Jack Dorsey i JAY-Z organizują kurs edukacyjny na temat Bitcoina na Brooklynie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 czerwca 2022
ikona autora biały
jay-z

Szef Block - Jack Dorsey nawiązał współpracę ze słynnym artystą hip-hopowym JAY-Z, aby sfinansować nauczanie o bitcoinie w rodzinnym mieście rapera. Dzięki serii bezpłatnych zajęć na ten temat zamierzają uświadomić mieszkańcom Marcy Houses na Brooklynie w Nowym Jorku, dlaczego powinni zainteresować się podstawową kryptowalutą.

Akademia Bitcoina

Program edukacyjny - zatytułowany "The Bitcoin Academy" - poprowadzą Najah J. Roberts z Crypto Blockchain Plug oraz " Black Bitcoin Billionaire" Lamar Wilson. Roberts występował w programach Afro Tech, CNBC i Fast Money, a Wilson w The Breakfast Club i Vice News.

Według strony internetowej The Bitcoin Academy, program będzie "wzmacniał" społeczności poprzez wiedzę, przełamując barierę informacyjną dla mieszkańców danego obszaru. Zauważono, że chociaż Bitcoin jest rzeczywiście otwartą siecią, to ludzie pozbawieni dostępu do edukacji finansowej nadal nie mają możliwości wejścia do niej.

Zdobycie doświadczenia w korzystaniu z Bitcoina jest również trudne, ponieważ nie można go jeszcze powszechnie używać do kupowania podstawowych towarów. Nie można go też używać bez urządzeń i planów transmisji danych. Mimo to, akceptacja dla płatności Bitcoin rośnie, a Strike nawiązał współpracę z Shopify, aby umożliwić zakup produktów za pośrednictwem sieci Lightning.

Ten program ma na celu zapewnienie edukacji, wyposażenie społeczności w wiedzę i usunięcie niektórych barier, aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej o Bitcoinie i finansach w ogóle.

Zajęcia akademii będą się odbywały od 22 czerwca do 7 września, zarówno online, jak i osobiście, dla wszystkich mieszkańców Marcy - z zapewnieniem wyżywienia. Dla uczestników zajęć przewidziano nawet darmowe urządzenia MiFi, roczne plany taryfowe na transmisję danych oraz smartfony, które mieszkańcy będą mogli zatrzymać dla siebie.

W weekendy będzie również organizowany "Crypto Kids Camp" dla dzieci w wieku od 5 do 17 lat. W najbliższej przyszłości program ma zostać rozszerzony na inne dzielnice.

Jack i JAY-Z o edukacji w zakresie BTC

Za pośrednictwem Twittera, JAY-Z powiedział, że celem akademii jest "dostarczenie ludziom narzędzi do budowania niezależności dla nich samych, a następnie dla otaczającej ich społeczności". Raper, podobnie jak wielu współczesnych celebrytów, używa Cryptopunk NFT jako swojego zdjęcia profilowego.

Jack Dorsey - uznany entuzjasta Bitcoina - powiedział, że zapewnienie takiej edukacji pomoże wspierać "długoterminowe myślenie, lokalne gospodarki i pewność siebie." Zwrócił również uwagę, że Bitcoin staje się obecnie "kluczowym narzędziem" dla ludzi w Afryce i Ameryce Środkowej / Południowej.

Pierwszym i drugim narodem, który przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy, były odpowiednio kraje Ameryki Środkowej i Afryki. W Salwadorze, inicjatywy edukacyjne dotyczące Bitcoina już się rozprzestrzeniają, aby zachęcić więcej ludzi do przyjęcia i zrozumienia tej technologii.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram