Floryda zaakceptuje BTC przy płatnościach podatkowych - mówi gubernator DeSantis

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 25 marca 2022
ikona autora biały
floryda

Floryda może być kolejnym stanem USA, który zaakceptuje kryptowaluty do płatności podatkowych. We wtorek gubernator Ron DeSantis powiedział:

Będziemy akceptować bitcoina, pracujemy nad tym, by wprowadzić go do płatności w stanie Floryda.

Przygotowujemy się do płatności podatkowych w BTC

Gubernator DeSantis powiedział na konferencji prasowej w Wesley Chapel, że poprosił agencje stanowe o znalezienie sposobów na umożliwienie tej transformacji:

Pracujemy - i powiedziałem to agencjom stanowym - nad tym, by znaleźć sposób na to, by jeśli firma chce płacić na Florydzie podatek w kryptowalucie, to powinniśmy być gotowi to zaakceptować. Okazją do tego była ceremonia podpisania ustawy o programie nauczania wiedzy finansowej, która ma na celu dodanie edukacji o finansach osobistych do programów nauczania na zakończenie szkoły średniej.

W grudniu ubiegłego roku gubernator Florydy zaproponował, by kryptowaluty były dopuszczone do płacenia podatków stanowych przez lokalne firmy.

Zaproponował również przeznaczenie funduszy na "eksperymenty z technologią blockchain", których ustawodawca nie przyjął.

DeSantis, potencjalny republikański kandydat na prezydenta w 2024 roku, sceptycznie odniósł się do rozporządzenia wykonawczego prezydenta Joe Bidena dla sektora kryptowalut z początku tego miesiąca. Według niego istnieje zasadnicza różnica między zdecentralizowaną walutą cyfrową, taką jak bitcoin, a cyfryzacją dolarów lub ich na cyfrową wersję, która wciąż pozostaje pod centralną kontrolą.

Martwię się o ilość władzy, która dałaby komuś z władz centralnych możliwość zamknięcia dostępu do zakupu pewnych towarów. Znajdowalibyśmy się na niezbadanym terytorium.

Kolorado przoduje w wyścigu o wprowadzenie podatku w kryptowalutach

Na początku tego miesiąca Kolorado stało się pierwszym stanem USA, który zaakceptował płatności podatkowe w kryptowalutach. Decyzja ta wejdzie w życie prawdopodobnie od czerwca tego roku.

Nazywając to "kolejnym logicznym krokiem na drodze do cyfrowej państwowości", gubernator Kolorado ogłosił plan, w ramach którego płatności kryptowalutowe odpowiadałyby wartości dolarowej należności podatkowych. Płatności w formie cyfrowej byłyby przeliczane na dolary przed zdeponowaniem ich w skarbcu stanowym.

Miami, które szybko staje się centrum biznesu kryptowalutowego, ma Francisa Suareza jako swojego burmistrza. Jest on uważany za wielkiego zwolennika bitcoina. Suarez jest pierwszym ważnym amerykańskim politykiem, który ogłosił, że będzie przyjmował całą swoją pensję w bitcoinach.

Kategoria wpisu:

Dawid Kucharczyk

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pasjonat nowych technologii, od 3 lat aktywnie uczestniczący w świecie krypto. Instruktor narciarstwa oraz amator gry w squasha. Zwolennik idei decentralizacji.

Powiązane tematy:

Portal w Binance Launchpool - to już 47. projekt!

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła kolejny projekt, który pojawi się na platformie Binance Launchpool - to już 47 w historii. Tym razem jest to platforma gamingowa Web3 - Portal. Przy okazji zaoferowała promocję, w której do zgarnięcia jest 20 tokenów PIXEL zupełnie za darmo: aby je odebrać należy założyć konto z promocyjnego linka: odbierz 20 PIXEL. […]

Co to jest BNB Vault? Jak korzystać z tej funkcji?

Binance to nie tylko giełda. To cały ekosystem produktów. Jednym z nich jest BNB Vault - agregator zysków, który pozwala zarabiać odsetki od posiadanych już kryptowalut. Funkcja ta umożliwia też w inwestowanie w ciekawe, nowe krypto projekty na wczesnym etapie poprzez Launchpool. W dzisiejszym artykule omówimy BNB Vault szczegółowo. Wyjaśnimy co to jest, jak działa […]

PIXEL w Binance Launchpool. HODLować czy sprzedać?

Binance ogłosiło właśnie 46. projekt, który zostanie uruchomiony na platformie Binance Launchpool. Tym razem jest to PIXEL, natywny token gry Pixels. W dzisiejszym artykule sprawdzimy czym jest PIXEL oraz jak farmić te tokeny na Binance. Na koniec spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy warto je HODLować, czy może sprzedać od razu po rozpoczęciu handlu. Najpierw jednak […]

Co to jest Binance Earn? Środy pełne zarabiania

Jesteś długoterminowym HODLerem? Być może masz w portfelu trochę kryptowalut i nie planujesz ich sprzedawać w najbliższym czasie? Czy wiesz, że istnieje sposób, aby zarabia za ich pomoc pasywny dochód? Pozwala na to np. platforma Binance Earn. Co to jest? Jak działa? Jakie daje możliwości? O tym w dzisiejszym artykule! Czym wyróżnia się Binance Earn? […]

Binance odzyskuje udział w rynku i stabilnie się rozwija

Giełda kryptowalut Binance zaczęła odzyskiwać swój udział w rynku. Sytuacja ma miejsce zaledwie kilka miesięcy po rozstrzygnięciu sprawy z Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i zapłaceniu grzywny w wysokości 4,3 miliarda dolarów. Według danych firmy badawczej Kaiko, udział Binance w rynku pod względem wolumenu obrotu wzrósł do 49% dwa miesiące po tym, jak giełda rozstrzygnęła sprawę […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kryptowaluty2.pl 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone
starcrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram