kryptowaluty 2 - logo

Hashrate Ethereum (ETH) osiąga rekord wszechczasów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 września 2021
ikona autora biały
ethereum hash rate

Hashrate Ethereum osiągnął ostatnio nowy rekord wszech czasów (ATH). Wszystko za sprawą górników, którzy przenieśli się i wznowili działalność po ostatnich zakazach Chin.

Chińska blokada zakłóca rajd Ethereum

Przypomnijmy, że hashrate Ethereum osiągnął szczyt 632,8 TH/s w dniu 19 maja 2021 r. W tym czasie miała miejsce wzmożona aktywność w sieci, ponieważ token ETH osiągnął ATH powyżej 4300 USD,

Później jednak chińskie władze rozpoczęły całkowitą rozprawę z rynkiem kryptowalut, w szczególności z wydobyciem.

Ten ruch nie tylko spowodował spadek ceny Ethereum (ETH) z 3 399 USD do 2 502 USD, ale także zaszkodził hash rate sieci. Moc wydobycia spadła do trzymiesięcznego minimum. Stało się tak, ponieważ górnicy nie mieli żadnego wyjścia. Musieli zamknąć swoje kopalnie i przenieść się do krajów, które mają bardziej przyjazne regulacje kryptowalutowe.

Hashrate Ethereum osiąga ATH

Teraz, liczba górników ETH w Chinach zmniejszyła się i wydaje się, że wielu z nich wznowiło działalność w innych regionach. Jest to widoczne po rosnącej mocy obliczeniowej w sieci.

Według danych Etherscan, hashrate Ethereum osiągnął w niedzielę najwyższy w historii poziom 715,4 TH/s. Wskazuje to, że górnicy otrząsnęli się już ze skutków chińskiej blokady.

Górnicy znajdują pocieszenie w NFT i DeFi

Górnicy Ethereum wykazali się odpornością w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pomimo chińskiego FUDu i hard forka London, który został wdrożony na początku zeszłego miesiąca.

Aktualizacja, która jest integralną częścią drogi sieci do wersji 2.0, ostatecznie sprawi, że Ethereum przejdzie z algorytmu proof-of-work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS).

Hard fork London wprowadzono w celu zmniejszenia opłat sieciowych poprzez algorytmicznie zniszczenie ustalonej opłaty bazowej związanej z przetwarzaniem transakcji.

Według danych Dune Analytics, od czasu hard forka spalono już ponad 290 000 ETH (967 milionów dolarów), które pierwotnie miały być przyznawane jako nagrody dla górników.

Wraz z aktualizacją, wielu wierzyło, że nastąpi masowy exodus górników z Ethereum do powiązanych sieci, takich jak Solana i inne. Spekulacje te jednak się nie sprawdziły. Górnicy Ethereum wciąż kopią, ponieważ popyt na monetę ciągle rośnie, zarówno ze strony inwestorów inwestujących w niewymienne tokeny (NFT), jak i zdecentralizowane aplikacje (DeFi).

Zarówno NFT jak i DeFi są obecnie dwiema najgorętszymi niszami w przestrzeni kryptowalutowe. Oba sektory zgromadziły miliardy dolarów w wolumenie handlu i całkowitej zablokowanej wartości (TVL).

Hashrate Bitoina również odzyskuje siły

Tymczasem moc obliczeniowa w sieci Bitcoina również zaczęła odzyskiwać swoją wartość. Coraz więcej górników BTC wznawia bowiem swoją działalność w bardziej przyjaznych klimatach.

Wskaźniki on-chain, takie jak hashrate i dostosowanie trudności na blockchainie BTC pokazują, że najgorsze może być już za nami. Co ciekawe, hashrate Bitcoina wzrósł ponad dwukrotnie od najniższych wartości z 2021 roku i obecnie wynosi ponad 130 GH/s.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynki kryptowalut odzyskują 300 miliardów dolarów, Bitcoin celuje w 50 tysięcy dolarów

Po wczorajszym ogromnym krachu bitcoin odbił się od dna i zyskał prawie 8 000 dolarów. Większość altcoinów również jest teraz na zielono. Ethereum odzyskało poziom 4200 USD, a Terra (LUNA) osiągnęła kolejny rekord wszech czasów. Próby odzyskania pozycji przez Bitcoina Branża kryptowalutowa jest dobrze znana z bardzo zmiennych ruchów cenowych, a wczorajszy dzień był tego […]

Charlie Munger życzyłby sobie, aby kryptowaluty nigdy nie zostały wynalezione

Branża aktywów cyfrowych odnotowała jak dotąd imponujący rok, w którym wiele kryptowalut osiągnęło rekordowo wysokie ceny. Liczni eksperci i osoby publiczne okazały swoje wsparcie, podkreślając zalety tej klasy aktywów, a globalne instytucje zaczęły dywersyfikować swoje portfele za pomocą bitcoina lub innych alternatywnych monet. Jednak Charlie Munger - prawa ręka Warrena Buffetta - niedawno po raz […]

Adidas wchodzi w metaverse

Po nawiązaniu współpracy z Coinbase, Adidas dołączył do różnych influencerów NFT w ramach ich adaptacji do metawersum. Należą do nich Punks Comic, GMoney i Bored Ape Yacht Club (BAYC). Wejście w metaverse Adidas originals - pododdział Adidasa poświęcony stylowi życia i modzie - zatweetował dziś o swoim nowym partnerstwie. Póki co nie znamy zbyt wiele […]

10 najlepiej radzących sobie kryptowalut w listopadzie

Listopad był miesiącem pełnym wzlotów i upadków. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalutowego pozostała na niezmienionym poziomie około 2,65 biliona dolarów, ale cena Bitcoina spadła w tym samym okresie o nieco ponad 6%. Oznacza to, że altcoiny nabrały rozpędu. Może to być również potwierdzone przez spadającą dominację BTC. Udział Bitcoina w stosunku do całego rynku spadł o […]

Grayscale uruchamia fundusz Solana. Czy SOL osiągnie 300 USD?

Solana (SOL) utrzymała swoje zyski w dniu 30 listopada, ponieważ Grayscale Investments, największy fundusz kryptowalutowy na świecie, ogłosił, że doda SOL do swojej linii produktów. The digital asset class is growing, and we’re expanding our offerings along with it! Gain exposure to $SOL, the native token of the @Solana network, through new Grayscale #Solana Trust. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram