Google uruchamia program dla startupów z branży kryptowalut i Web3

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 maja 2023
ikona autora biały
google cloud

Google Cloud ogłosił, że chce pomóc startupom i projektom z branży Web3 w budowaniu i skalowaniu ich biznesów. Firma rozszerza swoją istniejącą inicjatywę "Google for Startups Cloud Program" i dodaje korzyści specyficzne dla Web3.

Projekty technologiczne i startupy z branży Web3 mogą ubiegać się o udział w programie i być uprawnione do otrzymania do 200 000 dolarów w kredytach Google Cloud i wsparcia technicznego przez okres dwóch lat.

Czym dokładnie jest Web3?

Web3 to termin używany do opisania trzeciej fazy rozwoju internetu. Koncepcja ta skupia się na decentralizacji usług internetowych i tworzeniu sieci peer-to-peer z wykorzystaniem technologii blockchain.

Tego typu firmy mają na celu zwiększenie prywatności, kontroli i własności dla użytkowników usług internetowych. Można to osiągnąć dzięki zdecentralizowanym aplikacjom.

Program zapewnia również dostęp do szeregu funduszy z różnych fundacji, w tym Aptos, Celo, Flow, Fundacji HBAR, Near i Fundacji Solana. Każdy z założycieli zaoferuje dotacje w wysokości do 1 miliona dolarów, aby pomóc przyspieszyć wzrost startupów w Web3. To wszystko oprócz funduszy na wsparcie rozwoju.

Program oferuje ponadto dostęp do nawet 3 milionów dolarów inwestycji z funduszu ekosystemowego Polygon Ventures, priorytetowy przegląd przez zespół firmy i wszystkie korzyści z Polygon Venture.

Google zaangażowany w kryptowaluty i Web3 od 2018 r.

Współpraca Google Cloud z branżą Web3 sięga 2018 roku, kiedy to firma dodała zestawy danych dla Bitcoina. Od tego czasu nawiązała partnerstwo z kilkoma platformami, w tym Coinbase. W zeszłym roku Google Cloud podjął współpracę z BNB Chain, aby zaoferować infrastrukturę dla startupów Web3.

Wcześniej w tym miesiącu Fundacja Celo ogłosiła, że nawiązała współpracę z Google Cloud, aby rozszerzyć wczesną adopcję swoich usług obok ekosystemu blockchain Celo.

Google Cloud to usługa chmury obliczeniowej oferowana przez Google. Pozwala użytkownikom na interakcję z różnymi usługami chmury obliczeniowej, w tym z pamięcią masową, siecią i uczeniem maszynowym.

Firma jest częścią Alphabet Inc, spółki matki Google. Program Google for Startups Cloud to inicjatywa Google Cloud, która ma pomóc startupom w skalowaniu ich biznesu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram