Górnicy ETH zarobili rekordowe kwoty pomimo krachu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 maja 2021
ikona autora biały
ethereum

Podczas ostatniego krwawego krachu opłaty za gaz Ethereum wzrosły do niesamowicie wysokich poziomów. Stało się tak, ponieważ wielu użytkowników DeFi spieszyło się do zabezpieczania swoich depozytów. Wielu innych ucierpiało z powodu likwidacji.

W wyniku załamania rynku w tym tygodniu górnicy Ethereum odnotowali zarobki w wysokości około 44 252 ETH. Łączny zarobek, wart około 110 milionów dolarów według cen ze środy, jest największą dzienną kwotą zebraną w USD.

Poprzednio górnicy Ethereum zarobili ponad 50 000 ETH w dwa oddzielne dni we wrześniu 2020 r. W tamtym czasie miały miejsce premiery tokenów SUSHI i UNI. Jednak cena ETH była wtedy znacznie niższa.

ETH spadł o ponad 40% w środę, gdy cały rynek kryptowalutowy doznał najgorszej korekty od marca 2020 roku. Podczas tych wydarzeń górnicy Ethereum zarabiali do 70% przychodów z opłat transakcyjnych. Reszta pochodziła z nagród za bloki.

W szczycie aktywności sieciowej opłaty za gaz Ethereum skoczyły do ponad 45 000 gwei za niektóre złożone transakcje obejmujące wiele wywołań kontraktów. Jeden z użytkowników Compound zapłacił 37 000 USD w opłatach, aby zlikwidować pożyczkę DAI o wartości 750 000 USD.

Opłaty za gaz w Ethereum zależą od poziomu przeciążenia sieci. W ostatnich tygodniach transakcje kosztowały około 40 do 100 gwei, jednak w środę cena skoczyła powyżej 1 500 gwei za prosty transfer.

Spojrzenie w pulę oczekujących transakcji ETH sygnalizuje brak zleceń transferu z powodu zbyt wysokich opłat.

Opłaty za gaz zasadniczo sprawiły, że sieć stała się bezużyteczna dla mniejszych użytkowników. Ci, którzy próbowali ratować swoje pożyczki lub wprowadzać nowe pozycje, musieli długo czekać ze względu na brak aktywności.

Likwidacje po spadkach

Według danych z DeBank, od 18 maja spłacono ponad 2,6 miliarda dolarów w pożyczkach DeFi, ponieważ na rynku zaczęły narastać obawy przed likwidacją.

W momencie krachu, na Ethereum zlikwidowano pozycje o łącznej wartości 320 milionów dolarów. Aave i Compound stanowiły 90% tej wartości. Na Aave było 789 zleceń likwidacyjnych o wartości 156,8 mln USD, a na Compound ponad 1000 zleceń wartych 130 mln USD.

Wysokie opłaty stanowiły również barierę wejścia dla użytkowników próbujących kupić na dołku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]

Tether zapewnia, że nie ma ryzyka ze strony USDT na Solanie

Największy na świecie emitent stablecoinów, Tether, zapewnił, że nie ma żadnych zagrożeń ze strony USDT w sieci Solana. 18 listopada Tether wydał oświadczenie, że USDT emitowany w Alamedzie był bezpieczny względem wszelkich wypadków zarażenia ze strony upadłej giełdy FTX. Według raportu przejrzystości Tethera, Solana jest trzecią co do wielkości siecią dla stablecoina po Tron i […]

Sam Bankman-Fried komentuje upadek FTX

Założyciel FTX i były CEO Sam Beckman-Fried skomentował upadek swojej firmy podczas wywiadu dla The New York Times. Jak twierdzi przedsiębiorca, ciężko pracował nad rozwojem biznesu i nie zwracał uwagi na pierwsze sygnały o fundamentalnych problemach na giełdzie. Kierownik podkreślił, że powinien był bardziej wszechstronnie i wnikliwie ocenić sytuację. W piątek platforma złożyła formalny wniosek […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram