Jak kupić stablecoiny kartą kredytową w 5 prostych krokach?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 czerwca 2022
ikona autora biały
stablecoiny

Rynek spada, a ty chciałbyś wykorzystać okazję do zakupu? Nie masz żadnych stablecoinów w swoim portfelu? Nic straconego. Za pomocą giełdy Binance możesz kupić stablecoiny nie tylko przelewem bankowym, który może trwać nawet kilka dni. Transakcję przeprowadzisz natychmiastowo płacąc kartą kredytową. W dzisiejszym artykule dokładnie wyjaśnimy proces zakupu stablecoinów kartą kredytową na Binance. Najpierw jednak musisz zrozumieć czym są te stablecoiny, jakie są ich rodzaje, jakie mają zalety oraz wiele więcej. Tak więc, zaczynamy!

Co to są stablecoiny?

Stablecoiny to jak sama nazwa wskazuje kryptowaluty, które posiadają stabilną wartość. Jest ona zazwyczaj powiązana z daną walutą fiat, ale nie tylko. Stablecoiny mogą też odzwierciedlać wartość innego instrumentu finansowego, np. towaru. Tego typu kryptowaluty są najczęściej używane przez inwestorów podczas nagłego wyjścia z danego rynku. Wychodząc do waluty fiat powstaje bowiem obowiązek podatkowy.

Rodzaje stablecoinów

Stablecoiny można podzielić na cztery różne rodzaje, w zależności od rodzaju ich zabezpieczenia oraz powiązania z danymi aktywami:

  • Stablecoiny zabezpieczone towarami - Są to stablecoiny zabezpieczone fizycznymi aktywami, takimi jak np. złoto, ropa czy nieruchomości. Najpopularniejszymi przykładami może być chociażby Tether Gold (XAUT) lub Paxos Gold (PAXG). W przypadku tego typu stablecoinów należy jednak pamiętać, że cena aktywa bazowego może się zmieniać. Wartość stablecoina również fluktuuje w takim momencie. Dlaczego więc warto z nich korzystać? W niektórych regionach lub momentach zakup przykładowo sztabki złota może być trudny i kosztowny. Wówczas możemy kupić np. PAXG za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką. Warto zauważyć, że hodlerzy PAXG mogą wymienić swoje tokeny na fizyczny metal szlachetny. Najpierw muszą jednak posiadać minimum 430 stablecoinów.
  • Stablecoiny walutowe - Stablecoiny walutowe to po prostu kryptowaluty zabezpieczone walutą fiat w stosunku 1:1. Zazwyczaj są one nazwane aktywami off-chain, ponieważ ich wartość nie jest zabezpieczona innymi kryptowalutami. Za ich emisje odpowiada scentralizowany podmiot, który musi posiadać odpowiednie rezerwy, aby pokryć każdego stablecoina w obiegu. Największymi tego typu tokenami na rynku są obecnie USDT, BUSD oraz USDC.
  • Stablecoiny algorytmiczne - Stablecoiny algorytmiczne to zupełnie inny rodzaj stablecoinów niż wlautowe. Nie stoi za nimi bowiem scentralizowany podmiot ani zabezpieczenie. Ich wartość jest stabilizowana za pomocą algorytmów oraz smart kontraktów. System tego typu reguluje podaż stablecoina w zależności od kondycji rynku. Największym przykładem algorytmicznego stablecoina był UST ekosystemu Terra. Niestety, projekt ten upadł w zeszłym miesiącu pozostawiając inwestorów z miliardowymi stratami.
  • Stablecoiny kryptowalutowe - Stablecoiny kryptowalutowe to takie, które są zabezpieczane kryptowalutą. Zazwyczaj inwestor musi zablokować cyfrowe aktywa w smart kontrakcie, a w zamian otrzymuje tokeny o odpowiadającej im wartości. Dzięki temu nie trzeba polegać na scentralizowanym pośredniku. Najlepszym przykładem tego typu stablecoina jest DAI. Warto zaznaczyć, że kryptowalutowe stablecoiny muszą być nadmiernie zabezpieczone, aby ochronić się przed zmiennością na rynku kryptowalut.

Zalety stablecoinów

Korzystanie z stablecoinów ma ogromną ilość zalet. Oto kilka z nich:

  • Stabilność - Stablecoiny są odpowiednikiem walut fiat w cyfrowym świecie. Oznacza to, że dają inwestorom poczucie stabilności w kryzysowych momentach.
  • Pozostanie na rynku - Dzięki stablecoinom inwestorzy mogą wyjść, a tak naprawdę nie wyjść z rynku. W przypadku zamiany na kryptowaluty powstaje obowiązek podatkowy. W przypadku stablecoinów nie, dlatego też za ich pomocą można sprzedać kryptowalutę, a później kupić ją ponownie po niższej cenie.
  • Płynność i wolumen - Dzięki stablecoinom rynek kryptowalut jest płynny oraz rośnie jego wolumen. Dzięki temu inwestorzy mogą się czuć bardziej komfortowo inwestując w tą klasę aktywów. Po pierwsze, otrzymują gwarancję, że będą mogli łatwo sprzedać swoje udziały. Po drugie zmniejsza się spread pomiędzy zleceniami ask i bid.

3 najpopularniejsze stablecoiny

Na rynku istnieje cała masa stablecoinów każdego typu. Wciąż jednak najpopularniejsze są te walutowe, a dokładnie:

  • Tether (USDT) - Tether to najpopularniejszy stablecoin na rynku kryptowalut obsługujący największe wolumeny oraz posiadający największą podaż. Jest to stablecoin walutowy, jednak firma stojąca za nim do dziś nie przedstawiła w pełni zabezpieczających go rezerw.
  • Binance USD (BUSD) - Binance USD to w pełni zabezpieczony stablecoin walutowy emitowany przez giełdę Binance. Obecnie jest to drugi największy stablecoin na rynku i według naszej redakcji najpewniejszy jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
  • USD Coin (USDC) - USDC to trzeci największy stablecoin emitowany przez firmę Circle. Podobnie jak w przypadku Tethera, na ten moment nie mamy pewności czy podmiot stojący za USDC posiada odpowiednie pokrycie całej podaży.

Jak kupić stablecoiny kartą kredytową na Binance?

Skoro już wiesz czym są stablecoiny, dlaczego warto je mieć oraz jakie są ich rodzaje, pora przejść do konkretów. W tej sekcji dokładnie wyjaśnimy Ci w jaki sposób kupić stablecoiny kartą kredytową na giełdzie Binance. Wystarczy, że wykonasz 5 poniższych kroków:

Krok 1: Zaloguj się do swojego konta Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, możesz zarejestrować się pod tym linkiem. Następnie u góry ekranu najedź kursorem na "Kup Kryptowaluty" i kliknij "Karta kredytowa/debetowa". Możesz też po prostu przejść w odpowiednie miejsce dzięki temu linkowi.

Krok 2: Wybierz stablecoina, którego chcesz kupić oraz jego ilość.

Krok 3: Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem Binance, teraz musisz dodać nową kartę. W tym celu kliknij "Dodaj nową kartę", wprowadź jej dane oraz adres rozliczeniowy i znowu kliknij "Dodaj kartę".

Krok 4: Sprawdź czy wszystko się zgadza i zatwierdź transakcje.

Krok 5: Ostatnią rzeczą jest potwierdzenie przelewu na stronie Twojego banku i voilà. Twoje stablecoiny powinny znaleźć się w Twoim portfelu spot Binance.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Pozwala ona także inwestować w kryptowaluty. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dużo taniej jest kupić cyfrowe aktywa na giełdzie, która pozwala w łatwy sposób wpłacić środki przez Revolut. Przykładem takiej platformy jest www.bybit.com lub www.binance.com. […]

Jak wypłacić Ethereum ze stakingu?

Na skutek aktywacji aktualizacji Shapella w sieci głównej Ethereum, użytkownicy otrzymali możliwość wycofania kryptowaluty ze stakingu. Ale jak to konkretnie zrobić? Czym jest staking Ethereum? Staking to sposób generowania pasywnego dochodu z monet w oparciu o algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) i jego warianty. Staking w prostym języku to udział w potwierdzaniu transakcji i produkcji nowych […]

Staking kryptowalut na Binance: Kompletny poradnik

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty naprawdę zawładnęły światem mainstreamu. NFT, giełdy kryptowalutowe i cały szereg różnych narzędzi związanych z kryptowalutami powstają jak grzyby po deszczu! W dzisiejszym poradniku skupimy się jednak na jednej z najciekawszych koncepcji, a mianowicie stakingu na giełdzie Binance. Jest to bowiem proces, który pozwala zarabiać kryptowaluty w sposób pasywny! Staking […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram