Poniżej znajdziesz prostą instrukcję: zakup BTC w kantorze – krok po kroku (bardziej obszerna instrukcja: jak kupić bitcoina – tutaj). W instrukcji przeprowadzimy Cię przez proces rejestracji w bezpiecznej platformie zajmującej handlem kryptowalut, oraz wytłumaczymy jak w szybki sposób kupić tam bitcoina. W dalszej części artykuły wskażemy również listę miejsc gdzie kupić BTC.

krok 1 – rejestracja

Aby kupić bitcoiny (BTC) za złotówki rekomenduje użycie jednej ze sprawdzonych platform, takich jak: BuyCoinNow.com (to tak zwany kantor bitcoin, gdzie wymieniasz waluty tradycyjne takie jak PLN czy USD na bitcoina (BTC), ponieważ ze wszystkich przetestowanych platform – zakup bitcoina w Polsce przebiegł tam najszybciej (test na najlepszy kantor bitcoin), a cały proces jest intuicyjny i wygląda podobnie jak dokonanie zakupi w sklepach internetowych.

Pierwszy krok jaki musimy wykonać to szybka rejestracja. Aby założyć konto przechodzimy na stronę formularza rejestracji: https://buycoinnow.com/register i podajemy podstawowe dane:

 • imię i nazwisko,
 • adres e-mail i hasło do konta

Następnie potwierdzamy adres e-mail poprzez kliknięcie w link przesłany na podany adres e-mail. Po weryfikacji adresu e-mail, możemy się zalogować i przejść do zakupu bitcoina.

krok 2 – zakup BTC

Zakup bitcoinów nie różnie się wiele od innych zakupów w internecie. Gdy mamy już założone konto na buycoinnow.com, logujemy się i klikamy w przycisk “Kup bitcoiny teraz!”

jak kupić bitcoin krok 1

W następnym oknie wybieramy jaką wartość bitcoina chcemy kupić lub jego aktualna wartość w złotówkach. Minimalny zakup bitcoina w PLN wynosi 50zł, a maksymalny 4000zł.

Przy zakupie w USD, limity są wyższe (nawet 5000 USD). Aby zwiększyć limity wystarczy zmienić walutę po prawej stronie. Limity zakupu BTC w buycoinnow wynoszą odpowiednio:

 • PLN – minimum 50 zł, maksimum 4000 zł
 • USD – minimum 10 $, maksimum 5000 $
 • EUR – minimum 10 € , maksimum 3000 €

Po określeniu kwoty mamy możliwość wybrania opcji przesłania zakupionego bitcoina na istniejący już adres portfela, lub wygenerowanie nowego adresu który będzie dostępny po zakupie w zakładce: “Moje konta” (po prawej stronie – z menu rozwijanego tam gdzie Twoje imię), gdzie znajdziesz Adres portfela bitcoin i klucz prywatny do tego adresu, dzięki któremu masz pełną kontrolę nad zakupionym BTC. Jeżeli chcesz wygenerować nowy adres, tutaj instrukcja: jak założyć nowy portfel bitcoin

jak kupic bitcoin krok 2

Aby wybrać inne opcje wpłaty niż karty kredytowe – wybieramy opcję wpłaty dotpay i klikamy “Kup bitcoiny teraz”. Po wybraniu opcji dotpay otrzymujemy dostęp do poniższych form zapłaty za bitcoina:

 • Szybki przelew z najpopularniejszych polskich banków: mBank, Citi handlowy, Pekao, Bank Zachodni WBK, Plus Bank, Getin Bank, Noble Bank, Alior Bank, Milenium, BOŚ Bank, Raiffeisen Bank, Deutsche Bank, Eurobank, Toyota Bank, Idea Bank, PSB bank, Bank BPS, Bank Pocztowy, Envelo Bank, Volkswagen Bank,
 • Blik
 • e-skok
 • usługi bankowe T-mobile
 • Orange finanse
 • przekaz
 • mPay
jak kupić bitcoin krok 3

Po dokonaniu transakcji otrzymujemy potwierdzenie na podany wcześniej adres e-mail:

jak kupic bitcoin krok 4

Następnie klikamy “powrót do sklepu”, w tym momencie adres klucza publicznego i adres klucza prywatnego został wysłany na nasz adres e-mail. Możemy też w każdej chwili przejść do zakładki “Moje konta” w panelu buycoinnow, gdzie znajdziemy listę kluczy publicznych i przypisanych do nich kluczy prywatnych (aby zobaczyć klucze prywatne – klikamy w “Pokaż wszystkie klucze prywatne” i wpisujemy nasze hasło):

jak kupic bitcoin krok 5

Po drodze może się przydarzyć, że BuyCoinNow.com poprosi o podanie naszych danych wraz z numerem telefonu, na który przyjdzie 6-cyfrowy kod do weryfikacji, dlatego należy pamiętam aby podać poprawny numer telefonu.

Kiedy kryptowaluty znajdą się na portfelu bitcoin?

BuyCoinNow informuje że środki powinny pojawić się na portfelu w ciągu 2 godzin co można potwierdzić na przykład stronie https://blockchain.info/address/ W moim przypadku sprawdziłem wartość portfela po 3 godzinach i środki już tam były.

Gdzie kupić bitcoina

Oprócz powyższego przykładu Buycoinnow, mamy sporo innych miejsc gdzie możemy dokonać zakupu bitcoinów (natomiast, wymagana jest tam weryfikacja konta). Przebieg transakcji będzie podobny do powyższego przykładu. Poniżej lista TOP3:

Oprócz tego jest też możliwość zakupu bitcoina na wybranych giełdach kryptowalut, natomiast nie jest to zbyt szybki sposób, ale jeżeli szukasz giełdy bez weryfikacji – przejdź do tego artykułu.

Co dalej, czyli jak przesłać bitcoina na inny portfel?

Gdy już kupisz bitcoina i potwierdzisz że znajduje się on na twoim portfelu wygenerowanym za pośrednictwem BuyCoinNow, możesz dalej przesłać bitcoina (tutaj instrukcja: jak założyć portfel bitcoin). W tym celu:

 1. Przechodzisz na stronę blockchain.info i zakładasz konto, no chyba że już je wcześniej założyłeś. Rejestracja trwa dosłownie 1 minutę: wystarczy podać e-mail i hasło.
 2. Logujesz się na swoje konto i przechodzisz do zakładki “Ustawienia” > “Adresy” i klikasz “importuj adres”. Podajesz adres klucza publicznego i Od tej pory masz możliwość wysyłania bitcoina na inne portfele. Aby to zrobić korzystasz z opcji “Wydaj” (jak poniżej na obrazku)
jak kupic bitcoin krok 6

Sprzedaż bitcoina – jak to zrobić?

Jeżeli przyjdzie taki moment że zdecydujesz się na sprzedaż zakupionego wcześniej BTC, tutaj znajdziesz instrukcję: jak sprzedać bitcoina. Z tego artykułu dowiesz się jak za pośrednictwem giełd zamienić BTC na PLN, UDS, GBP, ale również jak wymienić inne kryptowaluty na tradycyjne waluty FIAT.


Szybki zakup Bitcoina, Ethereum lub Litecoin

Alternatywną opcją szybkiego zakupu bitcoina jest Bitcantor.com. Z tą różnicą że oprócz bitcoina możemy kupić tam również Litecoina i Ethereum (szczegółowa instrukcja: jak kupić ethereum). Zakup kryptowalut na tej platformie jest równie intuicyjny i szybki jak na BuyCoinNow.

Jedyna wadą zakupu kryptowalut z Bitcantorze jest obowiązkowa weryfikacja dowodu (która obowiązuje od 09.05.2019), jeżeli chcesz kupić inne kryptowaluty bez weryfikacji, możesz to zrobić na stronie: tokeneo.com/cash/pl

Krok 1) Rejestracja konta na Bitcantor

Rejestracja konta na bitcantor sprowadza się do podania: adresu email i hasła, zaakceptowania zgód, a następnie kliknięcia w link aktywacyjny który po chwili przyjdzie na podany adres e-mail.

jak kupić inne kryptowaluty

Po aktywacji konta, możemy przejść do zakupu wybranej kryptowaluty. W tym celu:

 1. Przechodzimy na stronę główną,
 2. Określamy kwotę za jaką chcemy nabyć krypto,
 3. Wybieramy Bitcoina, Litecoina lub Ethereum
 4. Wybieramy formę płatności: Dotpay lub druczek do przelewu który możemy wykonać w placówce banku, czy poczcie.
jak kupic inne kryptowaluty - krok 2

Aktualizacja: aby dokonać zakupu kryptowaluty na bitcantor z wykorzystaniem Dotpay, musisz zweryfikować konto, nie trwa to długo, ale jeżeli nie chcesz przechodzić weryfikacji odsyłam instrukcji wyżej dla BuyCoinNow.com

Aktualizacja: od 09.05.2019 Bitcantor wprowadził obowiązek weryfikacji:

zakup bitcoina na bitcantor

Ile bitcoinów mogę kupić? Jakie jest minimum?

W opinie publicznej krąży fałszywe przekonanie że nie każdego stać na bitcoina, ponieważ przy kursie 10 000$ w przeliczeniu na polski złoty 1BTC to ok. 38000zł. To fakt, ale przecież nie musimy kupować całego bitcoina.

Bitcoin jest podzielny do ósmego miejsca po przecinku, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby trzymać 0.00000001 BTC, czyli po kursie 10 000$ 0,00038zł. Tak 0,00038 polskiego złotego 🙂 czyli dużo mniej nić jeden grosz. Oczywiście tak małą ilość nie jest nic warta, ale w praktyce nic nie stoi na przeszkodzie i możemy tyle przechowywać i czekać aż kurs urośnie 🙂

Ile jest warty dowolny ułamek bitcoina możesz szybko policzyć używając do tego dedykowanego narzędzia, jakim jest kalkulator bitcoin.


To wszystko 🙂 Mam nadzieje że ta instrukcja jest dosyć jasna i pomogła Ci zdobyć pierwszego bitcoina. Jeżeli coś jest mniej zrozumiałe i masz pytania – zastaw komentarz. Postaram się pomóc. Jeżeli kiedyś będziesz chciał sprzedać zakupionego wcześniej bitcoina, możesz skorzystać z tej instrukcji: jak sprzedać bitcoina krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *