Grayscale uruchamia fundusz Solana. Czy SOL osiągnie 300 USD?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 grudnia 2021
ikona autora biały
solana sol

Solana (SOL) utrzymała swoje zyski w dniu 30 listopada, ponieważ Grayscale Investments, największy fundusz kryptowalutowy na świecie, ogłosił, że doda SOL do swojej linii produktów.

SOL za 300 dolarów?

SOL wzrósł do prawie 217,50$ po ponad 6,50% zysku w ciągu dnia. Zwyżki tokena Solana nastąpiły przede wszystkim w ramach ruchu powrotnego, który rozpoczął się 28 listopada, kiedy to odbił się o ponad 20% po przetestowaniu niezawodnej wielomiesięcznej linii trendu wzrostowego jako wsparcia (w pobliżu $190), jak pokazano na poniższym wykresie.

Ostatnia sesja kupna w pobliżu wsparcia linii trendu pomogła również wypchnąć SOL ponad linię 23,6 Fib (~$204) wykresu Fibonacciego, rysowanego od $23,22-swing low do $260,69-swing high. W rezultacie, poziom cenowy 260 dolarów wydaje się być ostatnią linią obrony pomiędzy SOL a nowym rekordowym maksimum.

"SOL, chociaż, wygląda jak wyczerpanie, nadal $300-coś jest możliwe (w tym sezonie)," zauważył @fomocapdao, niezależny analityk rynku, dodając:

"To zależy od całego [ekosystemu choć], czyli TVL, NFT, Tabasco, zapowiedzi zapowiedzi".

"Ciągły apetyt" na Solanę

Decyzja Grayscale o dodaniu Solany do swojego portfolio usług obiecała, że SOL stanie się widoczny dla większej liczby inwestorów o wysokich dochodach i inwestorów instytucjonalnych.

Wynika to przede wszystkim z niesamowitego wzrostu Solany jako projektu blockchain w 2021 roku. Protokół warstwy pierwszej wyłonił się jako rywal dla innej platformy inteligentnych kontraktów Ethereum po zapewnieniu użytkownikom jednej z najniższych kosztów i najszybszych ksiąg publicznych.

Ekosystem Solany przyciągnął ponad 500 projektów z zakresu zdecentralizowanych finansów (DeFi), niewymiennych tokenów (NFT), Web 3.0 i innych sektorów. Obecnie posiada on 1.2 mln aktywnych użytkowników w sieci. Wśród nich jest Serum, zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych wspierana przez FTX miliardera Sama Bankman-Frieda i Alamada Research.

W rezultacie cena SOL, który działa jako token opłat i stakingu wewnątrz ekosystemu Solana, wzrosła o ponad 10 700% w ciągu roku, a jego kapitalizacja rynkowa w listopadzie osiągnęła szczyt w pobliżu 77,93 miliarda dolarów.

Obecnie wyceniany na ponad 70 miliardów dolarów, Solana jest nadal czwartym co do wielkości blockchainem pod względem kapitalizacji rynkowej, przy czym dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein zauważył, że istnieje już "ciągły apetyt" wśród inwestorów, aby uzyskać ekspozycję w tym projekcie.

Oświadczenia pojawiły się po tym, jak Coinshares, firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Londynie, odnotowała napływ kapitału netto o wartości ponad 250 milionów dolarów do opartych na SOL produktów exchange-traded (ETP). Tylko w tym miesiącu ETP Solana przyciągnęły około 42,2 miliona dolarów, podkreślił Coinshares w swoim raporcie z 29 listopada.

Pomimo wezwań, aby SOL osiągnął 300 dolarów, token nadal stoi w obliczu ryzyka z powodu kilku ogólnych problemów, w tym nadmiernych wycen na wykresach w dłuższych ramach czasowych i możliwości wystąpienia awarii sieci.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram