Giełda Binance P2P - Wszystko co musisz wiedzieć

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 czerwca 2022
ikona autora biały
BINANCE P2P

Istnieje wiele sposobów handlu kryptowalutami. Zazwyczaj inwestorzy korzystają z klasycznych giełd, czyli tych scentralizowanych. Niemniej jednak istnieją także platformy P2P (peer to peer), które pozwalają na handel bezpośrednio między użytkownikami. Za ich pomocą można dokonać zakupów lub sprzedaży z użyciem wielu metod płatności, także tych mniej standardowych (np. BLIK lub Revolut). Najpopularniejszą platformą tego typu jest Binance P2P i to na niej skupimy się w tym poradniku. Wyjaśnimy co to dokładnie jest, jak działa, jakie ma zalety oraz jak zacząć z niej korzystać. Tak więc, zaczynamy!

Co to jest Binance P2P?

Binance P2P to platforma handlu kryptowalutami, która pozwala na bezpośredni handel między użytkownikami w formie peer-to-peer. Co to oznacza? Że w transakcji nie ma pośrednika. Mógłbyś zapytać, w jaki sposób jest to bezpieczne? Już odpowiadamy.

Za bezpieczeństwo transakcji odpowiada tzw. escrow. Jest to funkcja, która działa jak poczekalnia. Sprzedający uwalnia kryptowaluty dopiero wtedy, gdy otrzyma płatność.

Na Binance P2P ogłoszenie może wystawić każdy. Wszystko wygląda podobnie do portalu aukcyjnego, takiego jak np. Allegro. Użytkownicy mają profil, w którym mogą opublikować szczegóły dotyczące swojego ogłoszenia. Co więcej, Binance zaimplementował system opinii, dzięki czemu ryzyko jest właściwie zerowe.

Aktualnie Binance P2P pozwala kupować i sprzedawać pięć różnych kryptowalut. Są to:

 • Bitcoin (BTC),
 • Binance USD (BUSD),
 • Tether (USDT),
 • Binance Coin (BNB),
 • Ethereum (ETH)
 • oraz DAI.

Ok. Skoro wiesz już czym jest Binance P2P, warto zastanowić się dlaczego lepiej korzystać z tej platformy niż z scentralizowanej giełdy.

Jakie są zalety tej platformy?

Binance P2P posiada ogromną ilość zalet w porównaniu z innymi scentralizowanymi giełdami. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, transakcje odbywają się w formie peer-to-peer, ale to nie wszystko. Oprócz tego handel na Binance P2P niesie wiele innych korzyści. Oto one:

 • Zerowe opłaty - Korzystanie z Binance P2P nie jest obarczone żadnymi opłatami. Oznacza to, że kupują kryptowaluty na tej platformie, w Twoim portfelu znajdzie się ich dokładnie tyle ile będziesz widział podczas potwierdzania zlecenia.
 • Ogrom metod płatności - Binance P2P oferuje ponad 150 metod płatności. Oznacza to, że nie musisz ograniczać się jedynie do przelewu bankowego czy płatności kartą. Możesz również skorzystać z bardziej niestandardowych metod, takich jak np. BLIK czy Revolut. Co więcej, masz możliwość zakupu kryptowalut za granicą, płacąc np. w sklepach 7eleven.
 • Szybkie transakcje - Transakcje na Binance P2P są realizowane w ciągu maksymalnie 15 minut.
 • Bezpieczeństwo - Dzięki funkcji escrow, transakcja jest bezpieczna mimo, że nie ma w niej pośrednika. Jest to swego rodzaju poczekalnia. Sprzedawane kryptowaluty uwalniasz dopiero wtedy, kiedy otrzymasz przelew na konto.
 • Największa giełda - Binance to największa giełda kryptowalut na świecie. Oznacza to, że posiada największą płynność.

Skoro wiesz już czym jest Binance P2P oraz dlaczego warto korzystać z tej platformy, pora przejść do konkretów. W kolejnej sekcji znajdziesz dokładny poradnik krok po kroku, który pozwoli Ci się zapoznać z jej obsługą.

Jak zacząć korzystać z Binance P2P?

Korzystanie z Binance P2P jest intuicyjnie proste. Wszystko czego potrzebujesz na początek to konto Binance. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz, możesz się zarejestrować pod tym linkiem. Pamiętaj jednak, aby przejść weryfikację KYC. To dzięki niej handel na Binance P2P jest tak bezpieczny!

Jeżeli masz juz konto, wejdź na Binance, najedź kursorem na "Handluj" umieszczone u góry, a następnie kliknij na P2P. Możesz też po prostu przejść w odpowiednie miejsce za pomocą tego linka.

co to jest binance p2p

W tym miejscu wyświetli Ci się główne okno Binance P2P. Po lewej stronie możesz zmienić tryb na "Kup" lub "Sprzedaj" w zależności od Twoich potrzeb. Zaraz obok możesz wybrać kryptowalutę, której ma dotyczyć transakcja.

Binance oferuje też wiele opcji filtrowania ogłoszeń. Możesz posortować je według kwoty, waluty fiat oraz metody płatności.

Jeżeli zdecydujesz się na którąś z ofert wystarczy, że klikniesz przycisk "Kup" lub "Sprzedaj".

Następnie musisz wpisać kwotę zakupów oraz potwierdzić transakcję. W przypadku zakupów, będziesz musiał jak najszybciej zrealizować płatność wybraną metodą. W przypadku sprzedaży, gdy otrzymasz środki od kupującego będziesz musiał uwolnić kryptowalutę.

Możesz też dodać swoje własne ogłoszenie. W tym celu najedź myszką na "Więcej" po prawej stronie i kliknij "Dodaj nowe ogłoszenie". Pamiętaj, że w przypadku tej opcji, Binance pobiera niewielką opłatę - do 0,35%.

Następnie wybierz czy chcesz kupić lub sprzedać kryptowalutę (my w tym poradniku będziemy kupować), walutę fiat, typ ceny (stały, ruchomy) i kliknąć dalej.

binance p2p

W kolejnym oknie wybierasz kwotę, limity, metody oraz termin płatności (do 5).

Po kliknięciu dalej opcjonalnie możesz wpisać swoje uwagi, automatyczną odpowiedź oraz wybrać warunki kontrahenta.

Kliknij "Dodaj", a wyświetli się okno pop-up. Przejrzyj czy wszystko się zgadza i jeśli tak kliknij "Potwierdź, aby opublikować". To tyle. Jak widzisz cały proces jest bardzo prosty, dlatego z całą pewnością poradzisz sobie sam w przypadku odwrotnej sytuacji - sprzedaży.

UWAGA: Dokonując transakcji na Binance P2P zawsze zwracaj dokładną uwagę na opinie, profile oraz wskaźnik realizacji kontrahentów. Przed uwolnieniem środków upewnij się również, że pieniądze znajdują się już na Twoim koncie w banku i pochodzą od tej samej osoby, z którą przeprowadzasz transakcję na Binance P2P.

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Czym są kryptowaluty inflacyjne i deflacyjne?

Czy Bitcoin i altcoiny są aktywami deflacyjnymi, czy też, podobnie jak zwykłe papierowe pieniądze podlegają zjawisku inflacji? Jak odróżnić monety deflacyjne od inflacyjnych? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Co to jest inflacyjna kryptowaluta? Niektóre kryptowaluty są inflacyjne, ponieważ ich podaż rośnie w czasie. Takie kryptowaluty wykorzystują kombinację z góry określonych stóp […]

Pepe Coin (PEPE) - Co to? Jak i gdzie kupić?

W ostatnim czasie napewno słyszałeś o kryptowalucie Pepe Coin (PEPE) lub rzuciła Ci się w oczy memowa żaba Pepe the Frog. Nic dziwnego. Projekt ten zyskał dziesiątki tysięcy procent wartości i stworzył kolejnych krypto milionerów. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci co to jest Pepe Coin (PEPE), jak i gdzie kupić ten token oraz wiele więcej. […]

Co to jest EIP-4844? Proto Danksharing Ethereum

Ostatnim ważnym wydarzeniem w sieci Ethereum było wdrożenie aktualizacji Shapella, które odbyło się w połowie kwietnia. Jest to jednak dopiero początek transformacji do Ethereum 2.0. Deweloperzy wciąż muszą rozwiązać największe problemy blockchaina: wysokie opłaty i niską przepustowość. Kolejnym krokiem w tym kierunku będzie wprowadzenie shardingu. Funkcja ta również zostanie wdrożona w kilku etapach - pierwszym […]

Blockchain ETF: Jak inwestować i zarabiać?

Nie jesteś jeszcze gotowy na ogromną zmienność panującą na rynku kryptowalut? Wówczas możesz zainteresować się instrumentem finansowym, który jest bezpośrednio powiązany z branżą krypto: blockchain ETF. Jak w inwestować w taki produkt? Jak na nim zarabiać? Już wyjaśniamy! Co to jest blockchain ETF? ETF sam w sobie jest funduszem, którego akcje są przedmiotem obrotu na […]

Copy trading na Bybit: Co to jest i jak działa?

Aby handlować kryptowalutami, musisz zastosować analizę i wiedzę fundamentalną z handlu akcjami. Początkujący uczą się strategii bardziej doświadczonych rówieśników i wprowadzają je w życie. Jednak ta metoda sprawdza się tylko z perspektywy czasu i czasami jest już za późno, aby na niej bazować. Giełdy oferują nowe narzędzie do zawierania transakcji - replikowanie w czasie rzeczywistym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram