Google uruchamia program dla startupów z branży kryptowalut i Web3

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 maja 2023
ikona autora biały
google cloud

Google Cloud ogłosił, że chce pomóc startupom i projektom z branży Web3 w budowaniu i skalowaniu ich biznesów. Firma rozszerza swoją istniejącą inicjatywę "Google for Startups Cloud Program" i dodaje korzyści specyficzne dla Web3.

Projekty technologiczne i startupy z branży Web3 mogą ubiegać się o udział w programie i być uprawnione do otrzymania do 200 000 dolarów w kredytach Google Cloud i wsparcia technicznego przez okres dwóch lat.

Czym dokładnie jest Web3?

Web3 to termin używany do opisania trzeciej fazy rozwoju internetu. Koncepcja ta skupia się na decentralizacji usług internetowych i tworzeniu sieci peer-to-peer z wykorzystaniem technologii blockchain.

Tego typu firmy mają na celu zwiększenie prywatności, kontroli i własności dla użytkowników usług internetowych. Można to osiągnąć dzięki zdecentralizowanym aplikacjom.

Program zapewnia również dostęp do szeregu funduszy z różnych fundacji, w tym Aptos, Celo, Flow, Fundacji HBAR, Near i Fundacji Solana. Każdy z założycieli zaoferuje dotacje w wysokości do 1 miliona dolarów, aby pomóc przyspieszyć wzrost startupów w Web3. To wszystko oprócz funduszy na wsparcie rozwoju.

Program oferuje ponadto dostęp do nawet 3 milionów dolarów inwestycji z funduszu ekosystemowego Polygon Ventures, priorytetowy przegląd przez zespół firmy i wszystkie korzyści z Polygon Venture.

Google zaangażowany w kryptowaluty i Web3 od 2018 r.

Współpraca Google Cloud z branżą Web3 sięga 2018 roku, kiedy to firma dodała zestawy danych dla Bitcoina. Od tego czasu nawiązała partnerstwo z kilkoma platformami, w tym Coinbase. W zeszłym roku Google Cloud podjął współpracę z BNB Chain, aby zaoferować infrastrukturę dla startupów Web3.

Wcześniej w tym miesiącu Fundacja Celo ogłosiła, że nawiązała współpracę z Google Cloud, aby rozszerzyć wczesną adopcję swoich usług obok ekosystemu blockchain Celo.

Google Cloud to usługa chmury obliczeniowej oferowana przez Google. Pozwala użytkownikom na interakcję z różnymi usługami chmury obliczeniowej, w tym z pamięcią masową, siecią i uczeniem maszynowym.

Firma jest częścią Alphabet Inc, spółki matki Google. Program Google for Startups Cloud to inicjatywa Google Cloud, która ma pomóc startupom w skalowaniu ich biznesu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram