IEO (Initial Exchange Offering) to najnowszy system finansowania o charakterze społecznościowym. Trend ten jest oferowany przez światowe giełdy kryptowalut, które aktualnie cieszą się coraz większą popularnością. IEO jest następcą ICO. System ten został rozpowszechniony przez jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalut na świecie – Binance.com (opinie o binance). 

Binance ma na swoim koncie kilka zrealizowanych projektów IEO, które zakończyły się bardzo dużymi sukcesami. Wśród nich można wyróżnić takie projekty jak:

  • Fetch.AI,
  • BitTorrent.

W kolejce znajduje się projekt Matic Network, który ma być równie dobry jak poprzednie. IEO ma w założeniu zapewnić społeczności zdecydowanie większą uczciwość rynkową oraz przejrzystość procesów związanych z kryptowalutami. Realizowana w najnowszym projekcie ma być loteria dla wszystkich posiadaczy tokenów BNB, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. Dzięki temu będzie można wziąć udział w zaplanowanej loterii.

Więcej o tym czym jest IEO można usłyszeć w filmie Phila Koniecznego:

IEO jako następca ICO – różnice między IEO a ICO

Według wielu ekspertów IEO jest naturalnym następcą ICO (Initial Public Coin Offering). W założeniu ICO to nic innego jak forma finansowania startupów, które chcą zebrać jak największą ilość środków finansowych na rozwój firmy. W założeniu… ponieważ w praktyce ok. 90% ICO okazało się projektami bez pokrycia, a środki zebrane ze sprzedaży ICO nagle wyparowały.

W przypadku IEO miejscem sprzedaży tokenów jest giełda kryptowalut, natomiast ICO bazuje na otwartym rynku.

Istnieje kilka podstawowych różnic, na które powinni zwrócić uwagę potencjalni klienci, wśród nich wyróżnia się następujące elementy:

  • tokeny, które zakupi się w ramach IEO mogą być od razu tradowane, natomiast te nabyte w ramach ICO nie dają takiej możliwości, większość ICO nigdy nie pojawiło się na żądnej giełdzie.
  • IEO jest bardziej zaufaną propozycją skierowaną w stronę użytkowników kryptowalut. W przypadku ICO bazuje się na poszukiwaniu różnorodnych nabywców, co może być czasochłonne,
  • wzięcie udziału w IEO nie jest trudne. Wystarczy wybrać swoją giełdę, potem założyć na niej konto i zakupić wybrane tokeny. ICO oznacza kontrolowanie wszystkich procesów, aby przypadkiem nie dać się oszukać. Zainteresowanym będzie potrzebny portfel online, ale też znajomość wszelkich adresów związanych z wysyłkami tokenów,
  • IEO zarządzane są przez giełdy kryptowalut, natomiast ICO to wysyłka środków na wskazany przez użytkownika adres portfela. IEO jest bezpieczniejszym rozwiązaniem zwłaszcza dla nowych użytkowników,
  • IEO generuje tokeny bezpośrednio na giełdzie kryptowalut, a ICO generuje je dopiero wtedy, gdy poszczególne oferty zakończą się stuprocentowym sukcesem.

Jak widać IEO jest dużo lepiej odbierane przez użytkowników kryptowalut. Jest to ulepszona wersja ICO, dlatego warto ją przetestować, a samemu zauważy się podstawowe różnice pomiędzy IEO a ICO. Wystarczy nieco zaangażować się w temat, a można wyrobić sobie własną opinię.

Pierwsza emisja IEO na Bittrex

Pierwsza emisja IEO na giełdzie kryptowalut Bittrex miała miejsce 15 marca 2019 roku. Wszystko nabrało ogólnoświatowego rozgłosu, w końcu chodziło o pierwszą w w historii emisję tokenów IEO na giełdzie Bittrex.

Wraz z tym przedsięwzięciem giełda zdecydowała się na udostępnienie swoim użytkownikom nowej platformy służącej do realizowania wszelkich procesów w ramach IEO, aby ułatwić codzienne życie wszystkim użytkownikom. Pierwszy projekt związany z emisją IEO na Bittrex to Raid – związany ściśle z branżą gamingową. 

Lista giełd IEO

Poniżej lista popularnych giełd które angażują się w proces dystrybucji Initial exchange offering:

  1. Binance.com na subdomenie launchpad.binance.com
  2. Kucoin.com (informacje na blogu kucoin)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *