Floryda zaakceptuje BTC przy płatnościach podatkowych - mówi gubernator DeSantis

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 marca 2022
ikona autora biały
floryda

Floryda może być kolejnym stanem USA, który zaakceptuje kryptowaluty do płatności podatkowych. We wtorek gubernator Ron DeSantis powiedział:

Będziemy akceptować bitcoina, pracujemy nad tym, by wprowadzić go do płatności w stanie Floryda.

Przygotowujemy się do płatności podatkowych w BTC

Gubernator DeSantis powiedział na konferencji prasowej w Wesley Chapel, że poprosił agencje stanowe o znalezienie sposobów na umożliwienie tej transformacji:

Pracujemy - i powiedziałem to agencjom stanowym - nad tym, by znaleźć sposób na to, by jeśli firma chce płacić na Florydzie podatek w kryptowalucie, to powinniśmy być gotowi to zaakceptować. Okazją do tego była ceremonia podpisania ustawy o programie nauczania wiedzy finansowej, która ma na celu dodanie edukacji o finansach osobistych do programów nauczania na zakończenie szkoły średniej.

W grudniu ubiegłego roku gubernator Florydy zaproponował, by kryptowaluty były dopuszczone do płacenia podatków stanowych przez lokalne firmy.

Zaproponował również przeznaczenie funduszy na "eksperymenty z technologią blockchain", których ustawodawca nie przyjął.

DeSantis, potencjalny republikański kandydat na prezydenta w 2024 roku, sceptycznie odniósł się do rozporządzenia wykonawczego prezydenta Joe Bidena dla sektora kryptowalut z początku tego miesiąca. Według niego istnieje zasadnicza różnica między zdecentralizowaną walutą cyfrową, taką jak bitcoin, a cyfryzacją dolarów lub ich na cyfrową wersję, która wciąż pozostaje pod centralną kontrolą.

Martwię się o ilość władzy, która dałaby komuś z władz centralnych możliwość zamknięcia dostępu do zakupu pewnych towarów. Znajdowalibyśmy się na niezbadanym terytorium.

Kolorado przoduje w wyścigu o wprowadzenie podatku w kryptowalutach

Na początku tego miesiąca Kolorado stało się pierwszym stanem USA, który zaakceptował płatności podatkowe w kryptowalutach. Decyzja ta wejdzie w życie prawdopodobnie od czerwca tego roku.

Nazywając to "kolejnym logicznym krokiem na drodze do cyfrowej państwowości", gubernator Kolorado ogłosił plan, w ramach którego płatności kryptowalutowe odpowiadałyby wartości dolarowej należności podatkowych. Płatności w formie cyfrowej byłyby przeliczane na dolary przed zdeponowaniem ich w skarbcu stanowym.

Miami, które szybko staje się centrum biznesu kryptowalutowego, ma Francisa Suareza jako swojego burmistrza. Jest on uważany za wielkiego zwolennika bitcoina. Suarez jest pierwszym ważnym amerykańskim politykiem, który ogłosił, że będzie przyjmował całą swoją pensję w bitcoinach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Sieć Ethereum jest na minusie po raz pierwszy od roku

Pamiętacie "Merge"? Sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z systemu proof of work na system proof of stake we wrześniu ubiegłego roku. Zamiast energochłonnych obliczeń, od tego czasu to stakerzy przetwarzają transakcje na Ethereum. Od momentu Merge sieć Ethereum co miesiąc odnotowuje zyski. Nie chodzi tu o wartość cenową, ale o przychody z samej sieci. Blockwork […]

Rocznica aktualizacji Ethereum Merge: wszystkie zmiany w skrócie

Dziś mija dokładnie rok, odkąd sieć Ethereum (ETH) dokonała przejścia z Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). 15 września 2022 r. miała miejsce długo oczekiwana aktualizacja Merge, uważana przez wielu za najważniejsze wydarzenie w całej historii Ethereum. W tym artykule przyjrzymy się głównym zmianom i ich rezultatom, a także spojrzymy w przyszłość. Ethereum Merge: co się […]

Cena bitcoina jest nudna, ale dane nadal pokazują pozytywny obraz

Teraz, gdy cena bitcoina powróciła do poziomów z połowy czerwca, rynek ponownie zaczyna się zastanawiać, czy mamy do czynienia z hossą. Kurs spadł już o 16% od lokalnego szczytu z sierpnia ubiegłego roku, a od szczytu do dołka o ponad 20%. Mimo to, zgodnie z danymi on-chain, nie musimy się tak bardzo martwić. Bardzo niewiele […]

Jak zdobyć darmowe bitcoiny i kryptowaluty za rejestrację w 2023 roku?

Jeśli chcesz zacząć inwestować w bitcoin i kryptowaluty, najpierw musisz założyć konto na giełdzie i dokonać wpłaty walut fiat. Ale czy wiesz, że podczas rejestracji wiele platform oferuje darmowe bonusy? W dzisiejszym artykule omówimy 3 platformy, które oferują nowym użytkownikom darmowe kryptowaluty lub Bitcoin za rejestrację: Binance, Bybit i Bitget! Tak więc, zaczynajmy! Darmowe kryptowaluty […]

Kurs Bitcoina w tarapatach. Inflacja w USA wyższa niż oczekiwano

Indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w Stanach Zjednoczonych wyniósł dziś 3,7%, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 3,6%. Oznaczałoby to już wzrost o 0,4% w porównaniu z lipcowym wynikiem 3,2%, ale inflacja spadła nawet bardziej niż początkowo oczekiwano. Dlaczego więc inflacja może nagle ponownie wzrosnąć i co to oznacza dla kursu bitcoina? Dlaczego inflacja może ponownie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram