Ice Cube mówi, że należy do DOGE Army

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2022
ikona autora biały
dogecoin

Znany amerykański raper i aktor - O'Shea Jackson Sr. (lepiej znany jako Ice Cube) - oświadczył, że jest zwolennikiem pierwszego w historii memecoina - Dogecoin. Tym samym umieścił swoje nazwisko obok takich osób jak Elon Musk, Roger Ver, Snoop Dogg, Gene Simmons i wielu innych.

Ice Cube wśród zwolenników DOGE

Mimo że Dogecoin został stworzony jako żart w 2013 roku, stał się wiodącym aktywem cyfrowym o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 17 miliardów dolarów. Token przyciągnął również wielu celebrytów, którzy okazali swoje wsparcie w ciągu ostatnich kilku lat. Ostatnią taką osobą jest popularny raper, aktor i filmowiec - Ice Cube.

Amerykanin odpowiedział na tweeta Billa Lee (członka-założyciela portfela MyDoge), w którym stwierdził, że popiera armię Doge".

Niedługo potem Ice Cube pochwalił decyzję Billa Lee o zakupie 25 edycji Fire-Tier gry BIG3's Aliens za DOGE o wartości 600 000 dolarów. Transakcja ta stała się największą komercyjną transakcją przeprowadzoną w Dogecoinie.

Mówiąc o zwolennikach memecoina, warto wspomnieć o Elonie Musku. Dyrektor generalny Tesli często chwali token na swoim koncie na Twitterze, co w wielu przypadkach doprowadziło do gwałtownego wzrostu ceny DOGE.

W zeszłym miesiącu wycena aktywa w USD gwałtownie wzrosła, gdy pojawiły się informacje, że Musk przejmie Twittera za około 44 miliardy dolarów. Przed zawarciem umowy zaproponował on wprowadzenie opcji płatności Dogecoinem na platformie.

Nie tak dawno temu Musk przekonywał, że Dogecoin lepiej nadaje się do przeprowadzania transakcji niż bitcoin. Jego zdaniem, podstawowa kryptowaluta nadaje się obecnie do przechowywania wartości, a nie do płatności.

Kto jeszcze popiera DOGE?

Inną popularną osobą popierającą Dogecoin jest Roger Ver, którego pseudonim paradoksalnie brzmi "Jezus Bitcoina". Uważa on, że DOGE jest "znacznie lepszy, tańszy i bardziej niezawodny" niż podstawowa kryptowaluta.

W ubiegłym roku memecoin otrzymał wsparcie od amerykańskiego rapera Snoop Dogga. Chwalił on token 20 kwietnia, w dniu nieoficjalnego święta palaczy marihuany. Co więcej, Snoop Dogg zaproponował, aby tę datę nazwać DogeDay.

Kolejnym fanem memecoina jest legendarny członek zespołu rockowego KISS - Gene Simmons. W lutym 2021 roku został on DOGE HODLerem, ponieważ wierzył, że jego cena wzrośnie. Jego przewidywania okazały się całkiem trafne, ponieważ kiedy zainwestował w ten walor, jego wartość w dolarach amerykańskich wynosiła zaledwie 0,04 dolara. W kolejnych miesiącach kurs wzrósł do rekordowego poziomu 0,73 USD, a obecnie wynosi około 0,13 USD.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram