kryptowaluty 2 - logo

Hashrate Ethereum (ETH) osiąga rekord wszechczasów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 września 2021
ikona autora biały
ethereum hash rate

Hashrate Ethereum osiągnął ostatnio nowy rekord wszech czasów (ATH). Wszystko za sprawą górników, którzy przenieśli się i wznowili działalność po ostatnich zakazach Chin.

Chińska blokada zakłóca rajd Ethereum

Przypomnijmy, że hashrate Ethereum osiągnął szczyt 632,8 TH/s w dniu 19 maja 2021 r. W tym czasie miała miejsce wzmożona aktywność w sieci, ponieważ token ETH osiągnął ATH powyżej 4300 USD,

Później jednak chińskie władze rozpoczęły całkowitą rozprawę z rynkiem kryptowalut, w szczególności z wydobyciem.

Ten ruch nie tylko spowodował spadek ceny Ethereum (ETH) z 3 399 USD do 2 502 USD, ale także zaszkodził hash rate sieci. Moc wydobycia spadła do trzymiesięcznego minimum. Stało się tak, ponieważ górnicy nie mieli żadnego wyjścia. Musieli zamknąć swoje kopalnie i przenieść się do krajów, które mają bardziej przyjazne regulacje kryptowalutowe.

Hashrate Ethereum osiąga ATH

Teraz, liczba górników ETH w Chinach zmniejszyła się i wydaje się, że wielu z nich wznowiło działalność w innych regionach. Jest to widoczne po rosnącej mocy obliczeniowej w sieci.

Według danych Etherscan, hashrate Ethereum osiągnął w niedzielę najwyższy w historii poziom 715,4 TH/s. Wskazuje to, że górnicy otrząsnęli się już ze skutków chińskiej blokady.

Górnicy znajdują pocieszenie w NFT i DeFi

Górnicy Ethereum wykazali się odpornością w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pomimo chińskiego FUDu i hard forka London, który został wdrożony na początku zeszłego miesiąca.

Aktualizacja, która jest integralną częścią drogi sieci do wersji 2.0, ostatecznie sprawi, że Ethereum przejdzie z algorytmu proof-of-work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS).

Hard fork London wprowadzono w celu zmniejszenia opłat sieciowych poprzez algorytmicznie zniszczenie ustalonej opłaty bazowej związanej z przetwarzaniem transakcji.

Według danych Dune Analytics, od czasu hard forka spalono już ponad 290 000 ETH (967 milionów dolarów), które pierwotnie miały być przyznawane jako nagrody dla górników.

Wraz z aktualizacją, wielu wierzyło, że nastąpi masowy exodus górników z Ethereum do powiązanych sieci, takich jak Solana i inne. Spekulacje te jednak się nie sprawdziły. Górnicy Ethereum wciąż kopią, ponieważ popyt na monetę ciągle rośnie, zarówno ze strony inwestorów inwestujących w niewymienne tokeny (NFT), jak i zdecentralizowane aplikacje (DeFi).

Zarówno NFT jak i DeFi są obecnie dwiema najgorętszymi niszami w przestrzeni kryptowalutowe. Oba sektory zgromadziły miliardy dolarów w wolumenie handlu i całkowitej zablokowanej wartości (TVL).

Hashrate Bitoina również odzyskuje siły

Tymczasem moc obliczeniowa w sieci Bitcoina również zaczęła odzyskiwać swoją wartość. Coraz więcej górników BTC wznawia bowiem swoją działalność w bardziej przyjaznych klimatach.

Wskaźniki on-chain, takie jak hashrate i dostosowanie trudności na blockchainie BTC pokazują, że najgorsze może być już za nami. Co ciekawe, hashrate Bitcoina wzrósł ponad dwukrotnie od najniższych wartości z 2021 roku i obecnie wynosi ponad 130 GH/s.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Ethereum (ETH) rośnie o 18% w ciągu 3 dni. Bitcoin przebije 48 000 USD

Pomijając wczorajszy krótki spadek ceny, bitcoin kontynuuje swój stopniowy ruch na północ, przekraczając 48 000 USD. Większość alternatywnych monet również jest na zielono. Na ich czele stoi ETH, który wzrósł o 6% w ciągu dnia i odzyskał poziom 3600 USD. Bitcoin przekracza 48 000 USD Po relatywnie stabilnym weekendzie, w którym BTC oscylował wokół 46 […]

Sieć Solana doświadczyła poważnej awarii

Solana, sieć blockchain rywalizująca z Ethereum, której natywna kryptowaluta w ostatnich miesiącach zyskała tysiące procent na wartości, padła ofiarą awarii. Szczegóły z Solscan pokazują, że ostatni blok sieci został wyprodukowany tuż przed godziną 12:00 UTC (8:00 ET). Oficjalne konto Solana początkowo zatweetowało, że sieć mainnet-beta "doświadcza sporadycznej niestabilności". W komunikacie, który został opublikowany kilka godzin […]

Hashrate Ethereum (ETH) osiąga rekord wszechczasów

Hashrate Ethereum osiągnął ostatnio nowy rekord wszech czasów (ATH). Wszystko za sprawą górników, którzy przenieśli się i wznowili działalność po ostatnich zakazach Chin. Chińska blokada zakłóca rajd Ethereum Przypomnijmy, że hashrate Ethereum osiągnął szczyt 632,8 TH/s w dniu 19 maja 2021 r. W tym czasie miała miejsce wzmożona aktywność w sieci, ponieważ token ETH osiągnął […]

Bitcoin spada do 44 000 USD. ADA traci 12% po wprowadzeniu smart kontraktów

Bitcoin próbował ponownie przebić się powyżej 46 000 USD. Niestety, po raz kolejny został odrzucony i od tego czasu stracił 2 000 USD. Większość altcoinów również się wykrwawiła, wliczając w to masywne spadki znajdujących się ostatnio na fali projektów Solana i Terra. Bitcoin zawodzi przy 46 000 USD Na niestabilnym rynku kryptowalut wiele może się […]

Bitcoin (BTC) stoi w miejscu. Tezos (XTZ) wznosi się na 4-miesięczny szczyt

Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin kontynuował konsolidację. Nie udało mu się zdecydowanie naruszyć poziomu 47 000 USD i powrócił do ceny 46 000 USD. Większość alternatywnych monet również spadła w korelacji z pierwotną kryptowalutą. Do nielicznych wyjątków należy Tezos, którego wartość wzrosła o 25% w ciągu jednego dnia. Alty na czerwono. Tezos (XTZ) wyjątkiem […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram