Hashrate Ethereum (ETH) osiąga rekord wszechczasów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 września 2021
ikona autora biały
ethereum hash rate

Hashrate Ethereum osiągnął ostatnio nowy rekord wszech czasów (ATH). Wszystko za sprawą górników, którzy przenieśli się i wznowili działalność po ostatnich zakazach Chin.

Chińska blokada zakłóca rajd Ethereum

Przypomnijmy, że hashrate Ethereum osiągnął szczyt 632,8 TH/s w dniu 19 maja 2021 r. W tym czasie miała miejsce wzmożona aktywność w sieci, ponieważ token ETH osiągnął ATH powyżej 4300 USD,

Później jednak chińskie władze rozpoczęły całkowitą rozprawę z rynkiem kryptowalut, w szczególności z wydobyciem.

Ten ruch nie tylko spowodował spadek ceny Ethereum (ETH) z 3 399 USD do 2 502 USD, ale także zaszkodził hash rate sieci. Moc wydobycia spadła do trzymiesięcznego minimum. Stało się tak, ponieważ górnicy nie mieli żadnego wyjścia. Musieli zamknąć swoje kopalnie i przenieść się do krajów, które mają bardziej przyjazne regulacje kryptowalutowe.

Hashrate Ethereum osiąga ATH

Teraz, liczba górników ETH w Chinach zmniejszyła się i wydaje się, że wielu z nich wznowiło działalność w innych regionach. Jest to widoczne po rosnącej mocy obliczeniowej w sieci.

Według danych Etherscan, hashrate Ethereum osiągnął w niedzielę najwyższy w historii poziom 715,4 TH/s. Wskazuje to, że górnicy otrząsnęli się już ze skutków chińskiej blokady.

Górnicy znajdują pocieszenie w NFT i DeFi

Górnicy Ethereum wykazali się odpornością w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pomimo chińskiego FUDu i hard forka London, który został wdrożony na początku zeszłego miesiąca.

Aktualizacja, która jest integralną częścią drogi sieci do wersji 2.0, ostatecznie sprawi, że Ethereum przejdzie z algorytmu proof-of-work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS).

Hard fork London wprowadzono w celu zmniejszenia opłat sieciowych poprzez algorytmicznie zniszczenie ustalonej opłaty bazowej związanej z przetwarzaniem transakcji.

Według danych Dune Analytics, od czasu hard forka spalono już ponad 290 000 ETH (967 milionów dolarów), które pierwotnie miały być przyznawane jako nagrody dla górników.

Wraz z aktualizacją, wielu wierzyło, że nastąpi masowy exodus górników z Ethereum do powiązanych sieci, takich jak Solana i inne. Spekulacje te jednak się nie sprawdziły. Górnicy Ethereum wciąż kopią, ponieważ popyt na monetę ciągle rośnie, zarówno ze strony inwestorów inwestujących w niewymienne tokeny (NFT), jak i zdecentralizowane aplikacje (DeFi).

Zarówno NFT jak i DeFi są obecnie dwiema najgorętszymi niszami w przestrzeni kryptowalutowe. Oba sektory zgromadziły miliardy dolarów w wolumenie handlu i całkowitej zablokowanej wartości (TVL).

Hashrate Bitoina również odzyskuje siły

Tymczasem moc obliczeniowa w sieci Bitcoina również zaczęła odzyskiwać swoją wartość. Coraz więcej górników BTC wznawia bowiem swoją działalność w bardziej przyjaznych klimatach.

Wskaźniki on-chain, takie jak hashrate i dostosowanie trudności na blockchainie BTC pokazują, że najgorsze może być już za nami. Co ciekawe, hashrate Bitcoina wzrósł ponad dwukrotnie od najniższych wartości z 2021 roku i obecnie wynosi ponad 130 GH/s.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram