Górnicy ETH zarobili rekordowe kwoty pomimo krachu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 maja 2021
ikona autora biały
ethereum

Podczas ostatniego krwawego krachu opłaty za gaz Ethereum wzrosły do niesamowicie wysokich poziomów. Stało się tak, ponieważ wielu użytkowników DeFi spieszyło się do zabezpieczania swoich depozytów. Wielu innych ucierpiało z powodu likwidacji.

W wyniku załamania rynku w tym tygodniu górnicy Ethereum odnotowali zarobki w wysokości około 44 252 ETH. Łączny zarobek, wart około 110 milionów dolarów według cen ze środy, jest największą dzienną kwotą zebraną w USD.

Poprzednio górnicy Ethereum zarobili ponad 50 000 ETH w dwa oddzielne dni we wrześniu 2020 r. W tamtym czasie miały miejsce premiery tokenów SUSHI i UNI. Jednak cena ETH była wtedy znacznie niższa.

ETH spadł o ponad 40% w środę, gdy cały rynek kryptowalutowy doznał najgorszej korekty od marca 2020 roku. Podczas tych wydarzeń górnicy Ethereum zarabiali do 70% przychodów z opłat transakcyjnych. Reszta pochodziła z nagród za bloki.

W szczycie aktywności sieciowej opłaty za gaz Ethereum skoczyły do ponad 45 000 gwei za niektóre złożone transakcje obejmujące wiele wywołań kontraktów. Jeden z użytkowników Compound zapłacił 37 000 USD w opłatach, aby zlikwidować pożyczkę DAI o wartości 750 000 USD.

Opłaty za gaz w Ethereum zależą od poziomu przeciążenia sieci. W ostatnich tygodniach transakcje kosztowały około 40 do 100 gwei, jednak w środę cena skoczyła powyżej 1 500 gwei za prosty transfer.

Spojrzenie w pulę oczekujących transakcji ETH sygnalizuje brak zleceń transferu z powodu zbyt wysokich opłat.

Opłaty za gaz zasadniczo sprawiły, że sieć stała się bezużyteczna dla mniejszych użytkowników. Ci, którzy próbowali ratować swoje pożyczki lub wprowadzać nowe pozycje, musieli długo czekać ze względu na brak aktywności.

Likwidacje po spadkach

Według danych z DeBank, od 18 maja spłacono ponad 2,6 miliarda dolarów w pożyczkach DeFi, ponieważ na rynku zaczęły narastać obawy przed likwidacją.

W momencie krachu, na Ethereum zlikwidowano pozycje o łącznej wartości 320 milionów dolarów. Aave i Compound stanowiły 90% tej wartości. Na Aave było 789 zleceń likwidacyjnych o wartości 156,8 mln USD, a na Compound ponad 1000 zleceń wartych 130 mln USD.

Wysokie opłaty stanowiły również barierę wejścia dla użytkowników próbujących kupić na dołku.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram