Giełda BitFlyer – recenzja i opinie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 października 2020
ikona autora biały
grafika z logo bitFlyer

Bitflyer to regulowana japońska giełda. Możemy na niej handlować i wymieniać kryptowaluty w Europie, Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. Chociaż bitFlyer.com jest popularną giełdą w Japonii, to wśród europejskich i amerykańskich traderów nie jest ona jeszcze popularna. Coraz więcej mówi się o bitFlyer, gdyż w ofercie znajdziemy bardzo niskie opłaty, responsywne wsparcie, doskonałe bezpieczeństwo i łatwość użytkowania.

screen wyglądu strony bitFlyer

Strona główna Bitflyer na rynek europejski: bitflyer.com/en-eu/

BitFlyer został założony w styczniu 2014 roku przez dwóch byłych bankierów Goldman Sachs: Yuzo Kano, który zajmował się handlem instrumentami pochodnymi i obligacjami, oraz Takafumi Komiyama, który opracował systemy rozliczeń dla elitarnego banku inwestycyjnego.

Giełda otrzymała kapitał podwyższonego ryzyka od takich marek jak Barry Silbert’s Digital Currency Group i część Mitsubishi UFJ Financial Group. W 2019 roku inwestorzy bitFlyer Holdings, spółki macierzystej bitFlyer, Inc., zastąpili założyciela Yuzo Kano na stanowisku dyrektora generalnego Yoshio Hirako, weterana branży finansowej, w celu „wzmocnienia struktury zarządzania poprzez dalsze budowanie ładu korporacyjnego”. Yuzo Kano nadal pełni funkcję CEO spółki zależnej bitFlyers USA.

Rejestracja na Bitflyer

W zasadzie to nie ma w tym nic trudnego, bo wystarczy tylko podać swoje dane i adres mailowy. Następnie musimy potwierdzić, że należy on do nas i na samym końcu procesu rejestracji ustawić hasło przy pomocy, którego będziemy logować się na giełdę oraz zaakceptować regulamin.

screen z możliwością zapisania się do bitFlyer

Przy rejestracji konta zobligowani jesteśmy do podania następujących danych:

 • imię,
 • nazwisko,
 • data urodzenia,
 • kraj pochodzenia,
 • ulica,
 • miasto,
 • kod pocztowy,
 • i kraj zamieszkania. 

Kolejny krok to zasilenie naszego konta, a możemy to zrobić w przypadku wersji europejskiej na następujące sposoby: SEPA, iDeal, Sofort, Giropay, Visa lub Mastercard.

Jak kupić bitcoina na Bitflyer?

Zaraz po wejściu na stronę Internetową giełdy na górze strony zobaczymy specjalny baner, na którym będziemy musieli wybrać czy jesteśmy z Europy, Japonii czy może Stanów Zjednoczonych. W każdym rejonie mamy inne przepisy i należy wybrać ten, w którym aktualnie się znajdujemy.

Na wspomnianej giełdzie możemy dokonać wpłaty środków zwykłym przelewem jak i kartą kredytową. Co ciekawe na tej giełdzie możemy wpłacać środki również przy pomocy PayPal, a jest to raczej rzadkość, jeśli chodzi o tego typu platformy. Ponadto warto być świadomym tego, że jeśli korzystamy z japońskiej wersji giełdy to możemy dokonywać wpłat tylko i wyłącznie przy pomocy japońskich kart.

Kryptowaluty dostępne na BitFlyer

Istnieją trzy możliwości obsługiwania kryptowalut przez giełdę bitFlyer. Są to rozwiązania Europejskie, Amerykańskie, bądź Japońskie. W naszym artykule skupiamy się na wersji Europejskiej. Niniejsza wersja giełdy obsługuje następujące kryptowaluty:

 1. BTC (Bitcoin),
 2. ETH (Ethereum),
 3. LTC (Litecoin),
 4. ETC (Ethereum Classic),
 5. BCH (Bitcoin Cash),
 6. MONA (Monacoin),
 7. LSK (Lisk).

Opłaty i prowizje na Bitflyer

W przypadku, gdy zdecydujemy się na prosty przelew SEPA, to możemy utrzymać wszystkie opłaty na bardzo niskim poziomie. Trzeba pamiętać tylko o tym, że czas trwania transakcji to maksymalnie 3 dni robocze. Musimy także zdecydować się na zlecenia natychmiastowe na profesjonalnej giełdzie bitFlyer o nazwie Lightning. Jeśli pieniądze są zaksięgowane na naszym koncie to możemy kupić dowolną walutę za opłatą jedynie 0,20%. Jest także możliwość uzyskania opłat na poziomie 0,10% jednak warunkiem koniecznym jest to, aby nasz wolumen obrotu z ostatnich 30 dni przekroczył 10 milionów euro. Warto wspomnieć o tym, że na samym początku przygody z kryptowalutami opłaty raczej są stosunkowo niskie.

Co nie mniej ważne – wpłaty i wypłaty w EUR bitFlyer również podlegają stałym opłatom. Wpłaty bankowe SEPA są bezpłatne, a opłaty za wypłatę zależą od kwoty transakcji.
Cennik kształtuje się w następujący sposób:

– wypłaty do 250 000 EUR wiążą się z opłatą 0,30 EUR,

– wypłaty powyżej 250 000 USD wiążą się ze stałą opłatą w wysokości 10 EUR.

Instant Buy na giełdzie

Jest to funkcja dostępna na komputerach stacjonarnych i telefonach komórkowych. Pozwala nam na szybkie i w zasadzie natychmiastowe kupowanie walut w euro z takimi opcjami szybkich płatności: iDeal, Sofort, Giropay, Visa lub Mastercard. Warto wiedzieć, że za tego typu opcję musimy więcej zapłacić. Pobierana jest zawsze przy takim rozwiązaniu opłata transakcyjna w wysokości 1,95% danej transakcji. Dla przykładu przy zakupie bitcoinów o wartości 200 euro opłata wyniesie nas 3,90 euro, co razem ze stałą opłatą w wysokości 0,25 euro da nam opłatę na poziomie 4,15 euro.

W sekcji rynków kupna / sprzedaży bitFlyer pobiera wewnętrzny spread, co oznacza, że zarabia na różnicy między własnymi cenami kupna i sprzedaży. Jednak główną zaletą platformy Kup / Sprzedaj jest to, że użytkownicy nie mogą napotkać poślizgu cenowego i płacą tylko wyświetlaną cenę. Maksymalna kwota, jaką można kupić za pośrednictwem tej funkcji, to 20 BTC na transakcję.

BitFlyer i Lightning Exchange

BitFlyer Lightning to profesjonalna giełda firmy do handlu spot. Różnica między rynkami kupna / sprzedaży bitFlyer Lightning i bitFlyer polega na tym, iż rynki kupna i sprzedaży są powiązane z bitFlyer i działają w zasadzie jako broker. Chodzi o to, że brokerzy mają własne zasoby kryptowalut, a my możemy z nimi sprzedawać i kupować kryptowaluty. Należy spojrzeć jeszcze na to, że jest to platforma wymiany dostarczana przez samą giełdę, a klienci mają możliwość składania zamówień w otwartej księdze oraz wykonywać transakcje między sobą i innymi podmiotami na giełdzie.

Aplikacja mobilna giełdy Bitflyer

Aplikacja mobilna została uruchomiona na urządzenia zarówno z systemem Android jak i iOS w roku 2019. Za jej pośrednictwem mamy możliwość zakupu, sprzedawania, otrzymywania czy wysyłania takich kryptowalut jak: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash , Ethereum Classic, Monacoin i Lisk.

Jeśli dokonamy takiego zakupu to możemy w bezpieczny sposób wszystko przechowywać je w naszym portfelu oraz śledzić jego wyniki na bieżąco. Jest też możliwość zbycia środków, sprzedaży czy po prostu wysłania ich do naszych znajomych. Co ciekawe mamy również możliwość bezpośredniego handlu z poziomu aplikacji na bitFlyer Lightning.

Bezpieczeństwo giełdy Bitflyer

W Europie bitFlyer podlega nadzorowi CSSF, luksemburskiego organu nadzoru finansowego, ponadto platformie przysługuje licencja Instytucji Płatniczej, która została wydana przez Ministerstwo Finansów. Licencja pozwala bitFlyer działać na terenie całej Unii Europejskiej. Poprzez licencje giełda ma obowiązek przestrzegania surowych standardów, jeśli chodzi o ochronę swoich klientów.

Ponadto w firmie muszą być preprowadzane wewnętrzne i zewnętrzne audyty, jeśli chodzi o bezpieczeństwo IT, finansów i operacji. W Stanach Zjednoczonych giełda posiada prawie 50 stanowych licencji MSB, w tym BitLicense. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że bitFlyer to pierwsza jednostka spoza terenu Stanów Zjednoczonych, której udało się uzyskać wspomnianą licencję. Jeśli chodzi o Japonię to tam wspomniana giełda nadzorowana jest przez tamtejszy FSA. Jak widać korzystanie z tej giełdy jest w pełni bezpieczne.

Sama platforma zdaje się prezentować bezpieczne rozwiązania. Ich podstawą są przepisy prawne amerykańskie oraz europejskie, które gwarantują podstawową kontrolę giełdy. Oprócz tego istnieją protokoły bezpieczeństwa, które są wykorzystywane przez  bitFlyer. Jeżeli logujemy się do bitFlyer,  to następuje połączenie z wykorzystaniem serwera szyfrowanego SHA-2 (Secure Hash Algorithm 2). Dzięki temu, gdy dochodzi do niestandardowych i nagłych zmian na naszym koncie, to program automatycznie je przetwarza i zgłasza problem.

Oprócz tego bitFlyer proponuje używanie haseł, które są trudne do zhakowania. Nasze hasło jest sprawdzane pod względem progu siły dla innych użytkowników. Ponadto na giełdzie jest dwuetapowe uwierzytelnianie, a także automatyczna blokada konta w wypadku wpisania kilkukrotnie błędnego hasła. Według twórców platformy – osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na giełdzie są byłymi pracownikami agencji rządowych, co pozwala na korzystanie z czołowych rozwiązań w branży kontroli, procedur oraz systemów wykrywania nieścisłości.

Inne rozwiązania, które mają zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom to:

 • Szyfrowanie SSL –  jego zadaniem jest szyfrowanie całej komunikacji wewnętrznej dla użytkowników,
 • wykorzystanie zapory sieciowej (WAF) do monitorowania oraz wykrywania nieuprawnionego dostępu do platformy,
 • wykorzystanie IP Anycast co pomaga w zapobieganiu atakom typu DDoS,
 • korzystanie z adresów bitcoin z wieloma weryfikacjami,
 • przeprowadzanie własnych, regularnych testów bezpieczeństwa własnej platformy,
 • oddzielenie środków klientów od rachunków bitFlyer,
 • w chwili obecnej 80% środków klientów bitFlyer jest przechowywanych w systemie Cold Wallet, które są chronione przy pomocy fizycznych zamków i całodobowemu systemowi nadzoru.

Opinie o Bitflyer

Jak każda giełda, tak i bitFlyer posiada na swój temat opinie zarówno pozytywne jak i negatywne.
Zachęcamy do indywidualnego sprawdzenia oferty każdego produktu i wyrobienie własnego zdania.

 Całkiem ciekawa giełda, nawet niezłe stawki, ale sam proces weryfikacji i wypłaty ciężki. Support też ociąga się z odpowiedziami na wiadomości”

“Jeśli jesteś zainteresowany handlem bitcoinami, czy to w handlu spotowym, czy w stosunku do JPY, EUR lub USD, naprawdę warto skorzystać z bitFlyer. Jeśli jesteś zainteresowany handlem bitcoinem na marginesie, bitFlyer może to również uwzględnić, oferując nawet opcje zadłużenia, dzięki czemu możesz podnieść stawkę. BitFlyer wyróżnia się wśród swoich rówieśników bezpieczeństwem, a jego opłaty pozostają konkurencyjne, zwłaszcza w związku z ekspansją na UE i Stany Zjednoczone. Mimo, że są nowicjuszami na tych rynkach, nie są nowicjuszami w blockchainie, o czym świadczy ich historia od 2014 roku. Tak więc inwestorzy mogą mieć pewność, że bitFlyer ma za sobą solidne podłoże. Jeśli szukasz szybkich depozytów, płynnego handlu i wsparcia, bitFlyer powinien zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby.”

Plusy

– konkurencyjne i niskie opłaty,

– intuicyjny interfejs platformy,

– zaawansowane rozwiązania dla doświadczonych traderów,

– uregulowanie prawne sprawiające, że giełda działa w pełni legalnie.

Wady

– W zależności od wersji giełdy istnieje ograniczona ilość kryptowalut, które można kupić/sprzedać,

 -Konieczność przejścia procedury KYC,

 – Aplikacja mobilna nie obsługuje zaawansowanych rozwiązań dla doświadczonych traderów.

Kategoria wpisu:

Patryk Chodyniecki

0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram