Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 listopada 2022
ikona autora biały
grayscale

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami.

W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż scenariusz podobny do FTX jest prawie niemożliwy.

Grayscale: Fundusze są bezpieczne, zaufaj nam

Grayscale zapewnia, że każdy z jej produktów jest należycie zarejestrowany jako oddzielny podmiot z własnymi regulacjami. Wyjaśniają, że prawa i przepisy regulujące każdy z jego trustów kryptowalutowych zapobiegają sprzedaży, pożyczce lub innemu transferowi aktywów bazowych.

W kolejnym tweecie Grayscale zapewnia, że jego kryptowaluty są przechowywane przez usługę powierniczą świadczoną przez Coinbase, jedyną regulowaną i publicznie notowaną giełdę kryptowalut w Stanach Zjednoczonych.

Ale teraz przychodzi niewygodne pytanie. Co z dowodem na istnienie rezerw? Grayscale odmówiło zrobienia czegoś takiego, powołując się na względy bezpieczeństwa. Wyjaśniają, że Coinbase, jako powiernik, wykonuje okresowe audyty. Firma nie ujawni jednak adresów ani żadnych informacji uznanych za poufne, aby nie wpływać na charakter swoich produktów:

Czy Proof of Reserves naprawdę ma znaczenie?

Proof of Reserves jest po prostu sposobem dla użytkowników, aby udowodnić, że niezależny audytor zbadał i udowodnił rezerwy określonej giełdy lub firmy. Wykorzystuje Merkle Tree do przechwytywania danych i wykazania dowodów, które pozwalają użytkownikom zweryfikować, że ich fundusze zostały prawidłowo skontrolowane przez stronę trzecią.

Propozycja dowodu rezerw zaczęła robić dużo szumu w społeczności kryptowalutowej w następstwie upadku FTX, najnowszej ofiary krypto zimy.

Pomysł polega na zapewnieniu użytkownikom sposobu weryfikacji aktywów firmy za pomocą technik kryptograficznych, które zapewniają przejrzystość danych. Binance niedawno zgodził się na współpracę z Vitalikiem Buterinem, aby wdrożyć nowy protokół proof-of-reserves, który ma być bardziej wydajny i bezpieczny niż obecne metody.

Grayscale jest jednak nieugięty. Spółka twierdzi, że niektóre rzeczy powinny być utrzymywane w tajemnicy.

Grayscale posiada obecnie największy trust kryptowalutowy w branży, do tego stopnia, że był on uważany za najlepszy sposób na uzyskanie ekspozycji na rynek kryptowalut wśród klientów instytucjonalnych. Jednak po krypto zimie każda akcje trustu handlują około 40% poniżej ceny BTC jako aktywa bazowego.

Grayscale próbował również przekształcić swój trust w Bitcoin ETF, ale SEC nie dał mu zielonego światła.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest staking kryptowalut? Jak zacząć stakowanie?

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Omni Network (OMNI) - Nowa kryptowaluta w Binance Launchpool

Binance nie zwalnia tempa. Giełda dodała kolejny projekt do swojej platformy Binance Launchpool. Tym razem jest to kryptowaluta Omni Network (OMNI). W tym artykule rozłożymy ten projekt na czynniki pierwsze. Wyjaśnimy też jak farmić tokeny na Binance Launchpool! Uwaga: Jeśli założysz konto na Binance z tego linka, tuż przed listingiem OMNI (17 kwietnia), na Twoim […]

Darmowe pieniądze za rejestrację w aplikacji w 2024

Kiedyś trendem były aplikacje, które dawały pieniądze za klikanie, czy też wypełnienie ankiet. A co gdybym powiedział Ci, że istnieją aplikacje, które płacą za rejestrację? Wystarczy, że założysz konto, przejdziesz weryfikację i wykonasz jakąś dodatkową czynność. Proste, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów! Sprawdźmy jak otrzymać darmowe pieniądze za rejestrację w 2024 roku! Jaka aplikacja płaci […]

Handluj kontraktami futures i zgarniaj ENA

Binance Futures wprowadza kolejną ciekawą promocję. To doskonała okazja zarówno dla traderów futures, jak i nowicjuszy w copy tradingu. Przez ograniczony czas, uczestnicy mogą zgarnąć część z puli 300 000 ENA. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się i spełnić proste warunki. Promocja trwa od 3 do 12 kwietnia 2024 i dzieli się na trzy części. […]

Boty do kryptowalut - automatyczne zarabianie na krypto

Jeżeli tutaj trafiłeś to prawdopodobnie szukasz bota, który pozwoli Ci automatycznie zarabiać pieniądze na kryptowalutach. Niestety, mamy dla Ciebie smutną wiadomość - takie boty nie istnieją, a jeśli ktoś oferuje Ci czysty, łatwy i szybki zarobek na botach handlowych to możesz mieć pewność, że to po prostu scam. Wciąż istnieje jednak pewna opcja, a mianowicie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram