Jak kupic ethereum


Z poniższej instrukcji dowiesz się jak kupić ethereum, oraz poznasz listę miejsc w których można kupić tę kryptowalutę. Ethereum można kupić w szybki sposób: przy użyciu kantorów, gdzie kurs zakupi zależy od kantoru, lub na giełdzie gdzie kurs zależy od klientów giełdy (to oni decydują po jakieś cenie chcę sprzedać ethereum).

Szybka nawigacja (kliknij aby przejeść bezpośrednio do sekcji:


Gdzie kupić Ethereum?

W Polsce istnieje wiele giełd i kantorów, na których można kupić Ethereum. Do najpopularniejszych giełd kryptowalut należą:

Giełdy kryptowalut ethereum

 1. BitBay – tam konto może założyć każdy, wykonywanie wszelkich transakcji i płatności jest bardzo łatwe, a zakup kryptowalut można zrealizować za pomocą internetowego konta bankowego lub Poczty. BitBay spełnia wszelkie wymagania, które są wymagane i zapewnia pełne bezpieczeństwo swoim klientom. Giełda nieustannie zostaje wzbogacane o różne udogodnienia, dzięki czemu w pełni spełnia wymagania wszystkich zainteresowanych jej działaniem. 
 2. Binance – to nowoczesna giełda specjalizująca się w kryptowalutach. Na początku swojej działalności funkcjonowała w Chinach, jednak po pewnym czasie jej główna siedziba została przeniesiona na Maltę. Dostępne jest jednak wiele jej wersji językowych co ułatwia obsługę w wielu krajach, w tym w Polsce. Rejestracja na giełdzie jest bardzo prosta, a korzystanie z portalu w pełni bezpieczne. 
 3. CoinDeal – giełda kryptowalut założona przez trzech Polaków, działa od 2018 roku. Może się ona pochwalić bardzo wysokimi obrotami, dzięki czemu w szybkim tempie dołączyła do najlepszych giełd świata. Jej lokalizacja znajduje się na Malcie, a dzięki nowoczesnym systemom jest bardzo bezpieczna i zapewnia najwyższy poziom użytkowania. Oprócz Ethereum giełda ta ma w swojej ofercie ponad czterdzieści innych, mniej lub bardziej popularnych kryptowalut. 

Kantory oferujące sprzedaż ethereum

Jeżeli chcesz kupicethereum na pewno warto zwrócić uwagę na kantory zajmujące się jego sprzedażą, ze względu na szybką możliwość zakupu i dostępne metody płatności. Co prawda w kantorach ceny zakupu będą nieznacznie wyższe niż na giełdach, jednak w przypadku zakupu w kantorach często nie musimy przechodzić żmudnego procesu weryfikacji konta (inne kantory kryptowalut bez weryfikacji)

 1. Bitcantor.com – to innowacyjna platforma, która oferuje w pełni bezpieczną wymianę kryptowalut. Obsługa kantoru jest bardzo prosta dodatkowo wspierana przez profesjonalny zespół. Kantor umożliwia dokonywanie szybkich wypłat i wpłat, po najkorzystniejszym kursie, ponadto możliwa jest pełna kontrola nad wszelkimi, wykonywanymi operacjami. 
 2. Tokeneo.com/cash
 3. Cex.io – można powiedzieć, że jest to jeden z najstarszych kantorów, które zajmują się kryptowalutami. Zarejestrowany jest w Wielkiej Brytanii i działa całkowicie legalnie. Posiada także wszelkie wymagane zabezpieczenia i spełnia określone standardy bezpieczeństwa.
 4. BuyCoinNowinstrukcja jak szybko kupić bitcoina (tylko Bitcoin)

Jak kupic Ethereum

Poniżej znajdziesz instrukcję jak kupić ethereum na bitcantor.com. Natomiast w przypadku każdego z kantorów zakup kryptowaluty będzie wyglądał podobnie.

 1. Utworzyć swój własny portfel na Ethereum (na przykład na myetherwallet). Na początku można pominąć ten krok i skorzystać z portfela który wygeneruje nam kantor przy zakupie, jednak w wato mieć własny portfel aby w każdej chwili przelać na niego ethereum.
 2. Wybrać platformę, na które będzie się dokonywało zakupu np. bitcantor.com.
 3. Założyć konto i potwierdzić tożsamość na wybranej stronie. 
 4. Wybrać metodę dokonywania płatności.
 5. Dokonać zakupu. 

Działanie giełdy bitcantor nie różni się zbytnio od innych tego typu kantorów internetowych. Działanie platformy można określić w kilku prostych krokach:

1 KROK – Założenie swojego konta i rejestracja. W tym celu można wybrać konto, które wymaga weryfikacji, albo konto bez weryfikacji. Warto wiedzieć, że ten pierwszy rodzaj konta umożliwia dokonywanie dowolnej transakcji, bez żadnych ograniczeń. Z kolei unikanie weryfikacji, automatycznie skutkuje ograniczeniem do 4 tysięcy złotych. 

2 KROK – Weryfikacja. Jeżeli zdecydowało się na opcję z weryfikacją, trzeba drogą elektroniczną dostarczyć wymagane informacje na swój temat oraz niezbędne dokumenty. 

3 KROK – Po założeniu konta, wybraniu dostępnych opcji, przeprowadzeniu rejestracji i weryfikacji, można przejść do działania. Wystarczy wpisać interesująca kwotę i wykonać ekspresowy przelew przy pomocy konta internetowego lub przelew klasyczny. 

Działanie portalu bitcantor.com jest bardzo proste i przejrzyste, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy mogą bez problemu dokonywać wszelkich transakcji. 

Jak kupić ethereum bez weryfikacji

Aby kupić ethereum bez weryfikacji musimy skorzystać z odpowiedniego kantora. W tym przypadku pokażemy jak krok po kroku dokonać zakupu w kantorze Tokeneo.

Jak kupić ethereum – krok 1

Przechodzimy na platformę tokeneo.com/cash/pl gdzie po lewej stronie wybieramy opcję “Wymień ETH za PLN”

jak kupić ethereum

Następnie czekamy na przeładowanie strony i określamy kwotę za którą chcemy kupić ethereum. Po prawej stronie zobaczymy ilość ETH którą otrzymamy po zakończeniu transakcji. Przechodzimy dalej poprzez kliknięcie w przycisk:

jak kupic ethereum krok 2

W tym momencie otrzymujemy jeszcze raz potwierdzenie że transakcja jest bezpieczna a kantor nie przechowuje naszych danych i nie będzie przeprowadzał weryfikacji.

Jak kupić ethereum – krok 2

W następnym kroku podajemy dwukrotnie nasz adres email (aby zminimalizować ryzyko pomyłki wpisania błędnego adresu), oraz wybieramy jedna z 2 możliwości:

 • wysłanie ETH na nasz adres (jeżeli już taki posiadamy)
 • wysłanie ETH na nowy adres który wygeneruje nam kantor Tokeneo
jak kupić ethereum krok 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *