Hashrate Ethereum (ETH) osiąga rekord wszechczasów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 września 2021
ikona autora biały
ethereum hash rate

Hashrate Ethereum osiągnął ostatnio nowy rekord wszech czasów (ATH). Wszystko za sprawą górników, którzy przenieśli się i wznowili działalność po ostatnich zakazach Chin.

Chińska blokada zakłóca rajd Ethereum

Przypomnijmy, że hashrate Ethereum osiągnął szczyt 632,8 TH/s w dniu 19 maja 2021 r. W tym czasie miała miejsce wzmożona aktywność w sieci, ponieważ token ETH osiągnął ATH powyżej 4300 USD,

Później jednak chińskie władze rozpoczęły całkowitą rozprawę z rynkiem kryptowalut, w szczególności z wydobyciem.

Ten ruch nie tylko spowodował spadek ceny Ethereum (ETH) z 3 399 USD do 2 502 USD, ale także zaszkodził hash rate sieci. Moc wydobycia spadła do trzymiesięcznego minimum. Stało się tak, ponieważ górnicy nie mieli żadnego wyjścia. Musieli zamknąć swoje kopalnie i przenieść się do krajów, które mają bardziej przyjazne regulacje kryptowalutowe.

Hashrate Ethereum osiąga ATH

Teraz, liczba górników ETH w Chinach zmniejszyła się i wydaje się, że wielu z nich wznowiło działalność w innych regionach. Jest to widoczne po rosnącej mocy obliczeniowej w sieci.

Według danych Etherscan, hashrate Ethereum osiągnął w niedzielę najwyższy w historii poziom 715,4 TH/s. Wskazuje to, że górnicy otrząsnęli się już ze skutków chińskiej blokady.

Górnicy znajdują pocieszenie w NFT i DeFi

Górnicy Ethereum wykazali się odpornością w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pomimo chińskiego FUDu i hard forka London, który został wdrożony na początku zeszłego miesiąca.

Aktualizacja, która jest integralną częścią drogi sieci do wersji 2.0, ostatecznie sprawi, że Ethereum przejdzie z algorytmu proof-of-work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS).

Hard fork London wprowadzono w celu zmniejszenia opłat sieciowych poprzez algorytmicznie zniszczenie ustalonej opłaty bazowej związanej z przetwarzaniem transakcji.

Według danych Dune Analytics, od czasu hard forka spalono już ponad 290 000 ETH (967 milionów dolarów), które pierwotnie miały być przyznawane jako nagrody dla górników.

Wraz z aktualizacją, wielu wierzyło, że nastąpi masowy exodus górników z Ethereum do powiązanych sieci, takich jak Solana i inne. Spekulacje te jednak się nie sprawdziły. Górnicy Ethereum wciąż kopią, ponieważ popyt na monetę ciągle rośnie, zarówno ze strony inwestorów inwestujących w niewymienne tokeny (NFT), jak i zdecentralizowane aplikacje (DeFi).

Zarówno NFT jak i DeFi są obecnie dwiema najgorętszymi niszami w przestrzeni kryptowalutowe. Oba sektory zgromadziły miliardy dolarów w wolumenie handlu i całkowitej zablokowanej wartości (TVL).

Hashrate Bitoina również odzyskuje siły

Tymczasem moc obliczeniowa w sieci Bitcoina również zaczęła odzyskiwać swoją wartość. Coraz więcej górników BTC wznawia bowiem swoją działalność w bardziej przyjaznych klimatach.

Wskaźniki on-chain, takie jak hashrate i dostosowanie trudności na blockchainie BTC pokazują, że najgorsze może być już za nami. Co ciekawe, hashrate Bitcoina wzrósł ponad dwukrotnie od najniższych wartości z 2021 roku i obecnie wynosi ponad 130 GH/s.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Analityk Bloomberga: "Bitcoin może prześcignąć złoto"

Znany analityk rynku towarowego w Bloomberg, Mike McGlone, przedstawił kolejną prognozę dotyczącą bitcoina (BTC). Tym razem w odniesieniu do króla wszystkich towarów; złota. Według McGlone'a, bitcoin przygotowuje się do ostatecznego rywalizowania z metalem szlachetnym. Bitcoin a złoto McGlone poinformował o tym wczoraj na Twitterze. Tym samym podtrzymuje on swoje pozytywne oczekiwania co do przyszłości bitcoina. […]

Senator Lummis uważa teraz, że eter jest papierem wartościowym

Jeszcze jeden amerykański polityk w centrum regulacji branży kryptowalutowej zmienił stanowisko w sprawie klasyfikacji prawnej Etheru. Senator Cynthia Lummis (R-WY) wyjawiła w środę, że obecnie postrzega drugą największą kryptowalutę jako papier wartościowy - nie towar. Bitcoin jest jedynym towarem kryptowalutowym: Lummis Lummis wyraziła swój zmieniony pogląd na aktywo za pomocą CoinDesk we wtorek podczas omawiania […]

Sprawa Ripple vs SEC dobiega końca

Dwuletnia batalia Ripple z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dobiega końca. Firma kryptowalutowa złożyła odpowiedź i to wydaje się być już ostatnia linia obrony. Dumny z obrony Ripple'a Radca prawny Ripple Stuart Alderoty poinformował, że odpowiedź była już ostatnią. Pisze on, że firma zwróciła się do sądu o wydanie orzeczenia na korzyść Ripple. […]

Jak szeroko rozprzestrzenia się zaraza FTX? Spółki dotknięte kryzysem

Upadek giełdy kryptowalut FTX przejdzie do historii jako jeden z najczarniejszych momentów w historii kryptowalut. Firma doświadczyła poważnych problemów z płynnością w listopadzie i nie mogła honorować wniosków o wypłatę swoich klientów. Binance - największa na świecie platforma kryptowalutowa - była gotowa przejąć giełdę, ale po audycie odstąpiła od umowy. FTX nie mógł znaleźć rozwiązania […]

Rośnie popyt na koparki w Rosji

Popyt na minery ASIC w Rosji wzrósł znacząco w czwartym kwartale z powodu spadku ich cen. Informację o tym podał "Kommersant". Jak podaje dystrybutor Chilkoot, sprzedaż za dwa miesiące czwartego kwartału przekroczyła wolumeny za cały trzeci kwartał, a za dziewięć miesięcy była o 65% wyższa niż przed rokiem. W BitRiver popyt na dziesięć miesięcy 2022 […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram