Górnicy ETH zarobili rekordowe kwoty pomimo krachu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 maja 2021
ikona autora biały
ethereum

Podczas ostatniego krwawego krachu opłaty za gaz Ethereum wzrosły do niesamowicie wysokich poziomów. Stało się tak, ponieważ wielu użytkowników DeFi spieszyło się do zabezpieczania swoich depozytów. Wielu innych ucierpiało z powodu likwidacji.

W wyniku załamania rynku w tym tygodniu górnicy Ethereum odnotowali zarobki w wysokości około 44 252 ETH. Łączny zarobek, wart około 110 milionów dolarów według cen ze środy, jest największą dzienną kwotą zebraną w USD.

Poprzednio górnicy Ethereum zarobili ponad 50 000 ETH w dwa oddzielne dni we wrześniu 2020 r. W tamtym czasie miały miejsce premiery tokenów SUSHI i UNI. Jednak cena ETH była wtedy znacznie niższa.

ETH spadł o ponad 40% w środę, gdy cały rynek kryptowalutowy doznał najgorszej korekty od marca 2020 roku. Podczas tych wydarzeń górnicy Ethereum zarabiali do 70% przychodów z opłat transakcyjnych. Reszta pochodziła z nagród za bloki.

W szczycie aktywności sieciowej opłaty za gaz Ethereum skoczyły do ponad 45 000 gwei za niektóre złożone transakcje obejmujące wiele wywołań kontraktów. Jeden z użytkowników Compound zapłacił 37 000 USD w opłatach, aby zlikwidować pożyczkę DAI o wartości 750 000 USD.

Opłaty za gaz w Ethereum zależą od poziomu przeciążenia sieci. W ostatnich tygodniach transakcje kosztowały około 40 do 100 gwei, jednak w środę cena skoczyła powyżej 1 500 gwei za prosty transfer.

Spojrzenie w pulę oczekujących transakcji ETH sygnalizuje brak zleceń transferu z powodu zbyt wysokich opłat.

Opłaty za gaz zasadniczo sprawiły, że sieć stała się bezużyteczna dla mniejszych użytkowników. Ci, którzy próbowali ratować swoje pożyczki lub wprowadzać nowe pozycje, musieli długo czekać ze względu na brak aktywności.

Likwidacje po spadkach

Według danych z DeBank, od 18 maja spłacono ponad 2,6 miliarda dolarów w pożyczkach DeFi, ponieważ na rynku zaczęły narastać obawy przed likwidacją.

W momencie krachu, na Ethereum zlikwidowano pozycje o łącznej wartości 320 milionów dolarów. Aave i Compound stanowiły 90% tej wartości. Na Aave było 789 zleceń likwidacyjnych o wartości 156,8 mln USD, a na Compound ponad 1000 zleceń wartych 130 mln USD.

Wysokie opłaty stanowiły również barierę wejścia dla użytkowników próbujących kupić na dołku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku z powodu halvingu i recesji

Mike McGlone twierdzi, że Bitcoin może mocno wystrzelić w górę w 2024 roku, a następnie nadejdzie halving i seria innych fundamentalnych wydarzeń. Analityk Bloomberga wyraził swoje prognozy podczas wywiadu ze Scottem Melkerem. Bitcoin i efekt halvingu Zanim zanurkujemy dalej w jego przewidywania, szybkie słowo na temat tego tak zwanego halvingu. Co cztery lata liczba nowo […]

Tim Draper radzi przedsiębiorcom, by kupowali Bitcoina

Amerykański miliarder i legenda inwestycji Tim Draper radzi przedsiębiorcom, aby kupili Bitcoin. Według niego jest to sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnym kryzysem bankowym. Nawiasem mówiąc, Tim Draper nie jest osobą nową w świecie Bitcoina, ponieważ już w czerwcu 2014 roku kupił od rządu USA 30 000 Bitcoinów za 19 milionów dolarów. Te Bitcoiny zostały […]

Czy zarobki górników sugerują nową hossę?

Dochód z opłat górników Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie, częściowo z powodu sukcesu niewymiennych tokenów (NFT) w sieci Bitcoin (BTC) dzięki Ordinals. Dane z Glassnode pokazują, że dwuletni Z-score dla przychodów górników, wskaźnik używany do odróżnienia okresów z wysokimi i niskimi opłatami transakcyjnymi, zmienił się na dodatni po raz pierwszy od połowy 2021 roku. […]

Do Kwon aresztowany w Czarnogórze

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, został aresztowany w Czarnogórze. Takie informacje podał Minister spraw wewnętrznych Filip Adzic na Twitterze: "Podgorica aresztowała jednego z najbardziej poszukiwanych uciekinierów na świecie. Czarnogórska policja zatrzymała Do Kwona - współzałożyciela i CEO singapurskiej firmy Terraform Labs" Wcześniej Ajic napisał, że przestępcy nie będą rządzić Czarnogórą, a władze kontynuują rozpoczęte reformy. […]

Jak wysłać USDT na Telegramie? Instrukcja

Telegram rozszerza swoje opcje kryptopłatności. Aplikacja dodała przelewy w USDT do swojego bota portfelowego @wallet. Wcześniej bot obsługiwał tylko dwie monety - BTC i TON. Teraz użytkownicy Telegrama mogą płacić za zakupy w USDT, a także wysyłać/odbierać stablecoina na czacie aplikacji. W zeszłym roku Telegram wprowadził do swojej platformy BTC i Toncoin (TON). Co więcej, […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram