IRS publikuje projekt wytycznych podatkowych na 2020 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 października 2020
ikona autora biały
IRS

Podatki od kryptowalut są jedną z najbardziej dyskusyjnych kwestii wśród regulatorów na świecie.

Wewnętrzna Służba Podatkowa Stanów Zjednoczonych (IRS), w projekcie wytycznych podatkowych na 2020 r., przedstawiła swoją propozycję opodatkowania kryptowalut.

Już wcześniej amerykański urząd skarbowy IRS rozdał swój zaktualziowany formularz podatkowy 1040 ponad 150 milionom osób. Miały one wpisać czy sprzedały, wymieniły, otrzymały lub nabyły jakiekolwiek kryptowaluty.

Airdropy i hard forki

Zgodnie z projektem, respondenci muszą przyznać się, jeśli w kiedykolwiek otrzymali darmowe kryptowaluty. Dotyczy to również darmowych tokenów zdobytych podczas airdropów lub hard forków.

Airdropy to najczęściej zabiegi marketingowe, podczas których wśród potencjalnych użytkowników danego projektu rozprowadzane są darmowe tokeny. Airdropy są zazwyczaj bezpłatne.

Hard fork to aktualizacja konkretnego blockchaina. Zazwyczaj wymaga on od istniejących już użytkowników aktualizacji do nowej wersji. W większości przypadków powoduje to podział blockchaina na dwa różne łańcuchy z różnymi tokenami. W przypadku pojawienia się hard forka, poprzednie tokeny użytkowników są zazwyczaj zastępowane nowymi. W związku z tym otrzymują oni taką samą ilość swoich tokenów w nowym blockchainie.

Wg. projektu wszystkie takie zasoby pozyskane z hardforków lub airdropów podlegają opodatkowaniu. Respondenci w takim wypadku, w formularzu muszą zaznaczyć opcję “TAK”

Transfery pomiędzy portfelami należącymi do tej samej osoby nie podlegają opodatkowaniu.

Branża musi zostać uregulowana

Wg. IRS istnieje duża szansa, że projekt ten stanie się prawem. Będzie mógł zostać zmieniony tylko w przypadku stworzenia nowych przepisów lub w przypadku wystąpienia nietypowych okoliczności.

Branża krypto otrzymała wiele wrogości ze strony organów regulacyjnych na całym świecie. W miarę jednak jak kryptowaluty zaczynają zdobywać akceptację, regulatorzy zauważają, że nie mają wyjścia i muszą się bliżej przyjrzeć tej technologii. Wiele innych krajów także ujawniło plany uregulowania cyfrowych aktywów. Wśród nich są m.in. Brazylia czy Korea Południowa.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram