Indeks DeFi od Binance - co to jest i dlaczego warto w niego inwestować?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 stycznia 2022
ikona autora biały
defi indeks binance

Zdecentralizowane finanse (DeFi) oprócz tego, że eliminują pośredników podczas handlu, mogą zaspokoić też potrzeby użytkowników w inny sposób, np. umożliwiając udzielanie pożyczek. DeFi to szeroki termin obejmujący wiele różnych aplikacji i funkcjonalności. Zasadą jest jednak, że projekty z tego sektora nie angażuje się w nie jakikolwiek centralny organ. Nie są one też kontrolowane przez pojedynczą jednostkę.

Inwestycje w DeFi mogą być jednak ryzykowne. Świat ten nie podlega regulacjom, nowe tokeny wyrastają jak grzyby po deszczu, a oprócz tego jest to na tyle nowy wynalazek, że wciąż jest podatny na działania hakerów. Istnieją jednak produkty, które pozwalają zarabiać na tym rynku w miarę bezpieczny sposób.

Jednym z nich jest Indeks DeFi od największej na świecie giełdy kryptowalut pod względem wolumenu - Binance.

Czym są Kontrakty Futures na Indeks DeFi

Binance jest dominującą giełdą kryptowalutową w całej przestrzeni i to nie bez powodu. Platforma ta oferuje ogromną ilość funkcji, w tym rozbudowane możliwości handlu kontraktami futures. Ponieważ coraz więcej osób wchodzi do sektora DeFi, Binance cały czas dodaje do swojego ekosystemu nowe aktywa.

Kontrakty Futures na Indeks DeFi to zbywalne aktywo na Binance, które znajduje się w linii produktów USDT-Margined Perpetual Futures. Jednak, aby lepiej zrozumieć na czym polega ten produkt, najpierw trzeba dowiedzieć się czym jest i jak działa indeks.

Indeks jest w zasadzie narzędziem używanym do śledzenia wyników jednego, lub wielu aktywów. Jak można więc się domyślić, Indeks DeFi powstał aby śledzić wyniki cenowe wszystkich kryptowalut DeFidostępnych na Binance.

Jego wartość szacuje się za pomocą średniego ważonego kosztu zawartych w nim tokenów.

Niektóre ze standardowych protokołów DeFi obliczanych w ramach Kontraktów Futures na indeks DeFi obejmują 0x, Synthetic Network Token, Swipe, Maker, Kyber Network, Chainlink, Aave, Kava.io, Compound i BAND Protocol.

W ekstremalnych sytuacjach, takich jak znaczny spadek wolumenu organicznego lub delisting, Binance dokonuje modyfikacji. Następnie ponownie dokonuje obliczeń. Ponadto, Binance dokonuje modyfikacji zawsze, gdy dochodzi do mapowania, airdropu lub hard forka.

Korzyści z handlu Kontraktami Futures na Indeks DeFi

Podobnie jak w przypadku handlu niekonwencjonalnymi instrumentami pochodnymi kryptowalut, Kontrakty Futures na Indeks DeFi również niosą wiele korzyści. DeFi Index Futures zapewniają wyjątkową efektywność kapitałową, a ponadto są korzystne z kilku innych powodów wymienionych poniżej:

Alokacja aktywów

Zamiast inwestować w lub posiadać obszerne portfolio, możesz po prostu zainwestować w Kontrakty Futures na Indeks DeFi.

Jako, że indeks wycenia, waży i mierzy ponad dziesięć produktów DeFi, masz do czynienia z bardziej zrównoważonym, zróżnicowanym i różnorodnym aktywem

Pomiar wydajności

Czym są Kontrakty Futures na Indeks DeFi dostarczają nowych danych do analizy. Ponieważ indeks stara się odtworzyć wiele elementów branży, wyniki różnych aktywów mają dalsze konsekwencje dla podziału aktywów. Zamiast śledzić wydajność tylko jednej (zmiennej) kryptowaluty, prezentacja syntetyzowanego indeksu oferuje mniej zmienne doświadczenie.

Dywersyfikacja

Unikanie ryzyka za pomocą umowy pepetual USDT DeFi jest bardziej efektywne niż inne alternatywy zabezpieczające.

Kiedy stali inwestorzy z tokenami DeFi używają kontraktów terminowych na indeksy jako małego zabezpieczenia w celu zmniejszenia zmienności cen, często występują lokalne wydajności kapitałowe w tych kontraktach wieczystych.

Możesz również rozszerzyć swoje inwestycje, dzieląc swój kapitał na różne tokeny DeFi, które oferuje giełda. Inwestowanie środków w te ważone aktywa może być jeszcze bardziej wydajne i przystępne ze względu na czasami lepsze wyniki w indeksie futures.

Momentum i Short-term Trading

Ponieważ DeFi jest rozwijającym się rynkiem, DeFi Index Futures może pokazać ekscytujące możliwości handlowe dla inwestorów długoterminowych i krótkoterminowych. Korzystając z DeFi Index Futures, można śledzić krótkoterminowe trendy dla reaktywnej i elastycznej taktyki, co czyni te kontrakty wyjątkowymi dla często zmieniających się sytuacji rynkowych. Dzięki dostępnej dźwigni 50x, można wykorzystać stosunkowo krótkie ruchy cenowe.

Jak handlować Kontraktami Futures na Indeks DeFi

Aby rozpocząć handel Kontraktami Futures na Indeks DeFio najpierw trzeba znaleźć wiarygodną giełdę. Musi ona wspierać projekty DeFi, w które wierzysz i z którymi czujesz się komfortowo. Binance oferuje produkt DeFi Index, który wspiera około dziesięciu konkretnych projektów, różniących się i zwiększających wartość w swoim czasie.

Ponadto możesz zacząć handlować tego rodzaju aktywami, nie martwiąc się o umowy wieczyste. Te stawki finansowania różnią się w stawkach między rynkami kontraktów wieczystych i indeksowych lub rozliczeń, ponieważ te kontrakty rozliczane w dolarach.

Można również rozpocząć handel z DeFi Index Futures obejmujące spready. Na przykład, można łatwo otworzyć krótką pozycję na cały indeks DeFi, ale jednocześnie można otworzyć bezterminowy, długi kontrakt na oddzielne aktywa DeFi.

Tak długo, jak używasz USDT do otwierania i rozliczania swoich pozycji, możesz handlować indeksem i projektami wchodzącymi w jego skład razem ze sobą.

To jest wspaniałe dla Ciebie jako tradera w segmencie DeFi. Jeśli przewidujesz, że jeden składnik aktywów lub projekt będzie radził sobie gorzej lub lepiej w porównaniu do innych projektów indeksu. Umiejętność unikania wobec części indeksu może ostatecznie pozwolić na idealne wyniki portfela.

Wnioski

Podobnie jak w przypadku każdej formy handlu, należy pamiętać o wszystkich podstawach. Chociaż DeFi Index Futures może dać większą efektywność i stabilność inwestorowi, ze względu na pokrycie całego sektora rynku, handel instrumentami pochodnymi jest nadal bardzo ryzykowny w każdej formie. Powinieneś zawsze rozważyć stosunek nagrody / ryzyka.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram