Floryda zaakceptuje BTC przy płatnościach podatkowych - mówi gubernator DeSantis

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 marca 2022
ikona autora biały
floryda

Floryda może być kolejnym stanem USA, który zaakceptuje kryptowaluty do płatności podatkowych. We wtorek gubernator Ron DeSantis powiedział:

Będziemy akceptować bitcoina, pracujemy nad tym, by wprowadzić go do płatności w stanie Floryda.

Przygotowujemy się do płatności podatkowych w BTC

Gubernator DeSantis powiedział na konferencji prasowej w Wesley Chapel, że poprosił agencje stanowe o znalezienie sposobów na umożliwienie tej transformacji:

Pracujemy - i powiedziałem to agencjom stanowym - nad tym, by znaleźć sposób na to, by jeśli firma chce płacić na Florydzie podatek w kryptowalucie, to powinniśmy być gotowi to zaakceptować. Okazją do tego była ceremonia podpisania ustawy o programie nauczania wiedzy finansowej, która ma na celu dodanie edukacji o finansach osobistych do programów nauczania na zakończenie szkoły średniej.

W grudniu ubiegłego roku gubernator Florydy zaproponował, by kryptowaluty były dopuszczone do płacenia podatków stanowych przez lokalne firmy.

Zaproponował również przeznaczenie funduszy na "eksperymenty z technologią blockchain", których ustawodawca nie przyjął.

DeSantis, potencjalny republikański kandydat na prezydenta w 2024 roku, sceptycznie odniósł się do rozporządzenia wykonawczego prezydenta Joe Bidena dla sektora kryptowalut z początku tego miesiąca. Według niego istnieje zasadnicza różnica między zdecentralizowaną walutą cyfrową, taką jak bitcoin, a cyfryzacją dolarów lub ich na cyfrową wersję, która wciąż pozostaje pod centralną kontrolą.

Martwię się o ilość władzy, która dałaby komuś z władz centralnych możliwość zamknięcia dostępu do zakupu pewnych towarów. Znajdowalibyśmy się na niezbadanym terytorium.

Kolorado przoduje w wyścigu o wprowadzenie podatku w kryptowalutach

Na początku tego miesiąca Kolorado stało się pierwszym stanem USA, który zaakceptował płatności podatkowe w kryptowalutach. Decyzja ta wejdzie w życie prawdopodobnie od czerwca tego roku.

Nazywając to "kolejnym logicznym krokiem na drodze do cyfrowej państwowości", gubernator Kolorado ogłosił plan, w ramach którego płatności kryptowalutowe odpowiadałyby wartości dolarowej należności podatkowych. Płatności w formie cyfrowej byłyby przeliczane na dolary przed zdeponowaniem ich w skarbcu stanowym.

Miami, które szybko staje się centrum biznesu kryptowalutowego, ma Francisa Suareza jako swojego burmistrza. Jest on uważany za wielkiego zwolennika bitcoina. Suarez jest pierwszym ważnym amerykańskim politykiem, który ogłosił, że będzie przyjmował całą swoją pensję w bitcoinach.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Fundusze Bitcoin i Ethereum notują największe odpływy od czasu krachu FTX

Instytucjonalni krypto inwestorzy stali się dużo bardziej konserwatywni po problemach z FTX. Niestety, nie wygląda na to, żeby to był to już koniec. Nowe badanie pokazuje, że te grube ryby wolą na razie wyjąć swoje pieniądze z rynku kryptowalut. Fundusze kryptowalutowe odnotowują duże odpływy Tak pisze CoinShares w swoim cotygodniowym raporcie badawczym. W zeszłym tygodniu […]

Sam Bankman-Fried mówi dlaczego FTX upadło

Upadek utility-tokena FTX (FTT) nie był spowodowany brakiem płynności, ale działaniami inwestorów, którzy poczuli się "przestraszeni" obecną sytuacją na rynku. Założyciel giełdy kryptowalut Sam Bankman-Fried stwierdził tak w wywiadzie z Tiffany Fong z dnia 16 listopada (opublikowanym 29 listopada). "Myślę, że FTT miał realną wartość. […] Pod wieloma względami [token] był bardziej legalny niż wiele […]

Złe wiadomości dla bitcoina? Dolar może ponownie wzrosnąć

Dolar amerykański (USD) przeszedł w ostatnich tygodniach sporą korektę. Światowa waluta rezerwowa spadła o około 8% w stosunku do euro. Tymczasem jednak wojna na Ukrainie wciąż się nie skończyła, globalna sytuacja gospodarcza jest fatalna, a w krainie kryptowalut panuje spora niepewność po problemach FTX. Również dolar zaczął dziś ponownie rosnąć w stosunku do euro. Dla […]

Liczba osób korzystających z kryptowalut wzrosła w 2022 roku o 37,8%

Według danych Datareportal, liczba osób posiadających jakąś formę kryptowalut wzrosła w tym roku o 37,8%. Jeden na 10 internautów w wieku od 16 do 64 lat posiada obecnie cyfrowe aktywa. Kryptowaluty w krajach rozwijających się Posiadanie kryptowalut jest popularne głównie w krajach rozwijających się. Zwłaszcza w tym, gdzie waluta jest bardziej wrażliwa na duże wahania […]

Grayscale nie chce przedstawiać swoich rezerw

Przemysł kryptowalutowy został zbudowany w oparciu o jeden slogan: "nie ufaj, zweryfikuj". Ale Grayscale różni się od reszty firm związanych z kryptowalutami. W niedawnym wątku na Twitterze zastanawiającym się nad potrzebą przejrzystości w branży po upadku FTX, Grayscale próbował uspokoić obawy swoich inwestorów, zapewniając ich, że regulacje, które mają zastosowanie do różnych podmiotów, sprawiają, iż […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-downarrow-right
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram