Poniżej znajdziesz prostą instrukcję: jak kupić bitcoin – krok po kroku. W instrukcji przeprowadzimy Cię przez proces rejestracji w bezpiecznej platformie zajmującej się handlem kryptowalut, oraz wytłumaczymy jak w szybki sposób kupić tam bitcoina. W dalszej części artykuły wskażemy również listę innych miejsc gdzie kupić BTC.

Jak kupić bitcoina – krok 1

Aby kupić bitcoiny (BTC) za złotówki rekomenduje użycie jednej ze sprawdzonych platform, takich jak: Bitclude.com (to tak zwany kantor bitcoin, gdzie wymieniasz waluty tradycyjne takie jak PLN czy USD na bitcoina (BTC), ponieważ ze wszystkich przetestowanych platform – zakup bitcoina w Polsce przebiegł tam najszybciej (test na najlepszy kantor bitcoin), a cały proces jest intuicyjny i wygląda podobnie jak dokonanie zakupu w sklepach internetowych. Bitclude posiada licencję KNF.

Pierwszy krok jaki musimy wykonać to rejestracja. Aby założyć konto przechodzimy na stronę formularza rejestracji (przycisk rozpocznij w lewym górnym rogu) ze strony głównej Bitclude.com i podajemy podstawowe dane:

 • email
 • numer telefonu
 • hasło do konta

Następnie potwierdzamy adres e-mail poprzez kliknięcie w link przesłany na podany adres e-mail. Po weryfikacji adresu e-mail, możemy się zalogować i przejść do zakupu bitcoina.

Jak kupić bitcoina: krok 2 – weryfikacja

Niestety jeżeli chcemy kupić bitcoina na złotówki to nie ominiemy tego kroku. Dzisiaj każda giełda i kantor obsługująca waluty FIAT (PLN, USD, GBP i inne) wymaga przejścia prcedury KYC i AML (potwierdzenie tożsamości). Na szczęści weryfikacja w Bitclude przebiega bardzo szybko i sprawnie (zdecydowanie szybciej niż na innych testowanych giełdach), dlatego też wybrałem ja do zaprezentowania poniższego przykładu, instrukcji: jak kupić bitcoin.

Jak kupić bitcoina: krok 3 – zakup BTC

Zakup bitcoinów nie różnie się wiele od innych zakupów w internecie. Gdy mamy już założone konto na Bitclude, logujemy się na nasze konto i przelewany na nie środki, które później wymienimy na bitcoina.

W tym celu należy kolejno: przejść do zakładki portfele (1), następnie klikamy portfel w zakładce PLN (2):

Jak kupić bitcoin - krok 1

Następnie po prawej stronie ukażą nam się dostępne metody wpłaty środków. Do wyboru mamy:

 • Przelew bankowy (brak prowizji, czas realizacji ok. 1 dzień roboczy)
 • Blik (prowizja 2%, czas realizacji: natychmiast)
 • Szybkie przelewy (prowizja 2%, czas realizacji: natychmiast)
Jak kupić bitcoin - krok 2

Jak już wcześniej wspomniałem – zakup bitcoina w Bitclude wygląda tak jak standardowe zakupy w sklepach online.

Minimalna wpłata wynosi 50zł. Bitclude wspomina też, że maksymalna kwota jaka może znajdować się na w portfelu bitclude to równowartość 1900 euro czyli ok. 8190zł, natomiast jednorazowa wpłata to maksimum 3500zł. Ograniczenia te wynikają z faktu że bitclude posiada licencje KNF, tzw. małej firmy płatniczej. Jeżeli wykonamy przelew powyżej tego limitu środki zostaną do Nas zwrócone.

Jeżeli wybraliśmy jedną z 2 opcji: blik lub szybki przelew, środki praktycznie od razu znajdują się na portfelu i możemy za nie kupić bitcoina. Możemy to zrobić na 2 sposoby:

 • przy użyciu kantora bitclude
 • przy użyciu giełdy bitclude

Zakup bitcoina w kantorze

Zakup w kantorze to najprostszy sposób na zakup bitcoina. Wystarczy przejść do zakładki “Kantor” (z menu po lewej stronie). Następnie, wpisujemy kwotę za jaką chcemy kupić bitcoina (1), kalkulator automatycznie wyliczy nam ilość BTC jaka otrzymamy za tę kwotę. Jeżeli zgadzamy się na transakcję – klikamy: “Zamień PLN Natychmiast” (2).

Jak kupić bitcoin - krok 3

W tym momencie środki w postaci bitcoina znajdują się już na naszym portfelu bitclude skąd możemy je przesłać lub czekać na zmianę kursu.

Zakup bitcoina na giełdzie

Giełda jest zazwyczaj lepszym wyborem ze względu na dostępną cenę bitcoina (w kantorze będzie zazwyczaj nieco drożej).

Aby kupić bitcoina na giełdzie bitclude, przechodzimy do zakładki z menu po prawej stronie “Giełda”. Następnie zwracamy uwagę na orderbook w którym znajdziemy ceny po jakich oferowana jest sprzedaż bitcoina (czyli ceną po jakiej aktualnie możemy go kupić). W tym przypadku będę to zlecenia zaznaczone na czerwono:

Jak kupić bitcoin na giełdzie - 1

Gdy klikniemy w jedną z powyższych pozycji, jej cena automatycznie pojawi się w miejscu gdzie możemy złożyć zlecenie kupna (1). Następnie określamy ilość bitcoina jaka chcemy kupić (2) – kalkulator automatycznie obliczy ile PLN musimy wydać aby tą ilość bitcoina kupić (3). Jeżeli wszystko się zgadza – wysyłamy zlecenie przyciskiem “Buy BTC”

Jak kupić bitcoin na giełdzie - 2

Jeżeli cena BTC w czasie zlecenia transakcji nie zmieniła się lub nie wzrosła – bitcoina powinien być już na naszym portfelu, skąd możemy nim dalej dysponować.

Gdzie kupić bitcoina – lista

Oprócz powyższego przykładu Bitclude.com, mamy sporo innych miejsc gdzie możemy dokonać zakupu bitcoinów (natomiast, wymagana jest tam weryfikacja konta). Przebieg transakcji będzie podobny do powyższego przykładu. Poniżej lista TOP3:

Oprócz tego jest też możliwość zakupu bitcoina na wybranych giełdach kryptowalut, natomiast nie jest to zbyt szybki sposób, ale jeżeli szukasz giełdy bez weryfikacji – przejdź do tego artykułu.


Sprzedaż bitcoina – jak to zrobić?

Jeżeli przyjdzie taki moment że zdecydujesz się na sprzedaż zakupionego wcześniej BTC, tutaj znajdziesz instrukcję: jak sprzedać bitcoina. Z tego artykułu dowiesz się jak za pośrednictwem giełd zamienić BTC na PLN, UDS, GBP, ale również jak wymienić inne kryptowaluty na tradycyjne waluty FIAT.


Szybki zakup Bitcoina, Ethereum lub Litecoin

Alternatywną opcją szybkiego zakupu bitcoina jest Bitcantor.com. Z tą różnicą że oprócz bitcoina możemy kupić tam również Litecoina i Ethereum (szczegółowa instrukcja: jak kupić ethereum). Zakup kryptowalut na tej platformie jest równie intuicyjny i szybki jak na BuyCoinNow.

Jedyna wadą zakupu kryptowalut z Bitcantorze jest obowiązkowa weryfikacja dowodu (która obowiązuje od 09.05.2019), jeżeli chcesz kupić inne kryptowaluty bez weryfikacji, możesz to zrobić na stronie: tokeneo.com/cash/pl

Krok 1) Rejestracja konta na Bitcantor

Rejestracja konta na bitcantor sprowadza się do podania: adresu email i hasła, zaakceptowania zgód, a następnie kliknięcia w link aktywacyjny który po chwili przyjdzie na podany adres e-mail.

jak kupić inne kryptowaluty - krok 1

Po aktywacji konta, możemy przejść do zakupu wybranej kryptowaluty. W tym celu:

 1. Przechodzimy na stronę główną,
 2. Określamy kwotę za jaką chcemy nabyć krypto,
 3. Wybieramy Bitcoina, Litecoina lub Ethereum
 4. Wybieramy formę płatności: Dotpay lub druczek do przelewu który możemy wykonać w placówce banku, czy poczcie.
jak kupić inne kryptowaluty - krok 2

Aktualizacja: aby dokonać zakupu kryptowaluty na bitcantor z wykorzystaniem Dotpay, musisz zweryfikować konto, nie trwa to długo, ale jeżeli nie chcesz przechodzić weryfikacji odsyłam instrukcji wyżej dla BuyCoinNow.com

Aktualizacja: od 09.05.2019 Bitcantor wprowadził obowiązek weryfikacji:

jak kupić inne kryptowaluty - krok 3

Ile bitcoinów mogę kupić? Jakie jest minimum?

W opinie publicznej krąży fałszywe przekonanie że nie każdego stać na bitcoina, ponieważ przy kursie 10 000$ w przeliczeniu na polski złoty 1BTC to ok. 38000zł. To fakt, ale przecież nie musimy kupować całego bitcoina.

Bitcoin jest podzielny do ósmego miejsca po przecinku, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby trzymać 0.00000001 BTC, czyli po kursie 10 000$ 0,00038zł. Tak 0,00038 polskiego złotego 🙂 czyli dużo mniej nić jeden grosz. Oczywiście tak małą ilość nie jest nic warta, ale w praktyce nic nie stoi na przeszkodzie i możemy tyle przechowywać i czekać aż kurs urośnie 🙂

Ile jest warty dowolny ułamek bitcoina możesz szybko policzyć używając do tego dedykowanego narzędzia, jakim jest kalkulator bitcoin.


To wszystko 🙂 Mam nadzieje że ta instrukcja jest dosyć jasna i pomogła Ci zdobyć pierwszego bitcoina. Jeżeli coś jest mniej zrozumiałe i masz pytania – zastaw komentarz. Postaram się pomóc. Jeżeli kiedyś będziesz chciał sprzedać zakupionego wcześniej bitcoina, możesz skorzystać z tej instrukcji: jak sprzedać bitcoina krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *