Jak spieniężyć Bitcoiny w dowolnym miejscu na świecie?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 września 2021
ikona autora biały
binance p2p

Kupowanie i spieniężanie Bitcoinów może być bardzo stresujące. Zwłaszcza w przypadku, kiedy przebywasz w niektórych krajach. Właśnie dlatego potrzebujesz metody, która pozwoli Ci zrealizować zyski w każdym momencie, niezależnie od lokalizacji. Jedną z nich jest platforma Binance P2P.

Na przeszkodzie traderów chcących zamienić kryptowaluty na fiaty może stanąć wiele czynników. Są to np. rządowe regulacje czy ograniczenia i odmowy dostępu ze strony instytucji finansowych.

U podstaw problemu leży zależność branży finansowej od scentralizowanych systemów bankowych. Idealne rozwiązanie powinno więc wyeliminować pośrednika, pozostawiając dwie strony chcące dokonać transakcji we własnym zakresie. Tutaj właśnie pojawia się handel peer-to-peer.


Co to jest P2P (Peer-2-Peer)?

Handel peer-to-peer lub P2P wywodzi się z dziedziny informatyki i sieci komputerowych. Sieć peer-to-peer omija centralny serwer i tworzy zdecentralizowany system pomiędzy równorzędnymi partnerami (lub peerami).

W sytuacji, gdy mamy do czynienia ze scenariuszem serwer-klient, serwer często posiada wszystkie karty i może dowolnie ustalać zasady, do których muszą się dostosować klienci. Od czasu do czasu prowadzi to do sytuacji, w której właściciele serwera stają się zbyt potężni.

Sieć peer-to-peer daje równe prawa wszystkim jej członkom. Przynajmniej teoretycznie. Każdy węzeł może bowiem funkcjonować zarówno jako klient, jak i serwer.

Sieci P2P zyskały popularność w 1999 r. wraz z uruchomieniem Napstera, platformy służącej do dzielenia się muzyką. Mimo że władze już wtedy ją zamknęły, kolejna duża sieć P2P oparła się wszelkim autorytarnym atakom. Mowa tutaj o Bitcoinie.


Dlaczego warto handlować Bitcoinem w sieci P2P?

Sieć Bitcoina pozwala Ci handlować i zarabiać Bitcoiny. I na tym koniec. Nie oferuje żadnych sposobów na wymianę tych Bitcoinów na walutę fiat lub odwrotnie.

Dlatego właśnie na całym świecie pojawiły się giełdy kryptowalut. Oferują one traderom, górnikom, inwestorom i spekulantom możliwość wymiany kryptowalut na tradycyjne waluty i vice versa.

Większość giełd to jednak platformy scentralizowane. Kłóci się to z więc z całą filozofią blockchaina i kryptowalut. Ponadto, giełdy często padają ofiarą włamań oraz kradzieży, które w większości są wynikiem scentralizowanej kontroli.

Handel peer-to-peer pozbywa się automatyzacji, która sprawia, że możliwa jest scentralizowana kontrola. Oprócz zwiększenia zakresu kontroli dla użytkowników, handel P2P pozwala również ominąć większość regulacji rządowych, ponieważ przywraca zarządzanie aktywami z powrotem w Twoje ręce.

Platformy handlowe P2P łączą traderów kryptowalutowych, którzy szukają partnerów do wymiany aktywów. Nie biorą one jednak aktywnego udziału w transakcji. To sprawia, że handel P2P jest bardziej prywatny i pozostaje poza kontrolą regulacyjną.


Platforma Binance P2P

Binance jest największą giełdą kryptowalut na świecie o bardzo dobrej reputacji. Oferuje ona szereg różnych produktów, a jednym z nich jest właśnie Binance P2P. Dzięki tej funkcjonalności zyskujesz możliwość spieniężenia swoich Bitcoinów w dowolnym miejscu na świecie. Oto kilka faktów, które pozwolą Ci zrozumieć z jakimi korzyściami wiąże się korzystanie z platformy peer-to-peer od giełdy Binance:

  • Największa na świecie giełda - Binance jest największą na świecie giełdą kryptowalut. Oznacza to, że na platformie P2P znajdziesz więcej partnerów do przeprowadzenia transakcji. Co więcej, ze względu na wysoką konkurencyjność, na Binance P2P pojawiają się dużo lepsze (tańsze) oferty niż w innych serwisach.
  • Bezpieczna usługa escrow - Każda transakcja P2P w celu zwiększenia bezpieczeństwa, automatycznie korzysta z usługi escrow.
  • Ponad 300 metod płatności - Platforma Binance jest stale aktualizowana i obecnie oferuje ponad 300 metod płatności. Dzięki temu traderzy ze wszystkich regionów mogą z łatwością uczestniczyć w rynku.
  • Wysoka płynność - Platforma Binance P2P przetworzyła już transakcje kryptowalutowe o wartości ponad 7 miliardów dolarów.
  • Brak opłat transakcyjnych - Sprzedaż lub kupno Bitcoinów i innych kryptowalut z dostępnych ogłoszeń jest całkowicie darmowa dla zwykłych użytkowników. Niewielkie opłaty są pobierane jedynie w przypadku umieszczania własnych ogłoszeń.
  • Do 5 zbywalnych aktywów kryptowalutowych - Na Binance P2P możesz kupować i sprzedawać pięć różnych kryptowalut . Należą do nich Bitcoin (BTC), Tether (USDT), Binance USD (BUSD), Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH) oraz DAI.
  • Całkowita kontrola - Możesz filtrować partnerów według ceny, czasu przetwarzania, zrealizowanych zamówień itd.

Jak spieniężyć Bitcoiny na Binance P2P

Swoje Bitcoiny możesz spieniężyć dzięki Binance P2P na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wejście na platformę za pomocą przeglądarki. Drugi sposób odbywa się poprzez aplikację. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, w której krok po kroku opisujemy w jaki sposób realizować zyski przy pomocy Binance P2P.

Sprzedaż Bitcoina przez przeglądarkę

Krok 1. Wejdź na stronę Binance P2P.

Krok 2. Zaloguj się na swoje konto lub załóż nowe, jeśli jeszcze go nie posiadasz. Założenie konta Binance jest w 100% darmowe.

Krok 3. Zweryfikuj swoje konto na poziomie 2, wprowadzając wszystkie wymagane informacje dotyczące Twojego regionu. Następnie ustaw preferowane metody płatności.

Krok 4. Na pulpicie nawigacyjnym swojego konta użytkownika najedź na "Handluj" umieszczone w górnym menu nawigacyjnym. Następnie z menu podręcznego wybierz opcję "P2P".

Krok 5. Na następnej stronie kliknij przycisk "Sprzedaj" i wybierz kryptowalutę, którą chcesz spieniężyć. Wybierz również walutę fiat, którą chcesz otrzymać oraz preferowaną metodę płatności. Takie filtrowanie ułatwi Ci znalezienie odpowiedniego partnera do przeprowadzenia transakcji.

Krok 6. Aby dokonać właściwego wyboru, kieruj się całkowitą liczbą zrealizowanych zleceń, wskaźnikiem realizacji i ceną sprzedaży. Gdy znajdziesz odpowiednią ofertę, kliknij na czerwony przycisk "Sprzedaj BTC".

Krok 7. Po otwarciu oferty, najpierw przeczytaj warunki. To pozwoli Ci uniknąć komplikacji. Upewnij się co do sposobu płatności i nazwy konta. Zwróć również uwagę na kurs wymiany, dostępną kwotę i termin zapłaty. Dzięki temu zorientujesz się kiedy możesz spodziewać się swoich pieniędzy.

Krok 8. Jeśli wszystko się zgadza, wprowadź kwotę kryptowaluty, którą chcesz sprzedać i kliknij przycisk Sprzedaj.

Krok 9. Teraz pozostaje Ci tylko poczekać na otrzymanie waluty fiat. Dobrzy sprzedawcy realizują zlecenia nawet w ciągu 15 minut.

Krok 10. Po otrzymaniu płatności w walucie fiat, wróć do pulpitu nawigacyjnego Binance i kliknij na "Potwierdź Uwolnienie". W tym momencie twój partner handlowy otrzyma kryptowaluty.

Krok 11. To wszystko. Transakcja zakończona! Pamiętaj, aby ocenić swojego partnera!


Sprzedaż Bitcoina przez aplikację Binance

Spieniężenie Bitcoina za pośrednictwem aplikacji Binance jest podobna do wypłaty przez przeglądarkę. Aby zrealizować zyski, musisz wykonać zaledwie kilka prostych kroków.

Krok 1. Otwórz lub pobierz aplikację Binance.

Krok 2. Po otwarciu aplikacji, kliknij na "Handel P2P".

Krok 3. Na stronie P2P kliknij na "Sprzedaj" i wybierz BTC.

Krok 4. Kliknij na symbol filtrowania umieszczony w prawym górnym rogu, aby wyświetlić wyniki w oparciu o metody płatności.

Krok 5. Przeanalizuj dostępne ogłoszenia. Po wybraniu odpowiedniego partnera, kliknij "Sell", aby otworzyć ofertę.

Krok 6. Wprowadź żądaną ilość, wybierz metodę płatności, a następnie kliknij na "Sprzedaj z 0 opłatą".

Krok 7. Twoja transakcja będzie wyświetlana jako "Oczekująca", do momentu wysłania pieniędzy przez drugą stronę transakcji.

Krok 8. Po potwierdzeniu przez kupującego wysłania płatności, status transakcji zmieni się na "Potwierdź odbiór". Przed podjęciem dalszych działań, upewnij się, że otrzymałeś zapłatę.

Krok 9. Jeśli otrzymałeś płatność, kliknij na "Płatność otrzymana". W ten sposób uwolnisz swoje Bitcoiny, które trafią do drugiej strony transakcji.


Jak handlować bezpiecznie na Binance P2P?

Handel bez udziału pośrednika ma niewątpliwie sporo zalet. Niesie jednak za sobą także ryzyko. Przestrzeganie poniższych wskazówek pomoże Ci handlować na platformie Binance P2P zachowując maksymalne bezpieczeństwo.

Potwierdzanie płatności - Przed uwolnieniem Bitcoinów zawsze upewnij się, że otrzymałeś płatność za pomocą określonej metody. Nie polegaj wyłącznie na potwierdzeniach mailowych lub SMS-owych. Przed kliknięciem przycisku Uwolnij w Binance, zaloguj się na konto procesora płatności lub banku i sprawdź czy znajdują się tam pieniądze.

Trzymaj się zasad - W żadnym wypadku nie powinieneś uwalniać swoich aktywów kryptowalutowych przed potwierdzeniem otrzymania płatności.

Sprawdzaj każdego - Upewnij się, że każde konto, z którego otrzymujesz płatność, nosi tę samą nazwę, co Twój partner handlowy na platformie Binance. Należy pamiętać, że Binance przeprowadza weryfikację tożsamości, zanim użytkownik zostanie dopuszczony do handlu. Oszuści mogą jednak próbować użyć konta osoby trzeciej.

Uważaj na metody płatności, które pozwalają cofnąć przelew - Oszuści mogą wysłać pieniądze, a później cofnąć płatność. Korzystaj wyłącznie z nieodwracalnych metod płatności, takich jak przelew bankowy. A jeśli koniecznie musisz zaakceptować płatność z procesora, który umożliwia zrobienie zwrotu, poproś najpierw o zrzut ekranu z potwierdzeniem płatności od drugiej strony transakcji.

Escrow jest automatyczny - Platforma Binance zamraża kwotę kryptowaluty, którą sprzedajesz ze względów escrow. Aby Binance uwolniło kryptowalutę, musisz kliknąć na przycisk Uwolnij.

Używaj silnego hasła - I zmieniaj je regularnie.

Włącz 2FA - Binance wspiera dwuetapową weryfikację (2FA). Zawsze miej ją włączoną dla swojego konta. W tym celu możesz użyć swojego numeru telefonu lub aplikacji Google Authenticator.

Sprawdź autoryzowane urządzenia - Wejdź w zakładkę "Zarządzanie urządzeniami" w ustawieniach konta i usuń wszelkie nierozpoznane urządzenia.

Zamieszczanie własnych ogłoszeń sprzedaży - Możesz również zamieścić własne ogłoszenie sprzedaży. Platforma pobiera jednak opłatę w wysokości do 0,35%. Korzystając z gotowych ogłoszeń, otrzymasz jednak dokładną kwotę. Binance nie pobiera w tym przypadku żadnych opłat.


Podsumowanie

Tytuł tego poradnika brzmi "Jak spieniężyć Bitcoiny w dowolnym miejscu na świecie?". Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu znasz już odpowiedź na to pytanie. Najlepszą platformą, która pozwala realizować zyski z kryptowalut bez względu na lokalizację jest Binance P2P.

Mimo tego, że Binance posiada ugruntowaną reputację, zawsze trzeba zachować wszelkie środki ostrożności. Jeśli jednak przestrzegasz praktyk wymienionych w tym artykule, wszystko powinno przebiegać gładko i bezproblemowo.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Dlaczego warto sprzedawać NFT na Binance NFT? Oto powody

NFT niezwykle szybko zyskują na popularności, rozszerzając możliwości blockchaina. Użytkownicy mogą teraz kupować i sprzedawać prawie wszystko w formie NFT. Dotyczy to głównie cyfrowych dzieł sztuki, pamiątek, aktywów w grze, a nawet niektórych momentów historycznych. Zazwyczaj NFT określa się jako rodzaj kryptograficznego tokena na blockchainie, który reprezentuje unikalne aktywa. Mogą one być albo całkowicie cyfrowymi […]

Jak wysyłać pieniądze za granicę za darmo przy użyciu kryptowalut?

Wysyłanie pieniędzy za granicę może być drogim i czasochłonnym procesem. W tym przewodniku wyjaśnimy jednak, jak wykorzystać kryptowaluty do wysyłania pieniędzy za granicę za darmo - przy pomocy platformy Binance P2P. Tradycyjne metody, takie jak przelewy lub Western Union, często wiążą się z wysokimi opłatami i powolnym czasem przetwarzania, co utrudnia ludziom wysyłanie pieniędzy szybko […]

BNB Greenfield: Czym jest nowy, trzeci blockchain od Binance?

Giełda Binance w lutym zapowiedziała swój nowy produkt, a mianowicie nowy blockchain nazwany BNB Greenfield. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy czym dokładnie on jest, jak będzie działał, jakie może mieć zastosowania oraz wiele więcej! Tak więc, zaczynajmy! Czym jest BNB Greenfield? BNB Greenfield to zdecentralizowana infrastruktura pamięci masowej w ramach szerszego ekosystemu BNB Chain, w którym […]

Testnet ZetaLabs: Jak przygotować się pod airdrop?

Testnety to zawsze okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Jakich? To zależy od projektu i jego możliwości. W tym poradniku opowiemy o ZetaChain - projekcie, który obecnie prowadzi testnet. Wyjaśnimy co musisz zrobić, aby zdobyć ewentualne dropy i darmowe NFT. Czym jest ZetaChain? ZetaChain to testnet dla nowych omnichain dApps i kluczowy element ekosystemu, który opiera […]

Zarabianie na NFT w 2023 roku: gdzie inwestować i gdzie szukać obiecujących kolekcji?

Pozytywny impet na początku 2023 roku ożywił rynek kryptowalut, co pomogło projektom odzyskać siły po ubiegłorocznych wpadkach i bankructwach. Segment NFT nie był wyjątkiem. Również przyciągnął uwagę wielu nowych graczy. Jednak NFT mają swoją własną specyfikę i nawet doświadczeni inwestorzy nie do końca rozumieją cechy tego rynku. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy ci jak ma się […]
5 2 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram