Jack Dorsey i JAY-Z organizują kurs edukacyjny na temat Bitcoina na Brooklynie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 czerwca 2022
ikona autora biały
jay-z

Szef Block - Jack Dorsey nawiązał współpracę ze słynnym artystą hip-hopowym JAY-Z, aby sfinansować nauczanie o bitcoinie w rodzinnym mieście rapera. Dzięki serii bezpłatnych zajęć na ten temat zamierzają uświadomić mieszkańcom Marcy Houses na Brooklynie w Nowym Jorku, dlaczego powinni zainteresować się podstawową kryptowalutą.

Akademia Bitcoina

Program edukacyjny - zatytułowany "The Bitcoin Academy" - poprowadzą Najah J. Roberts z Crypto Blockchain Plug oraz " Black Bitcoin Billionaire" Lamar Wilson. Roberts występował w programach Afro Tech, CNBC i Fast Money, a Wilson w The Breakfast Club i Vice News.

Według strony internetowej The Bitcoin Academy, program będzie "wzmacniał" społeczności poprzez wiedzę, przełamując barierę informacyjną dla mieszkańców danego obszaru. Zauważono, że chociaż Bitcoin jest rzeczywiście otwartą siecią, to ludzie pozbawieni dostępu do edukacji finansowej nadal nie mają możliwości wejścia do niej.

Zdobycie doświadczenia w korzystaniu z Bitcoina jest również trudne, ponieważ nie można go jeszcze powszechnie używać do kupowania podstawowych towarów. Nie można go też używać bez urządzeń i planów transmisji danych. Mimo to, akceptacja dla płatności Bitcoin rośnie, a Strike nawiązał współpracę z Shopify, aby umożliwić zakup produktów za pośrednictwem sieci Lightning.

Ten program ma na celu zapewnienie edukacji, wyposażenie społeczności w wiedzę i usunięcie niektórych barier, aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej o Bitcoinie i finansach w ogóle.

Zajęcia akademii będą się odbywały od 22 czerwca do 7 września, zarówno online, jak i osobiście, dla wszystkich mieszkańców Marcy - z zapewnieniem wyżywienia. Dla uczestników zajęć przewidziano nawet darmowe urządzenia MiFi, roczne plany taryfowe na transmisję danych oraz smartfony, które mieszkańcy będą mogli zatrzymać dla siebie.

W weekendy będzie również organizowany "Crypto Kids Camp" dla dzieci w wieku od 5 do 17 lat. W najbliższej przyszłości program ma zostać rozszerzony na inne dzielnice.

Jack i JAY-Z o edukacji w zakresie BTC

Za pośrednictwem Twittera, JAY-Z powiedział, że celem akademii jest "dostarczenie ludziom narzędzi do budowania niezależności dla nich samych, a następnie dla otaczającej ich społeczności". Raper, podobnie jak wielu współczesnych celebrytów, używa Cryptopunk NFT jako swojego zdjęcia profilowego.

Jack Dorsey - uznany entuzjasta Bitcoina - powiedział, że zapewnienie takiej edukacji pomoże wspierać "długoterminowe myślenie, lokalne gospodarki i pewność siebie." Zwrócił również uwagę, że Bitcoin staje się obecnie "kluczowym narzędziem" dla ludzi w Afryce i Ameryce Środkowej / Południowej.

Pierwszym i drugim narodem, który przyjął Bitcoin jako prawny środek płatniczy, były odpowiednio kraje Ameryki Środkowej i Afryki. W Salwadorze, inicjatywy edukacyjne dotyczące Bitcoina już się rozprzestrzeniają, aby zachęcić więcej ludzi do przyjęcia i zrozumienia tej technologii.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram