W 2017 roku Revolut wprowadził opcję zakupu kryptowalut (a raczej syntetycznych kryptowalut) za pomocą swojej aplikacji. Przez długi czas opcja była dostępna tylko dla posiadaczy planu Premium, jednak w ostatnich dniach warunki korzystania z opcji zakupu kryptowlaut uległy zmianie na korzyść wszystkich użytkowników.

Od kwietnia 2020 roku handel kryptowalutami w Revolucie jest dostępny dla wszystkich. Wystarczy przejść poniższą instrukcje krok po kroku:


Jak kupić bitcoina w Revolut?

Aby kupić bitcoina w Revolucie należy wykonać kolejno 5 poniższych kroków. Jeżeli wcześniej zainstalowaliśmy aplikację na cały proces zajmie nam ok. 3 minuty.

 1. Zainstaluj aplikacje Revolut

  Jest to oczywiście krok dla tych którzy jeszcze aplikacji nie mają. Jeżeli zainstalowałeś już Revoluta – przejdź do kroku 2-go.

  Aby zainstalować aplikację należy przejść na stronę Revolut.com i podać numer telefonu z którym powiązane będzie konto Revolut. Po wysłaniu numeru telefonu otrzymamy dalsze instrukcje.

  Jeżeli skorzystasz z mojego zaproszenia do aplikacji (wystarczy kliknąć w ten link), otrzymasz darmową kartę do konta:  jak kupic btc w revolut - krok 1

 2. Przejdź do zakładki Pulpit

  Po zainstalowaniu aplikacji przechodzimy do zakładki „Pulpit” (w prawym dolnym roku), gdzie znajdziemy opcję aktywacji zakupu kryptowalut za pomocą aplikacji:

  jak kupic btc w revolut - krok 2

 3. Aktywuj opcję Kryptowaluty

  Po przejściu do zakładki Pulpit znajdziemy opcję tam opcję „kryptowaluty”, jeżeli chcemy ją aktywować – klikamy w przycisk Aktywuj:

  jak kupic btc w revolut - krok 3

 4. Zapoznaj się z warunkami korzystania z opcji kryptowaluty

  Przed uruchomieniem opcji zakupu kryptowalut z aplikacji, musimy przeczytać ostrzeżenie przed ryzykiem związanym za zakupem kryptowalut, oraz zaakceptować regulamin usługi. Oczywiście akceptujemy go jeżeli wyrażamy na to zgodę.

  jak kupic btc w revolut - krok 4

 5. Wymiana (zakup) kryptowaluty

  Po akceptacji regulaminu od razu mamy możliwość wymiany, środków zgromadzonych w tradycyjnych walutach na bitcoina lub inne krypto. Robimy to w ten sam sposób co wymiana PLN na inne waluty tradycyjne (jak EUR, USD, GBP), po proponowanym kursie (prowizje za transakcje są już wliczone w cenę):

  jak kupic btc w revolut - krok 5


Różnice miedzy zakupem bitcoina w planie Standard, Premium i Metal

Opcja handlu bitcoinem i innymi kryptowlautami w aplikacji Revolut jest aktualnie dostępna dla wszystkich planów (również dla darmowego planu standard), ale użytkownicy planów Premium i Metal po 25.05.2020 będę mieli korzystniejsze warunki prowizyjne:

 • Prowizje na koncie standard: 1,5% (po 25.05.2020 wzrośnie do 2,5%)
 • Prowizja na koncie Premium: 1,5%
 • Prowizja na koncie Metal: 1,5%

Ceną którą widzisz na ekranie przy winianie walut FIAT na kryptowlauty zawiera już prowizje:

Porównanie kosztów planów na Revolut

Handel kryptowalutami w Revolut

Aplikacje revolut z powodzeniem możemy wykorzystywać do handlu (np.: wymiany BTC na PLN), natomiast trzeba wspomnieć że przesłanie kryptowalut na inny portfel (poza Revolut) jest aktualnie niemożliwe.

Wynika to z tego, że nie kupujemy tutaj kryptowlauty, a jedynie derywatywy na kurs, jak u brokerów forex. Bitcoina zakupionego w Revolut możemy wysłać do innego znajomego który ma zainstalowana aplikację, ale nie wyślemy go na własny portfel BTC.


Kryptowaluty dostępne w Revolut

Oprócz bitcoina mamy do wyboru kilka innych popularnych kryptowlaut. Poniżej lista wszystkich dostępnych krypto:

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Ripple (XRP)

Maksymalny limit jednej transakcji wymiany kryptowalut to 15 000 EUR (możemy wykonać 30 transakcji dziennie).

Plany Revoluta w temacie Kyrptowalut

Revolut zapowiada dalszy rozwój i ulepszenia w temacie usług związanych z kryptowlautami. Aktualnie firma nie przedstawia konkretów, ale jak widać aplikacja rozwija się, więc warto śledzić ich dalsze poczynania na social media gdzie możemy spodziewać się kolejnych newsów w temacie kryptowalut.

Kryptowaluty na Revolut – moja opinia

Z mojej strony mogę dodać że aplikacja jest bardzo wygodna, jednak docelowo chciałbym mieć możliwość, przesłania zakupionego bitcoina na własny portfel (bez tego idea kryptowlaut nie ma większego sensu).

Gdyby Revolut dodał możliwość przechowywania kryptowalut w portfelu z wszystkimi jego cechami (w tym dostęp do klucza prywatnego i seed phrase), byłaby to usługa kompletna i Revolut mógłby zwojować rynek finansowy. Być może tak będzie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *