Foundry będzie pobierać opłaty za usługi kopania

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 kwietnia 2023
ikona autora biały
bitcoin-mining

Digital Currency Group będzie reorganizować swój sposób wydobywania Bitcoina w obliczu większych problemów z finansowaniem, spowodowanych głównie częściowo przez inną spółkę zależną, Genesis, która zbankrutowała w wyniku powiązań z FTX.

Chociaż Genesis osiągnęło porozumienie ze swoimi wierzycielami - spółka macierzysta platformy handlu kryptowalutami, DCG, jest jednym z nich - jest wystawiona na sprzedaż, gdy tylko pojawi się kupiec.

Układ, który zawarło DCG i jego spółka zależna, był krokiem we właściwym kierunku. Jednak DCG wciąż jest w trudnej sytuacji i wydaje się, że szuka nowych sposobów na generowanie przychodów.

Od połowy kwietnia Foundry USA, spółka zależna DCG zajmująca się wydobyciem Bitcoinów, zacznie pobierać opłaty od użytkowników za swoje usługi.

Do tej pory korzystanie z Foundry było darmowe. Odkąd usługa weszła do sieci w 2019 roku, szybko przekształciła się w największą pulę górniczą na świecie.

Według btc.com, Foundry obecnie kontroluje 33,49% globalnego hash rate Bitcoina. Następne na podium są F2Pool, z 14,06% i Binance Pool, z 11,16%.

Niestety, nic nie trwa wiecznie i DCG ogłosiło, że usługa nie będzie już darmowa.

Abonamenty warstwowe

Większość usług mining pool pobiera opłaty - Foundry dopiero zaczyna pobierać opłaty za to, co wszyscy inni. Jednak decyzja ta pozostawiła niektórych fanów usługi w zrozumiałym rozczarowaniu.

Według Bloomberga, nowy model biznesowy Foundry będzie warstwową listą subskrypcji usługi górniczej, a cena będzie się zmieniać kwartalnie w zależności od hash rate z poprzedniego kwartału.

"Ponieważ Foundry USA Pool nadal się skaluje, wdrażamy opłaty warstwowe, które dodatkowo pozwolą nam rozszerzyć nasz zestaw funkcji i nadal działać w ramach naszego modelu wypłat FPPS [Full Pay Per Share]. Poziomy cenowe dla każdego kwartału będą oparte na średnim hash rate z poprzedniego kwartału - miara mocy obliczeniowej."

Chociaż jest to niefortunne, że największa pula górnicza porzuci to, co przyniosło mu status lidera, nie było to całkowicie nieoczekiwane.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jaką cenę będą musieli zapłacić obecni użytkownicy za pierwszy kwartał. Nowy model biznesowy Foundry wejdzie w życie za około dwa tygodnie, gdzieś pomiędzy 19 a 22 kwietnia.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Założyciel Curve kupił willę za 40 mln USD

Curve Finance to popularny protokół zdecentralizowanych finansów (DeFi) w sieci Ethereum (ETH), który wystartował w 2020 roku. Obecnie jest czwartym co do wielkości projektem DeFi na Ethereum. Jego całkowita zablokowana wartość (TVL) wynosi 4 miliardów dolarów, według danych DefiLlama. Curve Finance zostało zaprojektowane przez Michaela Egorova i koncentruje się na optymalizacji płynności stablecoinów. Egorov jest […]

Krótkoterminowi posiadacze BTC ponownie sprzedają z zyskiem

W ostatnim czasie Bitcoin (BTC) wywoływał niewielkie podekscytowanie wśród inwestorów kryptowalutowych. Po dużym odbiciu w pierwszym kwartale, w pewnym sensie potrzebował czasu, aby się z tego otrząsnąć. Od końca marca cena notowana jest kilka tysięcy dolarów poniżej kluczowego oporu na poziomie 30 000 USD, ale w minionym miesiącu spadła jeszcze poniżej 26 000 USD. Obecnie […]

JPMorgan: Rosnące ceny złota pchną bitcoina do 45 000 USD

Analitycy banku inwestycyjnego JPMorgan, kierowani przez starszego stratega Nikolaosa Panigirtzoglu, uważają, że rosnące ceny złota wpłyną również na kurs bitcoina. Ich zdaniem BTC osiągnie poziom 45 000 USD. Zespół Nikolaosa Panigirtzoglou podkreślił, że istnieje znaczna korelacja między kursami bitcoina i złota. Złoto kosztuje obecnie około 2000 USD, co jest niezwykle wysoką wartością. Według JPMorgan ozacza […]

Czy Binance mieszała środki klientów z środkami firmy?

Giełda kryptowalut Binance zaprzeczyła informacjom zawartym w artykule Reutersa, w którym stwierdzono, że w 2020 i 2021 r. platforma łączyła środki użytkowników z własnymi przychodami. Patrick Hillman, dyrektor ds. strategii firmy, wyraził opinię, że dziennikarze agencji desperacko chcieli napisać "złą historię", która okazała się "słaba". Menedżer wyższego szczebla napisał: "Następnie napisali 1000 słów teorii spiskowych […]

Kolejny kandydat na prezydenta USA przyjmuje darowizny w bitcoinach

Kandydat na prezydenta USA Vivek Ramaswamy ogłosił, że przyjmuje darowizny w bitcoinach (BTC) na nadchodzące wybory prezydenckie w 2024 roku. Poszedł on więc w ślady Roberta F. Kennedy'ego Jr, który od jakiegoś czasu jest zwolennikiem pierwotnej kryptowaluty. Robert w miniony weekend został pierwszym kandydatem na prezydenta, który ogłosił, że będzie akceptował darowizny w BTC. Darczyńcy […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram