Grayscale uruchamia fundusz Solana. Czy SOL osiągnie 300 USD?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 grudnia 2021
ikona autora biały
solana sol

Solana (SOL) utrzymała swoje zyski w dniu 30 listopada, ponieważ Grayscale Investments, największy fundusz kryptowalutowy na świecie, ogłosił, że doda SOL do swojej linii produktów.

SOL za 300 dolarów?

SOL wzrósł do prawie 217,50$ po ponad 6,50% zysku w ciągu dnia. Zwyżki tokena Solana nastąpiły przede wszystkim w ramach ruchu powrotnego, który rozpoczął się 28 listopada, kiedy to odbił się o ponad 20% po przetestowaniu niezawodnej wielomiesięcznej linii trendu wzrostowego jako wsparcia (w pobliżu $190), jak pokazano na poniższym wykresie.

wykres przedstawiający wzrost SOL

Ostatnia sesja kupna w pobliżu wsparcia linii trendu pomogła również wypchnąć SOL ponad linię 23,6 Fib (~$204) wykresu Fibonacciego, rysowanego od $23,22-swing low do $260,69-swing high. W rezultacie, poziom cenowy 260 dolarów wydaje się być ostatnią linią obrony pomiędzy SOL a nowym rekordowym maksimum.

"SOL, chociaż, wygląda jak wyczerpanie, nadal $300-coś jest możliwe (w tym sezonie)," zauważył @fomocapdao, niezależny analityk rynku, dodając:

"To zależy od całego [ekosystemu choć], czyli TVL, NFT, Tabasco, zapowiedzi zapowiedzi".

"Ciągły apetyt" na Solanę

Decyzja Grayscale o dodaniu Solany do swojego portfolio usług obiecała, że SOL stanie się widoczny dla większej liczby inwestorów o wysokich dochodach i inwestorów instytucjonalnych.

Wynika to przede wszystkim z niesamowitego wzrostu Solany jako projektu blockchain w 2021 roku. Protokół warstwy pierwszej wyłonił się jako rywal dla innej platformy inteligentnych kontraktów Ethereum po zapewnieniu użytkownikom jednej z najniższych kosztów i najszybszych ksiąg publicznych.

porównanie kryptowaluty Solana do innych

Ekosystem Solany przyciągnął ponad 500 projektów z zakresu zdecentralizowanych finansów (DeFi), niewymiennych tokenów (NFT), Web 3.0 i innych sektorów. Obecnie posiada on 1.2 mln aktywnych użytkowników w sieci. Wśród nich jest Serum, zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych wspierana przez FTX miliardera Sama Bankman-Frieda i Alamada Research.

W rezultacie cena SOL, który działa jako token opłat i stakingu wewnątrz ekosystemu Solana, wzrosła o ponad 10 700% w ciągu roku, a jego kapitalizacja rynkowa w listopadzie osiągnęła szczyt w pobliżu 77,93 miliarda dolarów.

wykres przedstawiający wzrost cen SOL

Obecnie wyceniany na ponad 70 miliardów dolarów, Solana jest nadal czwartym co do wielkości blockchainem pod względem kapitalizacji rynkowej, przy czym dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein zauważył, że istnieje już "ciągły apetyt" wśród inwestorów, aby uzyskać ekspozycję w tym projekcie.

Oświadczenia pojawiły się po tym, jak Coinshares, firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Londynie, odnotowała napływ kapitału netto o wartości ponad 250 milionów dolarów do opartych na SOL produktów exchange-traded (ETP). Tylko w tym miesiącu ETP Solana przyciągnęły około 42,2 miliona dolarów, podkreślił Coinshares w swoim raporcie z 29 listopada.

Pomimo wezwań, aby SOL osiągnął 300 dolarów, token nadal stoi w obliczu ryzyka z powodu kilku ogólnych problemów, w tym nadmiernych wycen na wykresach w dłuższych ramach czasowych i możliwości wystąpienia awarii sieci.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram