Floryda zaakceptuje BTC przy płatnościach podatkowych - mówi gubernator DeSantis

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 marca 2022
ikona autora biały
floryda

Floryda może być kolejnym stanem USA, który zaakceptuje kryptowaluty do płatności podatkowych. We wtorek gubernator Ron DeSantis powiedział:

Będziemy akceptować bitcoina, pracujemy nad tym, by wprowadzić go do płatności w stanie Floryda.

Przygotowujemy się do płatności podatkowych w BTC

Gubernator DeSantis powiedział na konferencji prasowej w Wesley Chapel, że poprosił agencje stanowe o znalezienie sposobów na umożliwienie tej transformacji:

Pracujemy - i powiedziałem to agencjom stanowym - nad tym, by znaleźć sposób na to, by jeśli firma chce płacić na Florydzie podatek w kryptowalucie, to powinniśmy być gotowi to zaakceptować. Okazją do tego była ceremonia podpisania ustawy o programie nauczania wiedzy finansowej, która ma na celu dodanie edukacji o finansach osobistych do programów nauczania na zakończenie szkoły średniej.

W grudniu ubiegłego roku gubernator Florydy zaproponował, by kryptowaluty były dopuszczone do płacenia podatków stanowych przez lokalne firmy.

Zaproponował również przeznaczenie funduszy na "eksperymenty z technologią blockchain", których ustawodawca nie przyjął.

DeSantis, potencjalny republikański kandydat na prezydenta w 2024 roku, sceptycznie odniósł się do rozporządzenia wykonawczego prezydenta Joe Bidena dla sektora kryptowalut z początku tego miesiąca. Według niego istnieje zasadnicza różnica między zdecentralizowaną walutą cyfrową, taką jak bitcoin, a cyfryzacją dolarów lub ich na cyfrową wersję, która wciąż pozostaje pod centralną kontrolą.

Martwię się o ilość władzy, która dałaby komuś z władz centralnych możliwość zamknięcia dostępu do zakupu pewnych towarów. Znajdowalibyśmy się na niezbadanym terytorium.

Kolorado przoduje w wyścigu o wprowadzenie podatku w kryptowalutach

Na początku tego miesiąca Kolorado stało się pierwszym stanem USA, który zaakceptował płatności podatkowe w kryptowalutach. Decyzja ta wejdzie w życie prawdopodobnie od czerwca tego roku.

Nazywając to "kolejnym logicznym krokiem na drodze do cyfrowej państwowości", gubernator Kolorado ogłosił plan, w ramach którego płatności kryptowalutowe odpowiadałyby wartości dolarowej należności podatkowych. Płatności w formie cyfrowej byłyby przeliczane na dolary przed zdeponowaniem ich w skarbcu stanowym.

Miami, które szybko staje się centrum biznesu kryptowalutowego, ma Francisa Suareza jako swojego burmistrza. Jest on uważany za wielkiego zwolennika bitcoina. Suarez jest pierwszym ważnym amerykańskim politykiem, który ogłosił, że będzie przyjmował całą swoją pensję w bitcoinach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Złoto na rekordowym poziomie. Czy Bitcoin może pójść w jego ślady?

Według różnych źródeł, złoto wybiło nowy rekord wszech czasów. Kilogram złota jest teraz wart 64.000 dolarów. Oznacza to, że inwestorzy szukają bezpiecznej przystani, w której mogliby trzymać wartość, w celu wyjścia z obecnego kryzysu bankowego. Czy Bitcoin może pójść w ślady złota? Złoto za 65 000 dolarów Poniższy wykres to cena złota i pokazuje wartość […]

Czy Microsoft buduje portfel Ethereum dla Edge?

Dobra wiadomość dla użytkowników Microsoft Edge, ponieważ trwają testy portfela Ethereum dla przeglądarki internetowej. Metamask dla Microsoftu Firma Microsoft rozwija coś, co nazywa "Crypto Wallet" dla Edge. Portfel ten pozwala użytkownikom przechowywać i handlować Etherem, a także tokenami na blockchainie Ethereum, podobnie jak popularny Metamask. Albacore odkrył to i podzielił się tym na Twitterze. Albacore […]

Kolejna edycja Invest Cuffs już w tym tygodniu

To już ostatni moment aby zapisać się na największe wydarzenie dla Inwestorów w tym roku. Już 24-25 marca 2023 roku będzie miała miejsce następna edycja Wydarzenia i Targów Invest Cuffs. To już dziewiąte wydanie imprezy, która każdego roku przyciąga do Krakowa tysiące uczestników, dających możliwość uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez ponad 120 mówców. Invest Cuffs […]

Banki upadają, bitcoin rośnie. Co się dzieje?

Zapewne nie umknęło Waszej uwadze, że w ostatni weekend upadł Silicon Valley Bank. Silicon Valley Bank był 17. największym bankiem w Stanach Zjednoczonych i bankiem skupiającym się na obsłudze transakcji venture capital i startupów technologicznych. W sumie bank zarządzał ponad 200 miliardami dolarów w depozytach. W ten weekend Rezerwa Federalna, FDIC i Departament Skarbu USA […]

6 powodów, dla których Bitcoin może być przyszłością pieniądza

Bitcoin to pierwsza na świecie zdecentralizowana waluta cyfrowa, która działa bez banku centralnego lub administratora. Przez lata zyskał ogromną popularność ze względu na swój potencjał, aby stać się globalną walutą. Oto sześć powodów, dla których Bitcoin może stać się przyszłością pieniądza. Decentralizacja Sieć Bitcoin jest zdecentralizowaną platformą, w której transakcje są przetwarzane i weryfikowane przez […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram