, ponieważ z wszystkich przetestowanych platform – zakup bitcoina w Polsce przebiegł tam najszybciej, a cały proces jest dosyć intuicyjny. Aby założyć tam konto przechodzimy na stronę formularza rejestracji: https://buycoinnow.com/register i podajemy podstawowe dane:

 • imię i nazwisko,
 • adres e-mail i hasło do konta

Następnie potwierdzamy adres e-mail poprzez kliknięcie w link przesłany na podany adres e-mail. Po weryfikacji adresu e-mail, możemy się zalogować i przejść do zakupu bitcoina.

Jak kupić bitcoina: krok 2 – zakup bitcoina

Gdy mamy już założone konto na buycoinnow.com, logujemy się i klikamy w przycisk “Kup bitcoiny teraz!”

jak kupic bitcoin krok 1

W następnym oknie wybieramy jaką wartość bitcoina chcemy kupić lub jego aktualna wartość w złotówkach. Minimalny zakup bitcoina wynosi 50zł, a maksymalny 4000zł. Przy zakupie w USD, limity są wyższe (nawet 5000 USD). Po określeniu kwoty mamy możliwość wybrania opcji przesłania zakupionego bitcoina na istniejący już adres portfela, lub wygenerowanie nowego adresu – rekomendujemy wybranie nowego adresu, ale nie jest to obowiązkowe. Jeżeli chcesz wygenerować nowy adres, tutaj instrukcja: jak założyć nowy portfel bitcoin

jak kupic bitcoin krok 2

Aby wybrać inne opcje wpłaty niż karty kredytowe – wybieramy opcję wpłaty dotpay i klikamy “Kup bitcoiny teraz”. Po wybraniu opcji dotpay otrzymujemy dostęp do poniższych form zapłaty za bitcoina:

 • Szybki przelew z najpopularniejszych polskich banków: mBank, Citi handlowy, Pekao, Bank Zachodni WBK, Plus Bank, Getin Bank, Noble Bank, Alior Bank, Milenium, BOŚ Bank, Raiffeisen Bank, Deutsche Bank, Eurobank, Toyota Bank, Idea Bank, PSB bank, Bank BPS, Bank Pocztowy, Envelo Bank, Volkswagen Bank,
 • Blik
 • e-skok
 • usługi bankowe T-mobile
 • Orange finanse
 • przekaz
 • mPay
jak kupic bitcoin krok 3

Po dokonaniu transakcji otrzymujemy potwierdzenie:

jak kupic bitcoin krok 4

Następnie klikamy “powrót do sklepu”, w tym momencie adres klucza publicznego i adres klucza prywatnego został wysłany na nasz adres e-mail. Możemy też w każdej chwili przejść do zakładki “Moje konta” w panelu buycoinnow, gdzie znajdziemy listę kluczy publicznych i przypisanych do nich kluczy prywatnych (aby zobaczyć klucze prywatne – klikamy w “Pokaż wszystkie klucze prywatne” i wpisujemy nasze hasło):

jak kupic bitcoin krok 5

Po drodze może się przydarzyć, że BuyCoinNow.com poprosi o podanie naszych danych wraz z numerem telefonu, na który przyjdzie 6-cyfrowy kod do weryfikacji, dlatego należy pamiętam aby podać poprawny numer telefonu.

Kiedy kryptowaluty znajdą się na portfelu bitcoin?

BuyCoinNow informuje że środki powinny pojawić się na portfelu w ciągu 2 godzin co można potwierdzić na przykład stronie https://blockchain.info/address/ W moim przypadku sprawdziłem wartość portfela po 3 godzinach i środki już tam były.

Lista miejsc gdzie kupić bitcoina:

Oprócz powyższego przykładu Buycoinnow, mamy sporo innych miejsc gdzie kupimy bitcoina. Przebieg transakcji będzie podobny do powyższego przykładu. Poniżej lista TOP3:

Oprócz tego jest też możliwość zakupu bitcoina na wybranych giełdach kryptowalut, natomiast nie jest to zbyt szybki sposób, ale jeżeli szukasz giełdy bez weryfikacji – wejdź tutaj.

Co dalej? jak przesłać bitcoina na inny portfel?

Gdy już kupisz bitcoina i potwierdzisz że znajduje się on na twoim portfelu wygenerowanym za pośrednictwem BuyCoinNow, możesz dalej przesłać bitcoina (tutaj instrukcja: jak założyć portfel bitcoin). W tym celu:

 1. Przechodzisz na stronę blockchain.info i zakładasz konto, no chyba że już je wcześniej założyłeś. Rejestracja trwa dosłownie 1 minutę: wystarczy podać e-mail i hasło.
 2. Logujesz się na swoje konto i przechodzisz do zakładki “Ustawienia” > “Adresy” i klikasz “importuj adres”. Podajesz adres klucza publicznego i Od tej pory masz możliwość wysyłania bitcoina na inne portfele. Aby to zrobić korzystasz z opcji “Wydaj” (jak poniżej na obrazku)
jak kupic bitcoin krok 6

 

Szybki zakup Bitcoina, Ethereum lub Litecoin

Alternatywną opcją szybkiego zakupu bitcoina jest Bitcantor.com. Z tą różnicą że oprócz bitcoina możemy kupić tam również Litecoina i Ethereum (szczegółowa instrukcja: jak kupić ethereum). Zakup kryptowalut na tej platformie jest równie intuicyjny i szybki jak na BuyCoinNow.

Krok 1) Rejestracja konta na Bitcantor

Rejestracja konta na bitcantor sprowadza się zaledwie do podania: adresu email i hasła, zaakceptowania zgód, a następnie kliknięcia w link aktywacyjny który po chwili przyjdzie na podany adres e-mail.

jak kupic ethereum i litecoin krok 1

Po aktywacji konta, możemy przejść do zakupu wybranej kryptowaluty. W tym celu:

 1. Przechodzimy na stronę główną,
 2. Określamy kwotę za jaką chcemy nabyć krypto,
 3. Wybieramy Bitcoina, Litecoina lub Ethereum
 4. Wybieramy formę płatności: Dotpay lub druczek do przelewu który możemy wykonać w placówce banku, czy poczcie.
jak kupic ethereum i litecoin krok 2

Aktualizacja: aby dokonać zakupu kryptowaluty na bitcantor z wykorzystaniem Dotpay, musisz zweryfikować konto, nie trwa to długo, ale jeżeli nie chcesz przechodzić weryfikacji odsyłam instrukcji wyżej dla BuyCoinNow.com


To wszystko 🙂 Mam nadzieje że ta instrukcja jest dosyć jasna i pomogła Ci zdobyć pierwszego bitcoina. Jeżeli coś jest mniej zrozumiałe i masz pytania – zastaw komentarz. Postaram się pomóc. Jeżeli kiedyś będziesz chciał sprzedać zakupionego wcześniej bitcoina, możesz skorzystać z tej instrukcji: jak sprzedać bitcoina krok po kroku

Jak szybko kupić bitcoin za złotówki – gdzie kupić bitcoina
4.8 (95%) 12 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *