Jak handlować kryptowalutami w polskich złotówkach (PLN)?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 listopada 2022
ikona autora biały
binance pln polskie pary

Co prawda na polskim rynku istnieją giełdy kryptowalut, które oferują handel w polskiej złotówce. Opinie o nich nie są jednak zbyt pochlebne. Niemniej jednak największa i najlepsza giełda na świecie - Binance postanowiła wyjść na przeciw swoim polskim użytkownikom i wprowadziła możliwość dokonywania wpłat za pomocą PLN przy pomocy aplikacji ZEN.

Co więcej, dodała kilka par handlowych w stosunku do złotówki, a mianowicie BTC/PLN, ETH/PLN i BUSD/PLN. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy wszystko na temat wpłat oraz handlu w PLN na Binance. Tak więc, zaczynajmy!

Współpraca Binance i ZEN

Binance nawiązała partnerstwo z polskim neobankiem ZEN. Wszystko po to, aby umożliwić polskim użytkownikom bezpośrednie wpłaty w PLN. Oznacza to, że od teraz możemy kupować kryptowaluty za naszą lokalną walutę. W dalszej części wyjaśnimy dokładnie cały proces. Najpierw jednak przedstawmy zalety jakie posiada sama aplikacja ZEN:

 • Natychmiastowe wpłaty
 • Niskie opłaty za konwersje walut
 • Za pomocą ZEN można tanio realizować przelewy SEPA
 • ZEN oferuje konto IBAN w 30 walutach, w tym euro, dolar itd.

Co więcej, do dnia 21.11.2022 wpłaty w PLN nie będą obciążone żadnymi prowizjami. Binance, aby świętować dodanie par PLN przygotowała również konkurs. Każdy kto dokona co najmniej 1 wpłaty w PLN na kwotę min. 20 USD oraz wykona 1 transakcję o równowartości min. 40 USD w parach BTC/PLN, ETH/PLN, BUSD/PLN może otrzymać 20 BUSD. Pula nagród jest limitowana do 18 000 USD!

Jeżeli wypełnisz zadania kwalifikujące Cię do bonusu, wypełnij formularz pod tym linkiem!

Jak wpłacić PLN na Binance za pomocą ZEN?

Po pierwsze będziesz potrzebował konta na Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz wejdź na stronę www.binance.com i w prawym górnym rogu kliknij "Zarejestruj się". Alternatywnie kliknij po prostu tutaj. Następnie postępuj według wyświetlanych instrukcji. Koniecznie zweryfikuj swoje konto! Kiedy cały proces zakończy się pomyślnie, aby wpłacić PLN na Binance wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Wejdź na Binance i zaloguj się.

Krok 2: Teraz przejdź do swojego portfela Binance i kliknij "Wpłata". Alternatywnie możesz przejść w odpowiednie miejsce klikając w ten link. Wybierz walutę PLN i ZEN jako metodę płatności.

wybór waluty na Binance

Krok 3: Teraz Binance zapyta Cię czy masz już konto ZEN. Jeżeli je już posiadasz wybierz TAK. Jeśli nie, kliknij NIE, wpisz swój nr. telefonu i naciśnij kontynuuj.

kontrola konta ZEN na giełdzie Binance

Krok 4: W tym momencie wyświetli Ci się instrukcja zakładania konta na ZEN krok po kroku. Na podany wcześniej numer telefonu otrzymasz SMS-a z linkiem do pobrania aplikacji. Pobierz ją i uruchom. Następnie aplikacja poprosi cię o połącznie obu kont - Binance i ZEN.

Pierwsza rzecz, którą będziesz musiał ustawić to 4 cyfrowy kod PIN (jak w większości innych aplikacji bankowych). Następnie podajemy dane osobowe, takie jak:

 • imię i nazwisko,
 • adres email
 • kraj pochodzeniua
 • obywatelstwo
 • miejsce zamieszkania

Po wpisaniu wszystkich detalów będziesz musiał przesłać zdjęcie dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Może to być jeden z tych czterech dokumentów:

 • Dowód osobisty,
 • paszport
 • pozwolenie na pobyt
 • prawo jazdy

Kolejnym krokiem jest wykonanie selfie twarzy i to już wszystko. ZEN potwierdzi weryfikację wiadomością email.

Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, ZEN zapyta o zgodę na połącznie z Binance. Kliknij Zgadzam się, a następnie powróć na Binance i kliknij Zakończ Rejestrację.

łączenie się z kontem na Binance

Krok 5: Teraz przyszedł czas na wpłatę środków. Znowu wchodzimy w zakładkę Wpłata lub klikamy tutaj. Wpisujemy kwotę, którą chcemy doładować portfel Binance. Do 21 listopada zapłacimy dokładnie tyle ile wpiszemy, ponieważ Binance do tego czasu zwalnia polskich użytkowników z płacenia prowizji.

wprowadzanie kwoty wpłaty środków na kocie Binance

Krok 6: Jeżeli posiadamy już środki na ZEN po prostu potwierdzamy transakcję. Jeżeli nie, pokaże się takie okno jak na poniższym obrazku. Kliknij Doładowanie, a następnie wpisz kwotę oraz metodę doładowania (np. BLIK lub konto w banku). Potwierdź transakcje, a kiedy środki znajdą się na Twoim koncie potwierdź wpłatę na Binance i to tyle! Pieniądze powinny pojawić się w Twoim portfelu Binance.

ekran niewystarczających środków na koncie Binance i opcja doładowania

Ok. Skoro posiadasz już polskie złotówki na Binance, warto dowiedzieć się jak kupić za nie kryptowlauty. W kolejnej sekcji wyjaśnimy cały proces krok po kroku.

Jak kupić krypto za PLN na Binance?

Póki co Binance dodało tylko trzy pary walutowe z PLN. Są to konkretnie BTC/PLN, BUSD/PLN oraz ETH/PLN. Aby na nich handlować przechodzimy do Handluj -> Spot. Następnie po prawej stronie w wyszukiwarce wpisujemy PLN. Wyświetlą nam się wszystkie dostępne pary:

kupno kryptowalut za złotówki na Binance

Klikamy w jedną z nich i zobaczymy okno jak poniżej. Wybieramy rodzaj zlecenia, cenę oraz ilość BTC/ETH/BUSD. Po wszystkim klikamy Kup np. BTC i to tyle! Jeżeli wybrałeś zlecenie limit, gdy tylko zostanie ono zrealizowane środki pojawią się w twoim portfelu. W przypadku zlecenia rynkowego, środki znajdą się tam natychmiast.

dalszy etap zakupu kryptowalut na Binance za złotówki

To by było na tyle. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat par handlowych do PLN na Binance odsyłamy do oficjalnej strony Binance!

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

Kryptowaluty na Revolut - czy warto? Opinie

Revolut to bardzo popularna aplikacja neobankowa w Polsce, tak więc z całą pewnością obiła Ci się już o uszy. Aplikacja Revolut pozwala inwestować w kryptowaluty, ale nie jest to optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi i ich zakup i sprzedaż, o czym wiedzą bardziej zaawansowani użytkownicy kryptowalut. Odpowiemy na pytanie czy opłaca się kupować kryptowaluty na Revolut, […]

Bitcoin jak zacząć – gdzie inwestować w kryptowaluty: poradnik dla początkujących

Bitcoin (BTC) to dla Ciebie nowość i nie wiesz jak zacząć? To nic trudnego, nawet jeżeli dopiero zaczynasz interesować się…

Binance Web3 Wallet - Czy warto korzystać?

8 listopada 2023 roku Binance wydała swój Web3 Wallet. Zapewnia on łatwy i bezpieczny dostęp do zdecentralizowanego świata technologii blockchain, pozwalając jednocześnie na zarządzanie aktywami Web3 bezpośrednio z poziomu Binance. W dzisiejszym artykule sprawdzimy co ma do zaoferowania Binance Web3 Wallet i czy warto z niego skorzystać. Najpierw jednak wyjaśnijmy co to jest portfel kryptowalut […]

Kraken - opinie użytkowników i recenzja giełdy (2024)

Kraken to giełda kryptowalut, która zjadła zęby na tym rynku. Istnieje bowiem od 2011 roku i od tego czasu nigdy nie padła ofiarą hakerów. Co więcej, stale się rozwija i wprowadza nowe usługi. Ale czym Kraken wyróżnia się na tle konkurencji? Jakie funkcje oferuje? Jakie ma opłaty i prowizje i co najważniejsze, jakie opinie o […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram