kryptowaluty 2 - logo

Grayscale uruchamia fundusz Solana. Czy SOL osiągnie 300 USD?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 grudnia 2021
ikona autora biały
solana sol

Solana (SOL) utrzymała swoje zyski w dniu 30 listopada, ponieważ Grayscale Investments, największy fundusz kryptowalutowy na świecie, ogłosił, że doda SOL do swojej linii produktów.

SOL za 300 dolarów?

SOL wzrósł do prawie 217,50$ po ponad 6,50% zysku w ciągu dnia. Zwyżki tokena Solana nastąpiły przede wszystkim w ramach ruchu powrotnego, który rozpoczął się 28 listopada, kiedy to odbił się o ponad 20% po przetestowaniu niezawodnej wielomiesięcznej linii trendu wzrostowego jako wsparcia (w pobliżu $190), jak pokazano na poniższym wykresie.

Ostatnia sesja kupna w pobliżu wsparcia linii trendu pomogła również wypchnąć SOL ponad linię 23,6 Fib (~$204) wykresu Fibonacciego, rysowanego od $23,22-swing low do $260,69-swing high. W rezultacie, poziom cenowy 260 dolarów wydaje się być ostatnią linią obrony pomiędzy SOL a nowym rekordowym maksimum.

"SOL, chociaż, wygląda jak wyczerpanie, nadal $300-coś jest możliwe (w tym sezonie)," zauważył @fomocapdao, niezależny analityk rynku, dodając:

"To zależy od całego [ekosystemu choć], czyli TVL, NFT, Tabasco, zapowiedzi zapowiedzi".

"Ciągły apetyt" na Solanę

Decyzja Grayscale o dodaniu Solany do swojego portfolio usług obiecała, że SOL stanie się widoczny dla większej liczby inwestorów o wysokich dochodach i inwestorów instytucjonalnych.

Wynika to przede wszystkim z niesamowitego wzrostu Solany jako projektu blockchain w 2021 roku. Protokół warstwy pierwszej wyłonił się jako rywal dla innej platformy inteligentnych kontraktów Ethereum po zapewnieniu użytkownikom jednej z najniższych kosztów i najszybszych ksiąg publicznych.

Ekosystem Solany przyciągnął ponad 500 projektów z zakresu zdecentralizowanych finansów (DeFi), niewymiennych tokenów (NFT), Web 3.0 i innych sektorów. Obecnie posiada on 1.2 mln aktywnych użytkowników w sieci. Wśród nich jest Serum, zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych wspierana przez FTX miliardera Sama Bankman-Frieda i Alamada Research.

W rezultacie cena SOL, który działa jako token opłat i stakingu wewnątrz ekosystemu Solana, wzrosła o ponad 10 700% w ciągu roku, a jego kapitalizacja rynkowa w listopadzie osiągnęła szczyt w pobliżu 77,93 miliarda dolarów.

Obecnie wyceniany na ponad 70 miliardów dolarów, Solana jest nadal czwartym co do wielkości blockchainem pod względem kapitalizacji rynkowej, przy czym dyrektor generalny Grayscale Michael Sonnenshein zauważył, że istnieje już "ciągły apetyt" wśród inwestorów, aby uzyskać ekspozycję w tym projekcie.

Oświadczenia pojawiły się po tym, jak Coinshares, firma zarządzająca aktywami z siedzibą w Londynie, odnotowała napływ kapitału netto o wartości ponad 250 milionów dolarów do opartych na SOL produktów exchange-traded (ETP). Tylko w tym miesiącu ETP Solana przyciągnęły około 42,2 miliona dolarów, podkreślił Coinshares w swoim raporcie z 29 listopada.

Pomimo wezwań, aby SOL osiągnął 300 dolarów, token nadal stoi w obliczu ryzyka z powodu kilku ogólnych problemów, w tym nadmiernych wycen na wykresach w dłuższych ramach czasowych i możliwości wystąpienia awarii sieci.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Uruchomienie mainnetu SundaeSwap powoduje przeciążenie sieci na Cardano

Społeczność Cardano i reszta branży kryptowalutowej była podekscytowana, gdy inteligentne kontrakty zostały włączone do sieci po jej aktualizacji Alonzo w zeszłym roku. Jednak od tego czasu pojawiły się pewne drobne problemy. SundaeSwap wchodzi na Cardano Cztery miesiące później, pierwsza zdecentralizowana aplikacja (dApp) oparta na Cardano, SundaeSwap, uruchomiła swój mainnet po serii prywatnych i publicznych testów. […]

Komisarz SEC mówi, że kryptowaluty nie wymagają specjalnych ram regulacyjnych

Podczas gdy społeczność kryptowalutowa wzywa SEC do zapewnienia jaśniejszych regulacji dla branży, jeden z komisarzy agencji uważa inaczej. SEC nie musi wymyślać koła na nowo Allison Lee, komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), występując na wydarzeniu dot. regulacji kryptowalut, powiedział, że rynek ten nie potrzebuje specjalnych zasad. Według Lee: Zamiast realizować podejścia, które […]

Rząd Wielkiej Brytanii zaostrzy przepisy dot. reklam kryptowalut

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował swoje plany nałożenia rygorystycznych ograniczeń na reklamy kryptowalut. Zaostrzone przepisy koncentrują się głównie na wprowadzających w błąd reklamach, które mogą wyrządzić szkodę konsumentom. Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii opublikowało dziś plany rządu w zakresie przepisów otaczających wprowadzające w błąd kampanie promocyjne kryptowalut. Chociaż organ podkreślił swoją chęć wspierania innowacji, stara się regulować […]

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Mark Zuckerberg wykonał pierwszy ruch w kierunku uczynienia Facebooka królem metaverse, zmieniając jego nazwę na Meta. Teraz Microsoft odpowiada na to w ten sam sposób. Gigant oprogramowania ogłosił, że przejmuje Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Jest to jedna z największych transakcji w tej przestrzeni, która da Microsoftowi przewagę nad rywalami. Activision jest gigantem gier, […]

Brytyjski regulator płatności nakłada na Mastercard i 4 inne firmy kary w wysokości 33 mln funtów

Brytyjski Regulator Systemów Płatniczych (PSA) nałożył łączną karę w wysokości ponad 33 mln funtów na pięciu wydawców kart przedpłaconych: Mastercard, allpay, Advanced Payment Solutions, Prepaid Financial Services i Sulion. Powodem jest utworzenie kartelu i naruszenie obowiązującego w tym kraju prawa konkurencji. Pięć firm wcześniej zgodziło się nie konkurować i nie podbierać sobie nawzajem klientów na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram