Foundry będzie pobierać opłaty za usługi kopania

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 kwietnia 2023
ikona autora biały
bitcoin-mining

Digital Currency Group będzie reorganizować swój sposób wydobywania Bitcoina w obliczu większych problemów z finansowaniem, spowodowanych głównie częściowo przez inną spółkę zależną, Genesis, która zbankrutowała w wyniku powiązań z FTX.

Chociaż Genesis osiągnęło porozumienie ze swoimi wierzycielami - spółka macierzysta platformy handlu kryptowalutami, DCG, jest jednym z nich - jest wystawiona na sprzedaż, gdy tylko pojawi się kupiec.

Układ, który zawarło DCG i jego spółka zależna, był krokiem we właściwym kierunku. Jednak DCG wciąż jest w trudnej sytuacji i wydaje się, że szuka nowych sposobów na generowanie przychodów.

Od połowy kwietnia Foundry USA, spółka zależna DCG zajmująca się wydobyciem Bitcoinów, zacznie pobierać opłaty od użytkowników za swoje usługi.

Do tej pory korzystanie z Foundry było darmowe. Odkąd usługa weszła do sieci w 2019 roku, szybko przekształciła się w największą pulę górniczą na świecie.

Według btc.com, Foundry obecnie kontroluje 33,49% globalnego hash rate Bitcoina. Następne na podium są F2Pool, z 14,06% i Binance Pool, z 11,16%.

Niestety, nic nie trwa wiecznie i DCG ogłosiło, że usługa nie będzie już darmowa.

Abonamenty warstwowe

Większość usług mining pool pobiera opłaty - Foundry dopiero zaczyna pobierać opłaty za to, co wszyscy inni. Jednak decyzja ta pozostawiła niektórych fanów usługi w zrozumiałym rozczarowaniu.

Według Bloomberga, nowy model biznesowy Foundry będzie warstwową listą subskrypcji usługi górniczej, a cena będzie się zmieniać kwartalnie w zależności od hash rate z poprzedniego kwartału.

"Ponieważ Foundry USA Pool nadal się skaluje, wdrażamy opłaty warstwowe, które dodatkowo pozwolą nam rozszerzyć nasz zestaw funkcji i nadal działać w ramach naszego modelu wypłat FPPS [Full Pay Per Share]. Poziomy cenowe dla każdego kwartału będą oparte na średnim hash rate z poprzedniego kwartału - miara mocy obliczeniowej."

Chociaż jest to niefortunne, że największa pula górnicza porzuci to, co przyniosło mu status lidera, nie było to całkowicie nieoczekiwane.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jaką cenę będą musieli zapłacić obecni użytkownicy za pierwszy kwartał. Nowy model biznesowy Foundry wejdzie w życie za około dwa tygodnie, gdzieś pomiędzy 19 a 22 kwietnia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Cykle BTC - wszystko o cykliczności Bitcoina

Bitcoin powstał już ponad dekadę temu, a przez ten czas udało się zebrać sporo danych. Wynika z nich, że istnieją powtarzające się tzw. cykle BTC. Cykliczność Bitcoina jest spowodowana kilkoma czynnikami, które postaramy się rozłożyć na czynniki pierwsze w poniższym artykule. Spróbujemy też wyjaśnić jak rozpoznać etapy cyklu BTC. Tak więc, zaczynajmy! Czym jest cykl […]

MEXC - bonus i kod rabatowy (2023)

MEXC to giełda kryptowalut, która szybko zyskuje popularność i stale zwiększa swój wolumen. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji możesz odebrać bonus, a właściwie bonusy? Wystarczy, że w odpowiednim polu wpiszesz ekskluzywny kod rabatowy: mexc-k2. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy Ci dokładnie jaki bonusy oferuje MEXC oraz co musisz zrobić, aby je odebrać! Tak więc, zaczynajmy! […]

Brian Kelly: "Kapitalizacja Bitcoina może wzrosnąć 10x"

Popularny inwestor kryptowalutowy, założyciel i dyrektor generalny BKCM uważa, że bitcoin znajduje się w doskonałej pozycji do wzrostu, a w perspektywie średnioterminowej kapitalizacja BTC może wzrosnąć dziesięciokrotnie. Brian Kelly w wywiadzie dla programu Fast Money CNBC powiedział, że za wzrostem pierwszej kryptowaluty przemawia kilka konkretnych czynników. Jako jeden z najważniejszych przedsiębiorca wymienił możliwość rychłego zatwierdzenia […]

Robert Kiyosaki: "Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, nie dolary"

W obliczu hossy na rynku bitcoina, Robert Kiyosaki, autor bestsellerowej książki finansowej "Bogaty ojciec, biedny ojciec", ponownie wezwał do inwestowania w złoto, srebro i pierwszą kryptowalutę. "Prawdziwi kapitaliści obniżają ceny, powodując deflację. Marksiści podnoszą ceny, powodując inflację. Nasi przywódcy są marksistami, dlatego mamy inflację. Chroń się przed naszymi marksistowskimi przywódcami. Oszczędzaj złoto, srebro i bitcoiny, […]

Raiffeisen Bank pozwoli handlować kryptowalutami

Austriacki bank Raiffeisen aktywnie rozszerza swoją obecność na rynku kryptowalut - od stycznia 2024 r. klienci będą mogli handlować tego typu aktywami cyfrowymi. Początkowo usługa będzie oferowana tylko klientom w Wiedniu, gdzie znajduje się siedziba banku. Projekt będzie realizowany wspólnie z giełdą kryptowalut Bitpanda. Szef innowacji banku, Curt Chadha wyjaśnił: "Zaczynamy od Wiednia, ponieważ mieszka […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram