Jak handlować kryptowalutami w polskich złotówkach (PLN)?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2022
ikona autora biały
binance pln polskie pary

Co prawda na polskim rynku istnieją giełdy kryptowalut, które oferują handel w polskiej złotówce. Opinie o nich nie są jednak zbyt pochlebne. Niemniej jednak największa i najlepsza giełda na świecie - Binance postanowiła wyjść na przeciw swoim polskim użytkownikom i wprowadziła możliwość dokonywania wpłat za pomocą PLN przy pomocy aplikacji ZEN.

Co więcej, dodała kilka par handlowych w stosunku do złotówki, a mianowicie BTC/PLN, ETH/PLN i BUSD/PLN. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wszystko na temat wpłat oraz handlu w PLN na Binance. Tak więc, zaczynajmy!

Współpraca Binance i ZEN

Binance nawiązała partnerstwo z polskim neobankiem ZEN. Wszystko po to, aby umożliwić polskim użytkownikom bezpośrednie wpłaty w PLN. Oznacza to, że od teraz możemy kupować kryptowaluty za naszą lokalną walutę. W dalszej części wyjaśnimy dokładnie cały proces. Najpierw jednak przedstawmy zalety jakie posiada sama aplikacja ZEN:

 • Natychmiastowe wpłaty
 • Niskie opłaty za konwersje walut
 • Za pomocą ZEN można tanio realizować przelewy SEPA
 • ZEN oferuje konto IBAN w 30 walutach, w tym euro, dolar itd.

Co więcej, do dnia 21.11.2022 wpłaty w PLN nie będą obciążone żadnymi prowizjami. Binance, aby świętować dodanie par PLN przygotowała również konkurs. Każdy kto dokona co najmniej 1 wpłaty w PLN na kwotę min. 20 USD oraz wykona 1 transakcję o równowartości min. 40 USD w parach BTC/PLN, ETH/PLN, BUSD/PLN może otrzymać 20 BUSD. Pula nagród jest limitowana do 18 000 USD!

Jeżeli wypełnisz zadania kwalifikujące Cię do bonusu, wypełnij formularz pod tym linkiem!

Jak wpłacić PLN na Binance za pomocą ZEN?

Po pierwsze będziesz potrzebował konta na Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz wejdź na stronę www.binance.com i w prawym górnym rogu kliknij "Zarejestruj się". Alternatywnie kliknij po prostu tutaj. Następnie postępuj według wyświetlanych instrukcji. Koniecznie zweryfikuj swoje konto! Kiedy cały proces zakończy się pomyślnie, aby wpłacić PLN na Binance wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Wejdź na Binance i zaloguj się.

Krok 2: Teraz przejdź do swojego portfela Binance i kliknij "Wpłata". Alternatywnie możesz przejść w odpowiednie miejsce klikając w ten link. Wybierz walutę PLN i ZEN jako metodę płatności.

Krok 3: Teraz Binance zapyta Cię czy masz już konto ZEN. Jeżeli je już posiadasz wybierz TAK. Jeśli nie, kliknij NIE, wpisz swój nr. telefonu i naciśnij kontynuuj.

Krok 4: W tym momencie wyświetli Ci się instrukcja zakładania konta na ZEN krok po kroku. Na podany wcześniej numer telefonu otrzymasz SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji. Pobierz ją i uruchom. Następnie aplikacja poprosi cię o połącznie obu kont - Binance i ZEN.

Pierwsza rzecz, którą będziesz musiał ustawić to 4 cyfrowy kod PIN (jak w większości innych aplikacji bankowych). Następnie podajemy dane osobowe, takie jak:

 • imię i nazwisko,
 • adres email
 • kraj pochodzeniua
 • obywatelstwo
 • miejsce zamieszkania

Po wpisaniu wszystkich detalów będziesz musiał przesłać zdjęcie dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Może to być jeden z tych czterech dokumentów:

 • Dowód osobisty,
 • paszport
 • pozwolenie na pobyt
 • prawo jazdy

Kolejnym krokiem jest wykonanie selfie twarzy i to już wszystko. ZEN potwierdzi weryfikację wiadomością email.

Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, ZEN zapyta o zgodę na połącznie z Binance. Kliknij Zgadzam się, a następnie powróć na Binance i kliknij Zakończ Rejestrację.

Krok 5: Teraz przyszedł czas na wpłatę środków. Znowu wchodzimy w zakładkę Wpłata lub klikamy tutaj. Wpisujemy kwotę, którą chcemy doładować portfel Binance. Do 21 listopada zapłacimy dokładnie tyle ile wpiszemy, ponieważ Binance do tego czasu zwalnia polskich użytkowników z płacenia prowizji.

Krok 6: Jeżeli posiadamy już środki na ZEN po prostu potwierdzamy transakcję. Jeżeli nie, pokaże się takie okno jak na poniższym obrazku. Kliknij Doładowanie, a następnie wpisz kwotę oraz metodę doładowania (np. BLIK lub konto w banku). Potwierdź transakcje, a kiedy środki znajdą się na Twoim koncie potwierdź wpłatę na Binance i to tyle! Pieniądze powinny pojawić się w Twoim portfelu Binance.

Ok. Skoro posiadasz już polskie złotówki na Binance, warto dowiedzieć się jak kupić za nie kryptowlauty. W kolejnej sekcji wyjaśnimy cały proces krok po kroku.

Jak kupić krypto za PLN na Binance?

Póki co Binance dodało tylko trzy pary walutowe z PLN. Są to konkretnie BTC/PLN, BUSD/PLN oraz ETH/PLN. Aby na nich handlować przechodzimy do Handluj -> Spot. Następnie po prawej stronie w wyszukiwarce wpisujemy PLN. Wyświetlą nam się wszystkie dostępne pary:

Klikamy w jedną z nich i zobaczymy okno jak poniżej. Wybieramy rodzaj zlecenia, cenę oraz ilość BTC/ETH/BUSD. Po wszystkim klikamy Kup np. BTC i to tyle! Jeżeli wybrałeś zlecenie limit, gdy tylko zostanie ono zrealizowane środki pojawią się w twoim portfelu. W przypadku zlecenia rynkowego, środki znajdą się tam natychmiast.

To by było na tyle. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat par handlowych do PLN na Binance odsyłamy do oficjalnej strony Binance!

Podobne tematy

Co to jest appchain? Wszystko co musisz wiedzieć

Application-specific blockchain lub appchain (blockchain specyficzny dla aplikacji) to blockchain zaprojektowany wyłącznie do uruchamiania jednej konkretnej aplikacji. Zastosowanie takich rozwiązań daje deweloperom większą swobodę w kształtowaniu ekosystemów, struktur zarządzania i algorytmów konsensusu dla tworzonych przez nich zdecentralizowanych aplikacji. Jak działa appchain? Appchainy działają w dużej mierze w taki sam sposób jak bazowy blockchain, ale na […]

Giełda kryptowalut bez weryfikacji

W poniższej instrukcji znajdziesz informacje o tym jak przyśpieszyć transakcje handlu bitcoina lub innej kryptowaluty z wykorzystaniem giełd kryptowalut i…

Jak prawidłowo zabezpieczyć konto Binance? 9 wskazówek

Kryptowaluty z natury rzeczy kojarzą się z wysokim bezpieczeństwem. Istnieje uzasadnione przekonanie, że dopóki ktoś nie uzyska dostępu do twojego seedu, czyli klucza prywatnego, twoje kryptowaluty są bezpieczne. Możemy śmiało powiedzieć, że rzeczywiście tak jest. Ale co jeśli nie posiadasz frazy seed do prywatnego portfela? Dane dostępu do kryptowalut przechowywane na scentralizowanych platformach, takich jak […]

WalletConnect - Co to jest i jak używać?

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z DeFi, być może napotkałeś już problem z połączeniem się z jedną ze zdecentralizowanych aplikacji. Portfele kryptowalutowe są bowiem bardzo liczne, podobnie jak aplikacje DeFi. Choć wiele z nich, czy to aplikacje, czy portfele, działa na tych samych sieciach, to jednak istnieją między nimi pewne różnice. Dlatego nawet najbardziej znane i […]

Jak kopać w chmurze na Binance?

Sprzęt do wydobywania kryptowalut jest dość drogi i wiele osób nie może sobie na niego pozwolić. Kopanie w chmurze na Binance pozwala jednak uczestniczyć w wydobyciu BTC bez obarczania się zbędnymi uciążliwościami. Wystarczy kupić kontrakt i już można zarabiać. Ale jak to dokładnie zrobić? Już wyjaśniamy! Cloud mining na giełdzie Binance W sieci jest wiele […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram