Zaledwie kilka godzin temu dziesiątki użytkowników z giełdy Huobi Global w Singapurze zaczęło zgłaszać poważne zakłócenia usług, a wielu użytkowników skarżyło się, że w tym czasie nie mogli kupować ani sprzedawać na platformie.

Rozpad usługi nastąpił w momencie, gdy ceny Bitcoina (BTC) osiągnęły 4 200 USD po raz pierwszy od grudnia 2018 r. Wkrótce po osiągnięciu 4 200 USD Bitcoin był świadkiem imponującego impulsu do krótkotrwałego dotknięcia ponad 5 000 USD po przekonującym odejściu od długoterminowego trendu spadkowego obserwowanego w 2018.

Jednak w tym czasie niektórzy klienci Huobi Global prawdopodobnie nie byli w stanie czerpać korzyści ze wzrostu, jeśli wierzyć czatom Telegram.

W międzyczasie wolumeny zakupów Bitcoinów są najwyższe w historii Binance – największego konkurenta Huobi.

Niezależni śledzący duże transakcje kryptowalutowe zaczęli zgłaszać napływ dużych ilości funduszy przenoszących się na giełdę na krótko przed przerwaniem usługi, wskazując, że niektóre wieloryby mogły przegapić.

Brak zezwolenia użytkownikom na wykorzystanie upartych trendów Bitcoin prawdopodobnie poważnie wpłynie na ogólną wielkość transakcji, jaką oferuje wymiana. Jednak ten raport jest w dużej mierze niepotwierdzony w tym czasie i wydaje się, że problemy zostały rozwiązane, ponieważ czaty Telegramu wznowiły normalność.

Niedawno doniesiono, że wolumen transakcji spotowych Huobi osiągnął 780 milionów dolarów, wyprzedzając globalne rankingi giełdowe. Krytycy nadal jednak wątpią, że dane te są prawdziwe, twierdząc, że Huobi prawdopodobnie angażuje się w praktykę handlu praniem, aby sztucznie zawyżać wolumeny transakcji .

W ostatnim raporcie przeprowadzonym przez The Tie – firmę specjalizującą się w danych rynkowych, analizie trendów i nastrojów – stwierdzono, że znaczna większość obrotów w Huobi jest podejrzana.

Raport analizuje sto wymian kryptograficznych i średni ruch, jaki otrzymują, wraz z raportowanymi wolumenami obrotu. Analiza wykazała, że ​​zgłoszone ilości Huobi są prawie na pewno sfałszowane, a każdy odwiedzający podobno sprzedaje około 10 razy więcej wolumenów niż Binance.

Zgodnie z danymi z raportu, oczekiwany wolumen w stosunku do raportowanego wolumenu wskazuje, że tylko około 9,17 procent wolumenu obrotu transakcyjnego Huobi jest autentyczne, a zgłoszone wolumeny obrotu są ponad 10-krotnie wyższe niż można by oczekiwać.

Jak dotąd Huobi nie skomentował rzekomego przestoju, ale opublikował alert cenowy Bitcoin, z którego użytkownicy nie mogli skorzystać.

Jaka jest twoja opinia na temat Huobi Global? Czy zarzuty dotyczące zawyżonych obrotów handlowych zmieniły twoją opinię na temat wymiany? Poinformuj nas o swoich przemyśleniach w komentarzach poniżej!

Źródło: https://beincrypto.com/breaking-huobi-global-reportedly-goes-down-amid-critical-bitcoin-bull-run/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *