uniwersytety kryptowaluty

Według raportów wiele dużych amerykańskich funduszy, pochodzących z uniwersytetów takich jak Harvard, Yale, Brown University i University of Michigan, kupowało kryptowaluty na giełdach.

Dotacje dla uniwersytetów tradycyjnie składają się z pieniędzy lub innych aktywów finansowych – takich jak kryptowaluty – które są przekazywane instytucjom akademickim.

Raport, który ukazał się na łamach Bloomberga, stwierdza, że Coinbase wymienił te fundusze wśród klientów, którzy w tym miesiącu zainwestowali w kryptowaluty.

Na pytanie o szczegóły dotyczące czasu trwania inwestycji, anonimowy informator powiedział;

“Być może od połowy 2019 roku. Większość z nich działa od co najmniej roku. Myślałem, że w tym roku pewnie omówią to publicznie. Podejrzewam, że uzyskały one ładne zwroty z inwestycji”.

Najpierw instytucje teraz uniwesrystety

Fundusze uniwersyteckie mają specyficzną strukturę prawną, która ma na celu utrwalenie w nieokreślony sposób puli inwestycji przeznaczonych na określony cel, a aktywa kryptograficzne osiągnęły w tym roku najlepsze wyniki.

Harvard jest największym funduszem uniwersyteckim z ponad 40 miliardami dolarów w aktywach. Yale poasiada ponad 30 miliardów dolarów, Michigan 12,5 miliarda, a Brown 4,7 miliarda dolarów. Nie wiadomo jak duża część jest przechowywana w kryptowalutach, ale najprawdopodobniej jest to niewielki ułamek.

Bloomberg wspomniał o inwestycjach instytucjonalnych jako mających ogromny wpływ na cenę Bitcoina w ostatnich miesiącach. Agencja powołała się na dużych inwestorów, takich jak Guggenheim Partners LLC i Paul Tudor Jones, którzy pomogli zwiększyć adopcję i ustanowić nowy wzorzec.

Zakupy BTC kontunuuje też firma MicroStrategy, która w dniu 22 stycznia doinwestowała kolejne 10 mln USD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *