Jak kupić Bitcoina za Euro na Binance P2P?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 października 2021
ikona autora biały
binance p2p jak kupić bitcoina za euro

Kupowanie i sprzedawanie BTC może wydawać się trudne, zwłaszcza dla początkujących użytkowników. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, jeżeli mieszkasz za granicą. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją platformy, które pozwalają na dokonywanie zakupów w dowolnym miejscu na świecie, w dowolnej walucie. Jedną z nich jest platforma Binance P2P.

Z racji, że wielu naszych rodaków mieszka w Niemczech lub w innym kraju, w którym walutą jest Euro, w dzisiejszym poradniku krok po kroku wyjaśnimy najprostszy sposób na zakup Bitcoina właśnie za pomocą EUR. W tym celu posłużymy się najlepszą dostępną kryptowalutową platformą peer-to-peer - Binance P2P.


Czym jest handel peer-to-peer (P2P)?

Handel P2P polega na wymianie informacji, danych lub aktywów pomiędzy dwiema stronami bez udziału pośrednika. Początkowo podejście to wykorzystywane było głównie do wymiany plików. W dzisiejszych czasach jednak stosuje się je także w handlu kryptowalutami.

W sieci peer-to-peer każdy użytkownik jest jej pełnoprawnym właścicielem i współtwórcą. Może ona być wykorzystywana do niemal każdego rodzaju wymiany informacji lub plików. Jednym z pierwszych przykładów masowej sieci P2P jest nieistniejący już serwis wymiany muzyki Napster. Mimo, że został on zamknięty przez władze, inna sieć P2P - Bitcoin odparła wszelkie ataki i istnieje do dzisiaj.

Jeżeli chodzi o świat kryptowalut, w jego ekosystemie od jakiegoś czasu powstają giełdy P2P. Pozwalają one dwóm stronom na bezpieczne przeprowadzenie transakcji bez konieczności angażowania zaufanej strony trzeciej. W ten sposób chronią prywatność wszystkich zaangażowanych w transakcję osób.

Jednak nie wszystkie giełdy kryptowalutowe są tak naprawdę peer-to-peer. Wiele z nich to giełdy scentralizowane, podlegające regulacjom krajów, w których mieszkają ich uczestnicy. Oznacza to, że rządy mogą domagać się od nich raportowania informacji o użytkownikach i ich transakcjach. To kompletnie kłóci się z ideą samego Bitcoina przedstawioną w 2008 przez Satoshiego Nakamoto.


Binance P2P - co musisz wiedzieć zanim zaczniesz?

Przed rozpoczęciem handlu na Binance P2P powinieneś wiedzieć o dwóch ważnych rzeczach.

Po pierwsze, Binance to scentralizowana giełda, która kładzie duży nacisk na zgodność z regulatorami. Właśnie dlatego, aby na niej handlować musisz najpierw przejść przez weryfikację KYC na drugim poziomie. Oznacza to, że będziesz musiał udostępnić swój dokument tożsamości (np. paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy), zrobić selfie twarzy oraz wprowadzić wszystkie wymagane informacje dotyczące Twojego regionu

Zapewne myślisz sobie teraz: ale przecież to kłóci się z ideą Bitcoina. Nic bardziej mylnego. W weryfikacji chodzi jednak o bezpieczeństwo Twoje i twoich środków. W transakcji peer-to-peer bierzesz udział tylko Ty i twój partner handlowy. Nie ma przy tym żadnego pośrednika. Jeżeli druga strona od której kupujesz Bitcoina nie przeszła by weryfikacji, dokonywanie transakcji stało by się niezwykle ryzykowane. Mogłaby przecież przyjąć Twój przelew i zapaść się pod ziemię. Właśnie dlatego Binance wymaga od Ciebie weryfikacji konta. Zmniejsza ona ryzyko, że coś może pójść nie tak jak powinno, a Ty stracisz swoje pieniądze.

Drugą sprawą jest dodanie metody płatności. Jest to pierwsza rzecz, którą będziesz musiał zrobić zanim rozpoczniesz handel na platformie Binance P2P. Giełda oferuje setki różnych metod, jednak musisz pamiętać, że dane konta, na które otrzymujesz lub z którego wysyłasz środki muszą pokrywać się z danymi na twoim koncie Binance.


Dlaczego warto korzystać z Binance P2P?

Binance to giełda o solidnej, ugruntowanej reputacji. Oprócz tradycyjnych funkcji handlu oferuje też niezliczoną ilość innych produktów. Jednym z nich jest właśnie Binance P2P. Chcesz wiedzieć dlaczego warto handlować peer-to-peer z Binance? Już wyjaśniamy:

  • Największa giełda kryptowalut - Binance to największa platforma handlu kryptowalutami na świecie. Dzięki temu na Binance P2P znajdziesz dużo więcej partnerów, którzy przeprowadzą z tobą transakcję. Innym plusem są także dużo lepsze kursy niż na innych platformach. Wszystko dzięki wysokiej konkurencyjności.
  • Escrow - Binance P2P korzysta z usługi ecrow. To zapobiega oszustwom oraz zwiększa Twoje bezpieczeństwo.
  • Setki różnych metod płatności i walut - Binance P2P oferuje obecnie ponad 300 różnych metod płatności oraz dziesiątki walut fiat. Dzięki temu z platformy mogą korzystać ludzie z całego świata.
  • Wysoka płynność - Ponieważ Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, posiada też największą płynność. Binance P2P jak do tej pory przetworzył transakcje warte 7 mld USD.
  • Brak opłat - Kupując lub sprzedając kryptowalutę za pomocą wystawionego już ogłoszenia nie ponosisz żadnych opłat. Prowizja jest obecna tylko w przypadku publikacji własnego ogłoszenia.

Jak kupić Bitcoina za pomocą przelewu SEPA w 3 prostych krokach?

Poniżej przedstawiamy dokładną instrukcję krok po kroku wyjaśniającą, jak kupić Bitcoina za pomocą Euro na platformie Binance P2P.

1. Wejdź na platformę Binance P2P i zaloguj się na swoje konto

Pierwszym krokiem, który będziesz musiał wykonać jest zalogowanie się na swoje konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, możesz je założyć klikając w ten link. Pamiętaj jednak, że aby handlować na Binance P2P musisz najpierw przejść weryfikację tożsamości.

Jeżeli zalogowałeś się już, przejdź na platformę Binance P2P. Możesz to zrobić najeżdżając myszką na "Handluj" u góry ekranu i klikając w przycisk "P2P". Alternatywnie kliknij w ten link. Przeniesie Cię on bezpośrednio w odpowiednie miejsce.

2. Wybierz odpowiedniego partnera do swojej transakcji P2P

Po przejściu na stronę główną Binance P2P upewnij się, że u góry ekranu wybrałeś opcję "Kup". Następnie w polu "Kwota" wpisz kwotę, za którą chciałbyś kupić Bitcoina. Następnie wybierz interesującą Cię walutę (w naszym przypadku jest to Euro) oraz rodzaj przelewu (w naszym przypadku jest to przelew SEPA). W tym momencie pokażą się wszystkie oferty spełniające Twoje kryteria (tak jak na poniższym obrazku).

Ponieważ Binance P2P to największa tego typu platforma na świecie, ilość dostępnych ofert może Cię przytłoczyć. Aby wybrać tą właściwą musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Jest to liczba zrealizowanych zleceń, wskaźnik realizacji oraz cena sprzedaży. Gdy znajdziesz odpowiednią ofertę, kliknij zielony przycisk "Kup BTC" umieszczony po prawej stronie.

Teraz pojawi Ci się okienko, w którym musisz wpisać kwotę zakupu. Znajdziesz tutaj też informacje takie jak: termin płatności, cena, ilość dostępnych BTC do zakupu, zasady i warunki itd. Jeśli wszystko się zgadza, ponownie kliknij zielony przycisk "Kup BTC".

3. Dokonaj płatności

Ostatnim krokiem w całym procesie jest dokonanie płatności na rzecz sprzedającego. W kolejnym oknie znajdziesz dane bankowe drugiej strony transakcji, czat oraz inne informacje od sprzedawcy. Pamiętaj, że przelew musisz wykonać w ciągu 15 minut. W przeciwnym razie Twoja transakcja zostanie anulowana.

Po wysłaniu pieniędzy kliknij przycisk "Przesłane, Dalej". Jak tylko sprzedawca otrzyma Twoje środki, uwolni Bitcoiny, które trafią bezpośrednio do Twojego portfela spot. To tyle. Gratuluje, właśnie kupiłeś Bitcoina za pomocą Binance P2P!

Na tym jednak nie kończymy tego poradnika. W kolejnym akapicie przedstawiamy kilka porad, które pozwolą Ci wybrać najlepszą dostępną ofertę oraz zachować maksymalne bezpieczeństwo.


Jak wybrać najlepszą ofertę na Binance P2P?

Binance to największa giełda na świecie i podobnie jest z jej rynkiem P2P. Można znaleźć na nim setki różnych ofert, a wybór czasami jest problematyczny. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla was kilka wskazówek, które pozwolą wam podjąć świadomą decyzję.

  • Cena - Przy wyborze oferty większość osób kieruje się tylko ceną. Jest to jednak zły nawyk. Przed wyborem odpowiedniej oferty zawsze zwróć uwagę na reputację sprzedawcy. Taniej nie zawsze znaczy lepiej.
  • Sprawdź wszystkie szczegóły - Zanim wykonasz przelew zawsze dokładnie sprawdź sprzedającego. Zobacz jaki ma wskaźnik wypełnień zleceń, ile transakcji przeprowadził itd.
  • Metoda płatności - Metodę płatności możesz łatwo wybrać za pomocą fukcji filtrowania. Najpopularniejsze metody płatności dla zakupów w Euro to przelew SEPA, Paysera, Transferwise oraz Revolut.
  • Zasady i warunki - Przed zawarciem transakcji zawsze przeczytać zasady i warunki sprzedającego. Często bowiem wymagany jest przelew z konkretnym tytułem. Jeśli wyślesz środki w inny sposób, sprzedawca może nie powiązać go z daną transakcją.

Podsumowanie

Binance P2P to najlepsza platforma do zakupu Bitcoina za Euro i nie tylko. Za jej pomocą można kupić Bitcoina wszędzie na świecie. Przykładowo, w Meksyku możliwa jest nawet płatność gotówką w sklepie takim jak 7eleven (odpowiednik polskiej żabki).

Co więcej, Binance to firma o ugruntowanej reputacji, która prowadzi politykę współpracy z regulatorami. Daje to nam pewność, że nasze pieniądze są bezpieczne.

Tak więc nie zwlekaj. Jeżeli jeszcze nie masz konta możesz je założyć pod tym linkiem.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram