FTX zapłaciło 120 mln USD z tytułu opłat konsultingowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 20 czerwca 2023
ikona autora biały
ftx

Upadła giełda FTX wydała 121,8 mln USD na usługi konsultingowe i finansowe w okresie od 1 lutego do 30 kwietnia. Informację tę podał portal The Block.

Prawnicy FTX z Sullivan & Cromwell zafakturowali największą kwotę, 37,6 mln USD, podczas gdy najmniejsza płatność w wysokości 730 000 USD trafiła do firmy venture capital Jefferies.

Konsultanci ds. restrukturyzacji z Alvarez and Marsel zażądali 37 mln USD, w tym 51 225 USD za posiłki, 149 155 USD za zakwaterowanie i 1 995 USD za inne wydatki. Analitycy The Block stwierdzili:

"Jako konsultanci restrukturyzacyjni, ich roszczenia i rekompensaty stoją ponad innymi i są" super priorytetowe "w stosunku do niezabezpieczonych roszczeń, które obejmują depozyty klientów."

Zgodnie z dokumentami, FTI Consulting spędziło około 686 godzin i wystawiło rachunek w wysokości 761 997 USD za przepływ pracy zwany "ponownym uruchomieniem giełdy".

W styczniu szef FTX John Ray po raz pierwszy powiedział, że specjalna grupa robocza bada możliwość ponownego uruchomienia firmy.

W kwietniu prawnicy z Sullivan & Cromwell umożliwili reorganizację giełdy z ponownym uruchomieniem zamiast likwidacji lub sprzedaży. Przedstawiony przez nich harmonogram sugerował, że szczegółowy plan zostanie złożony w trzecim kwartale.

Jednocześnie pomysł ożywienia FTX zasugerował były szef sprzedaży instytucjonalnej Zane Tackett. Według niego platforma powinna wznowić oferowanie wszystkich produktów, które istniały przed upadkiem, dodając tokenizowany rynek roszczeń.

Upadek FTX i SBFa

Dla przypomnienia, Grupa FTX złożyła wniosek o ogłoszenie niewypłacalności na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego w dniu 11 listopada 2022 roku.

Prokuratura USA oskarżyła byłego dyrektora generalnego platformy Sama Bankmana-Frieda o 13 przestępstw, w tym o zapłacenie łapówki w wysokości 40 mln USD co najmniej jednemu chińskiemu urzędnikowi. Sam nie przyznał się do żadnego z zarzutów.

W maju okazało się, że prawnicy Bankmana-Fride'a starają się, aby sąd wycofał wiele zarzutów przed rozpoczęciem głównego procesu. Proszą o oddalenie prawie wszystkich zarzutów, z wyjątkiem spisku w celu popełnienia oszustwa związanego z papierami wartościowymi, oszustwa towarowego i prania pieniędzy.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]

Tłusto o Krypto 2 - Poznań otwiera drzwi do świata kryptowalut

Już 8 lutego 2024 roku odbędzie się kolejne krypto wydarzenie w Poznaniu - "Tłusto o krypto 2". Wstęp jest zupełnie darmowy, jednak liczba miejsc mocno ogrniczona. Jeżeli chcesz zdobyć wiedzę dot. cyfrowych aktywów, poznać nowych ludzi czy też po prostu dobrze się bawić, zarejestruj się już teraz! Szczegóły wydarzenia Organizatorem "Tłusto o Krypto 2" jest […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram