kryptowaluty 2 - logo

Górnicy ETH zarobili rekordowe kwoty pomimo krachu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 maja 2021
ikona autora biały
ethereum

Podczas ostatniego krwawego krachu opłaty za gaz Ethereum wzrosły do niesamowicie wysokich poziomów. Stało się tak, ponieważ wielu użytkowników DeFi spieszyło się do zabezpieczania swoich depozytów. Wielu innych ucierpiało z powodu likwidacji.

W wyniku załamania rynku w tym tygodniu górnicy Ethereum odnotowali zarobki w wysokości około 44 252 ETH. Łączny zarobek, wart około 110 milionów dolarów według cen ze środy, jest największą dzienną kwotą zebraną w USD.

Poprzednio górnicy Ethereum zarobili ponad 50 000 ETH w dwa oddzielne dni we wrześniu 2020 r. W tamtym czasie miały miejsce premiery tokenów SUSHI i UNI. Jednak cena ETH była wtedy znacznie niższa.

ETH spadł o ponad 40% w środę, gdy cały rynek kryptowalutowy doznał najgorszej korekty od marca 2020 roku. Podczas tych wydarzeń górnicy Ethereum zarabiali do 70% przychodów z opłat transakcyjnych. Reszta pochodziła z nagród za bloki.

W szczycie aktywności sieciowej opłaty za gaz Ethereum skoczyły do ponad 45 000 gwei za niektóre złożone transakcje obejmujące wiele wywołań kontraktów. Jeden z użytkowników Compound zapłacił 37 000 USD w opłatach, aby zlikwidować pożyczkę DAI o wartości 750 000 USD.

Opłaty za gaz w Ethereum zależą od poziomu przeciążenia sieci. W ostatnich tygodniach transakcje kosztowały około 40 do 100 gwei, jednak w środę cena skoczyła powyżej 1 500 gwei za prosty transfer.

Spojrzenie w pulę oczekujących transakcji ETH sygnalizuje brak zleceń transferu z powodu zbyt wysokich opłat.

Opłaty za gaz zasadniczo sprawiły, że sieć stała się bezużyteczna dla mniejszych użytkowników. Ci, którzy próbowali ratować swoje pożyczki lub wprowadzać nowe pozycje, musieli długo czekać ze względu na brak aktywności.

Likwidacje po spadkach

Według danych z DeBank, od 18 maja spłacono ponad 2,6 miliarda dolarów w pożyczkach DeFi, ponieważ na rynku zaczęły narastać obawy przed likwidacją.

W momencie krachu, na Ethereum zlikwidowano pozycje o łącznej wartości 320 milionów dolarów. Aave i Compound stanowiły 90% tej wartości. Na Aave było 789 zleceń likwidacyjnych o wartości 156,8 mln USD, a na Compound ponad 1000 zleceń wartych 130 mln USD.

Wysokie opłaty stanowiły również barierę wejścia dla użytkowników próbujących kupić na dołku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Rynek kryptowalut traci 200 mld USD ze względu na obawy COVID-19

Nowy wariant COVID-19 pochodzący z RPA sprowadził wszystkie rynki finansowe na południe. Podczas gdy kontrakty terminowe na najbardziej znaczące indeksy giełdowe na świecie spadły, przestrzeń kryptowalutowa doświadczyła ogromnej korekty. Bitcoin spadł do sześciotygodniowego minimum, podczas gdy niektóre altcoiny odnotowały dwucyfrowe spadki cen. Bitcoin i globalne rynki tąpnęły Podstawowa kryptowaluta była wczoraj na drodze do 60 […]

Według Grayscale sektor metawersum będzie wart bilion dolarów

Metaverse to zupełnie nowy paradygmat, który toruje drogę dla kolejnej ekscytującej granicy inwestycyjnej. Grayscale Investments, największa na świecie firma zajmująca się zarządzaniem aktywami cyfrowymi, uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat wartość tej branży przekroczy 1 bilion dolarów. Według najnowszego raportu badawczego firmy zatytułowanego "The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies", przy obecnym tempie, ma […]

eToro wycofuje ADA i TRX dla klientów z USA, powołując się na obawy regulacyjne.

Popularna izraelska platforma transakcyjna eToro, ogłosiła niedawno, że wycofa Cardano (ADA) i Tron (TRX) dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. eToro wycofuje ADA i TRX od 26 grudnia Zgodnie z oficjalnym wpisem na blogu opublikowanym w środę przez firmę, zmiany wejdą w życie od 26 grudnia. Firma jako część swojego rozumowania podała "względy biznesowe w zmieniającym […]

Bitcoin odzyskuje 55 tys. dolarów. Elrond (EGLD) przekracza 500 USD

W ciągu kolejnych zmiennych 24 godzin, bitcoin wzrósł o prawie 3000 dolarów w kilka minut. Następnie skierował się energicznie na południe, by ponownie przetestować 55 000 dolarów. Podczas gdy większość altcoinów jest na czerwono w skali dziennej, CRO i EGLD kontynuują swoje imponujące wzrosty. Dzika 24-godzinna jazda Bitcoina Po zeszłotygodniowych spadkach cen, bitcoin rozpoczął odrabianie […]

Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD. Rynki kryptowalut tracą 100 mld w dzień

Po pozytywnym weekendzie, bitcoin został odrzucony na poziomie 60 000 dolarów i spadł o kilka tysięcy dolarów do 57 000 USD. Większość altcoinów również handluje na czerwono, z wyjątkiem CRO i Elrond. Oba projekt odnotowały bowiem nowe rekordy wszechczasów. Bitcoin odrzucony przy 60 000 USD W ciągu kilku ostatnich dni bitcoin cały czas tracił na […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram