Jak Kupować Gamingowe NFT do Play-to-Earn na Binance NFT?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 29 stycznia 2022
ikona autora biały

Niewymienne tokeny stały się integralną częścią portfela każdego hodlera kryptowalut. Nie ma w tym nic dziwnego - w ostatnim czasie rynek NFT eksplodował, a tokeny te pozwalają na osiąganie lukratywnych zysków. Jednym z obszarów tego sektora, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy zyskał ogromną popularność są gry NFT.

Konkretnie, gry kryptowalutowe typu play-to-earn. Nowe pozycje pozwalające graczom zarabianie tokenów lub NFT po prostu za granie wyrastają jak grzyby po deszczu.

To naprawdę ciekawa koncepcja. Jak jednak zacząć się w nią angażować? Jak właściwie kupić NFT, która pozwolą nam rozpocząć rozgrywkę w najpopularniejszych grach P2P?

Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule! Odpowiedź można jednak streścić w jednym zdaniu - wszystkie NFT do gier możesz kupić na największej giełdzie kryptowalut Binance.


Czym jest "Play-to-Earn" w świecie gier NFT?

Zanim zagłębimy się w temat gier NFT, warto nieco bliżej przyjrzeć się pojęciu "play-to-earn". W końcu, jest to jeden z fundamentów całego przemysłu gier NFT.

Play-to-earn (w skrócie P2E) to model rozgrywki, który pozwala graczom na zarabianie kryptowalut lub NFT podczas gry. Implementacja P2E w poszczególnych pozycjach będzie się różnić, ale ogólna idea zawsze pozostaje taka sama.

P2P wprowadza dość interesującą i kuszącą perspektywę - możliwość zarabiania rzeczywistych pieniędzy i jednoczesne miłe spędzanie czasu. Zdecydowanie jest to marzenie wielu graczy!

Warto jednak zauważyć, że podobne modele istniały również przed pojawieniem się NFT. Niektóre gry oferowały graczom zarabianie żetonów lub monet, które następnie można było wykorzystać do zdobycia specjalnych postaci, przedmiotów lub aktywów.

Następnie, aktywa te byłyby zbywalne na wyznaczonym rynku i mogłyby być sprzedawane innym graczom za rzeczywiste, prawdziwe pieniądze. Istnieje wiele kwestii prawnych, które mogą się z tym wiązać i nie ma zbyt wielu takich gier, ale koncepcja ta istniała jeszcze przed pojawieniem się kryptowalut.

Branża NFT po prostu usprawniła ten model i uzupełniła go o brakujące elementy. Jak dokładnie działają gry kryptowalutowe play-to-earn?

Przyjrzyjmy się kilku przykładom. Prawdopodobnie najbardziej znaną grą opartą o ten model jest Axie Infinity.

Axie to gra przypominająca Pokemony, zbudowana na technologii blockchain. Posiadając Axies mozesz walczyć z innymi graczami, rozwijać swoje cyfrowe stwory i w zamian zdobywać specjalną walutę w grze. Jest to typowa gra P2E - im więcej grasz, tym więcej możesz zarobić.

Co więcej, Axies (cyfrowe stworzenia w grze) mogą być sprzedawane jako NFT na różnych platformach niewymiennych tokenów. Dzięki temu możesz zarabiać rzeczywiste kryptowaluty za aktywa zdobyte podczas rozgrywki.

Innym przykładem może być gra Mobox, która jest blisko związana z rynkiem Binance NFT. Jest to gra DeFi yield farming - rodzaj gier, które stały się dość popularne w przestrzeni gier NFT. Aby rozpocząć zabawę, musisz najpierw zakupić specjalne pudełko MOMO Mystery Box na rynku Binance NFT.

Po dokonaniu zakupu uzyskasz postacie MOMO. Za ich pomocą możesz walczyć z innymi graczami, zarabiać walutę, a nawet stakować i otrzymywać tokeny MBOX (natywny token gry Mobox).

Teraz już chyba rozumiesz czym jest P2P. Przejdźmy więc do kolejnej sekcji, w której wyjaśnimy mechanikę stojącą za tym konkretnym modelem gamingu.


W jaki sposób działają gry Play-to-Earn?

Zasadniczo istnieją dwa główne sposoby działania kryptowaluty w grach NFT - możesz albo grać w gry, aby zdobyć w nich nagrody, albo zarabiać rzeczywiste kryptowaluty. Choć może to brzmieć podobnie, te dwie metody są w rzeczywistości dość odmienne.

Po pierwsze, zdobywanie nagród w grze. Platformy do gier NFT, które oferują takie możliwości, zazwyczaj posiadają postacie NFT, które możesz odblokować, zarobić i wykorzystać w grze. Wspomniane wcześniej Axie Infinity jest dobrym przykładem projektu zapewniającego nagrody w grze.

Takie pozycje oferują graczom swobodę wyboru, co chcą zrobić - używać postaci, które zarobią w grze, lub sprzedać je jako niewymienne tokeny innym graczom - albo bezpośrednio, albo poprzez rynek NFT. Silniejsze postacie posiadają lepsze statystyki, ale zazwyczaj jest na nie również większy popyt.

W przypadku tego typu projektów, gracze tworzą w zasadzie całą wewnętrzną ekonomię gry. Ma tutaj miejsce koncepcja "popytu i podaży". Rzadkie postacie są droższe - to z kolei motywuje samych graczy do zaangażowania, z nadzieją na zarobienie większych pieniędzy.

Po drugiej stronie mamy również gry, które pozwalają na zarabianie kryptowalut podczas gry. Idealnym przykładem może być tutaj wspomniany wcześniej projekt Mobox NFT.

W tego typu grach będziesz mógł zarabiać walutę w grze - tokeny - za określone działania, które wykonasz. Te tokeny (w przypadku Mobox - MBOX) mogą być następnie stakowane.

Gry kryptowalutowe, które wykorzystują ten model zarabiania, często posiadają również postacie NFT i przedmioty kolekcjonerskie. Nacisk jednak nadal kładziony jest na funkcje yield farmingu i stakingu.


Jak kupować gamingowe NFT na Binance NFT?

Jeżeli dotrwałeś do tego momentu artykułu, powinieneś mieć już pojęcie czym są gry NFT i jakie oferują możliwości zarabiania pieniędzy. Zapewne zadajesz sobie teraz pytanie: ale jak zacząć?

Pierwszym krokiem, który często będziesz musiał wykonać, jest zakup NFT dla danej konkretnej gry, w którą chciałbyś zagrać.

Być może wybrana przez Ciebie gra wymaga zdobycia cyfrowego jaja, z którego wykluje się Twój pierwszy wirtualny zwierzak? A może istnieje klucz, który odblokuje Twoją pierwszą postać? Często są to bodźce, które zachęcają graczy do uczestnictwa w rynku, już na samym początku ich przygody z grami NFT.

Tak więc - bez wątpienia, najlepszym miejscem do rozpoczęcia przygody z grami NFT jest dedykowana giełda. W tym momencie istnieje wiele rynków, które możesz wykorzystać w tym celu. Bez wątpienia jednak najbardziej renomowanym i bezpiecznym z nich jest platforma Binance NFT.

Dlaczego? Przemawia za tym kilka różnych powodów. Są to m.in.:

  • Wiele gier jest dostępnych wyłącznie na Binance NFT
  • Niskie opłaty transakcyjne
  • KYC i zabezpieczenia użytkownika
  • Jedno konto dla giełdy Binance i rynku NFT
  • Mystery Boxy
  • Binance to największy rynek krypto na świecie

Binance NFT jest najlepszym miejscem, aby rozpocząć swoją przygodę z grami NFT. Wystarczy, że znajdziesz pozycję która Cię interesuje, kupisz swoje pierwsze NFT i będziesz mógł rozpocząć rozgrywkę.

Mystery Boxy i IGO

Zapewne zastanawiasz się jak działa cały proces? W dalszej części poradnika rozpiszemy go krok po kroku, tak że poradzi sobie z nim nawet laik. Póki co warto jednak wspomnieć, że posiadasz dwie różne opcje: możesz nabyć Mystery Box NFT lub wziąć udział w cotygodniowych premierach IGO (więcej o nich za chwilę).

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Mystery Boxy to skrzynki zawierające losowe NFT, które można nabyć na rynku NFT Binance (są one dostępne wyłącznie na Binance). W tych pudełkach, w zależności od kolekcji, możesz znaleźć rzadkie i wartościowe NFT postaci, karty kolekcjonerskie itd.

W zasadzie jest to jeden z najprostszych sposobów na rozpoczęcie swojej podróży z grami NFT. Zwłaszcza jeśli już wiesz w jaką grę chcesz grać, ale nie jesteś pewien co do konkretnych NFT, które chciałbyś kupić.

Dodatkowo, Binance raz w tygodniu organizuje również IGO - Initial Game Offerings. Jest to bardzo nowa koncepcja i choć obejmuje ona wspomniane wyżej Mystery Boxy, to w rzeczywistości kryje się za nią o wiele więcej.

IGO to w zasadzie wyprzedaże kolekcji NFT od dużych i znanych marek gamingowych z całego świata. Co tydzień odbywają się nowe dropy, podczas których możesz nabyć NFT w formie aukcji, Mystery Boxa lub po ustalonej cenie.

Aktywa te mogą być następnie wykorzystane w metaverse gry, do której należą. Innymi słowy, NFT działają w sposób międzyplatformowy. Po zakupie określonego NFT z gry na Binance, będziesz mógł używać go również w grze.

To by było na tyle. Wiesz już wszystko o modelu P2E oraz gamingowym NFT na Binance. Przejdźmy więc teraz do sekcji "jak". W dalszej części tego artykułu wyjaśnimy krok po kroku jak kupować gamingowe NFT do Play-to-Earn na rynku Binance NFT?


Jak Kupować Gamingowe NFT do Play-to-Earn?

Jeśli posiadasz już konto na Binance (nawet jeśli założyłeś je na stronie giełdy kryptowalut), proces nabywania NFT do gry będzie znacznie szybszy. Jednakże, na potrzeby tego przewodnika, załóżmy, że nigdy wcześniej nie korzystałeś z Binance i jest to Twój pierwszy raz, gdy handlujesz kryptowalutami lub NFT.

Krok 1: Utwórz konto Binance

Przede wszystkim, musisz utworzyć konto na Binance - konkretnie, w części giełdowej platformy. Proces ten jest prosty i wygląda podobnie jak na każdej innej stronie wymagającej rejestracji. Wystarczy, że klikniesz w ten link i będziesz postępował według instrukcji.

W pewnym momencie podczas tworzenia konta zostaniesz jednak poproszony o zweryfikowanie swojej tożsamości - innymi słowy, będziesz musiał przejść weryfikację KYC. Ponieważ Binance jest zgodne ze wszystkimi odpowiednimi przepisami i regulacjami KYC & AML, jest to obowiązkowy krok.

Wystarczy przedstawić dowód tożsamości i dowód adresu zamieszkania - proces weryfikacji jest bardzo szybki.

Krok 2: Zakup kryptowaluty

Następnie będziesz musiał zakupić kryptowalutę. Binance pozwala Ci to zrobić za pomocą karty kredytowej lub debetowej (innymi słowy, za pomocą pieniędzy fiat), co jest bardzo wygodne i zajmuje tylko kilka minut.

Którą monetę powinieneś kupić? Cóż, to zależy od kryptowalut, które będą akceptowane jako płatność za konkretny NFT. Jednak w większości przypadków, rynek Binance NFT obsługuje BNB jako płatność.

Krok 3: Znajdź swoje pożądane NFT na rynku Binance NFT

Teraz nadszedł czas, aby przejść do rynku Binance NFT. Możesz to zrobić klikając w ten link. Chociaż jest to oddzielna platforma, możesz korzystać z tego samego konta Binance.

Następnym krokiem jest znalezienie NFT, których nabyciem jesteś zainteresowany. Jeśli już wiesz, czego chcesz, świetnie - to znacznie upraszcza sprawę. Często jednak ludzie chcą spróbować swoich sił w grach kryptowalutowych, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

Istnieje kilka różnych taktyk, które pozwolą na wybór pierwszych gamingowych NFT.

Jeśli nie wiesz czego chcesz lub potrzebujesz możesz kupić ekskluzywny Mystery Box. Po prostu wybierz spośród pudełek te, które wydają Ci się najbardziej atrakcyjne i dokonaj zakupu - w środku znajdziesz tematyczne NFT, z szansą na napotkanie wśród nich rzadkiego tokena!

Wszystkie Mystery Boxy są tematyczne. Jeśli jednak nie jesteś pewien, w jaką grę chciałbyś zagrać, nie musisz szukać konkretnego boxa - możesz po prostu wybrać ten token, który wydaje Ci się najbardziej interesujący!

Jeśli jednak Mystery Boxy nie są Twoją mocną stroną, istnieją również inne sposoby na sprawdzenie rynku. Możesz odwiedzić galerię gier, gdzie znajdziesz wszystkie aktualnie dostępne kolekcje NFT, jak również nadchodzące dropy IGO.

Binance pozwala też filtrować wyniki wyszukiwania. Możesz wybrać różne kategorie projektów gier NFT, rodzaj sprzedaży, który Cię interesuje, a także posortować wyniki za pomocą wielu dodatkowych filtrów.

Na koniec, możesz sprawdzić wyróżnione kolekcje, na stronie głównej oraz na tablicach rankingowych rynku Binance NFT. Znajdziesz tu NFT, które już przyciągnęły uwagę innych ludzi.

Krok 4: Zakup NFT!

Gdy już wybrałeś odpowiedni NFT, nadszedł czas na dokonanie zakupu! Ponieważ Twoje konto Binance jest wspólne dla wszystkich platform, możesz to zrobić natychmiast, bez konieczności przelewania środków z Twojej giełdy Binance na platformę NFT.

Istnieje kilka różnych sposobów na zakup aktywów do gier NFT na rynku Binance NFT. Możesz wziąć udział w aukcji, kupić NFT za ustaloną cenę lub kupić i otworzyć Mystery Box.

W przypadku aukcji, musisz złożyć ofertę na wybrane przez siebie NFT i poczekać na jej zakończenie. Bez względu na to, czy wygrasz czy nie, Twoja oferta będzie zablokowana do czasu zakończenia aukcji - warto o tym pamiętać!

Najłatwiej jest nabyć NFT po ustalonej cenie, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to wybrać interesujący Cię token i nacisnąć przycisk "Kup Teraz". Po potwierdzeniu zakupu, Twój nowy NFT będzie dostępny do wglądu w zakładce "Kolekcje" na rynku Binance NFT.

Mystery Boxy również można kupić od razu, po stałej cenie. Po zakupie znajdziesz je w zakładce "Kolekcje" na rynku, lub w dedykowanej sekcji Mystery Box.

Po prostu przejdź do jednej z wyżej wymienionych zakładek i naciśnij "Kliknij, aby odsłonić" na pudełku.

To już wszystko. Właśnie wyjaśniliśmy cały proces zakupu gamingowych NFT na Binance. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób wypłacić NFT z rynku Binance, zapraszamy do zapoznania się z naszym innymi obszernym przewodnikiem. Znajdziesz go pod tym linkiem.

Rynek Binance NFT - budowanie przyszłości gier NFT?

Jedną z rzeczy, która wydaje się być coraz bardziej oczywista w miarę upływu czasu, jest fakt, że gry NFT - i ogólnie gry play-to-earn - nie znikną. Wręcz przeciwnie - koncepcja ta powoli staje się coraz bardziej popularna, a do branży niemal każdego dnia dołączają kolejne osoby.

Wszystko zaczęło się od ogólnego szumu wokół NFT oraz technologii kryjącej się za tymi unikalnymi tokenami. Następnie, gry NFT zaczęły powoli wyłaniać się na rynku - na początku była to tylko dość specyficzna koncepcja, znana i wspierana jedynie przez weteranów branży.

Dziś jednak mamy do czynienia z firmami AAA, które zagłębiają się w tę technologię, a nawet oferują integrację postaci, przedmiotów i innych zasobów NFT w swoich grach. To coś wielkiego!

Binance jest jedną z najważniejszych firm stojących na czele tej nowej rewolucji.

Rynek Binance NFT jest wyjątkowo przyjazny dla nowych i innowacyjnych pomysłów, a jednym z nich jest właśnie model P2E. Można by się posunąć do stwierdzenia, że platforma ta jest istotnym elementem pomagającym kształtować przyszłość gier NFT.

Niezależnie od tego, jak na to spojrzeć, sedno sprawy pozostaje niezmienne - Binance szybko staje się kluczowym graczem w dziedzinie gier kryptowalutowych i gier NFT, a jej platforma rynku NFT jest liderem innowacji i futurystycznych koncepcji, obejmujących metaverse.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

Blockchain ETF: Jak inwestować i zarabiać?

Nie jesteś jeszcze gotowy na ogromną zmienność panującą na rynku kryptowalut? Wówczas możesz zainteresować się instrumentem finansowym, który jest bezpośrednio powiązany z branżą krypto: blockchain ETF. Jak w inwestować w taki produkt? Jak na nim zarabiać? Już wyjaśniamy! Co to jest blockchain ETF? ETF sam w sobie jest funduszem, którego akcje są przedmiotem obrotu na […]

Copy trading na Bybit: Co to jest i jak działa?

Aby handlować kryptowalutami, musisz zastosować analizę i wiedzę fundamentalną z handlu akcjami. Początkujący uczą się strategii bardziej doświadczonych rówieśników i wprowadzają je w życie. Jednak ta metoda sprawdza się tylko z perspektywy czasu i czasami jest już za późno, aby na niej bazować. Giełdy oferują nowe narzędzie do zawierania transakcji - replikowanie w czasie rzeczywistym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram