Google uruchamia program dla startupów z branży kryptowalut i Web3

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 maja 2023
ikona autora biały
google cloud

Google Cloud ogłosił, że chce pomóc startupom i projektom z branży Web3 w budowaniu i skalowaniu ich biznesów. Firma rozszerza swoją istniejącą inicjatywę "Google for Startups Cloud Program" i dodaje korzyści specyficzne dla Web3.

Projekty technologiczne i startupy z branży Web3 mogą ubiegać się o udział w programie i być uprawnione do otrzymania do 200 000 dolarów w kredytach Google Cloud i wsparcia technicznego przez okres dwóch lat.

Czym dokładnie jest Web3?

Web3 to termin używany do opisania trzeciej fazy rozwoju internetu. Koncepcja ta skupia się na decentralizacji usług internetowych i tworzeniu sieci peer-to-peer z wykorzystaniem technologii blockchain.

Tego typu firmy mają na celu zwiększenie prywatności, kontroli i własności dla użytkowników usług internetowych. Można to osiągnąć dzięki zdecentralizowanym aplikacjom.

Program zapewnia również dostęp do szeregu funduszy z różnych fundacji, w tym Aptos, Celo, Flow, Fundacji HBAR, Near i Fundacji Solana. Każdy z założycieli zaoferuje dotacje w wysokości do 1 miliona dolarów, aby pomóc przyspieszyć wzrost startupów w Web3. To wszystko oprócz funduszy na wsparcie rozwoju.

Program oferuje ponadto dostęp do nawet 3 milionów dolarów inwestycji z funduszu ekosystemowego Polygon Ventures, priorytetowy przegląd przez zespół firmy i wszystkie korzyści z Polygon Venture.

Google zaangażowany w kryptowaluty i Web3 od 2018 r.

Współpraca Google Cloud z branżą Web3 sięga 2018 roku, kiedy to firma dodała zestawy danych dla Bitcoina. Od tego czasu nawiązała partnerstwo z kilkoma platformami, w tym Coinbase. W zeszłym roku Google Cloud podjął współpracę z BNB Chain, aby zaoferować infrastrukturę dla startupów Web3.

Wcześniej w tym miesiącu Fundacja Celo ogłosiła, że nawiązała współpracę z Google Cloud, aby rozszerzyć wczesną adopcję swoich usług obok ekosystemu blockchain Celo.

Google Cloud to usługa chmury obliczeniowej oferowana przez Google. Pozwala użytkownikom na interakcję z różnymi usługami chmury obliczeniowej, w tym z pamięcią masową, siecią i uczeniem maszynowym.

Firma jest częścią Alphabet Inc, spółki matki Google. Program Google for Startups Cloud to inicjatywa Google Cloud, która ma pomóc startupom w skalowaniu ich biznesu.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Staking kryptowalut - czym jest staking, sposoby stakowania

Staking kryptowalut zyskuje na popularności, szczególnie ze względu na śmiesznie niskie oprocentowanie lokowanego kapitału w bankach. Gdy lokaty “dają zarobić”…

Binance - jak zacząć?

Binance jak zacząć? Jeżeli jesteś nowy w świecie krypto to z całą pewnością zadajesz sobie takie pytanie - i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, tak więc jest o niej bardzo głośno. W dzisiejszym artykule odpowiemy na to pytanie. Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak założyć […]

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram