Grayscale uruchamia fundusz Solana. Czy SOL osiągnie 300 USD?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 grudnia 2021
ikona autora biały
solana sol

Solana (SOL) utrzymała swoje zyski w dniu 30 listopada, ponieważ Grayscale Investments, największy fundusz kryptowalutowy na świecie, ogłosił, że doda SOL do swojej linii produktów.

SOL za 300 dolarów?

SOL wzrósł do prawie 217,50$ po ponad 6,50% zysku w ciągu dnia. Zwyżki tokena Solana nastąpiły przede wszystkim w ramach ruchu powrotnego, który rozpoczął się 28 listopada, kiedy to odbił się o ponad 20% po przetestowaniu niezawodnej wielomiesięcznej linii trendu wzrostowego jako wsparcia (w pobliżu $190), jak pokazano na poniższym wykresie.

Ostatnia sesja kupna w pobliżu wsparcia linii trendu pomogła również wypchnąć SOL ponad linię 23,6 Fib (~$204) wykresu Fibonacciego, rysowanego od $23,22-swing low do $260,69-swing high. W rezultacie, poziom cenowy 260 dolarów wydaje się być ostatnią linią obrony pomiędzy SOL a nowym rekordowym maksimum.

"SOL, chociaż, wygląda jak wyczerpanie, nadal $300-coś jest możliwe (w tym sezonie)," zauważył @fomocapdao, niezależny analityk rynku, dodając:

"To zależy od całego [ekosystemu choć], czyli TVL, NFT, Tabasco, zapowiedzi zapowiedzi".

"Ciągły apetyt" na Solanę

Decyzja Grayscale o dodaniu Solany do swojego portfolio usług obiecała, że SOL stanie się widoczny dla większej liczby inwestorów o wysokich dochodach i inwestorów instytucjonalnych.

Wynika to przede wszystkim z niesamowitego wzrostu Solany jako projektu blockchain w 2021 roku. Protokół warstwy pierwszej wyłonił się jako rywal dla innej platformy inteligentnych kontraktów Ethereum po zapewnieniu użytkownikom jednej z najniższych kosztów i najszybszych ksiąg publicznych.

Ekosystem Solany przyciągnął ponad 500 projektów z zakresu zdecentralizowanych finansów (DeFi), niewymiennych tokenów (NFT), Web 3.0 i innych sektorów. Obecnie posiada on 1.2 mln aktywnych użytkowników w sieci. Wśród nich jest Serum, zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych wspierana przez FTX miliardera Sama Bankman-Frieda i Alamada Research.

W rezultacie cena SOL, który działa jako token opłat i stakingu wewnątrz ekosystemu Solana, wzrosła o ponad 10 700% w ciągu roku, a jego kapitalizacja rynkowa w listopadzie osiągnęła szczyt w pobliżu 77,93 miliarda dolarów.

Obecnie wyceniany na ponad 70 miliardów dolarów, Solana jest nadal czwartym co do wielkości blockchainem pod względem kapitalizacji rynkowej, przy czym dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein zauważył, że istnieje już "ciągły apetyt" wśród inwestorów, aby uzyskać ekspozycję w tym projekcie.

Oświadczenia pojawiły się po tym, jak Coinshares, firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Londynie, odnotowała napływ kapitału netto o wartości ponad 250 milionów dolarów do opartych na SOL produktów exchange-traded (ETP). Tylko w tym miesiącu ETP Solana przyciągnęły około 42,2 miliona dolarów, podkreślił Coinshares w swoim raporcie z 29 listopada.

Pomimo wezwań, aby SOL osiągnął 300 dolarów, token nadal stoi w obliczu ryzyka z powodu kilku ogólnych problemów, w tym nadmiernych wycen na wykresach w dłuższych ramach czasowych i możliwości wystąpienia awarii sieci.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram