Jack Dorsey i JAY-Z organizują kurs edukacyjny na temat Bitcoina na Brooklynie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 czerwca 2022
ikona autora biały
jay-z

Szef Block - Jack Dorsey nawiązał współpracę ze słynnym artystą hip-hopowym JAY-Z, aby sfinansować nauczanie o bitcoinie w rodzinnym mieście rapera. Dzięki serii bezpłatnych zajęć na ten temat zamierzają uświadomić mieszkańcom Marcy Houses na Brooklynie w Nowym Jorku, dlaczego powinni zainteresować się podstawową kryptowalutą.

Akademia Bitcoina

Program edukacyjny - zatytułowany "The Bitcoin Academy" - poprowadzą Najah J. Roberts z Crypto Blockchain Plug oraz " Black Bitcoin Billionaire" Lamar Wilson. Roberts występował w programach Afro Tech, CNBC i Fast Money, a Wilson w The Breakfast Club i Vice News.

Według strony internetowej The Bitcoin Academy, program będzie "wzmacniał" społeczności poprzez wiedzę, przełamując barierę informacyjną dla mieszkańców danego obszaru. Zauważono, że chociaż Bitcoin jest rzeczywiście otwartą siecią, to ludzie pozbawieni dostępu do edukacji finansowej nadal nie mają możliwości wejścia do niej.

Zdobycie doświadczenia w korzystaniu z Bitcoina jest również trudne, ponieważ nie można go jeszcze powszechnie używać do kupowania podstawowych towarów. Nie można go też używać bez urządzeń i planów transmisji danych. Mimo to, akceptacja dla płatności Bitcoin rośnie, a Strike nawiązał współpracę z Shopify, aby umożliwić zakup produktów za pośrednictwem sieci Lightning.

Ten program ma na celu zapewnienie edukacji, wyposażenie społeczności w wiedzę i usunięcie niektórych barier, aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej o Bitcoinie i finansach w ogóle.

Zajęcia akademii będą się odbywały od 22 czerwca do 7 września, zarówno online, jak i osobiście, dla wszystkich mieszkańców Marcy - z zapewnieniem wyżywienia. Dla uczestników zajęć przewidziano nawet darmowe urządzenia MiFi, roczne plany taryfowe na transmisję danych oraz smartfony, które mieszkańcy będą mogli zatrzymać dla siebie.

W weekendy będzie również organizowany "Crypto Kids Camp" dla dzieci w wieku od 5 do 17 lat. W najbliższej przyszłości program ma zostać rozszerzony na inne dzielnice.

Jack i JAY-Z o edukacji w zakresie BTC

Za pośrednictwem Twittera, JAY-Z powiedział, że celem akademii jest "dostarczenie ludziom narzędzi do budowania niezależności dla nich samych, a następnie dla otaczającej ich społeczności". Raper, podobnie jak wielu współczesnych celebrytów, używa Cryptopunk NFT jako swojego zdjęcia profilowego.

Jack Dorsey - uznany entuzjasta Bitcoina - powiedział, że zapewnienie takiej edukacji pomoże wspierać "długoterminowe myślenie, lokalne gospodarki i pewność siebie." Zwrócił również uwagę, że Bitcoin staje się obecnie "kluczowym narzędziem" dla ludzi w Afryce i Ameryce Środkowej / Południowej.

Pierwszym i drugim narodem, który przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy, były odpowiednio kraje Ameryki Środkowej i Afryki. W Salwadorze, inicjatywy edukacyjne dotyczące Bitcoina już się rozprzestrzeniają, aby zachęcić więcej ludzi do przyjęcia i zrozumienia tej technologii.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram