Jack Dorsey i JAY-Z organizują kurs edukacyjny na temat Bitcoina na Brooklynie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 czerwca 2022
ikona autora biały
jay-z

Szef Block - Jack Dorsey nawiązał współpracę ze słynnym artystą hip-hopowym JAY-Z, aby sfinansować nauczanie o bitcoinie w rodzinnym mieście rapera. Dzięki serii bezpłatnych zajęć na ten temat zamierzają uświadomić mieszkańcom Marcy Houses na Brooklynie w Nowym Jorku, dlaczego powinni zainteresować się podstawową kryptowalutą.

Akademia Bitcoina

Program edukacyjny - zatytułowany "The Bitcoin Academy" - poprowadzą Najah J. Roberts z Crypto Blockchain Plug oraz " Black Bitcoin Billionaire" Lamar Wilson. Roberts występował w programach Afro Tech, CNBC i Fast Money, a Wilson w The Breakfast Club i Vice News.

Według strony internetowej The Bitcoin Academy, program będzie "wzmacniał" społeczności poprzez wiedzę, przełamując barierę informacyjną dla mieszkańców danego obszaru. Zauważono, że chociaż Bitcoin jest rzeczywiście otwartą siecią, to ludzie pozbawieni dostępu do edukacji finansowej nadal nie mają możliwości wejścia do niej.

Zdobycie doświadczenia w korzystaniu z Bitcoina jest również trudne, ponieważ nie można go jeszcze powszechnie używać do kupowania podstawowych towarów. Nie można go też używać bez urządzeń i planów transmisji danych. Mimo to, akceptacja dla płatności Bitcoin rośnie, a Strike nawiązał współpracę z Shopify, aby umożliwić zakup produktów za pośrednictwem sieci Lightning.

Ten program ma na celu zapewnienie edukacji, wyposażenie społeczności w wiedzę i usunięcie niektórych barier, aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej o Bitcoinie i finansach w ogóle.

Zajęcia akademii będą się odbywały od 22 czerwca do 7 września, zarówno online, jak i osobiście, dla wszystkich mieszkańców Marcy - z zapewnieniem wyżywienia. Dla uczestników zajęć przewidziano nawet darmowe urządzenia MiFi, roczne plany taryfowe na transmisję danych oraz smartfony, które mieszkańcy będą mogli zatrzymać dla siebie.

W weekendy będzie również organizowany "Crypto Kids Camp" dla dzieci w wieku od 5 do 17 lat. W najbliższej przyszłości program ma zostać rozszerzony na inne dzielnice.

Jack i JAY-Z o edukacji w zakresie BTC

Za pośrednictwem Twittera, JAY-Z powiedział, że celem akademii jest "dostarczenie ludziom narzędzi do budowania niezależności dla nich samych, a następnie dla otaczającej ich społeczności". Raper, podobnie jak wielu współczesnych celebrytów, używa Cryptopunk NFT jako swojego zdjęcia profilowego.

Jack Dorsey - uznany entuzjasta Bitcoina - powiedział, że zapewnienie takiej edukacji pomoże wspierać "długoterminowe myślenie, lokalne gospodarki i pewność siebie." Zwrócił również uwagę, że Bitcoin staje się obecnie "kluczowym narzędziem" dla ludzi w Afryce i Ameryce Środkowej / Południowej.

Pierwszym i drugim narodem, który przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy, były odpowiednio kraje Ameryki Środkowej i Afryki. W Salwadorze, inicjatywy edukacyjne dotyczące Bitcoina już się rozprzestrzeniają, aby zachęcić więcej ludzi do przyjęcia i zrozumienia tej technologii.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram