Gubernator Kalifornii chce przyspieszyć wdrażanie technologii blockchain

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 maja 2022
ikona autora biały
kalifornia

Gubernator Kalifornii - Gavin Newsom - wprowadził rozporządzenie wykonawcze w sprawie aktywów cyfrowych, mające na celu ustanowienie ram regulacyjnych dla branży i przyspieszenie przyjęcia blockchain.

Czy Kalifornia stanie się centrum kryptowalutowym?

Gubernator stanu USA o największej gospodarce wydał rozporządzenie wykonawcze w sprawie kryptowalut, które określa roadmap dla regulacji i ochrony konsumentów. Analizuje również, w jaki sposób aktywa cyfrowe i technologia blockchain mogą zostać włączone do kalifornijskich firm.

Dee Dee Myers - starszy doradca gubernatora Gavina Newsoma - zauważył, że zachodni stan jest preferowaną lokalizacją dla firm związanych z kryptowalutami. W związku z tym lokalne władze będą dążyć do wspierania ich wysiłków za pomocą przyjaznych przepisów:

Spośród 800 firm blockchain w Ameryce Północnej, około jedna czwarta z nich znajduje się w Kalifornii, czyli znacznie więcej niż w jakimkolwiek innym stanie. Słyszeliśmy od tak wielu z nich, że chcą tu być i chcemy im w tym pomóc w sposób odpowiedzialny.

Rozporządzenie wykonawcze Newsoma ma na celu "stworzenie przejrzystego i spójnego środowiska biznesowego dla firm działających w branży blockchain, w tym aktywów kryptowalutowych i powiązanych z nimi technologii finansowych." Dyrektywa ma "zharmonizować" przepisy federalne i kalifornijskie oraz zrównoważyć korzyści i zagrożenia dla konsumentów w handlu bitcoinem i altcoinami.

Ponadto zarządzenie skupi się na takich kwestiach, jak zużycie energii podczas wydobywania kryptowalut, zagrożenia klimatyczne oraz wykorzystywanie aktywów cyfrowych w działalności przestępczej. Myers podsumowuje:

Możliwości są niemal nieograniczone. Możemy zrobić takie rzeczy, jak usunięcie pośredników z transakcji dotyczących nieruchomości, a nawet samochodów. Możemy wykorzystać je do ochrony tożsamości ludzi i zapewnić im korzyści dzięki usługom rządowym. Jeśli sprzedajemy jednostki emisji dwutlenku węgla, możemy upewnić się, że ten sam las nie jest sprzedawany dwa razy i że istnieje przejrzysty zapis.

Obecnie w 37 stanach USA trwają prace nad przepisami dotyczącymi aktywów cyfrowych. W lutym New Hampshire wydało rozporządzenie wykonawcze, w którym zaproponowało nowe przepisy dotyczące BTC,

Rozporządzenie wykonawcze Bidena w sprawie kryptowalut

Dwa miesiące temu prezydent USA - Joe Biden - wydał pierwsze w historii Białego Domu rozporządzenie wykonawcze w sprawie aktywów cyfrowych. W dokumencie uznano wzrost kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat i przedstawiono, w jaki sposób mogą one przynieść korzyści amerykańskiemu społeczeństwu:

Wzrost znaczenia aktywów cyfrowych stwarza okazję do wzmocnienia amerykańskiego przywództwa w globalnym systemie finansowym i na granicy technologii.

W dyrektywie zauważono jednak, że wykorzystanie kryptowalut kryje w sobie ryzyko, w związku z czym inwestorzy powinni mieć zapewnioną maksymalną ochronę podczas zagłębiania się w tę klasę aktywów.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram