FTX zapłaciło 120 mln USD z tytułu opłat konsultingowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 czerwca 2023
ikona autora biały
ftx

Upadła giełda FTX wydała 121,8 mln USD na usługi konsultingowe i finansowe w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia. Informację tę podał portal The Block.

Prawnicy FTX z Sullivan & Cromwell zafakturowali największą kwotę, 37,6 mln USD, podczas gdy najmniejsza płatność w wysokości 730 000 USD trafiła do firmy venture capital Jefferies.

Konsultanci ds. restrukturyzacji z Alvarez and Marsel zażądali 37 mln USD, w tym 51 225 USD za posiłki, 149 155 USD za zakwaterowanie i 1 995 USD za inne wydatki. Analitycy The Block stwierdzili:

"Jako konsultanci restrukturyzacyjni, ich roszczenia i rekompensaty stoją ponad innymi i są" super priorytetowe "w stosunku do niezabezpieczonych roszczeń, które obejmują depozyty klientów."

Zgodnie z dokumentami, FTI Consulting spędziło około 686 godzin i wystawiło rachunek w wysokości 761 997 USD za przepływ pracy zwany "ponownym uruchomieniem giełdy".

W styczniu szef FTX John Ray po raz pierwszy powiedział, że specjalna grupa robocza bada możliwość ponownego uruchomienia firmy.

W kwietniu prawnicy z Sullivan & Cromwell umożliwili reorganizację giełdy z ponownym uruchomieniem zamiast likwidacji lub sprzedaży. Przedstawiony przez nich harmonogram sugerował, że szczegółowy plan zostanie złożony w trzecim kwartale.

Jednocześnie pomysł ożywienia FTX zasugerował były szef sprzedaży instytucjonalnej Zane Tackett. Według niego platforma powinna wznowić oferowanie wszystkich produktów, które istniały przed upadkiem, dodając tokenizowany rynek roszczeń.

Upadek FTX i SBFa

Dla przypomnienia, Grupa FTX złożyła wniosek o ogłoszenie niewypłacalności na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego w dniu 11 listopada 2022 roku.

Prokuratura USA oskarżyła byłego dyrektora generalnego platformy Sama Bankmana-Frieda o 13 przestępstw, w tym o zapłacenie łapówki w wysokości 40 mln USD co najmniej jednemu chińskiemu urzędnikowi. Sam nie przyznał się do żadnego z zarzutów.

W maju okazało się, że prawnicy Bankmana-Fride'a starają się, aby sąd wycofał wiele zarzutów przed rozpoczęciem głównego procesu. Proszą o oddalenie prawie wszystkich zarzutów, z wyjątkiem spisku w celu popełnienia oszustwa związanego z papierami wartościowymi, oszustwa towarowego i prania pieniędzy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram