Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 listopada 2022
ikona autora biały
grayscale

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami.

W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż scenariusz podobny do FTX jest prawie niemożliwy.

Grayscale: Fundusze są bezpieczne, zaufaj nam

Grayscale zapewnia, że każdy z jej produktów jest należycie zarejestrowany jako oddzielny podmiot z własnymi regulacjami. Wyjaśniają, że prawa i przepisy regulujące każdy z jego trustów kryptowalutowych zapobiegają sprzedaży, pożyczce lub innemu transferowi aktywów bazowych.

W kolejnym tweecie Grayscale zapewnia, że jego kryptowaluty są przechowywane przez usługę powierniczą świadczoną przez Coinbase, jedyną regulowaną i publicznie notowaną giełdę kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

Ale teraz przychodzi niewygodne pytanie. Co z dowodem na istnienie rezerw? Grayscale odmówiło zrobienia czegoś takiego, powołując się na względy bezpieczeństwa. Wyjaśniają, że Coinbase, jako powiernik, wykonuje okresowe audyty. Firma nie ujawni jednak adresów ani żadnych informacji uznanych za poufne, aby nie wpływać na charakter swoich produktów:

Czy Proof of Reserves naprawdę ma znaczenie?

Proof of Reserves jest po prostu sposobem dla użytkowników, aby udowodnić, że niezależny audytor zbadał i udowodnił rezerwy określonej giełdy lub firmy. Wykorzystuje Merkle Tree do przechwytywania danych i wykazania dowodów, które pozwalają użytkownikom zweryfikować, że ich fundusze zostały prawidłowo skontrolowane przez stronę trzecią.

Propozycja dowodu rezerw zaczęła robić dużo szumu w społeczności kryptowalutowej w następstwie upadku FTX, najnowszej ofiary krypto zimy.

Pomysł polega na zapewnieniu użytkownikom sposobu weryfikacji aktywów firmy za pomocą technik kryptograficznych, które zapewniają przejrzystość danych. Binance niedawno zgodził się na współpracę z Vitalikiem Buterinem, aby wdrożyć nowy protokół proof-of-reserves, który ma być bardziej wydajny i bezpieczny niż obecne metody.

Grayscale jest jednak nieugięty. Spółka twierdzi, że niektóre rzeczy powinny być utrzymywane w tajemnicy.

Grayscale posiada obecnie największy trust kryptowalutowy w branży, do tego stopnia, że był on uważany za najlepszy sposób na uzyskanie ekspozycji na rynek kryptowalut wśród klientów instytucjonalnych. Jednak po krypto zimie każda akcje trustu handlują około 40% poniżej ceny BTC jako aktywa bazowego.

Grayscale próbował również przekształcić swój trust w Bitcoin ETF, ale SEC nie dał mu zielonego światła.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Trudność kopania bitcoina osiąga ATH

Górnicy włączają coraz więcej maszyn. To popchnętło wskaźnik trudności wydobycia nowych Bitcoinów do najwyższego punktu w historii. W niedzielę po kolejnym przeliczeniu trudność kopania wzrosła o 4,68 proc. Trudność kopania ATH Poniższy wykres pokazuje jak zmieniał się poziom trudności Bitcoina na przestrzeni lat. Jest on dostosowywany co dwa tygodnie: jeśli w tym okresie górnicy dostarczyli […]

Krótkoterminowi inwestorzy Bitcoina realizują zyski

Według Glassnode, niektórzy inwestorzy Bitcoina sprzedają, póki mogą. Wszystko za sprawą faktu, że pierwotna kryptowaluta odzyskała w tym miesiącu poziom $23.000. Firma w swoim najnowszym raportcie analizuje ostatnie wzorce zachowań on-chain, wykazywane zarówno przez posiadaczy krótko-, jak i długoterminowych. The recent market rally has pushed #Bitcoin prices above $23k, surprising many investors. However, with higher […]

MFW zaleca 5-punktowy system regulacji kryptowalut

Podczas gdy globalni influencerzy spotkali się w Davos, MFW wydał zalecenia dotyczące kryptowalut dla globalnych regulatorów. W zależności od tego, kogo zapytasz, regulacja kryptowalut może zaszkodzić branży lub otworzyć ogromne nowe rynki dla normalnych inwestorów. W notatce opublikowanej w ciągu tygodnia, Międzynarodowy Fundusz Walutowy napisał: "W czasach stresu widzieliśmy niepowodzenia rynkowe stablecoinów, funduszy hedgingowych skoncentrowanych […]

PlanB otwiera kanał na YouTube

PlanB jest znanym analitykiem w świecie bitcoina. Ten anonimowy holender od lat dzielił się ciekawymi prognozami opartymi na swoim modelu stock-to-flow (S2F) i stosunkowo często miał rację. Teraz uruchomił kanał na YouTube, a jego pierwszy filmik możecie zobaczyć poniżej. PlanB wyjaśnia, jak działa jego model dla bitcoina Analityk jest niezwykle popularny na Twitterze. Posiada tam […]

Binance z siedzibą w Polsce

Największa platforma do handlu kryptowalutami pod względem wolumenów - Binance, uruchomiła nowy oddział w Polsce - Binance Poland sp. z o.o. Oznacza to, że giełda będzie podlegała polskim standardom regulacyjnym. Binance w Polsce Dotychczas Binance była uważana przez wielu jako "chińska giełda". Jej postrzeganie może się jednak zmienić. W dniu 18 lipca platforma uruchomiła bowiem […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram