Ice Cube mówi, że należy do DOGE Army

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2022
ikona autora biały
dogecoin

Znany amerykański raper i aktor - O'Shea Jackson Sr. (lepiej znany jako Ice Cube) - oświadczył, że jest zwolennikiem pierwszego w historii memecoina - Dogecoin. Tym samym umieścił swoje nazwisko obok takich osób jak Elon Musk, Roger Ver, Snoop Dogg, Gene Simmons i wielu innych.

Ice Cube wśród zwolenników DOGE

Mimo że Dogecoin został stworzony jako żart w 2013 roku, stał się wiodącym aktywem cyfrowym o kapitalizacji rynkowej przekraczającej 17 miliardów dolarów. Token przyciągnął również wielu celebrytów, którzy okazali swoje wsparcie w ciągu ostatnich kilku lat. Ostatnią taką osobą jest popularny raper, aktor i filmowiec - Ice Cube.

Amerykanin odpowiedział na tweeta Billa Lee (członka-założyciela portfela MyDoge), w którym stwierdził, że popiera armię Doge".

Niedługo potem Ice Cube pochwalił decyzję Billa Lee o zakupie 25 edycji Fire-Tier gry BIG3's Aliens za DOGE o wartości 600 000 dolarów. Transakcja ta stała się największą komercyjną transakcją przeprowadzoną w Dogecoinie.

Mówiąc o zwolennikach memecoina, warto wspomnieć o Elonie Musku. Dyrektor generalny Tesli często chwali token na swoim koncie na Twitterze, co w wielu przypadkach doprowadziło do gwałtownego wzrostu ceny DOGE.

W zeszłym miesiącu wycena aktywa w USD gwałtownie wzrosła, gdy pojawiły się informacje, że Musk przejmie Twittera za około 44 miliardy dolarów. Przed zawarciem umowy zaproponował on wprowadzenie opcji płatności Dogecoinem na platformie.

Nie tak dawno temu Musk przekonywał, że Dogecoin lepiej nadaje się do przeprowadzania transakcji niż bitcoin. Jego zdaniem, podstawowa kryptowaluta nadaje się obecnie do przechowywania wartości, a nie do płatności.

Kto jeszcze popiera DOGE?

Inną popularną osobą popierającą Dogecoin jest Roger Ver, którego pseudonim paradoksalnie brzmi "Jezus Bitcoina". Uważa on, że DOGE jest "znacznie lepszy, tańszy i bardziej niezawodny" niż podstawowa kryptowaluta.

W ubiegłym roku memecoin otrzymał wsparcie od amerykańskiego rapera Snoop Dogga. Chwalił on token 20 kwietnia, w dniu nieoficjalnego święta palaczy marihuany. Co więcej, Snoop Dogg zaproponował, aby tę datę nazwać DogeDay.

Kolejnym fanem memecoina jest legendarny członek zespołu rockowego KISS - Gene Simmons. W lutym 2021 roku został on DOGE HODLerem, ponieważ wierzył, że jego cena wzrośnie. Jego przewidywania okazały się całkiem trafne, ponieważ kiedy zainwestował w ten walor, jego wartość w dolarach amerykańskich wynosiła zaledwie 0,04 dolara. W kolejnych miesiącach kurs wzrósł do rekordowego poziomu 0,73 USD, a obecnie wynosi około 0,13 USD.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram