IRS publikuje projekt wytycznych podatkowych na 2020 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 października 2020
ikona autora biały
IRS

Podatki od kryptowalut są jedną z najbardziej dyskusyjnych kwestii wśród regulatorów na świecie.

Wewnętrzna Służba Podatkowa Stanów Zjednoczonych (IRS), w projekcie wytycznych podatkowych na 2020 r., przedstawiła swoją propozycję opodatkowania kryptowalut.

Już wcześniej amerykański urząd skarbowy IRS rozdał swój zaktualziowany formularz podatkowy 1040 ponad 150 milionom osób. Miały one wpisać czy sprzedały, wymieniły, otrzymały lub nabyły jakiekolwiek kryptowaluty.

Airdropy i hard forki

Zgodnie z projektem, respondenci muszą przyznać się, jeśli w kiedykolwiek otrzymali darmowe kryptowaluty. Dotyczy to również darmowych tokenów zdobytych podczas airdropów lub hard forków.

Airdropy to najczęściej zabiegi marketingowe, podczas których wśród potencjalnych użytkowników danego projektu rozprowadzane są darmowe tokeny. Airdropy są zazwyczaj bezpłatne.

Hard fork to aktualizacja konkretnego blockchaina. Zazwyczaj wymaga on od istniejących już użytkowników aktualizacji do nowej wersji. W większości przypadków powoduje to podział blockchaina na dwa różne łańcuchy z różnymi tokenami. W przypadku pojawienia się hard forka, poprzednie tokeny użytkowników są zazwyczaj zastępowane nowymi. W związku z tym otrzymują oni taką samą ilość swoich tokenów w nowym blockchainie.

Wg. projektu wszystkie takie zasoby pozyskane z hardforków lub airdropów podlegają opodatkowaniu. Respondenci w takim wypadku, w formularzu muszą zaznaczyć opcję “TAK”

Transfery pomiędzy portfelami należącymi do tej samej osoby nie podlegają opodatkowaniu.

Branża musi zostać uregulowana

Wg. IRS istnieje duża szansa, że projekt ten stanie się prawem. Będzie mógł zostać zmieniony tylko w przypadku stworzenia nowych przepisów lub w przypadku wystąpienia nietypowych okoliczności.

Branża krypto otrzymała wiele wrogości ze strony organów regulacyjnych na całym świecie. W miarę jednak jak kryptowaluty zaczynają zdobywać akceptację, regulatorzy zauważają, że nie mają wyjścia i muszą się bliżej przyjrzeć tej technologii. Wiele innych krajów także ujawniło plany uregulowania cyfrowych aktywów. Wśród nich są m.in. Brazylia czy Korea Południowa.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram