IRS publikuje projekt wytycznych podatkowych na 2020 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 października 2020
ikona autora biały
IRS

Podatki od kryptowalut są jedną z najbardziej dyskusyjnych kwestii wśród regulatorów na świecie.

Wewnętrzna Służba Podatkowa Stanów Zjednoczonych (IRS), w projekcie wytycznych podatkowych na 2020 r., przedstawiła swoją propozycję opodatkowania kryptowalut.

Już wcześniej amerykański urząd skarbowy IRS rozdał swój zaktualziowany formularz podatkowy 1040 ponad 150 milionom osób. Miały one wpisać czy sprzedały, wymieniły, otrzymały lub nabyły jakiekolwiek kryptowaluty.

Airdropy i hard forki

Zgodnie z projektem, respondenci muszą przyznać się, jeśli w kiedykolwiek otrzymali darmowe kryptowaluty. Dotyczy to również darmowych tokenów zdobytych podczas airdropów lub hard forków.

Airdropy to najczęściej zabiegi marketingowe, podczas których wśród potencjalnych użytkowników danego projektu rozprowadzane są darmowe tokeny. Airdropy są zazwyczaj bezpłatne.

Hard fork to aktualizacja konkretnego blockchaina. Zazwyczaj wymaga on od istniejących już użytkowników aktualizacji do nowej wersji. W większości przypadków powoduje to podział blockchaina na dwa różne łańcuchy z różnymi tokenami. W przypadku pojawienia się hard forka, poprzednie tokeny użytkowników są zazwyczaj zastępowane nowymi. W związku z tym otrzymują oni taką samą ilość swoich tokenów w nowym blockchainie.

Wg. projektu wszystkie takie zasoby pozyskane z hardforków lub airdropów podlegają opodatkowaniu. Respondenci w takim wypadku, w formularzu muszą zaznaczyć opcję “TAK”

Transfery pomiędzy portfelami należącymi do tej samej osoby nie podlegają opodatkowaniu.

Branża musi zostać uregulowana

Wg. IRS istnieje duża szansa, że projekt ten stanie się prawem. Będzie mógł zostać zmieniony tylko w przypadku stworzenia nowych przepisów lub w przypadku wystąpienia nietypowych okoliczności.

Branża krypto otrzymała wiele wrogości ze strony organów regulacyjnych na całym świecie. W miarę jednak jak kryptowaluty zaczynają zdobywać akceptację, regulatorzy zauważają, że nie mają wyjścia i muszą się bliżej przyjrzeć tej technologii. Wiele innych krajów także ujawniło plany uregulowania cyfrowych aktywów. Wśród nich są m.in. Brazylia czy Korea Południowa.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

FTX uruchamia stronę internetową, aby spłacić europejskich klientów

FTX EU, europejska filia upadłej giełdy kryptowalutowej FTX, uruchomiła stronę internetową, aby spłacić wściekłych, europejskich klientów. Firma złożyła wniosek o upadłość prawie pięć miesięcy temu, powodując efekt domina innych upadających firm kryptowalutowych. W rzeczywistości FTX stał się tak duży, że wiele innych firm zaparkowało swoje pieniądze w tej giełdzie i w rezultacie zostało "zainfekowanych". Użytkownicy […]

Argentyńskie linie lotnicze Flybondi zaczynają wydawać bilety NFT

Argentyński tani przewoźnik Flybondi rozpoczął kampanię Ticket 3.0, w której zaczął wydawać bilety w formie niewymienialnych tokenów (NFT). Linia lotnicza powiedziała, że ta metoda "oferuje bardziej elastyczne doświadczenie podróży". Z kolei Flybondi będzie w stanie zmniejszyć koszty obsługi klienta i zwiększyć przychody dzięki prowizjom handlowym. Usługa ta stała się możliwa dzięki partnerstwu z TravelX, opartą […]

Rosja chce mieć własną walutę z Brazylią, Indiami, Chinami i RPA

Krążą pogłoski, że kraje BRICS chcą stworzyć własną walutę, aby ułatwić płatności między uczestniczącymi państwami. To może być ciężki cios dla dolara i może stwarzać możliwości dla Bitcoina. BRICS są wpływowe BRICS to skrót od krajów Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA. Kraje te mają znaczący wpływ na globalną gospodarkę ze względu na ich duże […]

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram