Górnicy ETH zarobili rekordowe kwoty pomimo krachu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 maja 2021
ikona autora biały
ethereum

Podczas ostatniego krwawego krachu opłaty za gaz Ethereum wzrosły do niesamowicie wysokich poziomów. Stało się tak, ponieważ wielu użytkowników DeFi spieszyło się do zabezpieczania swoich depozytów. Wielu innych ucierpiało z powodu likwidacji.

W wyniku załamania rynku w tym tygodniu górnicy Ethereum odnotowali zarobki w wysokości około 44 252 ETH. Łączny zarobek, wart około 110 milionów dolarów według cen ze środy, jest największą dzienną kwotą zebraną w USD.

Poprzednio górnicy Ethereum zarobili ponad 50 000 ETH w dwa oddzielne dni we wrześniu 2020 r. W tamtym czasie miały miejsce premiery tokenów SUSHI i UNI. Jednak cena ETH była wtedy znacznie niższa.

ETH spadł o ponad 40% w środę, gdy cały rynek kryptowalutowy doznał najgorszej korekty od marca 2020 roku. Podczas tych wydarzeń górnicy Ethereum zarabiali do 70% przychodów z opłat transakcyjnych. Reszta pochodziła z nagród za bloki.

W szczycie aktywności sieciowej opłaty za gaz Ethereum skoczyły do ponad 45 000 gwei za niektóre złożone transakcje obejmujące wiele wywołań kontraktów. Jeden z użytkowników Compound zapłacił 37 000 USD w opłatach, aby zlikwidować pożyczkę DAI o wartości 750 000 USD.

Opłaty za gaz w Ethereum zależą od poziomu przeciążenia sieci. W ostatnich tygodniach transakcje kosztowały około 40 do 100 gwei, jednak w środę cena skoczyła powyżej 1 500 gwei za prosty transfer.

Spojrzenie w pulę oczekujących transakcji ETH sygnalizuje brak zleceń transferu z powodu zbyt wysokich opłat.

Opłaty za gaz zasadniczo sprawiły, że sieć stała się bezużyteczna dla mniejszych użytkowników. Ci, którzy próbowali ratować swoje pożyczki lub wprowadzać nowe pozycje, musieli długo czekać ze względu na brak aktywności.

Likwidacje po spadkach

Według danych z DeBank, od 18 maja spłacono ponad 2,6 miliarda dolarów w pożyczkach DeFi, ponieważ na rynku zaczęły narastać obawy przed likwidacją.

W momencie krachu, na Ethereum zlikwidowano pozycje o łącznej wartości 320 milionów dolarów. Aave i Compound stanowiły 90% tej wartości. Na Aave było 789 zleceń likwidacyjnych o wartości 156,8 mln USD, a na Compound ponad 1000 zleceń wartych 130 mln USD.

Wysokie opłaty stanowiły również barierę wejścia dla użytkowników próbujących kupić na dołku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram