Jak handlować kryptowalutami w polskich złotówkach (PLN)?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2022
ikona autora biały
binance pln polskie pary

Co prawda na polskim rynku istnieją giełdy kryptowalut, które oferują handel w polskiej złotówce. Opinie o nich nie są jednak zbyt pochlebne. Niemniej jednak największa i najlepsza giełda na świecie - Binance postanowiła wyjść na przeciw swoim polskim użytkownikom i wprowadziła możliwość dokonywania wpłat za pomocą PLN przy pomocy aplikacji ZEN.

Co więcej, dodała kilka par handlowych w stosunku do złotówki, a mianowicie BTC/PLN, ETH/PLN i BUSD/PLN. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wszystko na temat wpłat oraz handlu w PLN na Binance. Tak więc, zaczynajmy!

Współpraca Binance i ZEN

Binance nawiązała partnerstwo z polskim neobankiem ZEN. Wszystko po to, aby umożliwić polskim użytkownikom bezpośrednie wpłaty w PLN. Oznacza to, że od teraz możemy kupować kryptowaluty za naszą lokalną walutę. W dalszej części wyjaśnimy dokładnie cały proces. Najpierw jednak przedstawmy zalety jakie posiada sama aplikacja ZEN:

 • Natychmiastowe wpłaty
 • Niskie opłaty za konwersje walut
 • Za pomocą ZEN można tanio realizować przelewy SEPA
 • ZEN oferuje konto IBAN w 30 walutach, w tym euro, dolar itd.

Co więcej, do dnia 21.11.2022 wpłaty w PLN nie będą obciążone żadnymi prowizjami. Binance, aby świętować dodanie par PLN przygotowała również konkurs. Każdy kto dokona co najmniej 1 wpłaty w PLN na kwotę min. 20 USD oraz wykona 1 transakcję o równowartości min. 40 USD w parach BTC/PLN, ETH/PLN, BUSD/PLN może otrzymać 20 BUSD. Pula nagród jest limitowana do 18 000 USD!

Jeżeli wypełnisz zadania kwalifikujące Cię do bonusu, wypełnij formularz pod tym linkiem!

Jak wpłacić PLN na Binance za pomocą ZEN?

Po pierwsze będziesz potrzebował konta na Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz wejdź na stronę www.binance.com i w prawym górnym rogu kliknij "Zarejestruj się". Alternatywnie kliknij po prostu tutaj. Następnie postępuj według wyświetlanych instrukcji. Koniecznie zweryfikuj swoje konto! Kiedy cały proces zakończy się pomyślnie, aby wpłacić PLN na Binance wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Wejdź na Binance i zaloguj się.

Krok 2: Teraz przejdź do swojego portfela Binance i kliknij "Wpłata". Alternatywnie możesz przejść w odpowiednie miejsce klikając w ten link. Wybierz walutę PLN i ZEN jako metodę płatności.

Krok 3: Teraz Binance zapyta Cię czy masz już konto ZEN. Jeżeli je już posiadasz wybierz TAK. Jeśli nie, kliknij NIE, wpisz swój nr. telefonu i naciśnij kontynuuj.

Krok 4: W tym momencie wyświetli Ci się instrukcja zakładania konta na ZEN krok po kroku. Na podany wcześniej numer telefonu otrzymasz SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji. Pobierz ją i uruchom. Następnie aplikacja poprosi cię o połącznie obu kont - Binance i ZEN.

Pierwsza rzecz, którą będziesz musiał ustawić to 4 cyfrowy kod PIN (jak w większości innych aplikacji bankowych). Następnie podajemy dane osobowe, takie jak:

 • imię i nazwisko,
 • adres email
 • kraj pochodzeniua
 • obywatelstwo
 • miejsce zamieszkania

Po wpisaniu wszystkich detalów będziesz musiał przesłać zdjęcie dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Może to być jeden z tych czterech dokumentów:

 • Dowód osobisty,
 • paszport
 • pozwolenie na pobyt
 • prawo jazdy

Kolejnym krokiem jest wykonanie selfie twarzy i to już wszystko. ZEN potwierdzi weryfikację wiadomością email.

Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, ZEN zapyta o zgodę na połącznie z Binance. Kliknij Zgadzam się, a następnie powróć na Binance i kliknij Zakończ Rejestrację.

Krok 5: Teraz przyszedł czas na wpłatę środków. Znowu wchodzimy w zakładkę Wpłata lub klikamy tutaj. Wpisujemy kwotę, którą chcemy doładować portfel Binance. Do 21 listopada zapłacimy dokładnie tyle ile wpiszemy, ponieważ Binance do tego czasu zwalnia polskich użytkowników z płacenia prowizji.

Krok 6: Jeżeli posiadamy już środki na ZEN po prostu potwierdzamy transakcję. Jeżeli nie, pokaże się takie okno jak na poniższym obrazku. Kliknij Doładowanie, a następnie wpisz kwotę oraz metodę doładowania (np. BLIK lub konto w banku). Potwierdź transakcje, a kiedy środki znajdą się na Twoim koncie potwierdź wpłatę na Binance i to tyle! Pieniądze powinny pojawić się w Twoim portfelu Binance.

Ok. Skoro posiadasz już polskie złotówki na Binance, warto dowiedzieć się jak kupić za nie kryptowlauty. W kolejnej sekcji wyjaśnimy cały proces krok po kroku.

Jak kupić krypto za PLN na Binance?

Póki co Binance dodało tylko trzy pary walutowe z PLN. Są to konkretnie BTC/PLN, BUSD/PLN oraz ETH/PLN. Aby na nich handlować przechodzimy do Handluj -> Spot. Następnie po prawej stronie w wyszukiwarce wpisujemy PLN. Wyświetlą nam się wszystkie dostępne pary:

Klikamy w jedną z nich i zobaczymy okno jak poniżej. Wybieramy rodzaj zlecenia, cenę oraz ilość BTC/ETH/BUSD. Po wszystkim klikamy Kup np. BTC i to tyle! Jeżeli wybrałeś zlecenie limit, gdy tylko zostanie ono zrealizowane środki pojawią się w twoim portfelu. W przypadku zlecenia rynkowego, środki znajdą się tam natychmiast.

To by było na tyle. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat par handlowych do PLN na Binance odsyłamy do oficjalnej strony Binance!

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

Blockchain ETF: Jak inwestować i zarabiać?

Nie jesteś jeszcze gotowy na ogromną zmienność panującą na rynku kryptowalut? Wówczas możesz zainteresować się instrumentem finansowym, który jest bezpośrednio powiązany z branżą krypto: blockchain ETF. Jak w inwestować w taki produkt? Jak na nim zarabiać? Już wyjaśniamy! Co to jest blockchain ETF? ETF sam w sobie jest funduszem, którego akcje są przedmiotem obrotu na […]

Copy trading na Bybit: Co to jest i jak działa?

Aby handlować kryptowalutami, musisz zastosować analizę i wiedzę fundamentalną z handlu akcjami. Początkujący uczą się strategii bardziej doświadczonych rówieśników i wprowadzają je w życie. Jednak ta metoda sprawdza się tylko z perspektywy czasu i czasami jest już za późno, aby na niej bazować. Giełdy oferują nowe narzędzie do zawierania transakcji - replikowanie w czasie rzeczywistym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram