Grayscale uruchamia fundusz Solana. Czy SOL osiągnie 300 USD?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 grudnia 2021
ikona autora biały
solana sol

Solana (SOL) utrzymała swoje zyski w dniu 30 listopada, ponieważ Grayscale Investments, największy fundusz kryptowalutowy na świecie, ogłosił, że doda SOL do swojej linii produktów.

SOL za 300 dolarów?

SOL wzrósł do prawie 217,50$ po ponad 6,50% zysku w ciągu dnia. Zwyżki tokena Solana nastąpiły przede wszystkim w ramach ruchu powrotnego, który rozpoczął się 28 listopada, kiedy to odbił się o ponad 20% po przetestowaniu niezawodnej wielomiesięcznej linii trendu wzrostowego jako wsparcia (w pobliżu $190), jak pokazano na poniższym wykresie.

wykres przedstawiający wzrost SOL

Ostatnia sesja kupna w pobliżu wsparcia linii trendu pomogła również wypchnąć SOL ponad linię 23,6 Fib (~$204) wykresu Fibonacciego, rysowanego od $23,22-swing low do $260,69-swing high. W rezultacie, poziom cenowy 260 dolarów wydaje się być ostatnią linią obrony pomiędzy SOL a nowym rekordowym maksimum.

"SOL, chociaż, wygląda jak wyczerpanie, nadal $300-coś jest możliwe (w tym sezonie)," zauważył @fomocapdao, niezależny analityk rynku, dodając:

"To zależy od całego [ekosystemu choć], czyli TVL, NFT, Tabasco, zapowiedzi zapowiedzi".

"Ciągły apetyt" na Solanę

Decyzja Grayscale o dodaniu Solany do swojego portfolio usług obiecała, że SOL stanie się widoczny dla większej liczby inwestorów o wysokich dochodach i inwestorów instytucjonalnych.

Wynika to przede wszystkim z niesamowitego wzrostu Solany jako projektu blockchain w 2021 roku. Protokół warstwy pierwszej wyłonił się jako rywal dla innej platformy inteligentnych kontraktów Ethereum po zapewnieniu użytkownikom jednej z najniższych kosztów i najszybszych ksiąg publicznych.

porównanie kryptowaluty Solana do innych

Ekosystem Solany przyciągnął ponad 500 projektów z zakresu zdecentralizowanych finansów (DeFi), niewymiennych tokenów (NFT), Web 3.0 i innych sektorów. Obecnie posiada on 1.2 mln aktywnych użytkowników w sieci. Wśród nich jest Serum, zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych wspierana przez FTX miliardera Sama Bankman-Frieda i Alamada Research.

W rezultacie cena SOL, który działa jako token opłat i stakingu wewnątrz ekosystemu Solana, wzrosła o ponad 10 700% w ciągu roku, a jego kapitalizacja rynkowa w listopadzie osiągnęła szczyt w pobliżu 77,93 miliarda dolarów.

wykres przedstawiający wzrost cen SOL

Obecnie wyceniany na ponad 70 miliardów dolarów, Solana jest nadal czwartym co do wielkości blockchainem pod względem kapitalizacji rynkowej, przy czym dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein zauważył, że istnieje już "ciągły apetyt" wśród inwestorów, aby uzyskać ekspozycję w tym projekcie.

Oświadczenia pojawiły się po tym, jak Coinshares, firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Londynie, odnotowała napływ kapitału netto o wartości ponad 250 milionów dolarów do opartych na SOL produktów exchange-traded (ETP). Tylko w tym miesiącu ETP Solana przyciągnęły około 42,2 miliona dolarów, podkreślił Coinshares w swoim raporcie z 29 listopada.

Pomimo wezwań, aby SOL osiągnął 300 dolarów, token nadal stoi w obliczu ryzyka z powodu kilku ogólnych problemów, w tym nadmiernych wycen na wykresach w dłuższych ramach czasowych i możliwości wystąpienia awarii sieci.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram