Jak handlować kryptowalutami podczas korekty? Najlepsze strategie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
jak handlować kryptowalutami podczas korekty

Korekta odnosi się do gwałtownego spadku ceny, który traderzy mogą wykorzystać na swoją korzyść z pomocą botów do handlu kryptowalutami.

Chociaż definicja korekty jest różna, najczęściej używa się jej do opisania szybkiego spadku ceny aktywów. Zazwyczaj o co najmniej 10% i do 20%. Jeśli aktywo spada więcej niż to, spadek ceny jest klasyfikowany jako krach rynkowy.

Korekty są często wynikiem drobnych zdarzeń, takich jak niski wolumen obrotu lub innych czynników technicznych. Dlatego też występują one dość regularnie, trwając kilka dni, tygodni, a w niektórych przypadkach miesięcy. Używa się wtedy terminu korekta, ponieważ cena często powraca do oczekiwanej wartości. Może być jednak również odwrotnie. Korekta może prowadzić do większego spadku, rynku niedźwiedzia.

Jak większość wie, rynek kryptowalut charakteryzuje się wysoką zmiennością, co sprawia, że normalne jest, iż ceny wzrastają i spadają dość regularnie.

Patrząc tylko na rok 2021, rynek kryptowalut był przedmiotem czterech korekt rynkowych i jednego innego wydarzenia rynkowego.

Z tego powodu analitycy zalecają również korekty rynkowe jako świetną okazję dla inwestorów do zakupu aktywów "na promocji".

Głównym problemem jest tutaj to, że może być trudno określić, kiedy może wystąpić korekta. Dlatego też ważną rolę odgrywają boty do handlu kryptowalutam. Pomagają bowiem inwestorom określić, kiedy kupować i sprzedawać cyfrowe aktywa oraz po prostu nie przegapić momentu, w którym znajdują się z dala od ekranu.

Co muszą rozważyć inwestorzy, gdy korzystają z automatycznego handlu kryptowalutami podczas korekty?

Boty do handlu kryptowalutami eliminują z handlu emocje, ale wymagają nakładu pracy, dlatego musi im towarzyszyć starannie przemyślana strategia.

Podczas korekty, nierzadko emocje sięgają zenitu. Mimo że takie wydarzenia są oczekiwane, inwestorzy mogą podejmować decyzje w oparciu o swój strach i realizować transakcje, które nie są w ich najlepszym interesie. Z tych powodów, korzystne staje się zastosowanie bota do handlu kryptowalutami. Realizuje on transakcj w oparciu o logikę, eliminując z inwestowania emocji.

Jednak, aby z powodzeniem wdrożyć bota handlującego kryptowalutami, inwestorzy muszą najpierw wyszukać dla siebie najbardziej opłacalny produkt. Chociaż dokonywanie wyboru jest w rękach inwestora, nie jest to miejsce, w którym proces decyzyjny się kończy.

Boty handlowe są zbudowane tak, aby podążać za zestawem zasad i dlatego nie zawsze są idealne w obliczu nieprzewidywalnego rynku. W rezultacie, w przypadku automatycznego bota handlowego również konieczna jest starannie opracowana strategia. Na boty kryptowalutowe mogą również wpływać błędy programistyczne. Dlatego inwestorzy muszą zachować szczególną ostrożność podczas określania działań bota lub ustalania zasad od podstaw.

Inwestorzy muszą pamiętać, że odniesienie sukcesu za pomocą zautomatyzowanego bota wymaga jasnych celów, cierpliwości i zaufania do procesu. Nie jest to też rozwiązanie, które tworzy milionerów z dnia na dzień.

Automatyczny handel kryptowalutami - strategie

Zautomatyzowane strategie handlowe, w tym strategia odwrócenia trendu z botem uśredniającym koszty w dolarach (DCA), mogą pomóc użytkownikom maksymalnie wykorzystać korektę rynku.

Ponieważ oczekuje się, że cena powróci do normalności, jedną z powszechnych taktyk jest użycie strategii odwrócenia, opartej na założeniu, że po pewnym czasie kursy powrócą do średniej wartości. W praktyce, strategia ta identyfikuje górną i dolną granicę ceny; następnie algorytm uruchamia się, aby wykonać zlecenia, gdy cena przekroczy normalny zakres.

Strategia ta jest szczególnie korzystna, gdy ceny osiągają nowe maksima lub minima, dzięki czemu inwestorzy mogą czerpać zyski z trendów na rynku. Stosując bota do handlu kryptowalutami z tą strategią, inwestorzy muszą być ostrożni, ponieważ ceny mogą nie odwrócić się tak szybko, jak można się spodziewać.

Jako część długoterminowej strategii, często zaleca się metodę uśredniania kosztów dolarach (DCA). Przy tej strategii bot może złożyć pojedyncze zlecenie kupna i kontynuować zakup dodatkowych zleceń, jeśli cena spada. W ten sposób posiadacze mogą czerpać korzyści z niższych cen aktywów, nie martwiąc się o idelalne wyczucie czasu. Ponownie, zakładając, że rynek będzie się korygować przez pewien okres, aktywa zostaną sprzedane w oparciu o parametr wstępnie ustawiony przez inwestora. W sumie są to tylko dwie ze strategii, które inwestorzy mogą wybrać do zarabiania w przypadku korekty.

Jak stosować automatyczny handel w czasie korekty?

Inwestorzy chcący wykorzystać handel automatyczny muszą najpierw wybrać platformę, określić swoją strategię i rozpocząć jej wdrażanie.

Wraz ze zwiększeniem się liczby platform automatycznego handlu, użytkownicy mają teraz większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej. Każda z nich jest zaprojektowana tak, aby uprościć proces zarówno dla nowych, jak i doświadczonych inwestorów.

TradeSanta to bot handlujący kryptowalutami, używany w całej branży kryptowalutowej, pozwalający użytkownikom na korzystanie z automatycznych strategii handlowych. Transakcje są wykonywane na podstawie ruchów na rynku w oparciu o zaprogramowane instrukcje z dostępem do strategii DCA i grid. Platforma posiada też klasyczne funkcje, w tym stop loss i trailing stop.

Dzięki tej kombinacji, inwestorzy mogą zarządzać ryzykiem w przypadku zarówno odwrócenia rynku, jak i korekty. Niedawno TradeSanta udostępniła funkcję Trailing Take Profit, dzięki której inwestorzy mogą również wykorzystać okresy trendu wzrostowego po spadkach.

Bot handlowy jest niczym więcej niż oprogramowaniem, które wykonuje transakcje w oparciu o to, jak inwestor je skonfiguruje. Dlatego też, ze sprawdzoną strategią i uważnym okiem, możliwe może być zarabianie w każdych warunkach rynkowych.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest kryptowaluta Render Token (RNDR)

Dziś porozmawiamy o projekcie kryptowaluty Render Token. W ciągu ostatnich 30 dni stale wykazuje onA pozytywną dynamikę, a pomysł stworzenia zdecentralizowanego rynku, który umożliwia wysokowydajne funkcje renderowania na rozproszonych procesorach graficznych, jest niezwykle ciekawy. Startup Render Token (RNDR) umożliwia posiadaczom potężnych kart graficznych zarabianie kryptowalut bez angażowania się w wydobycie. Przejdźmy teraz do bardziej szczegółowych […]

Co to jest kryptowaluta Stacks (STX) i dlaczego zależy od BTC?

Dziś porozmawiamy o projekcie Stacks. Kryptowaluta STX ma na celu ulepszenie Bitcoina poprzez dodanie nowych funkcji do jego ekosystemu. Całkowita decentralizacja sieci Bitcoin i wysoka moc hashowania przyczyniają się do wysokiego poziomu bezpieczeństwa pierwotnej kryptowaluty, czyniąc ją stabilną i bezpieczną platformą dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych. Jednak brak zaawansowanych smart kontraktów i szereg innych ograniczeń utrudniają […]

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram