Gubernator Kalifornii chce przyspieszyć wdrażanie technologii blockchain

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2022
ikona autora biały
kalifornia

Gubernator Kalifornii - Gavin Newsom - wprowadził rozporządzenie wykonawcze w sprawie aktywów cyfrowych, mające na celu ustanowienie ram regulacyjnych dla branży i przyspieszenie przyjęcia blockchain.

Czy Kalifornia stanie się centrum kryptowalutowym?

Gubernator stanu USA o największej gospodarce wydał rozporządzenie wykonawcze w sprawie kryptowalut, które określa roadmap dla regulacji i ochrony konsumentów. Analizuje również, w jaki sposób aktywa cyfrowe i technologia blockchain mogą zostać włączone do kalifornijskich firm.

Dee Dee Myers - starszy doradca gubernatora Gavina Newsoma - zauważył, że zachodni stan jest preferowaną lokalizacją dla firm związanych z kryptowalutami. W związku z tym lokalne władze będą dążyć do wspierania ich wysiłków za pomocą przyjaznych przepisów:

Spośród 800 firm blockchain w Ameryce Północnej, około jedna czwarta z nich znajduje się w Kalifornii, czyli znacznie więcej niż w jakimkolwiek innym stanie. Słyszeliśmy od tak wielu z nich, że chcą tu być i chcemy im w tym pomóc w sposób odpowiedzialny.

Rozporządzenie wykonawcze Newsoma ma na celu "stworzenie przejrzystego i spójnego środowiska biznesowego dla firm działających w branży blockchain, w tym aktywów kryptowalutowych i powiązanych z nimi technologii finansowych." Dyrektywa ma "zharmonizować" przepisy federalne i kalifornijskie oraz zrównoważyć korzyści i zagrożenia dla konsumentów w handlu bitcoinem i altcoinami.

Ponadto zarządzenie skupi się na takich kwestiach, jak zużycie energii podczas wydobywania kryptowalut, zagrożenia klimatyczne oraz wykorzystywanie aktywów cyfrowych w działalności przestępczej. Myers podsumowuje:

Możliwości są niemal nieograniczone. Możemy zrobić takie rzeczy, jak usunięcie pośredników z transakcji dotyczących nieruchomości, a nawet samochodów. Możemy wykorzystać je do ochrony tożsamości ludzi i zapewnić im korzyści dzięki usługom rządowym. Jeśli sprzedajemy jednostki emisji dwutlenku węgla, możemy upewnić się, że ten sam las nie jest sprzedawany dwa razy i że istnieje przejrzysty zapis.

Obecnie w 37 stanach USA trwają prace nad przepisami dotyczącymi aktywów cyfrowych. W lutym New Hampshire wydało rozporządzenie wykonawcze, w którym zaproponowało nowe przepisy dotyczące BTC,

Rozporządzenie wykonawcze Bidena w sprawie kryptowalut

Dwa miesiące temu prezydent USA - Joe Biden - wydał pierwsze w historii Białego Domu rozporządzenie wykonawcze w sprawie aktywów cyfrowych. W dokumencie uznano wzrost kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat i przedstawiono, w jaki sposób mogą one przynieść korzyści amerykańskiemu społeczeństwu:

Wzrost znaczenia aktywów cyfrowych stwarza okazję do wzmocnienia amerykańskiego przywództwa w globalnym systemie finansowym i na granicy technologii.

W dyrektywie zauważono jednak, że wykorzystanie kryptowalut kryje w sobie ryzyko, w związku z czym inwestorzy powinni mieć zapewnioną maksymalną ochronę podczas zagłębiania się w tę klasę aktywów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram