Hashrate Ethereum (ETH) osiąga rekord wszechczasów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 września 2021
ikona autora biały
ethereum hash rate

Hashrate Ethereum osiągnął ostatnio nowy rekord wszech czasów (ATH). Wszystko za sprawą górników, którzy przenieśli się i wznowili działalność po ostatnich zakazach Chin.

Chińska blokada zakłóca rajd Ethereum

Przypomnijmy, że hashrate Ethereum osiągnął szczyt 632,8 TH/s w dniu 19 maja 2021 r. W tym czasie miała miejsce wzmożona aktywność w sieci, ponieważ token ETH osiągnął ATH powyżej 4300 USD,

Później jednak chińskie władze rozpoczęły całkowitą rozprawę z rynkiem kryptowalut, w szczególności z wydobyciem.

Ten ruch nie tylko spowodował spadek ceny Ethereum (ETH) z 3 399 USD do 2 502 USD, ale także zaszkodził hash rate sieci. Moc wydobycia spadła do trzymiesięcznego minimum. Stało się tak, ponieważ górnicy nie mieli żadnego wyjścia. Musieli zamknąć swoje kopalnie i przenieść się do krajów, które mają bardziej przyjazne regulacje kryptowalutowe.

Hashrate Ethereum osiąga ATH

Teraz, liczba górników ETH w Chinach zmniejszyła się i wydaje się, że wielu z nich wznowiło działalność w innych regionach. Jest to widoczne po rosnącej mocy obliczeniowej w sieci.

Według danych Etherscan, hashrate Ethereum osiągnął w niedzielę najwyższy w historii poziom 715,4 TH/s. Wskazuje to, że górnicy otrząsnęli się już ze skutków chińskiej blokady.

Górnicy znajdują pocieszenie w NFT i DeFi

Górnicy Ethereum wykazali się odpornością w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pomimo chińskiego FUDu i hard forka London, który został wdrożony na początku zeszłego miesiąca.

Aktualizacja, która jest integralną częścią drogi sieci do wersji 2.0, ostatecznie sprawi, że Ethereum przejdzie z algorytmu proof-of-work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS).

Hard fork London wprowadzono w celu zmniejszenia opłat sieciowych poprzez algorytmicznie zniszczenie ustalonej opłaty bazowej związanej z przetwarzaniem transakcji.

Według danych Dune Analytics, od czasu hard forka spalono już ponad 290 000 ETH (967 milionów dolarów), które pierwotnie miały być przyznawane jako nagrody dla górników.

Wraz z aktualizacją, wielu wierzyło, że nastąpi masowy exodus górników z Ethereum do powiązanych sieci, takich jak Solana i inne. Spekulacje te jednak się nie sprawdziły. Górnicy Ethereum wciąż kopią, ponieważ popyt na monetę ciągle rośnie, zarówno ze strony inwestorów inwestujących w niewymienne tokeny (NFT), jak i zdecentralizowane aplikacje (DeFi).

Zarówno NFT jak i DeFi są obecnie dwiema najgorętszymi niszami w przestrzeni kryptowalutowe. Oba sektory zgromadziły miliardy dolarów w wolumenie handlu i całkowitej zablokowanej wartości (TVL).

Hashrate Bitoina również odzyskuje siły

Tymczasem moc obliczeniowa w sieci Bitcoina również zaczęła odzyskiwać swoją wartość. Coraz więcej górników BTC wznawia bowiem swoją działalność w bardziej przyjaznych klimatach.

Wskaźniki on-chain, takie jak hashrate i dostosowanie trudności na blockchainie BTC pokazują, że najgorsze może być już za nami. Co ciekawe, hashrate Bitcoina wzrósł ponad dwukrotnie od najniższych wartości z 2021 roku i obecnie wynosi ponad 130 GH/s.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram