Gubernator Kalifornii chce przyspieszyć wdrażanie technologii blockchain

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2022
ikona autora biały
kalifornia

Gubernator Kalifornii - Gavin Newsom - wprowadził rozporządzenie wykonawcze w sprawie aktywów cyfrowych, mające na celu ustanowienie ram regulacyjnych dla branży i przyspieszenie przyjęcia blockchain.

Czy Kalifornia stanie się centrum kryptowalutowym?

Gubernator stanu USA o największej gospodarce wydał rozporządzenie wykonawcze w sprawie kryptowalut, które określa roadmap dla regulacji i ochrony konsumentów. Analizuje również, w jaki sposób aktywa cyfrowe i technologia blockchain mogą zostać włączone do kalifornijskich firm.

Dee Dee Myers - starszy doradca gubernatora Gavina Newsoma - zauważył, że zachodni stan jest preferowaną lokalizacją dla firm związanych z kryptowalutami. W związku z tym lokalne władze będą dążyć do wspierania ich wysiłków za pomocą przyjaznych przepisów:

Spośród 800 firm blockchain w Ameryce Północnej, około jedna czwarta z nich znajduje się w Kalifornii, czyli znacznie więcej niż w jakimkolwiek innym stanie. Słyszeliśmy od tak wielu z nich, że chcą tu być i chcemy im w tym pomóc w sposób odpowiedzialny.

Rozporządzenie wykonawcze Newsoma ma na celu "stworzenie przejrzystego i spójnego środowiska biznesowego dla firm działających w branży blockchain, w tym aktywów kryptowalutowych i powiązanych z nimi technologii finansowych." Dyrektywa ma "zharmonizować" przepisy federalne i kalifornijskie oraz zrównoważyć korzyści i zagrożenia dla konsumentów w handlu bitcoinem i altcoinami.

Ponadto zarządzenie skupi się na takich kwestiach, jak zużycie energii podczas wydobywania kryptowalut, zagrożenia klimatyczne oraz wykorzystywanie aktywów cyfrowych w działalności przestępczej. Myers podsumowuje:

Możliwości są niemal nieograniczone. Możemy zrobić takie rzeczy, jak usunięcie pośredników z transakcji dotyczących nieruchomości, a nawet samochodów. Możemy wykorzystać je do ochrony tożsamości ludzi i zapewnić im korzyści dzięki usługom rządowym. Jeśli sprzedajemy jednostki emisji dwutlenku węgla, możemy upewnić się, że ten sam las nie jest sprzedawany dwa razy i że istnieje przejrzysty zapis.

Obecnie w 37 stanach USA trwają prace nad przepisami dotyczącymi aktywów cyfrowych. W lutym New Hampshire wydało rozporządzenie wykonawcze, w którym zaproponowało nowe przepisy dotyczące BTC,

Rozporządzenie wykonawcze Bidena w sprawie kryptowalut

Dwa miesiące temu prezydent USA - Joe Biden - wydał pierwsze w historii Białego Domu rozporządzenie wykonawcze w sprawie aktywów cyfrowych. W dokumencie uznano wzrost kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat i przedstawiono, w jaki sposób mogą one przynieść korzyści amerykańskiemu społeczeństwu:

Wzrost znaczenia aktywów cyfrowych stwarza okazję do wzmocnienia amerykańskiego przywództwa w globalnym systemie finansowym i na granicy technologii.

W dyrektywie zauważono jednak, że wykorzystanie kryptowalut kryje w sobie ryzyko, w związku z czym inwestorzy powinni mieć zapewnioną maksymalną ochronę podczas zagłębiania się w tę klasę aktywów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram