Jak kupić kryptowaluty przez Skrill

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 lipca 2018
ikona autora biały
Kryptowaluty w Skrill

Zakup kryptowalut przez Skrill.com to na pewno bardzo ciekawa opcja ze względu na szeroki wachlarz dostępnych metod płatności (ogólna instrukcja: jak kupić bitcoina). Skrill to portfel elektroniczny, który zapewnia większą anonimowość oraz częściową niezależność od polskiego skomplikowanego systemu prawnego. Z pewnością część osób nie znała jednak do tej pory Skrill.

Skrill to portfel elektroniczny pozwalający na trzymanie gotówki w 40 różnych walutach oraz na dokonywanie płatności online. Dzięki Skrill możemy także

  • otrzymywać płatności,
  • płacić innym użytkownikom tego portfela
  • posługiwać się kartą debetową wydaną w połączeniu z tym e-portfelem.

Skrill to szczególnie popularne rozwiązanie dla osób korzystających z portali o wątpliwej sytuacji prawnej – bukmacherów online czy kasyn. Zarówno dla osób, które znają tą stronę, jak i dla tych, którzy dopiero u nich usłyszeli, ciekawy może być fakt jak Skrill umożliwił nam bardzo proste handlowanie kryptowalutami – również osobom, które dotychczas nie miały do tej pory o tym pojęcia.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na usługi związane z zakupem kryptowalut, Skrill przygotował dla swoich użytkowników opcję, która idealnie spełni ich oczekiwania. Zdecydowaną zaletą zakupu kryptowalut przez Skrill jest fakt, że usługa jest bardzo prosta. Przeznaczona jest ona nawet dla osób, które nie do końca rozumieją, ciągle jeszcze nowy rynek kryptowalut. Korzystając ze Skrilla można kupić waluty bardzo prosto. Pewną wadą jest to, że możemy dokonać zakupu jedynie kilku podstawowych kryptowalut (chociaż Skrill zapowiada ich rozszerzenie w przyszłości):

  1. Bitcoina (BTC),
  2. Etherum (ETH),
  3. Litecoina (LTC),
  4. Bitcoin Cash (BCH).
Kryptowaluty dostepne w Skrill

Skrill jednak wydaje się ze swoją ofertą celować przede wszystkim w osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami – z tego względu podstawowa oferta kryptowalut może być wystarczająca. Należy też pamiętać, że oferowana przez Skrill usługa jest stosunkowo nowa i bardzo prawdopodobne, że w przyszłości będzie się rozwijać – na przykład o kolejne dostępne waluty.

Jak dokonać zakupu przez Skrill?

Zakup kryptowaluty jest na tyle prosty i intuicyjny, że nie powinien przysporzyć nam żadnych problemów. Jednym z warunków, o których można zapomnieć jest to, że znacznie wygodniej w przypadku gdy chcemy dokonać zakupu kryptowalut, będzie skorzystać z nowego designu Skrill. Strona w ostatnich miesiąca przeszła dość znaczną przebudowę i użytkownicy, którzy z portalu korzystają od dłuższego czasu mogą aktualnie zdecydować czy skorzystać z nowego czy ze starego wyglądu strony. W celu handlowania kryptowalutami zalecamy przełączenie się na nowy wygląd, co można zrobić na górnym pasku nawigacyjnym klikając na „New MyAccount”.

Pasek nawigacyjny skrill

Po załadowaniu się nowego wyglądu strony możemy przejść do ekranu z wymianą walut. W tym celu należy kliknąć na zakładkę „Wymiana” w panelu po lewej stronie.

wymiana kryptowalut skrill

Od razu w kolejnym kroku trafiamy do interfejsu, który pozwala w łatwy sposób na kupienie waluty podając ilość, kryptowaluty którą chcemy nabyć bądź ilość waluty na przykład Euro, którą chcemy wymienić. Po podaniu kwoty w Euro, w czasie rzeczywistym zobaczymy jak wiele kryptowaluty możemy nabyć za określona kwotę. Na ekranie zobaczymy także maksymalną kwotę, za którą możemy złożyć zlecenie na zakup kryptowalut. W większości przypadków, maksymalna kwota to po prostu saldo naszego konta, pomniejszone o prowizję, która zostanie potrącona w przypadku złożenia zlecenia zakupu kryptowalut.

skrill - kalkulator kryptowalut

Po kliknięciu dalej zobaczymy ekran z podsumowaniem danych o naszej transakcji. Znajdziemy na nim aktualny kurs, kwotę w Euro (czy innej walucie), którą wymieniamy, ilość kupionej kryptowaluty oraz opłatę pobraną przez Skrill przy realizacji transakcji. W naszym przypadku opłata wyniosła 0,75 centów przy kupieniu Bitcoina za 50 Euro. Jak nie trudno zauważyć w tym przypadku opłata za wymianę wynosiła 1,5% co jest dość atrakcyjną stawką w porównaniu do tego co oferują konkurenci.

Niestety 1,5% prowizji występuje jedynie w przypadku gdy wymieniamy na kryptowalutę dolary bądź euro. W przypadku korzystania z innych walut (tych mamy do wyboru na Skrill aż 40), musimy się liczyć z większą prowizją wynoszącą nawet 3%. Pamiętajmy dodatkowo, że prowizję od transakcji musimy zapłacić tak naprawdę dwukrotnie – zarówno kupując daną kryptowalutę, jak także później gdy chcemy ją sprzedać. Warto zwrócić uwagę, że w takim przypadku przy zakupie kryptowalut za złotówki na wstępie płacimy 6% prowizji, co powoduje, że nasza inwestycja może być znacznie mniej rentowna niż mieliśmy na to nadzieję.

potwierdzenie zakupu kryptowalut w skrill

Wady i zalety wymiany krypowalut przez Skrill

Wymiana walut tradycyjnych na kryptowaluty przez Skrill jest z pewnością szczególnie atrakcyjna dla osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Zakup jest niezwykle prosty, nie wymaga zakładania dodatkowego konta (w przypadku gdy mamy już Skrill). Interfejs, który pozwala na zakup w zaledwie 3 prostych krokach z pewnością może być zadawalający dla użytkowników i z pewnością dla wielu będzie argumentem by korzystać ze Skrill.

Niestety dość wysokie są koszty transakcyjne w szczególności gdy do wymiany chcemy użyć innych walut niż dolar czy euro. To niestety swego rodzaju standard na rynku kryptowalut – zawsze musimy ponosić koszty przewalutowań jako osoby posługujące się złotówkami. Pamiętajmy również o tym, że korzystanie ze Skrill jest uwarunkowane przeprowadzoną weryfikacją – szczególnie w przypadku gdy mamy zamiar przeprowadzać transakcje za większe kwoty.

Zalety:
➕ Prosty interfejs dla użytkownika
➕ Zakup zrozumiały nawet dla początkujący
➕ Nawet 40 walut które możemy wymienić na kryptowaluty
➕ Większa anonimowość portfela

Wady:
➖ Stosunkowo wysoka prowizja
➖ Niezbyt korzystne kursy wymiany
➖ Konieczność weryfikacji przy większych obrotach
➖ Tylko 4 kryptowaluty do wyboru

Skrill na Coindeal – jak kupić kryptowaluty na giełdzie płacąc przez Skrill

Inną opcją zakupu kryptowalut za przy pomocy Skrilla jest skorzystanie z giełdy Coindeal.com która umożliwia dodatkową opcje płatności: za pośrednictwem Skrilla. Zaletą skorzystania z giełdy Coindeal jest znacznie szerszy wachlarz kryptowalut do wyboru:

  • Bitcoina (BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Litecoin (LTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Dash (DASH)
  • Futurocoin (FTO)
  • Qtum (QTUM)
  • Verge (XVG)
  • Bytecoin (BCN)
  • Lisk (LSK)
  • Nano (NANO)
  • Ripple (XRP)
  • Deeponion (ONION)
  • Stronghands (SHND)
  • Draftcoin (DFT)
  • Infinity Economics (XIN)
  • Experience Points (XP)
  • X12 Coin (X12)
  • Bitcoin Token (BTK)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Monero (XMR)
  • Tron (TRX)
  • SL Token (SL)
  • Orbise10 (ORBT)
  • EOS (EOS)

Aby kupić kryptowaluty na Coindeal.com przy pomocy Skrilla, należy przejść do zakładki WALLETS a następnie z listy wybrać możliwość wpłaty środków w polskich złotych (PLN):

Skrill na Coindeal

Opcja wpłaty przez Skrill jest dostępna tylko w polskich złotych i funtach brytyjskich, więc przy wyborze innej waluty możliwość przelewu środków ze Skrill nie będzie dostępna. Po wybraniu opcji depozytu w PLN lub GBP ujrzysz poniższy formularz w którym należy podać kwotę i potwierdzić transakcję klikając w “deposit”:

depozyt skrill na coindeal

Po kliknięciu w deposit zostaniemy przeniesieni na stronę skrill.com aby dokończyć transakcję. Minimalny depozyt dla tej opcji to: 300 GBP lub 300 PLN. Opłata wynosi 3% wartości transakcji.

Podsumowanie

Podsumowując wymiana walut na kryptowaluty przez Skrill to ciekawa opcja dla osób, które nie do końca wiedzą jak obsługiwać giełdy kryptowalut i nie dysponują dedykowanym do tych walut portfelem. Skrill aspiruje do tego by stać się swego rodzaju portfelem również dla kryptowalut. Choć firma, która stoi za tym przedsięwzięciem jest poważna na tyle, że wydaje się, że można jej ufać to jednak przechowywanie kryptowalut na Skrill może być pewnym zagrożeniem. Z pewnością jednak usługa oferowana przez Skrill jest ciekawą alternatywą dla osób nowych na rynku kryptowalut. Po zapoznaniu się z rynkiem można zawsze rozejrzeć się za bardziej zaawansowanymi opcjami dającymi większe możliwości oraz generującymi niższe koszty transakcyjne.

Artur Kuśmierek

Redaktor bloga kryptowaluty2.pl. Autor publikacji na temat bitcoina, kryptowalut i finansów. Na rynku kryptowalut od 2018 roku.

Powiązane tematy:

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Czym jest agregator DeFi i jak działa?

Świat DeFi jest pełen niesamowitych możliwości. Istnieją zdecentralizowane giełdy, różne protokoły pożyczkowe i oczywiście platformy oferujące różne formy dodatkowego zarobki z kryptowalut, czy to w formie stakingu, wydobywania płynności czy zaawansowanego yield farmingu. Wiele z nich jest zorientowanych na różne sieci, a ponieważ ich poziom wykorzystania jest dyktowany przede wszystkim przez społeczność. Różnią się one […]

Binance Coin (BNB)

Co to jest Binance Coin Binance Coin, znany również jako BNB, to kryptowaluta wyemitowana przez giełdę Binance. Jest to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie. BNB początkowo opierał się na sieci Ethereum, ale z czasem przekształcił się w natywną walutę dedykowanego blockchaina Binance, zwanego Binance Chain. BNB został stworzony jako token umożliwiający korzystanie z […]

Czy warto kupić kartę graficzną po koparce kryptowalut?

Bbranża kryptowalut została dotknięta spadkiem Bitcoina, a następnie spadkiem Ethereum. To wszystko sprawiło, że wydobywanie GPU stało się nieopłacalne. W rezultacie rynek wtórny został zalany tanimi kartami graficznymi. Chociaż mogą one być o 50%, a nawet 70% tańsze niż w sklepach, należy dwa razy zastanowić się, czy warto kupować kartę graficzną po kopaniu kryptowalut. Praca […]

Najlepsza aplikacja do kryptowalut na smartfona (Ranking 2023)

Rynek kryptowalut rozwija się w bardzo szybkim tempie. Wraz z rozwojem ekosystemu, budowane wokół niego jest wiele różnych produktów. Przykładem mogą być chociażby aplikacje do kryptowalut, które pozwalają nam na przechowywanie, handel, staking krypto oraz wiele innych opcji bezpośrednio z naszego samartfona. Ale jaka jest najlepsza aplikacja do kryptowalut? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku! Aplikacje […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Pozwala ona także inwestować w kryptowaluty. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. Dużo taniej jest kupić cyfrowe aktywa na giełdzie, która pozwala w łatwy sposób wpłacić środki przez Revolut. Przykładem takiej platformy jest www.bybit.com lub www.binance.com. […]

Jak wypłacić Ethereum ze stakingu?

Na skutek aktywacji aktualizacji Shapella w sieci głównej Ethereum, użytkownicy otrzymali możliwość wycofania kryptowaluty ze stakingu. Ale jak to konkretnie zrobić? Czym jest staking Ethereum? Staking to sposób generowania pasywnego dochodu z monet w oparciu o algorytm konsensusu Proof-of-Stake (PoS) i jego warianty. Staking w prostym języku to udział w potwierdzaniu transakcji i produkcji nowych […]

Staking kryptowalut na Binance: Kompletny poradnik

W ciągu ostatnich kilku lat kryptowaluty naprawdę zawładnęły światem mainstreamu. NFT, giełdy kryptowalutowe i cały szereg różnych narzędzi związanych z kryptowalutami powstają jak grzyby po deszczu! W dzisiejszym poradniku skupimy się jednak na jednej z najciekawszych koncepcji, a mianowicie stakingu na giełdzie Binance. Jest to bowiem proces, który pozwala zarabiać kryptowaluty w sposób pasywny! Staking […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram